Kurutma Makinesi Arızası

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yalan söylüyor servis yalan tel kaçmamış ahh bu soygucu çakma servisler bitmedi gitti şu memlekette :kiskis

tel kaçma durumu yok denge tekerleği aşınmış yada bilyesi dağılmış garanti kapsamında yapılmalı tel hikaye tel kaçmış gibi ses geldiği için tel kaçmış 150 ver diyor sakın oyuna gelme tel kaçma yok denge tekeri arızası var yanında arkasını açtır makinanın bakın denge tekerleği gitmiş hasarlı sıcak olduğu için kronik sorun bu kurutucularda kauçuk plastik sıcak olunca aşınıyor yıpranıyor başka servise video gösterdiğini denge tekerleği arızası olduğunu garantisi varsa ücretsiz yapılması gerektiğini söyle

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Şuan aklım çok karıştı ama bizde ki ses gerçekten de tel gibi duruyor video da attım bakabilirsiniz ama servis konusuna açıkcası keşke evde söksede görsek telmi değil mi ben geldiğinde sordum tabi ya tel değilse diye çıkan parçayı getirirm dedi açıkcası güven artık kimseye kalmadı ama ne bileyim ona güvenme buna güvenme ne yapacağız bilmiyorum Hoover müşteri hizmetleri diye birşey yok hep aynı kadın açıyor telefonu Ayşe hanım :) yani firma kurumsal falan değil ben fiyatı ucuz ısı pompalı ve a++ diye aldım ama keşke sevmesemde vestel alsaydım teknik elemanlarını çok seviyorum bana geldiklerinde güven veriyorlar ve işi hep garanti kapsamında yapmaktan yana olmaya çabalıyorlar neyse makineyi yatıracak halim yok yaptırcam sonucuda paylaşcam servisi arıcam tekrar inşallah servise gittikten sonra 150 yetmiyor demezler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şuan aklım çok karıştı ama bizde ki ses gerçekten de tel gibi duruyor video da attım bakabilirsiniz ama servis konusuna açıkcası keşke evde söksede görsek telmi değil mi ben geldiğinde sordum tabi ya tel değilse diye çıkan parçayı getirirm dedi açıkcası güven artık kimseye kalmadı ama ne bileyim ona güvenme buna güvenme ne yapacağız bilmiyorum Hoover müşteri hizmetleri diye birşey yok hep aynı kadın açıyor telefonu Ayşe hanım :) yani firma kurumsal falan değil ben fiyatı ucuz ısı pompalı ve a++ diye aldım ama keşke sevmesemde vestel alsaydım teknik elemanlarını çok seviyorum bana geldiklerinde güven veriyorlar ve işi hep garanti kapsamında yapmaktan yana olmaya çabalıyorlar neyse makineyi yatıracak halim yok yaptırcam sonucuda paylaşcam servisi arıcam tekrar inşallah servise gittikten sonra 150 yetmiyor demezler
hocam 1.5 yıl olmuş nerdeyse denge tekerleği sıcaktan dolayı aşınıyor yıpranıyor aynı tel y.cisim vs kaçmış gibi ses çıkartıyor zaten servisin yaklaşımı hoş değil makinayı alıp götürmeden yada yerinde arkasını açmadan bakmadan ezbere teşhis koyması g.dışı 150TL demesi olmadı sen ara servisi ben dışarıdan servis getirip baktırtım tel kaçması değil %90 denge tekerleği arızası var onların değişmesi lazımmış dedi makinam garantili olduğu için müdahale ettirmedim diye servise söyle garanti kapsamında denge tekerleklerini değiştirip sorunumu çözmezseniz thh sizi şikayet edeceyim bilirkişi isteyeceğim sizin değiniz arızamı onlar karar versin diye söyle bak işin renkgi nasıl değişedek gör aslında thh;ye gitsdn bilir kişi istesen yine sen haklı çıkarsın %99 denge tekerleği arızası diyorum ben yinede sen bilirsin ama hakkını yedirme derim ben 150TL bu zamanda az para değil?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
hocam 1.5 yıl olmuş nerdeyse denge tekerleği sıcaktan dolayı aşınıyor yıpranıyor aynı tel y.cisim vs kaçmış gibi ses çıkartıyor zaten servisin yaklaşımı hoş değil makinayı alıp götürmeden yada yerinde arkasını açmadan bakmadan ezbere teşhis koyması g.dışı 150TL demesi olmadı sen ara servisi ben dışarıdan servis getirip baktırtım tel kaçması değil %90 denge tekerleği arızası var onların değişmesi lazımmış dedi makinam garantili olduğu için müdahale ettirmedim diye servise söyle garanti kapsamında denge tekerleklerini değiştirip sorunumu çözmezseniz thh sizi şikayet edeceyim bilirkişi isteyeceğim sizin değiniz arızamı onlar karar versin diye söyle bak işin renkgi nasıl değişedek gör aslında thh;ye gitsdn bilir kişi istesen yine sen haklı çıkarsın %99 denge tekerleği arızası diyorum ben yinede sen bilirsin ama hakkını yedirme derim ben 150TL bu zamanda az para değil?
Valla denge tekerleği arızası ise gerçekten youtube a hoover ı kötüleyecek bir sürü video çeker atarım araştıran kimseye aldırmam ki arkadaşta paylamış motor değişmedikleri halde değiştik deyip motor parası almışlar bu gerçekten büyük bir rezillik bunu yaşatan bir firmanın genel müdürü beni arayıp özür dileyecek ki tamam diyim firma markasının arkasında genel müdüre kadar konuyu takip ediyor utanmazlar hala parayı geri vermemenin peşine düşmüşler abi arıycam denge tekerleği arızasıymış diycem ben yanındayken söksün bakalım ama makine çokda çalışmadı maksimum çalışması 70 i geçmemiştir ondan bi acaba diyorum? Fakat telli birşeyde yoktu içinde ona da ayrı şaşırıyorum evde de sökmüyor adamlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hoover ile alakalı konuyu görünce benim yaşadıklarım geldi aklıma. paylaşayım istedim.

Tel konusu tüketici hatası, yani bir şekilde servis ücreti vereceksiniz. Makinenin sizden alınması, açılması, ki baya teferruatlı bizzat bulundum yanında açılırken, telin sökülmesi ve tekrar getirilmesi için bence 150 TL çok değil.. Siz bence dua edin 150 TL ile hallolsun bu olay, tel değil de başka bir şey ise veya tel başka parçalara da zarar verdiyse o kötü:(
Böyle birşey yaşattılarsa demek korkuları yok servisi kaybetmenin falan umarım bizim burdaki de böyle dolandırıcı çıkmaz :)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Valla denge tekerleği arızası ise gerçekten youtube a hoover ı kötüleyecek bir sürü video çeker atarım araştıran kimseye aldırmam ki arkadaşta paylamış motor değişmedikleri halde değiştik deyip motor parası almışlar bu gerçekten büyük bir rezillik bunu yaşatan bir firmanın genel müdürü beni arayıp özür dileyecek ki tamam diyim firma markasının arkasında genel müdüre kadar konuyu takip ediyor utanmazlar hala parayı geri vermemenin peşine düşmüşler abi arıycam denge tekerleği arızasıymış diycem ben yanındayken söksün bakalım ama makine çokda çalışmadı maksimum çalışması 70 i geçmemiştir ondan bi acaba diyorum? Fakat telli birşeyde yoktu içinde ona da ayrı şaşırıyorum evde de sökmüyor adamlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Böyle birşey yaşattılarsa demek korkuları yok servisi kaybetmenin falan umarım bizim burdaki de böyle dolandırıcı çıkmaz :)
Tambur Tekerleği diyebilirsin 70 i geçmemiş olabilir kauçuk plastik malzeme bu makina devirli hızlı dönüyor ısınma aşınma oluyor dış yüzey deforme oluyor parçalanıyor tambur sürtüyor bilya göbek dağılıyor tambur stabil dönemediği için tel kaçmış birsey sıkışmış gibi rahatsız edici ses çıkartıyor

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Tambur Tekerleği diyebilirsin 70 i geçmemiş olabilir kauçuk plastik malzeme bu makina devirli hızlı dönüyor ısınma aşınma oluyor dış yüzey deforme oluyor parçalanıyor tambur sürtüyor bilya göbek dağılıyor tambur stabil dönemediği için tel kaçmış birsey sıkışmış gibi rahatsız edici ses çıkartıyor
Pazartesi müşteri hizmetlerini arıyorum anlatıyorum durumu diğer arkadaşın yaşadığı sorunuda aktarcam motor değişcek diyip 800 lira alıp aslında değişmediklerini ve güven duymadığımı bu nedenle evimde söküm talep ettiğimi denge tekerleğinin evde sökülüp kolaylıkla değişilebileceğini eğer denge tekerleği değilse 150tl yi vermeyi kabul edip teli çıkartmaları için götürebileceklerini ileteceğim ama adamlar 0 kurumsal müşteri temsilcisinden de birşey olmaz hadi hayırlısı bakalım süreci paylaşıcam

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Kar falan yağdı yollar kapandı makina aynı yerinde duruyor hiç arayasım gelmiyor servisi
Elinizle tamburu önce yavaş sonra hızlı bir şekilde çevirin aynı ses varsa tel dir. Çalışırken özellikle de sıkma konumunda uğultulu bir ses çıkıyorsa rulman aşınmasıdır. Sıkma aşamasında makina aşırı titriyor yerinden oynuyorsa denge yayları amortisör arızalıdır veya makinanın ayak ayarları kontrol edilmeli.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Elinizle tamburu önce yavaş sonra hızlı bir şekilde çevirin aynı ses varsa tel dir. Çalışırken özellikle de sıkma konumunda uğultulu bir ses çıkıyorsa rulman aşınmasıdır. Sıkma aşamasında makina aşırı titriyor yerinden oynuyorsa denge yayları amortisör arızalıdır veya makinanın ayak ayarları kontrol edilmeli.
Tel o zaman bizim ki tamburu çevirincede manuel olarak ses aynı neyse gaza geldim arıyım bugün müsait olduğu zaman gelsin alsın artık güvencez ne derse o

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Bugün getirdiler kurutma makinesini içinden tel çıktı dediler :sopa
Çıkartmışlar makine sağlam tambur dönüyor ses yok neyse parayı vericem 200tl vardı cüzdanımda 50 lira para üstün varmı dedim var dedi getirdim 200 ü verdim 50 yi alcam 200 konuşmadık mı neyse öyle olsun diyor :polis
Ulan yermi anadolu bu ayakları dedim neyse olsunu falan yok 150 dedin bende sana 100 olmazmı dedim pazarlık ettik inmedin dedim aşağı şimdi de yukarı çıkıyoruz neyse velhasılı verdik 150 yi aldık makineyi artık günahı vebali boynuna telse içinde ki para helal tel değilde garanti kapsamında değişmesi gereken bir parçaysa haram kendi bilir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çıkartmışlar makine sağlam tambur dönüyor ses yok neyse parayı vericem 200tl vardı cüzdanımda 50 lira para üstün varmı dedim var dedi getirdim 200 ü verdim 50 yi alcam 200 konuşmadık mı neyse öyle olsun diyor :polis
Ulan yermi anadolu bu ayakları dedim neyse olsunu falan yok 150 dedin bende sana 100 olmazmı dedim pazarlık ettik inmedin dedim aşağı şimdi de yukarı çıkıyoruz neyse velhasılı verdik 150 yi aldık makineyi artık günahı vebali boynuna telse içinde ki para helal tel değilde garanti kapsamında değişmesi gereken bir parçaysa haram kendi bilir.
balık baştan kokmuş makinayı alıp servise götürmeden bakmadan ezbere tel kaçmış k.hatası ücreti bu denmez etik değil seninde elinden birşey gelmiyor o ses tele benziyor ama tel değil ayrı konu garantili mal bir yerde servise baş vurmak mecburi oluyor ben olsam videoları falan var internette uygun uclu tornavida ayarlayıp açıp denge terkerleklerine bi bakardım sorun tel değilse o serviside çaktırmadan arayıp gel al götür bak nesi varmış derdim getirip bana telmiş abi dediğinde allah ne verdiyse elimden kimse alamazdı onu bu ara çoğaldı bu servisler garanti kapsamında olan ürünlere garanti dışı k.hatası diyen çok servis türedi piyasada :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun , genel merkezi arayarak sor bakalım yapılan işlem neymiş ? Yada servis fisinde yazmıyor mu

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Geçmiş olsun , genel merkezi arayarak sor bakalım yapılan işlem neymiş ? Yada servis fisinde yazmıyor mu
Hocam servis fişi yok elimde getirmediler bende sormadım açıkcası çünkü artık verirken de kabul ettik :) zaten Hoover saçma sapan bir marka müşteri hizmetlerinde bile bir kişi var sanki ne zaman arasam Ayşe hanım :bilmiyom
Şikayetvarmış mailmiş falan pek anlam ifade etmiyor markaya neyse 150 liraya makine tekrar sağlıklı kullanılır hale geldi artık telmi denge tekerliğimi onu Allah bilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt