Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntüde yatay çizgi arızası

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Herkese merhabalar,
Yaklaşık 3 ay önce vatan bilgisayardan Samsung marka 55Q60c TV aldık. Geçenlerde televizyonun tam ortasından boydan boya yatay şeffaf bir çizgi fark ettik.bu çizgi normal kanal izlerken çok belli olmuyor bazı renklerde belli oluyor. Servis geldi arıza olarak kabul etmediler. Dün yine servis kaydı oluşturdum yine gelicekler bu defa da arıza yok derlerse ne yapmam gerekir bu panel arızası olabilir mi bide kaydı bulutlanma diye açmışlar heralde bulutlanma olabilir mi ?

IMG_20240630_1453199f17d1dea296f7b0.jpg
IMG_20240630_1302132fbd62d441adabf2.jpg
By_Trol By_Trol

B Çevrimdışı

Batuhan91

Yeni Üye
20 Tem 2024
8
21
Resimde panelin kendisinde değil içerideki katmanlardan birinde iz var olarak görünüyor.
Evet banada tuhaf geldi gölge gibi şerit şeklinde ama sizce bu bir arıza değil midir eve gelen servis fotoğraflarını çekip merkeze göstereceğini söylemişti sonra arıza değil diye dönüş yaptılar bana. Yani arıza değilse neden bütün televizyonlarda yok arıza yoksa nedeni ne o zaman hiç bir açıklama yapmadılar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Evet banada tuhaf geldi gölge gibi şerit şeklinde ama sizce bu bir arıza değil midir eve gelen servis fotoğraflarını çekip merkeze göstereceğini söylemişti sonra arıza değil diye dönüş yaptılar bana. Yani arıza değilse neden bütün televizyonlarda yok arıza yoksa nedeni ne o zaman hiç bir açıklama yapmadılar.
Linkteki renk testini flash belleğe atıp tv denermisiniz. Aynı hatayı verecek mi.?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Tam teşhis için tv nin yanında olmak lazım eklediğiniz resim ile yardımcı olmaya çalıştım.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
618

Yatay çizgiler oluşuyormuş ve her kanalda varmış, sanırım panel arızası, garantisi bitmesine 3 ay kalmış. Bu arızada ne değişir ne yapmak lazımdır

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
618
Sorun çıkmaz panel değişir panel stokta yok ise tv değişir.
Bugün kayıt oluşturdum, salıya randevu verdiler ama bilin bakalım kimin tvsi düzeldi? Bu durumda ne yapalım dediklerinize göre hareket edeceğim, elimdeki video yeterli olur mu yoksa arızanın oluşmasını tekrar mı bekleyelim?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
618
Bugün de sorun yok, servis kaydını iptal edeyim mi? Elimdeki video ile servis bir şey yapamaz sanırım

Geri
Üst Alt