Kredi çekip dolar almak

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kafam o kadar çok karıştı ki, ne yapacağımı bilemedim. Oturdum doların yükselişi izliyorum :ara

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kafam o kadar çok karıştı ki, ne yapacağımı bilemedim. Oturdum doların yükselişi izliyorum :ara
TL borçlanmanda bir sakınca yok.
Aylık taksidi her koşulda ödeyebileceğine inanıyorsan buyur al.
Yarın bir gün elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon, kira derken kalan tutar yeter dersen al.
Ama ben söyleyeyim, şekilde elde edeceğin kazanç, banka faizini geçecek mi?
Mesele o.

Benim gibi dolar kazanıp TL borçlansan neyse.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
10 bin TL dolar aldım arkadaşlar. Bir kaç ay içinde misliyle artar kâra geçerim diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Evet memleket baştaki zatı seçenler yüzünden gidiyor, Dolar düşünce kredi çekerek dolar alanların, doların yükselmesine azda olsa katkısı olanların hiçbir suçu yok öylemi. Biraz aynaya bakmayı bilin !
Adam bir ay boyunca çalışacak, alım gücü eriyecek, alım gücünü korumak zorunda.
Sen mi vereceksin adamın kirasını, mutfak masrafını?

Millet parasını bankaya değil de yastık altına koyuyorsa bunun sebebi güvensizliktir.
Az da kendiniz aynaya bakın.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Baştaki zat başımızda olduğu sürece tüm yatırımlarımı dolara çevireceğim. Bu adam olduğu sürece dolar hiç bir zaman düşmez. Suni düşüşlere kimse inanmasın.

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
35
Senin gibiler yüzünden dolar kalmıyor piyasada kredi çekip dolar alan ahmaklar cogaldi piyasada dolar kalmayınca yükselişe geçiyor. Almayın kardeşim almayın bırakın kalsın ülke zate batıyor almayın ya

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Eğer dolarla maaş almıyorsanız kara geçmezsiniz. Alım gücünüzü korursunuz . Çünkü dolar yükselince satın aldığımız her şey de zamlanıyor. Yani zarardan kurtulmak da denebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Eğer dolarla maaş almıyorsanız kara geçmezsiniz. Alım gücünüzü korursunuz . Çünkü dolar yükselince satın aldığımız her şey de zamlanıyor. Yani zarardan kurtulmak da denebilir.
Doğru.
Kazanabilmek için düşük ve yüksek seviyeleri bilmek gerekir.
Şimdilik troller bayram havası yaratsın dursun.

Maksat birikimi korumak.
Kredi çekip alanı savunmak değil derdim ama insanlara niye kredi çekiyorsun da diyemezsin, niye döviz alıyorsun da diyemezsin.
Kredi çekip, krediyi ödüyorsa burada bir sorun yok.

Kredi çekip ülke dışına kaçsa o para ile neyse.
Ona ben de karşı çıkarım.

Zamanında 5'ten 6'dan alanlara da laf ediyorlardı.
Geçen yıl almak istediğiniz bir ürün 1000 dolarsa atıyorum, bu sene 1054 dolardır.
ABD'de Aralık 2020 tüketici fiyat endeksi yüzde 1.4 iken şu an yüzde 6.8 imiş.
Yani yüzde 5.4 oranında bir artış olmuş.

21 Aralık 2020'de Dolar / TL kuru 7.6 civarlarıymış.
TL'de kalan biri sizce aynı fiyattan alabilir miydi? :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri