Kombi bakımı yaptırmalı mıyız

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Her kıs kullanmadan 1 hafta önce tum petekleri sokup banyoda tazyikli su ile tortu kalmayacak sekilde temizleyip 2 lt civari antifiriz koyuyorum suyu yumusatmasi ve cabuk isinmasi icin .4 yildir sorunsuz calisiyor...
Saygilarimla...

az yukarıda asıl olması gerekenin bu olduğunu yazmıştım.Kimyasal ilaç vs hangi ustaya sorsam gereksiz ve sakıncalı olduğu söyleniyor sadece kombi için değil petekler ve tesisat boruları içinde yani.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
az yukarıda asıl olması gerekenin bu olduğunu yazmıştım.Kimyasal ilaç vs hangi ustaya sorsam gereksiz ve sakıncalı olduğu söyleniyor sadece kombi için değil petekler ve tesisat boruları içinde yani.

Valla mühendis olmadığımız için ilaçların net etkisini bilemiyoruz.
O ilaçlarla bir laboratuvarda test ortamı hazırlayıp, boru petek ve kombideki materyallerle etkileşimi nasıl görebilmek iyi olurdu.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Kombi bakimina geldiler etanjor mu ne o bozulmuş dedi ilk sorduğu petek temizliğinde koruyucu ilac kattiniz mi dedi. O parcada kombinin yari parasi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kombi bakimina geldiler etanjor mu ne o bozulmuş dedi ilk sorduğu petek temizliğinde koruyucu ilac kattiniz mi dedi. O parcada kombinin yari parasi

Eşanjörü kast etmişlerdir.
Eşanjörde çatlak veya delinme varsa değiştirilmesi gerekir. Kaynak sadece günü kurtarır.
Çoğu temizlik yapan kişi ilacı sistemde bırakıp gidiyor, deyim yerindeyse kaçıyor.
Çünkü işi oturup araştırmıyorlar. Kenarda bir sermaye ile alet alıp kapı kapı geziyorlar. Olayları bu.
Bizim burada da var öyle çok usta. :sirit

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Eşanjörü kast etmişlerdir.
Eşanjörde çatlak veya delinme varsa değiştirilmesi gerekir. Kaynak sadece günü kurtarır.
Çoğu temizlik yapan kişi ilacı sistemde bırakıp gidiyor, deyim yerindeyse kaçıyor.
Çünkü işi oturup araştırmıyorlar. Kenarda bir sermaye ile alet alıp kapı kapı geziyorlar. Olayları bu.
Bizim burada da var öyle çok usta. :sirit
Catlak ve delinme yok sadece borulardan bazilari egilip bükülmüş. Kombi tavsiye 2018 konu acmanin zamani geldi sanirim,)

Geri
Üst Alt