Kombi bakımı yaptırmalı mıyız

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
2 sene once petek temizligi yaptirmistim temizlik yaparken ilac katmadilar basincli suyla yaptilar ancak islem bittikten sonra dr kombi isimli bir ilac attilar bu sistemi korur dediler ondan 1 ay sonra da kombi valf pompasi catladi 300 liraya degistirdiler sizin katilmamasi gerekn ilac dediginiz bu muydu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2 sene once petek temizligi yaptirmistim temizlik yaparken ilac katmadilar basincli suyla yaptilar ancak islem bittikten sonra dr kombi isimli bir ilac attilar bu sistemi korur dediler ondan 1 ay sonra da kombi valf pompasi catladi 300 liraya degistirdiler sizin katilmamasi gerekn ilac dediginiz bu muydu?

Merhaba.
İşin içinde olmadığım için ismen birşey diyemem ancak internette söylenilen çoğu şey o ilaçların tesisattan tamamen uzaklaştırılması gerektiği yönünde.
Sizde tazyikli su havlupan sökülüp tesisata mı basıldı yoksa peteklere tek tek mi basıldı?
Tazyikli suyu tek yerden basmak gibi bir hata da pompanıza zarar vermiş olabilir.
Kombiler en fazla 3 Bar'a kadar basınçta çalışabiliyorken, tesisata komple 7-8 bar su basmak gibi çılgınlıklar yapanları da duymuştum.
Bana pek inandırıcı gelmemişti aslında, çünkü kombideki 3 bar emniyet ventili devreye girer ve suyu boşaltması gerekirdi.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Merhaba.
İşin içinde olmadığım için ismen birşey diyemem ancak internette söylenilen çoğu şey o ilaçların tesisattan tamamen uzaklaştırılması gerektiği yönünde.
Sizde tazyikli su havlupan sökülüp tesisata mı basıldı yoksa peteklere tek tek mi basıldı?
Tazyikli suyu tek yerden basmak gibi bir hata da pompanıza zarar vermiş olabilir.
Kombiler en fazla 3 Bar'a kadar basınçta çalışabiliyorken, tesisata komple 7-8 bar su basmak gibi çılgınlıklar yapanları da duymuştum.
Bana pek inandırıcı gelmemişti aslında, çünkü kombideki 3 bar emniyet ventili devreye girer ve suyu boşaltması gerekirdi.

az yukarıda yzmıştım hocam bunlar kasıtlı yada cahillikten yapılan hareketler bence.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Merhaba.
Banyodan havlupandan verildi peteklerin vanasini kapatti tek petegi acip oyle temizledi sonra sirasiyla diger petekleri ac kapa yaparak tazyikli su verdi. Kombiyi kapatmisti bu ara

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Baymak bolge sorumlusu arkadaşımla
Kombi hakkinda konusurken
Ilaçla temizlik,yıkama yaptırmayin diye üstüne basarak söylemisti.
Sebebini tam hatirlayamiyorum
Tekrar gorustugumde sorarim mesajima ekleme yaparim. :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Baymak bolge sorumlusu arkadaşımla
Kombi hakkinda konusurken
Ilaçla temizlik,yıkama yaptırmayin diye üstüne basarak söylemisti.
Sebebini tam hatirlayamiyorum
Tekrar gorustugumde sorarim mesajima ekleme yaparim. :ok

benim abide baymakçı aynısı söyledi .İlaçla yapılacaksada kombi vana sı mutlaka çift taraftan kapalı olması gerek dedi.Ardından su basma kombiden yapılmalı azamı 10 dk havlupandan tahliye sağlanmalı dedi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Tesisatlar plastik yerine bakırdan yapılmış olsa
Yosun,çamurlama, ısı kaybı gibi
Sorunlarla ugrasilmamis olunurdu. :ok

Resim alıntıdır

7ed68aeab595eb5ba35dca85692f82d037b78c5014ee8f01.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Tesisatlar plastik yerine bakırdan yapılmış olsa
Yosun,çamurlama, ısı kaybı gibi
Sorunlarla ugrasilmamis olunurdu. :ok

Resim alıntıdır

7ed68aeab595eb5ba35dca85692f82d037b78c5014ee8f01.jpg
keşke olsa ancak maliyetten yapmıyorlar.Ayrıca ısı kaybıda mimimum oluyormuş bu şekilde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Cok olmasada hala yapan ustalar var.

Bakim maliyetinin az olmasi,kombi ömrünü uzatmasi,enerji tasarrufu sayesinde
Birkac yıl sürmeden maliyetini amorti eder diye düşünüyorum.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Her kıs kullanmadan 1 hafta önce tum petekleri sokup banyoda tazyikli su ile tortu kalmayacak sekilde temizleyip 2 lt civari antifiriz koyuyorum suyu yumusatmasi ve cabuk isinmasi icin .4 yildir sorunsuz calisiyor...
Saygilarimla...

Geri
Üst Alt