Laptop çalışmıyor ?

pensamper Çevrimdışı

pensamper 

Mesut
Aktif Üye
10 Eyl 2019
61
32
Oncelikle merhaba yillardir bilgisayar tamir bakim ve onarimiyla ugrasmaktayim foruma uzun zamandri uyeyim fakat aktig degilim.

Gelelim bu cihazin meselesine sıvı teması urunlerde kesinlikle sıvı temas temizlenmeli temizl3ndikten sonra anakart üzerindeki bellli basli yerler kontrol edilmelidir. Tavsiyem bilen tamirciye götürmenizdir

Unutmayın sıvı elektroniğin düşmanıdır

Herkese iyi forumlar

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Oncelikle merhaba yillardir bilgisayar tamir bakim ve onarimiyla ugrasmaktayim foruma uzun zamandri uyeyim fakat aktig degilim.

Gelelim bu cihazin meselesine sıvı teması urunlerde kesinlikle sıvı temas temizlenmeli temizl3ndikten sonra anakart üzerindeki bellli basli yerler kontrol edilmelidir. Tavsiyem bilen tamirciye götürmenizdir

Unutmayın sıvı elektroniğin düşmanıdır

Herkese iyi forumlar
Katılıyorum bir hocamız macbook üzerine dezenfektan sıkmış, haliyle alet sapıtmış,ee batarya da çıkmıyor arkadaş çalıştırmayın hocam belki düzelir demiş.Evet ekran baştan karışsa da sonrada gelmiş, birkaç kere sistem hatası vermiş,ben gittiğimde klavye de birkaç tuş gitmiş.Hocam aletin çalıştığına şükür edin Apple gerçekten sağlam alet yapmış, isterseniz servise gönderelim ama astarı yüzünden pahalıya gelir dedim.Kalsın harici klavye alırım dedi.

Geçmiş yorumları okudum da kola dökülse de birşey olmaz ne demek yahu ? kolanın içinde su yok galiba?

Arkadaş şunu dese hak veririm.

tuzlu sulu içeçek yerine, şekerli içeceklerin bir nebze daha az zarar verme ihtimali var dese hak veririm ?

Ayrıca bilişim işinde tecrübe önemli ama bunun lada bitmiyor 40 bin küsür öğrenci ile yaklaşık 8000 personele hizmet veriyoruz inanın her geçen gün yeni birşeyler öğreniyoruz ? Çoğu işe iki gidiyoruz bazen benim göremediğimi arkadaş görüyor.Unutmayın bakmakla görmek ayrı şeyler.

Bize ne firmalar geliyor yaptıkları işleri arkalarından topluyoruz?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
bilgisayara kola döküldüyse bişey olmuyor merak etmeyin daha önce ken di pc me baya döküldü bişey olmadı.Tahmin ettiğim gibi ise pili çıkarın 2 gün bekleyin prize vs takmayın arada açma kapamaya basın 10 15 sn tekrar deneyin %90 çalışacaktır.(bilmeyen aarkadaşlar cevabına yorum yazmasın sizden çok piyasa tecrübem var pcler için)
2 gun acmayinca ne oluyor onu pek anlayamadim fis pil cikiken acma tusuna basarsaniz icindeki kalan enerjiyi zaten atar 2 gunu aciklayabilirmisin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2 gun acmayinca ne oluyor onu pek anlayamadim fis pil cikiken acma tusuna basarsaniz icindeki kalan enerjiyi zaten atar 2 gunu aciklayabilirmisin

Statik elektrik için olabilir belki bilmiyorum.
Geçen haftalarda akrabamın bilgisayarı bozuldu, klavyesini değiştim sıvı teması nedeniyle.
Malum, koronavirüs nedeniyle kolonyayı biraz fazla kaçırmış. :haha1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
IMG-20200518-WA0019.jpg

önceki gün 13 yıldır kullanmaya devam ettiğim notebook termal macun yenilemesini.
tozunu aldim heralde 3-5 yil daha kullanirim gibi :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
IMG-20200518-WA0019.jpg

önceki gün 13 yıldır kullanmaya devam ettiğim notebook termal macun yenilemesini.
tozunu aldim heralde 3-5 yil daha kullanirim gibi :)
Benim de 11 yıllık bir thinkpadim var ben başladım ama bir yerden sonra yemedi verdim bir tamirci arkadaşa bakalım haber bekliyorum olacak mı yoksa gömecek miyiz ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Benim de 11 yıllık bir thinkpadim var ben başladım ama bir yerden sonra yemedi verdim bir tamirci arkadaşa bakalım haber bekliyorum olacak mı yoksa gömecek miyiz ?
LCD ekranın Menteşelerin plastık kasaya bağladı yerler zamanla gevremekte laçka hale gelmiş ( pul ve akıllı vida , şarjlı maktap çözdükdüm :hihi )

termal macun ve toz temizliğini 2-3 yılda bir rutin şekilde bugune kadar yaptım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt