Kurutma Makinesi Arızası

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Herkese Merhaba
Değerli ustalar kurutma makinem çalışırken bir anda değişik bir ses çıkarmaya başladı ve makineyi durdurduk tambur döndükçe sesin şiddeti artıyor tambura birşey dolanmış belli ama ne :) tel gibi duruyor ama telli olan çamaşırları ya koruma kabıyla kurutmaya atıyoruz yada atmıyoruz açıkcası servis çağırdık geldi baktı söküp teli çıkartmak için 150TL ücret istedi bu nedenle öncelikle bir sizlere danışayım istedim 150TL bu işlem için normal bir ücretmidir bana nedense fazla geldi :bilmiyom
Makineyi alalı 1,5 yıl oldu olmadı toplasan 50 kez çalıştırılmamıştır elektrik tasarrufu adına sadece bebeğin eşyaları hızlı kurusun diye kullanıyorduk ucuz olsun diye Hoover marka aldım A++ en iyi fiyat Hoover deydi açıkcası hiç arızada vermedi fakat şuan kullanım dışı
Tamburdan içeri yabancı cisim kaçması kullanıcı hatasımıdır
Servis daha sökmeden tel dedi doğru olabilirde bir tele 150 lik olmak :deli
teraspy teraspy emmi yakın olsaydı beraber sökerdik öğrenirdik hemde nasılmış diye :)
A Adem Helvacı hocam ne dersin ne yapalım?
Bunu garanti kapsamına sokturma imkanı veyahut daha ucuza kapatma şansım yokmudur

4B449E25-282E-400E-A099-0C4EABC90BAA.jpg
1E622791-066B-42E7-8FD0-6AD821CC4C83.jpg
0246A73C-9C64-46E4-AF19-F591467D716F.jpg

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Benzer olay çamaşır makinesinde başıma geldi. Kazanın içine çamaşır demiri kaçmıştı. Garantisi olduğu için servis çağırdım servis rezistansı sökerek çıkardı teli herhangi bir ücret almadı. Bu tamamen gelen servis teknisyeni ile alâkalı bir durum. Servis ücretide 60₺. 150₺ ye kombi bakımı yapılıyor.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Benzer olay çamaşır makinesinde başıma geldi. Kazanın içine çamaşır demiri kaçmıştı. Garantisi olduğu için servis çağırdım servis rezistansı sökerek çıkardı teli herhangi bir ücret almadı. Bu tamamen gelen servis teknisyeni ile alâkalı bir durum.
Adam direk girmez dedi garantiye kesti attı 150tl dedi 100 liraya yap dedim onada yok diyince yarın müşteri hizmetlerini falan arayacağım ama hoover çokda müşteri yanlısı olup sorunu çözdürceğini bilemiyorum açıkcası

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Adam direk girmez dedi garantiye kesti attı 150tl dedi 100 liraya yap dedim onada yok diyince yarın müşteri hizmetlerini falan arayacağım ama hoover çokda müşteri yanlısı olup sorunu çözdürceğini bilemiyorum açıkcası
Vidaları temiz olarak başlarına zarar vermeden açabilirim derseniz kendinizde sökebilirsiniz. Kurutma makinelerinde çamaşır makineleri gibi kolay çıkıyor mu bilmiyorum. Ama zor olmaması lazım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Video da alsak iyi olur , her ses yaptığında farklı bölgeye çevirerek sesi nerden geldiğini görelim

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
tüketici kaynaklı teli çamaşırın içine hover koymadı.150tl yüksek bence
Tamam kabul ettik tüketici kaynaklı da 150 lirada tel çıkarma için yüksek bir servis ücreti bilsem ki rahat rahat söküp takılabilir söküp kendim çıkartıcam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Video geldi F fikoloji

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tamam kabul ettik tüketici kaynaklı da 150 lirada tel çıkarma için yüksek bir servis ücreti bilsem ki rahat rahat söküp takılabilir söküp kendim çıkartıcam

Video geldi F fikoloji
Video güzel olmuş abi, ilk tahminimdeki gibi tel 1. Sırayı alıyor, alta pervaneye sürtüyor olabilir.
Arkasından gerdirme bilyesi,
Arkasindan motor pervane var bunun pervanesi biryere çarpıyor gibi(tel bu araya bile girmiş olabilir)

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Video güzel olmuş abi, ilk tahminimdeki gibi tel 1. Sırayı alıyor, alta pervaneye sürtüyor olabilir.
Arkasından gerdirme bilyesi,
Arkasindan motor pervane var bunun pervanesi biryere çarpıyor gibi(tel bu araya bile girmiş olabilir)
Bizim bunu kendi imkanlarımızla sökme imkanınız yok neyse başka servislere gidip sorcam kaça sökerler bunu abi o tamburun küçücük deliğinden de nasıl geçmiş tel ilginç

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bizim bunu kendi imkanlarımızla sökme imkanınız yok neyse başka servislere gidip sorcam kaça sökerler bunu abi o tamburun küçücük deliğinden de nasıl geçmiş tel ilginç
Bunlar bı ihtimal dahilinde çok farklı da birşey çıkabilir. Biz video ya ve sese istinaden istatistik değerlendirme yaparak yorumda bulunduk, bazen ters köşe şeylerde karşımıza çıkıyor. İnşallah masrafı büyük olmaz

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
Kendiniz açsanız ,tel çıksa 150 cepte kalır.ama garanti kapsamında başka bir arıza çıksa,siz acmissiniz garanti bozuldu derler mi?
derler... İnşallah kolaylıkla çözülür.
Aklıma şu yılan kameralar geldi.cevrenizde varsa ödünç alıp bı bakın derim ben :deli1

Kendiniz açsanız ,tel çıksa 150 cepte kalır.ama garanti kapsamında başka bir arıza çıksa,siz acmissiniz garanti bozuldu derler mi?
derler... İnşallah kolaylıkla çözülür.
Aklıma şu yılan kameralar geldi.cevrenizde varsa ödünç alıp bı bakın derim ben :deli1

Screenshot_20210202-224056.png

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri