Laptop çalışmıyor ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
LCD ekranın Menteşelerin plastık kasaya bağladı yerler zamanla gevremekte laçka hale gelmiş ( pul ve akıllı vida , şarjlı maktap çözdükdüm :hihi )

termal macun ve toz temizliğini 2-3 yılda bir rutin şekilde bugune kadar yaptım.
Benim makinede fiziksel olarak en ufak bir sıkıntı yok ama o dediğini hiç yapmadım, yaptıraydım iyiymiş

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
:-) şaka gibi.. 1,5 aydır hiç dokunmadığım, konuyu açtığım gibi arızalı bekleyen dizüstü bilgisayarım kendi kendine düzelmiş..
tamire götürmeden 5 dk önce bi açayım dedim. baktım çat diye açıldı .. malum 1 ay evden uzak kalarak çalışıyorduk.. o ara sokağa çıkma yasakları olduğu için birde vaktim sınırlı olduğu için tamir işi kalmıştı .. dün sabah her şeyi hazırladım tam servise çıkacakken bir açayım dedim bastım açıldı :)
bu arada konu zaman zaman amacı dışına çıksa da cevap - öneri gönderen herkese teşekkürler .. çoğunu denedim olmamıştı .. yalnız en son bataryayı çıkarmıştım öylece kalmıştı.. 2 gün beklemiştim açılmamıştı .. sonra yine bataryasız koymuştum çantaya .. cihazda ki enerji boşaldı ve nemli yerler de kurudu diye yorumladım ben .. ama tam olarak ne oldu bilmiyorum, arıza gitti çok şükür :) tekrardan teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
:-) şaka gibi.. 1,5 aydır hiç dokunmadığım, konuyu açtığım gibi arızalı bekleyen dizüstü bilgisayarım kendi kendine düzelmiş..
tamire götürmeden 5 dk önce bi açayım dedim. baktım çat diye açıldı .. malum 1 ay evden uzak kalarak çalışıyorduk.. o ara sokağa çıkma yasakları olduğu için birde vaktim sınırlı olduğu için tamir işi kalmıştı .. dün sabah her şeyi hazırladım tam servise çıkacakken bir açayım dedim bastım açıldı :)
bu arada konu zaman zaman amacı dışına çıksa da cevap - öneri gönderen herkese teşekkürler .. çoğunu denedim olmamıştı .. yalnız en son bataryayı çıkarmıştım öylece kalmıştı.. 2 gün beklemiştim açılmamıştı .. sonra yine bataryasız koymuştum çantaya .. cihazda ki enerji boşaldı ve nemli yerler de kurudu diye yorumladım ben .. ama tam olarak ne oldu bilmiyorum, arıza gitti çok şükür :) tekrardan teşekkürler
Benden korkmuştur mutlaka :kiskis
NEyse senin adına çok sevindim ,bir de onunla uğraşacaktın veya uğraştıracaklardı ,güle güle kullan sevgili baysui :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Nemli yerlerin kuruması kirlenme ve paslanma olarak geri dönecektir.
Sonuçta belirli bir miktar nem, oradaki lehimlere vs. temas etmiş olabilir.

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
umut hocam aslında tam olarak ne oldu ne kadar temas etti bilmiyorum .. belki de birkaç tatlı kaşığı kadar olabilir ..yine de uyarı için sağol

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri