Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Selamunaleyküm, Daha önce klima almadım tecrübem yok ama bir haftadır bakınıyorum, nasipse30m2 lik salonuma bir adet split klima alacağım. Min. 18000btu alacağımdan fiyatı da mecburen 7500-8000 bandına çıkardık Foruma bayağı göz attım, lg dual serisi öneriliyor fiyatı da fena değil M. Elektrik hare sanırım giriş seviyesi. Bayi 16000lik klimayı 7800 civarında verebileceğini, diğer markaların 18000btu olanına tekabul ettiğini söyledi.
Lg- Me Hare yi epey'den karşılaştırdım kağıt üzerinde Lg bir adım önde :) 2000tl fiyat farkına rağmen..
Merak ettiklerim şunlar: makinelerde kullanılan malzeme arasında ciddi farklar var mıdır? (lg, arçelik ve bekoyla aynı, kalitesiz malzeme kullanılıyor kore üretirken böyle değildi yerli olunca ucuz parçalarla üretiliyor vs diyenler oldu.)
2. Sorum ise Lg Dual dış ünite çok sesi yapıyor mu? Ses noktasında mE Hare alırsam kafam çok daha rahat olur mu??
Kıymetli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Sadece soğutma amaçlımı,
Hangi il, ara katmı, çatı katını, binanın yalıtım durumu nedir, klimanın takılacağı oda hangi yöne bakıyor.

Diye sorar sana konunun uzmanları.

M Çevrimdışı

Muhabbet kuşu

Yeni Üye
4 Haz 2021
5
32
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Selamunaleyküm, Daha önce klima almadım tecrübem yok ama bir haftadır bakınıyorum, nasipse30m2 lik salonuma bir adet split klima alacağım. Min. 18000btu alacağımdan fiyatı da mecburen 7500-8000 bandına çıkardık Foruma bayağı göz attım, lg dual serisi öneriliyor fiyatı da fena değil M. Elektrik hare sanırım giriş seviyesi. Bayi 16000lik klimayı 7800 civarında verebileceğini, diğer markaların 18000btu olanına tekabul ettiğini söyledi.
Lg- Me Hare yi epey'den karşılaştırdım kağıt üzerinde Lg bir adım önde :) 2000tl fiyat farkına rağmen..
Merak ettiklerim şunlar: makinelerde kullanılan malzeme arasında ciddi farklar var mıdır? (lg, arçelik ve bekoyla aynı, kalitesiz malzeme kullanılıyor kore üretirken böyle değildi yerli olunca ucuz parçalarla üretiliyor vs diyenler oldu.)
2. Sorum ise Lg Dual dış ünite çok sesi yapıyor mu? Ses noktasında mE Hare alırsam kafam çok daha rahat olur mu??

Siirt
5.kat (Apartman 6 katlı)
Soğutma için alıyorum, salon büyük olduğundan doğal gaz iyi ısıtmıyor arada ısıtma için de kullanırım

WhatsApp-Image-2021-06-04-at-14.04.59.jpg
ben konunun uzmanı değilim, sota ve adem usta görmediler galiba mesajını.
LG dual 18,000 lik senin işini rahatça görecektir, oynaya oynaya soğutur 30 metrekare alanı. Tüketim olarakta seni üzmez.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Lg- Me Hare yi epey'den karşılaştırdım kağıt üzerinde Lg bir adım önde
:)
2000tl fiyat farkına rağmen..

Siirt
5.kat (Apartman 6 katlı)
Soğutma için alıyorum, salon büyük olduğundan doğal gaz iyi ısıtmıyor arada ısıtma için de kullanırım

WhatsApp-Image-2021-06-04-at-14.04.59.jpg

siirtin yıllık hava durumuna kısaca bakındım.
yazları rahat rahat 18 yeterli olur ama kış ayları için pek emin olamadım.
bazi kaynaklarda -19 derece olarak yazılmış

kisin gördüğünunuz ortalama isi degerleri nedir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış

sota ustam yanlış cevap oldu

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Anladım hocam. Paralel ithalat bir ürün almak istemem zaten. Bu durumda yarın burada ki bayiye bir sorayım. Karta taksit meselesi de avantajlı olur tabi.
Merhaba gördüğünüzü sanıyorum, şuan babalar gününe kadar geçerli bu yaz için % 20 indirim kampanyası var bayiler vade farksız taksit imkanıda sunmaktalar.

M Çevrimdışı

Muhabbet kuşu

Yeni Üye
4 Haz 2021
5
32
Kışın çok önemli değil, doğal gaz açıkken arada üfler ek diye. Siirt eskiden 2 3 hafta bayağı soğuk olurdu şimdi bu sene kar bile düşmedi. -10'u çok görmeyiz.

2 hafta -10 ,-15 oluyor onun dışında iyi. Doğalgaz ile beraber kullanacağım için ısıtmasını pek önemsemiyorum hocam.
Açıkçası LG vs. ME Hare diye düşünüyorum Me Hare çok iyi değilse orta seviye olan ME Enviro serisini de cebimi zorlayarak düşünüyorum
Parça malzemesindeki kalite ve özellikle dış ünitedeki ses bunlar için fiyat yükselteme durumundayım. Bu noktada fikir verirseniz çok memnun olurum.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kışın çok önemli değil, doğal gaz açıkken arada üfler ek diye. Siirt eskiden 2 3 hafta bayağı soğuk olurdu şimdi bu sene kar bile düşmedi. -10'u çok görmeyiz.

2 hafta -10 ,-15 oluyor onun dışında iyi. Doğalgaz ile beraber kullanacağım için ısıtmasını pek önemsemiyorum hocam.
Açıkçası LG vs. ME Hare diye düşünüyorum Me Hare çok iyi değilse orta seviye olan ME Enviro serisini de cebimi zorlayarak düşünüyorum
Parça malzemesindeki kalite ve özellikle dış ünitedeki ses bunlar için fiyat yükselteme durumundayım. Bu noktada fikir verirseniz çok memnun olurum.
LG nin dış ünitesi gayet sessizdir.
Gönlün rahat olsun

Gerçi yeni üretim cihazların hemen hemen hepsi sessiz.

Bence sadece soğutma için üst seviye klima almak, pek mantıklı bir iş değil.
Verilen paraya yazık, günah olur.

M Muhabbet kuşu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
LG nin dış ünitesi gayet sessizdir.
Gönlün rahat olsun

Gerçi yeni üretim cihazların hemen hemen hepsi sessiz.

Bence sadece soğutma için üst seviye klima almak, pek mantıklı bir iş değil.
Verilen paraya yazık, günah olur.
Aynen katılıyorum.
Soğutma için üst seviye cihaz almak ciddi anlamda gereksiz.

LG Dual Plus alıp yolunuza bakın.
Eco modeline wifi 4 yöne salınım farkı
bulunmakta

dün 12lik siparis geçtim nasil olduysa yanlış sipariş geçmişim (meğerse 9luk muş)

birazdanda 18lik siparişi vereceğim.
bu cihazları yakın dostlarıma alıyorum başımı agritacak olsa emin olun yanaşmam.

M Çevrimdışı

Muhabbet kuşu

Yeni Üye
4 Haz 2021
5
32
Aynen katılıyorum.
Soğutma için üst seviye cihaz almak ciddi anlamda gereksiz.

LG Dual Plus alıp yolunuza bakın.
Eco modeline wifi 4 yöne salınım farkı
bulunmakta

dün 12lik siparis geçtim nasil olduysa yanlış sipariş geçmişim (meğerse 9luk muş)

birazdanda 18lik siparişi vereceğim.
bu cihazları yakın dostlarıma alıyorum başımı agritacak olsa emin olun yanaşmam.
Siirt'te LG bayisi yok sadece servisi var o da bir dükkanda birkaç markaya birden bakılıyor. Çok ilgili durmuyordular açıkçası. Güvenilir bir satıcı linki atar mısınız ? Bir de Sipariş verdikten sonra neler yapmam gerekir kısaca değinirseniz iyi olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Siirt'te LG bayisi yok sadece servisi var o da bir dükkanda birkaç markaya birden bakılıyor. Çok ilgili durmuyordular açıkçası. Güvenilir bir satıcı linki atar mısınız ? Bir de Sipariş verdikten sonra neler yapmam gerekir kısaca değinirseniz iyi olur.
N11,Hepsiburada,GG,Amazon vb yerlerden alabilirsin.
kurulum yapılmadığı sürece iade hakkınız mevcut

cihaz geldikten sonra kutusunda açmadan fiziksel hasar var mi kontrol edin. varsa kargocuya rapor tutturun

servisi çağırın montajini yapasın.
montaj esnasında en can alıcı nokta klimaniza vakumlama yapilması

forumda konusu mevcut detayli birsekilde okuyunuz.
sonrasında yüksek ihtimal ne siz servisi nede servis sizi birdaha görecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt