Lcd ve led televizyonlarda görüntüde siyah lekeler

H Çevrimdışı

halukyzgn

Yeni Üye
8 May 2021
14
38
Televizyon 4k ne kadar iyi çözünürlükte görüntü verirsen o kadar iyi gösterir.
Ferrari ye tüp takılırsa aynı performans alınabilir mi ?

Burada panel yapınızda önemli örnek veriyorum; IPS panel siyah kalitesi çok iyi değildir. Sizin panel markanız nedir önce ona bakmalı.
Menü 4725 yapıp resim eklermisiniz
samsung va panel dendi efendim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Samsung va panel bilgisi verildi

samsung va panel dendi efendim

A9206E0C-D372-4A8C-885E-440CC9054CDC.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
merhaba benimde bir sorum olacak efendim .öncelikle cihazımın model ve seri numarasını paylaşmak istiyorum.
55UD9400 SN:8080195 8000102
sorunum koyu renklerde dalgalanma yada mozeiklenme oluyor.resimleride paylaşıcam. bu durum arıza mıdır yoksa panelle alakalı bir durum mu? yardımcı olursanız sevinirim.

PHOTO-2019-02-04-20-03-17.jpg
PHOTO-2019-02-05-07-11-26-1.jpg

PHOTO-2019-02-05-07-11-26.jpg

Yayın kalitesinin çok büyük etkisi var bunda. Panelin renk aralığı yetmediğinden de yapabiliyor, ama yayın kalitesi de düşünce tuz biber oluyor. Işık ayarını biraz da yüksekte kullanıyorsanız TR şartlarında bundan kaçış zor. ATV, TRT1, TRT HABER gibi yayın kalitesi (görüntü sinyali anlamında söylüyorum :kiskis) yüksek kanallarda bu etkiye daha az rastlarsınız.

İsterseniz eklediğim gradyan jpg dosyasını USB'ye atıp TV'de görüntüleyin. Ton geçişlerinde eklediğiniz resimlerdeki gibi bariz katmanlaşma var mı kendiniz kontrol edin.

gradient-h2f5d976e8784f7f3.png

H Çevrimdışı

halukyzgn

Yeni Üye
8 May 2021
14
38
Yayın kalitesinin çok büyük etkisi var bunda. Panelin renk aralığı yetmediğinden de yapabiliyor, ama yayın kalitesi de düşünce tuz biber oluyor. Işık ayarını biraz da yüksekte kullanıyorsanız TR şartlarında bundan kaçış zor. ATV, TRT1, TRT HABER gibi yayın kalitesi (görüntü sinyali anlamında söylüyorum :kiskis) yüksek kanallarda bu etkiye daha az rastlarsınız.

İsterseniz eklediğim gradyan jpg dosyasını USB'ye atıp TV'de görüntüleyin. Ton geçişlerinde eklediğiniz resimlerdeki gibi bariz katmanlaşma var mı kendiniz kontrol edin.

gradient-h2f5d976e8784f7f3.png
denerim teşekkürler ustad

S Çevrimdışı

serkanadp

Yeni Üye
19 Tem 2021
29
44
Adem Helvacı Adem Helvacı
Adem hocam merhaba belki burası yeri değildir ama size birşey danışmak istiyorum..
LG 42 LB730V bir TV var resimde de anlaşılacağı üzere bir sorunum var ,yetkili servis ile görüştüm büyük ihtimalle Ledlerin değişmesi gerektiğini ilettiler 800-1200-₺ arası bir ücret çıkabileceği ilettiler.Ne yapacağımı şaşırdım yenimi alsam yaptırsam mı?6 yılda Ledlerin gitmesi normal bir durum mu? Bu TV den 2 arkadaşıma daha aldım onlarda bir sıkıntı yok.. lütfen bir tavsiyenizi eksik görmeyin ... sevgiler saygılar.

IMG_20210624_015631.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
Adem hocam merhaba belki burası yeri değildir ama size birşey danışmak istiyorum..
LG 42 LB730V bir TV var resimde de anlaşılacağı üzere bir sorunum var ,yetkili servis ile görüştüm büyük ihtimalle Ledlerin değişmesi gerektiğini ilettiler 800-1200-₺ arası bir ücret çıkabileceği ilettiler.Ne yapacağımı şaşırdım yenimi alsam yaptırsam mı?6 yılda Ledlerin gitmesi normal bir durum mu? Bu TV den 2 arkadaşıma daha aldım onlarda bir sıkıntı yok.. lütfen bir tavsiyenizi eksik görmeyin ... sevgiler saygılar.

IMG_20210624_015631.jpg
led bar hatasına benziyor elinizden geliyorsa led bar alıp takabilirsiniz

S Çevrimdışı

serkanadp

Yeni Üye
19 Tem 2021
29
44
SAVE_20201116_21351042daa6110d5c7d78.jpg

Bunun gibi bir durumla karşılaşmamak için en kısa sürede led barları değiştirin
led bar hatasına benziyor elinizden geliyorsa led bar alıp takabilirsiniz
Hocam bu LED barlar serviste orjinal takılacak LED barlar ile aynı mı?
TEKNOwest TEKNOwest
Hocam bu LED barlar serviste takılacak olan ledler kadar kaliteli mi ? Nasıl bir tercih yapayım..
Aynı kaliteyi alırmıyım..

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
119
23

IMG_20210624_015631.jpg
Hocam fiyat bana da pahalı geldi açıkçası. Yakın zamanda 55" Philips için KDV ve işçilik dahil 1125.50₺ ödedim. Benim bulunduğum yerde yetkili servis ve tamirciler benzer fiyatları veriyordu açıkçası.
Çevrenizde bulunan güvenilir tamirci varsa ondan da fiyat bilgisi alın derim.

Geri
Üst Alt