Laptop çalışmıyor ?

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Yazılan yorumları okudum biraz güldüm biraz üzüldüm. Laptopunuzun kesinlikle içi açılıp dökülen kola kulak çöpü veya pamuk yardımıyla (Tavsiyem Kulak çöpü daha pıratik.) Tiner yardımı (Tineri bulamadığınızı var sayayım) yada kolonya yani alkol ile temizlenmesi gerekiyor. Bios pilinide her ihtimale karşı sökün. Biraz elbeceriniz var ise internet yardımı ilede bu işi halledebilirsiniz. Power tuşunun tırnağınıda kontrol etmeyi unutmayın açılmıyor diye sert basılarak kırılmış olabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yazılan yorumları okudum biraz güldüm biraz üzüldüm. Laptopunuzun kesinlikle içi açılıp dökülen kola kulak çöpü veya pamuk yardımıyla (Tavsiyem Kulak çöpü daha pıratik.) Tiner yardımı (Tineri bulamadığınızı var sayayım) yada kolonya yani alkol ile temizlenmesi gerekiyor. Bios pilinide her ihtimale karşı sökün. Biraz elbeceriniz var ise internet yardımı ilede bu işi halledebilirsiniz. Power tuşunun tırnağınıda kontrol etmeyi unutmayın açılmıyor diye sert basılarak kırılmış olabilir.

Kolonya içerisinde su barındırdığı için oksitlenmeye neden olabilir.
Kolonya uyguladıktan sonra kurulamak veya kısa süre sıcak hava tutmak yararlı olabilir.

N Çevrimdışı
1 Ağu 2019
19
sizden çok derken anlayamadım sevgili Network Pc Destek :)
seg tv konusunda yazılım için baya yardım sağladınız :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu mesajınızla aslında ne kadar tecrübesiz bir çalışan olduğunuzu ortaya koyuyorsunuz gerçekten tecrübeli ve iş ahlakına sahip birisi bu şekilde parantez içinde yazdığınız şeyi kesinlikle yazmaz

Saygılarımla

ben size birşey kanıtlanamak zorunda değilim ki siz kimsiniz benim bildiklerimi sorgulayacaksınız.bu devirde her format atmayı bilen her ram yükseltmeyi bilen bile kendini bilgisayardan anlıyorum sanıyor.Sorsanız o kadar çok yazılımcıyım bilgisayarcıyım diye geçinen ama iş icraate dökülünce kopyala yapıştır dışında birşey yapmayan Sözde Developerım diye gezinen yazılımcılar daha kelimenin anlamını bilmiyor.Ben bupiyasanın her bi yolunu gördüm.A dan Zye yeri geldi mahalle bilgisayarcısının adamları nasıl tokatladığını yeri geldi.Türktelekomda Çalışan IT elemanlarının bişey bilmeden eniştesiyle o koltuğa oturup alt yapı emanet edilmesi yeri geldi Business şirketlerde Sistem odaları kontrol ettim.Bakanlıklarda çalıştım.Gezerken gördüm forumda yardım olur diye yazıyorum.
3000-4000$ cihazlarda çalışıyorum.Arızalı olan ürün benim değil ederi 1.000-2.000tl banane naparsa yapsın beni bağlamaz diyip egositlikte yapmadım.İnsan gibi bilgi paylaşımında ve tecrübemi paylaştım.Parantezi yazmamdaki sebep şuydu önüne gelen ya kasa toplayan ya sadece oyun oynayan cocuklar bile bilgisayardan anlıyor.İpini koparan başımıza bilgisayarcı. Benim tecrübe ve bilgimi sorgulayacak en son şahıs sensin belki değilsin.Biz herşeyimizi tırnaklarımızla kazıyarak deneyimlerimizle öğrendik ve paylaşıyoruz. Herşeyi biliyorsanız kitap yazıp milletle paylaşınız.Bencil olmayın bilmiyorsanızda susun.

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
seg tv konusunda yazılım için baya yardım sağladınız :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben size birşey kanıtlanamak zorunda değilim ki siz kimsiniz benim bildiklerimi sorgulayacaksınız.bu devirde her format atmayı bilen her ram yükseltmeyi bilen bile kendini bilgisayardan anlıyorum sanıyor.Sorsanız o kadar çok yazılımcıyım bilgisayarcıyım diye geçinen ama iş icraate dökülünce kopyala yapıştır dışında birşey yapmayan Sözde Developerım diye gezinen yazılımcılar daha kelimenin anlamını bilmiyor.Ben bupiyasanın her bi yolunu gördüm.A dan Zye yeri geldi mahalle bilgisayarcısının adamları nasıl tokatladığını yeri geldi.Türktelekomda Çalışan IT elemanlarının bişey bilmeden eniştesiyle o koltuğa oturup alt yapı emanet edilmesi yeri geldi Business şirketlerde Sistem odaları kontrol ettim.Bakanlıklarda çalıştım.Gezerken gördüm forumda yardım olur diye yazıyorum.
3000-4000$ cihazlarda çalışıyorum.Arızalı olan ürün benim değil ederi 1.000-2.000tl banane naparsa yapsın beni bağlamaz diyip egositlikte yapmadım.İnsan gibi bilgi paylaşımında ve tecrübemi paylaştım.Parantezi yazmamdaki sebep şuydu önüne gelen ya kasa toplayan ya sadece oyun oynayan cocuklar bile bilgisayardan anlıyor.İpini koparan başımıza bilgisayarcı. Benim tecrübe ve bilgimi sorgulayacak en son şahıs sensin belki değilsin.Biz herşeyimizi tırnaklarımızla kazıyarak deneyimlerimizle öğrendik ve paylaşıyoruz. Herşeyi biliyorsanız kitap yazıp milletle paylaşınız.Bencil olmayın bilmiyorsanızda susun.

3000 4000 dolarlık cihazlarla sen kendini çok tecrübeli birisi sanıyorsan aynı seviyede IT ci değiliz demektir

Bahsettiğin ürünler taş çatlasın Cisco 2960 seviyesi sw ler Dell R730 ML350 falan o segmentte ürünler

20 yıl bilişim sektöründe çalıştım bu kadar gereksiz şeylerden bahseden birisini görmedim

Tecrübe seviyeni kola dökülmüş ürüne iki gün çalıştırmayın sonra düğmesine basın çalışır demekle zaten gosteriyorsun

Bence sen buraya daha fazla yazma da sus insanlar seni adam yerine koysun

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Su haricinde diğer tüm içecekler çok büyük risk oksitlenme olmuşsa şayet temizlenir kısa devre yoksa ve anakart yapılan kalp masajyla hayata döndürülür.Umutun dediği gibi güvenilir tamirciye veriniz.Geçmiş olsun yok güvenmiyorum derseniz bana yollayın her türlü yardımcı olurum.:clap2

N Çevrimdışı
1 Ağu 2019
19
3000 4000 dolarlık cihazlarla sen kendini çok tecrübeli birisi sanıyorsan aynı seviyede IT ci değiliz demektir

Bahsettiğin ürünler taş çatlasın Cisco 2960 seviyesi sw ler Dell R730 ML350 falan o segmentte ürünler

20 yıl bilişim sektöründe çalıştım bu kadar gereksiz şeylerden bahseden birisini görmedim

Tecrübe seviyeni kola dökülmüş ürüne iki gün çalıştırmayın sonra düğmesine basın çalışır demekle zaten gosteriyorsun

Bence sen buraya daha fazla yazma da sus insanlar seni adam yerine koysun

Sizi adam yerine koyuyorlarsa hali halde beni fazlasıyla koyarlar 20yıldır sizin gibi bilinçsiz ITcilerin tecrübesizlerin artığını toplayan her şehirde o kadar çok arkadaşım ve görmüşlüğüm var.Sizle benim aramdaki ince çizgi şudur yukarıda yazmışsınız "anakart sıvı teması vs gördü başıma geldi destek alamadım".Siz o destek almaya çalışan ama alamayan bankonun ön yüzündeki sıra bekleyen bize muhtaç olan kısım biz ise tecrübe ve bilgimizle pratikliğimizle herşeyin çözüme ulaştıran kısım 7/24 çalışarak bilgimizi ve tecrübemizi ortaya koyarak sorun çıkaran ürünlere müdahele , bilinçsiz yapılan kurulan sistemleri stabiliteye koyuyoruz. Madem 20 yıl bir birikimim var diye hayıflanıyorsunuz daha öncede belirtiğim gibi paylaşınız yada kitap yazın piyasada birikimleriniz başkalarına yol göstersin.Ben paylaşmaya çalışıyorum sadece.Tecrübe seviyeni kola dökülmüş ürüne iki gün çalıştırmayın sonra düğmesine basın çalışır demekki yaşamışım aynısını
buradaki arkadaşlar bilmediklerini bilsinler kendinize saklamayınız bildiğiniz ve bilmediğiniz şeyleri hatta tecrübeleri amaç buradaki arkadaşlara yardımcı olmak.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sizi adam yerine koyuyorlarsa hali halde beni fazlasıyla koyarlar 20yıldır sizin gibi bilinçsiz ITcilerin tecrübesizlerin artığını toplayan her şehirde o kadar çok arkadaşım ve görmüşlüğüm var.Sizle benim aramdaki ince çizgi şudur yukarıda yazmışsınız "anakart sıvı teması vs gördü başıma geldi destek alamadım".Siz o destek almaya çalışan ama alamayan bankonun ön yüzündeki sıra bekleyen bize muhtaç olan kısım biz ise tecrübe ve bilgimizle pratikliğimizle herşeyin çözüme ulaştıran kısım 7/24 çalışarak bilgimizi ve tecrübemizi ortaya koyarak sorun çıkaran ürünlere müdahele , bilinçsiz yapılan kurulan sistemleri stabiliteye koyuyoruz. Madem 20 yıl bir birikimim var diye hayıflanıyorsunuz daha öncede belirtiğim gibi paylaşınız yada kitap yazın piyasada birikimleriniz başkalarına yol göstersin.Ben paylaşmaya çalışıyorum sadece.Tecrübe seviyeni kola dökülmüş ürüne iki gün çalıştırmayın sonra düğmesine basın çalışır demekki yaşamışım aynısını
buradaki arkadaşlar bilmediklerini bilsinler kendinize saklamayınız bildiğiniz ve bilmediğiniz şeyleri hatta tecrübeleri amaç buradaki arkadaşlara yardımcı olmak.

Bilinçsiz ve cahil insan sıvı dökülmüş bir ürünü 2 gün bekletin çalışır diyen kişidir

Bilinçsiz ve cahil insan 3 gün önce yardım istediği insanların yazdığı konuya bilmiyorsanız yazmayın diyen kişidir

Ben o kafanda hayal ettiğin banko arkasında çalışanlardan değilim merak etme senin gibi 20 25 yaşında birçok insana meslek öğreten adam eden birisiyim

Referanslarımdan bazıları

Ondokuzmayıs Üniversitesi
Amasya Üniversitesi
Ordu Üniversitesi
Sinop Üniversitesi
Samsun Sanayi ve Ticaret Odası
Vakıflar İl Müdürlüğü-SAMSUN
Çorum Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi
Sampa Otomotiv A.Ş.
Auger Automotive Gmbh
Elaskom Kauçuk
Borsan Elektrik A.Ş.
Yılka Kablo
Borpanel
Borkonut
Albayrak Demir Çelik
İpragaz Karadeniz Bölge Müdürlüğü
Oluşum A.Ş.
Yıldız Entegre A.Ş.
Yıldız Tutkal
Bahadır Tıbbi Aletler
İpek Jüt Çuval
Bahadır Dişli
Eti Bakır Samsun Tesisleri
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi -HBYS Otomasyon
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi -Radyoloji PACS
Amasya Kadın Doğ. ve Çocuk Hast. - Metro Internet Altyapısı
Ordu Devlet Hastanesi - Network Sonlandırma
Samsun Gazi Devlet Hastenesi - HBYS Sunucu Projesi
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi - Hasta Otomasyonu
HBYS Sunucu Projesi ve Yedekleme Projesi
Ünye SSK - ALO SSK ALT YAPISI
Sinop Atatürk Devlet Hastanesi - Hasta Otomasyonu
Romatem Fizik Tedavi Hastanesi - SAMSUN
Romatem Fizik Tedavi Hastanesi - İZMİT
Havza Devlet Hastanesi - Network İyileştirme
Haber Medya Grubu - Samsun
  • Haber Gazetesi
  • Haber Hayat Dergisi
  • Haber TV
Haber Radyo55
Arena Gazetesi
Tribun Gazetesi-Ordu
Erol Ofset
Arman Ofset
Bafra Ofset
Uğur Ofset
Türker Ofset
Boyabat Matbaası - Sinop
Boztepe Mataası - Ordu
Topkar Sürekli Form
Grafik Mert
Detay Ajans

Özellikle Samsun da ikamet eden arkadaşlar bunları bilgi amaçlı referans alabilir her konuda yardımcı olabilirim bu firma ve kurumlarla iligi

N Çevrimdışı
1 Ağu 2019
19
öncede belirtiğim gibi paylaşınız yada kitap yazın piyasada birikimleriniz başkalarına yol göstersin buradaki arkadaşlar bilmediklerini bilsinler kendinize saklamayınız bildiğiniz ve bilmediğiniz şeyleri hatta tecrübeleri amaç buradaki arkadaşlara yardımcı olmak.Bunu art niyet olarak söylemiyorum son 2 mesajımda da yazıyorum bu kısmı okumuyorsunuz.Sevdiğim bir ITci abim vardır mesela ara ara alırım kitaplarını forumlarını gezer makalelerini okurum.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Sayın pc network destek öncelikle yazacaklarımı yanlış anlamanızı istemem iyi niyetle yardımcı olma düşüncenize saygım var ama yazdıklarınızı okuyunca vermiş olduğunuz fikir gerçekten yanlış. Arıza anlatımına dikkat ederseniz pc sıvı temasından sonra yeterince elektrik ile haşır neşir olmuş yani parça yakma ihtimali çok yüksek. En iyi ihtimalle parça yakmasa bile temizlenmesi şarttır. Tecrübe ve bilgi birikiminize saygı duyuyorum ama anlatım şekliniz insanlara tepeden bakar gibi olmuş ve okuyan herkes sizin küçük dağları yarattığınızı zannedebilir konuşma tarzınız bu şekilde. Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsın. Bu forumda herkes gibi sizde değerli bir üyesiniz ama kendinizi yanlış anlatarak iyi niyetinizin önüne geçmesine müsade etmeyin. Herkese Saygılar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt