Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Değerli arkadaşlar,
Klima konusunda sayenizde çokça bilgi edindim. Sevgili, A Adem Helvacı sayesinde de; "ürün inceleme nasıl olur" sorusunun cevabını görmüş olduk.

Sıcaklar bastırmadan bir klima alma niyetimiz var. Sota Sota hocamın da tavsiyelerine dayanarak LG Eco dual 12000Btu baya kafama yatmıştı. Öte yandan Midea da aklımı çeliyor. Gerçi Midea'nın fiyatı biraz değişken. FGEurope sitesinde 6 küsur ike N11'de 4900 ibi fiyatlara var. Bu fark normal mi bilemedim. Erinç Erinç %20 indirim başladı demiş ama bir değişiklik göremedim henüz. Lg ise bildiğiniz gibi 3900-4000 civarında bulunuyor.

Ne dersiniz dostlar? Bu iki ürün arasında ki eğerlendirmeniz nasıl olur?

Bu arada, Ürün Çanakkale'de Kuzey cephede kullanılacak. Amaç temelde soğutma, Belki kışın nadiren de olsa ısıtmasını kullanabiliriz ama 5-10 günü geçmez. Takacağım oda için daha önce bir arkadaşıma detaylı bir keşif yaptırmıştım. 12000Btu rahatlıkla yeter demişti.

Teşekkürler.
Barış
Merhaba indirimler sayfasındaki liste fiyatları üzerinden Bayilerde vade farksız taksit seçenekleri ile birlikte uygulanacak. Bu indirim ile birlikte sizlerin bahsettiği fiyat skalasına düşüyor sayılır. İnternette çok düşük gözüken çoğu fiyatlar konusunda temkinli olmanızı önerebilirim. FGeurope güvencesinde olmama olasılıkları yüksek, Adem abi bir videoda olabilecekleri anlatmıştı.

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Merhaba indirimler sayfasındaki liste fiyatları üzerinden Bayilerde vade farksız taksit seçenekleri ile birlikte uygulanacak. Bu indirim ile birlikte sizlerin bahsettiği fiyat skalasına düşüyor sayılır. İnternette çok düşük gözüken çoğu fiyatlar konusunda temkinli olmanızı önerebilirim. FGeurope güvencesinde olmama olasılıkları yüksek, Adem abi bir videoda olabilecekleri anlatmıştı.
Anladım hocam. Paralel ithalat bir ürün almak istemem zaten. Bu durumda yarın burada ki bayiye bir sorayım. Karta taksit meselesi de avantajlı olur tabi.

U Çevrimdışı

ugur625

Yeni Üye
7 Eki 2019
16
34
Biraz önce salonum için lg dual eco 12000 btu sipariş verdim 3902,00TL aydın ili malum cok sıcak durulmuyor yazları sadece soğutmada kullanicam oturma odasinda baymak kullanıyorum 2 yıldır hic bir sıkıntım yoktu çokta memnunum buradaki tavsiyeler üzerine lg ye yöneldim umarım buda üzmez

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Biraz önce salonum için lg dual eco 12000 btu sipariş verdim 3902,00TL aydın ili malum cok sıcak durulmuyor yazları sadece soğutmada kullanicam oturma odasinda baymak kullanıyorum 2 yıldır hic bir sıkıntım yoktu çokta memnunum buradaki tavsiyeler üzerine lg ye yöneldim umarım buda üzmez
Güzel günlerde kullanmanızı dilemekle birlikte, sizlerin geri dönüşlerinin çok önemli olduğunu da belirtmek isterim.

Bizler için gerçek kullanıcı deneyimleri her zaman en önemli kriter oldu zira forumumuzun amacı kullanıcı deneyimlerinin DOĞRU şekilde potansiyel alıcılara aktarılmasıdır. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu veriler seni doğruluyor.
Ancak LG'nin sitesindeki dual serisinin verileri ile bu veriler örtüşmüyor.

LG'nin sitesinde 12 lik dual serisinin seer değeri 6,6 scop değeri 4.0
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Screenshot_2021-06-03-14-00-23-815_com.android.chrome.jpg
Abi işte sırf bu yüzden her zaman belirtiyorum, firmaların kağıt üstü verileri ile ilgilenmiyorum ben.

Yemişim seer scop abs hava yastığı vs.

Benim canlı canlı bu mereti gurcuklamam lazım kardeşim :kiskis

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abi işte sırf bu yüzden her zaman belirtiyorum, firmaların kağıt üstü verileri ile ilgilenmiyorum ben.

Yemişim seer scop abs hava yastığı vs.

Benim canlı canlı bu mereti gurcuklamam lazım kardeşim :kiskis
Adını anmak istemediğin markayı elden çıkarınca, bir dual serisi alıp gurcukla Adem abi.

Bağımsız test kuruluşları test edip sertifikalandıracak cihazı, o zaman inanırım kağıt verilerine.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adını anmak istemediğin markayı elden çıkarınca, bir dual serisi alıp gurcukla Adem abi.

Bağımsız test kuruluşları test edip sertifikalandıracak cihazı, o zaman inanırım kağıt verilerine.
Abi her malın artıları ve eksileri vardır hiç birisi kusursuz olmayacak elbette.

Bizdeki en temel esas, hangisi hangi kullanıcı için uygun o durum ortaya çıksın ki insanlar kullanım koşullarına uygun alışveriş yapsın.

TV dünyasında da durum aynı. beyaz eşyada durum aynı, klima kombi araba vs hep aynı sistem temel mantığı işlemeli benim görüşüme göre.

Evet yaklaşımın mantıklı, adını anmak istemediğim klima tam da çalışma odamda olduğu için hiç bir şekilde yaşam konforum yok bu odada ne yazık ki.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
hayatımda sadecene tek bir ürününü aldım oda çift kasetçalardı(çok eskiden)fakat süper ekonomi sayesinde bu markaya kadar düştük hatta daha bile alt markalara kadar düştük.
Bazı ürünleri güzel, kötü marka değil. Keşke daha iyi olsa diye umut ediyoruz ama Vestel daha iyi olmak için çok çaba sarf etmiyor.

Ben bu forum sayesinde bir TV aldım Vestel den, bulaşık makinası aldım gene Vestel. Bu ürünlerden memnunum.

Bu forumla tanışmadan öncede çamaşır makinası aldım Vestel den (çok pişmanım).

Neyse uzun lafın bücürü hangi markanın hangi ürünü bizim bütçemize uygun ve ihtiyacınıza yönelikse o ürünleri almaya özen göstereceğiz.

Şimdi sota usta hepimizi kovacak, gidin başka yerde oynayın diye.
Adamın konusunu çorba ettik.

M Çevrimdışı

Muhabbet kuşu

Yeni Üye
4 Haz 2021
5
32
Selamunaleyküm, Daha önce klima almadım tecrübem yok ama bir haftadır bakınıyorum, nasipse30m2 lik salonuma bir adet split klima alacağım. Min. 18000btu alacağımdan fiyatı da mecburen 7500-8000 bandına çıkardık Foruma bayağı göz attım, lg dual serisi öneriliyor fiyatı da fena değil M. Elektrik hare sanırım giriş seviyesi. Bayi 16000lik klimayı 7800 civarında verebileceğini, diğer markaların 18000btu olanına tekabul ettiğini söyledi.
Lg- Me Hare yi epey'den karşılaştırdım kağıt üzerinde Lg bir adım önde :) 2000tl fiyat farkına rağmen..
Merak ettiklerim şunlar: makinelerde kullanılan malzeme arasında ciddi farklar var mıdır? (lg, arçelik ve bekoyla aynı, kalitesiz malzeme kullanılıyor kore üretirken böyle değildi yerli olunca ucuz parçalarla üretiliyor vs diyenler oldu.)
2. Sorum ise Lg Dual dış ünite çok sesi yapıyor mu? Ses noktasında mE Hare alırsam kafam çok daha rahat olur mu??
Kıymetli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Siirt
5.kat (Apartman 6 katlı)
Soğutma için alıyorum, salon büyük olduğundan doğal gaz iyi ısıtmıyor arada ısıtma için de kullanırım

WhatsApp-Image-2021-06-04-at-14.04.59.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt