Kredi çekip dolar almak

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bunlar suni düşüşler konuşma ile bu iş olmaz arkada reel işlem olması lazım.Bu iş pek hayırlı değil büyük bir satım ve sonra alım yapılıyor pump and down yapılıyor sanırım. Ben de döviz altın ve fon yatırımı var sadece döviz yada altın yani tek kaleme yatırım yapmak mantıklı değil sepet yapmak her zaman iyidir.Fonlarında getirileri iyi.ytd
Yatırım tavsiyesi değildir diyelim de :haha

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Şu an ben her şeyden önce 18den satıp da 13.5dan alan kişileri merak ediyorum. Sonuç olarak böyle karar alınacağını tek başımızdaki zat bilmiyordu. Sabah bakalım kaçtan açılacak kaçta "sabitlenecek". Şu an kimse kusura bakmasın ama bala göre kar etme modu açık Türkiye'de. Dolar alamayanlar sevinçli. Doları olan da bekliyor.

Yarın sabah 15'e fırlaması da, 11'e düşmesi de olağan bence. Ben ekonomist değilim ama mantığımla konuşuyorum. Doların artmasından daha kötü bir şey varsa doların kararsızlığı olur. Bu ülkede dolar 16 iken dükkanın deposunu dolduran insanlar da var, Allah yardım etsin.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Nas falan dediler sonra faiz vaadi ile doları düşürdüler, sırf konuşmanın etkili olduğu algısı için merkez bankasının borçlanarak aldığı dolarları sattığını düşünüyorum. 12 desteğinden döndü zaten, oralarda alım başladı.

Hani yüksek kur iyiydi, hani faiz haramdı. Ben hayatımda bu kadar tutarsız bir ekonomi yönetimi görmedim.

Şahsi fikrim dolar bedava şu an, 20 TL bile bedava. Umarım yanılırım da düşer.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
kredi ile mal alınmaz, evliysen hanımdan gizli yatırım yapılmaz, lazım olan parayla yatırım yapılmaz, bugün saat 16.50 de çok sevdiğim bir arkadaşım cuma bozduğu hisseleri t+2 takasa takıldığı için sövüyordu çünkü 17.50 seviyelerinden dolar almak istiyordu, şans bazen insanın yüzüne gülüyor, başka bir arkadaşım da ben 900 küsur liradan kısmi kar realize ettiğim gün 20 gram altın almış şimdi o da uzun süre bekleyecek, demem o ki bu işler düşündüğünüz kadar kolay değil arkadaşların dediği gibi illa bir şey alacaksan gram altın al, dolar düşerse ons altın tutar ons düşerse dolar tutar, elbette karar senindir ancak uzun süre lazım olmayacaksa para ve kredi ödeme gücün varsa bu işlere gir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt