Lcd ve led televizyonlarda görüntüde siyah lekeler

K Çevrimdışı

Kashmir

Aktif Üye
23 May 2018
69
44
Arkadaşlar JVC 50VU73T cihazımda zamanla siyah lekeler oluştu.Forumda garanti kapsamında temizleme yapıldığından bahsedilmişti benzer durumlarda.
Fakat benim TVde alt sırada düz bir şekilde ilerliyor.Bu tozlanma mı yoksa ledlerle ilgili bir sıkınt mı.Garanti mayıs 2021 de bitiyor.Garanti kapsamında yaptırabilirmiyiz.@fikoloji ve @teraspy başta olmak üzere uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

InkedIMG_2039_LI.jpg

InkedIMG_2039_LI7c1ed9a96d71a966.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,633
Arkadaşlar JVC 50VU73T cihazımda zamanla siyah lekeler oluştu.Forumda garanti kapsamında temizleme yapıldığından bahsedilmişti benzer durumlarda.
Fakat benim TVde alt sırada düz bir şekilde ilerliyor.Bu tozlanma mı yoksa ledlerle ilgili bir sıkınt mı.Garanti mayıs 2021 de bitiyor.Garanti kapsamında yaptırabilirmiyiz.@fikoloji ve @teraspy başta olmak üzere uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

InkedIMG_2039_LI.jpg

InkedIMG_2039_LI7c1ed9a96d71a966.jpg
selam servis ücretsiz temizliyor önümüzdeki ay yaptır bence

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
IMG20210321143657.jpg
IMG20210321143957.jpg

Arkadaşlar bu resimlerde goruldugu uzere ozellikle beyaz renkli goruntulerde ekranin ozellikle orta kismindaki siyah lekeler led bar pislenmesi midir? Yoksa baska bir sey mi? Cihaz Awoxun ilk çıkardığı 65" smartsiz 4k panelli Fhd uydu alicili cihaz. Tam dört yil olmus cihazinalali artik elden cikarma zamani da gelmis ? Adem Helvacı Adem Helvacı. Adem abiyi etiketlemem hal hatir sormaktan bilgisi olan tüm arkadaslardan yorum beklerim

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Bir tv tamircisi veya teknik servis panel temizligi icin kac para ? Fiyat çeker ortalama bir fikri olan var mi? Yoksa bunu ben yapabilir miyim? Veya 4 yıllık tv letgoda falan satmak istesem ort. Kac paraya gitme ihtimali olur ? Kafamda iki secenek var ya satacagim baska bir cihaz bakacağım 58/65" arasi yada gittigi yere kadar gitsin diyecegim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Bir tv tamircisi veya teknik servis panel temizligi icin kac para ? Fiyat çeker ortalama bir fikri olan var mi? Yoksa bunu ben yapabilir miyim? Veya 4 yıllık tv letgoda falan satmak istesem ort. Kac paraya gitme ihtimali olur ? Kafamda iki secenek var ya satacagim baska bir cihaz bakacağım 58/65" arasi yada gittigi yere kadar gitsin diyecegim.
Söz konusu 65 inç büyüklüğünde bir panel ayırıp temizlemek olunca epey dikkatli olmanız gerekiyor.
Çünkü çıt kırıldım bir şey bu panel ürünü.

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Söz konusu 65 inç büyüklüğünde bir panel ayırıp temizlemek olunca epey dikkatli olmanız gerekiyor.
Çünkü çıt kırıldım bir şey bu panel ürünü.

Durumun farkindayim :) Adem abinin videolari zaten izledim biliyorum, bu islere yatkinligim var ama useniyorumda aksilik cikabilir ihtimalide var ? tv esek kadar tv alip götür desen minibus lazim en güzeli satabilirsem satmak olsa gerek ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Durumun farkindayim :) Adem abinin videolari zaten izledim biliyorum, bu islere yatkinligim var ama useniyorumda aksilik cikabilir ihtimalide var ? tv esek kadar tv alip götür desen minibus lazim en güzeli satabilirsem satmak olsa gerek ?
Satsanız da ederinin altına satmanız gerekecek çünkü karşı taraf kirlendi etti vs anlamayabilir.

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Satsanız da ederinin altına satmanız gerekecek çünkü karşı taraf kirlendi etti vs anlamayabilir.
Sonucta pazarlik payi birakacaksin bu durum icin :) 3bine satmayi dusunuyorsan 3500 den kapi acacaksin ? By_Trol By_Trol bu arada konuyu yeni baslk olarak açmışım özür dilerim aslinda bir konusu varmış. Taşıdığınız icin teşekkür ederim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Tozlanma için tv yi satmanıza gerek yok temizlik için servisten fiyat bilgisi alın. Pire için yorgan yakmayın. :)

Geri
Üst Alt