Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cevap için teşekkürler, kullanılmadı ama papağanımız üzerine çıkıp geziyordu ve dışkısını bıraktığı oluyordu. Yetişip silmeye çalışsam da arka havalandırma boşluklarından içeriye sızdığı olmuştur :krokop
Ah keşke çok önceden yazsaydın,çünkü yeğenimde de var papağan ,onlar bir muhabbetten sonra tv arkasına deliklere gelecek şekilde tülbent yapıştırdılar ,tv hem hava alıyor ,hem içi temiz kalıyor hem de sıkıntıdan kurtulmuş oldular :)

N Çevrimdışı

Nehirbilgisayar 

Yeni Üye
20 Eki 2021
4
43
Merhaba axen tv ekrani kirildi 55 inc nasil yaptirabilirim veya nerden ekran bulabilirim. Servisler tv fiyati ucret istiyorlar.

IMG-20211020-WA0056.jpg

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
regal mb211 bir televizyonum var bugün ekran yansıtma özelliğini kullanırken bir anda ekranın üstünden mavimsi bir renk oluştu ve alt tarafında da çok az var , fabrika ayarlarına dönüş yaptım ama yukarıda aynı şekilde sabit kaldı, buna sebep ne olmuş olabilir beyaz renkte kendini daha belirgin gösteriyor çözümü konusunda yapabileceğim bir şey var mı.
ekran yansıtma özelliğini daha çok derslerimi çalışmak için kullanıyorum acaba ekran yansıtma özelliğini çok kullandığım için olabilir mi? ürünün garantisi bitti ne kadar bir masraf çıkar aşağı yukarı.
By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji

IMG_20211025_11125611.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
regal mb211 bir televizyonum var bugün ekran yansıtma özelliğini kullanırken bir anda ekranın üstünden mavimsi bir renk oluştu ve alt tarafında da çok az var , fabrika ayarlarına dönüş yaptım ama yukarıda aynı şekilde sabit kaldı, buna sebep ne olmuş olabilir beyaz renkte kendini daha belirgin gösteriyor çözümü konusunda yapabileceğim bir şey var mı.
ekran yansıtma özelliğini daha çok derslerimi çalışmak için kullanıyorum acaba ekran yansıtma özelliğini çok kullandığım için olabilir mi? ürünün garantisi bitti ne kadar bir masraf çıkar aşağı yukarı.

Led arızası var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Bölgesel ledler mavilesme mevcut

S Çevrimdışı

streamhd

Yeni Üye
26 Eki 2021
1
44
İyi Akşamlar
Samsung LCD televizyonumuz var. 13-14 senelik. Sorunsuz kullanıyorduk. Son zamanlarda resimdeki gibi yatayda şerit halinde biz çizgi çıkıyor. Bazen kayboluyor bazende aynı boyutta üst kısmında çıkıyor. Sorun ne olabilir. Çözümü var mıdır ?
IMG_20211026_224542.jpg

J Çevrimdışı

jagatai

Yeni Üye
1 Eyl 2021
15
34
Selamlar dün Toshiba 43UL3B63DT model TV aldım ekranda şöyle bir beyazlık var iade edeceğim ama YouTube da panel fix gibi videolar var denesem çözüm olur mu? Hiç uğraşmayayım mı? Sadece siyah ekran olunca göze batıyor

IMG_20211105_225506.jpg

IMG_20211105_225456.jpg

Z Çevrimdışı

zamansiz velet

Yeni Üye
10 Kas 2018
45
36
İyi günler vestel 49ub1907 fenerbahce 4K tv var hdmilerden hangisi daha iyi görüntü kalitesine sahip 4 tane hdmi girişi var internetten klavuzuna baktım açıklayıcı birşey yok bilen varsa sevinirim

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
Değerli ustalarım elimde arçelik A32LB4310 tv var bir yakınımın tv,de görüntü gitmiş ancak ses geliyor skart,tan bir uydu alıcı bağladım ses var ışık tuttuğumda arkadan görüntü olduğunu gördüm ve ledleri değiştirmeye karar verdim sizlerinde linkini verdiğiniz fmr,den led sipariş ettim taktım ancak bende dikkat etmedim ledleri ya yanlış gönderdiler yada biz başka bir modelinkini sipariş ettik velhasıl ledlerin ikisi çalıştı ama biri hiç çalışmadı acaba benmi yanlış taktım diye kontrol ederken tv,yi terar açtığımda flaş yapmaya başladı bende fişten çektim tv daha önce zaten ledleri değişmiş fakat 1 yıl olmadan tümü yanmış ve bu esnada yanlış ledler olduğunu anladım eskilere baktığımda 2 adet 7,li 1 adet 6,lı var bana gönderilen ise 2 adedi 8,li 1 adedi 7,li takım bende eskileri aldım sefaköyde karaca elektronik,e gittim eskilerin 1,ci kalite olmadığını onun için yandığını söyledi ve bende onun verdiği ledleri aldım taktım ancak şu an hiç biri yanmıyor şimdi ustalarım kartlarda sorun olmuşmudur acaba hangisindedir sorun kumanda çalışıyor açılıp kapanıyor ancak ledler yanmıyor resimleri buraya atıyorum yardımlarınızı bekliyorum ilgilenen ustalarıma şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

IMG_20211106_231635.jpg

IMG_20211106_231439.jpg

IMG_20211106_231407.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Değerli ustalarım elimde arçelik A32LB4310 tv var bir yakınımın tv,de görüntü gitmiş ancak ses geliyor skart,tan bir uydu alıcı bağladım ses var ışık tuttuğumda arkadan görüntü olduğunu gördüm ve ledleri değiştirmeye karar verdim sizlerinde linkini verdiğiniz fmr,den led sipariş ettim taktım ancak bende dikkat etmedim ledleri ya yanlış gönderdiler yada biz başka bir modelinkini sipariş ettik velhasıl ledlerin ikisi çalıştı ama biri hiç çalışmadı acaba benmi yanlış taktım diye kontrol ederken tv,yi terar açtığımda flaş yapmaya başladı bende fişten çektim tv daha önce zaten ledleri değişmiş fakat 1 yıl olmadan tümü yanmış ve bu esnada yanlış ledler olduğunu anladım eskilere baktığımda 2 adet 7,li 1 adet 6,lı var bana gönderilen ise 2 adedi 8,li 1 adedi 7,li takım bende eskileri aldım sefaköyde karaca elektronik,e gittim eskilerin 1,ci kalite olmadığını onun için yandığını söyledi ve bende onun verdiği ledleri aldım taktım ancak şu an hiç biri yanmıyor şimdi ustalarım kartlarda sorun olmuşmudur acaba hangisindedir sorun kumanda çalışıyor açılıp kapanıyor ancak ledler yanmıyor resimleri buraya atıyorum yardımlarınızı bekliyorum ilgilenen ustalarıma şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.
Fikir olarak yazayım ,acaba çok akım çekti de led driverde sıkıntı mı çıkarttı.Ledlere voltaj geliyor mu peki :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt