Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
V viola, tesisattan kastınız elektrik mi yoksa klima boruları yani ankastre tesisat mı.

Sadece odaları ısıtmak tüm evi ısıtmaya çalışmaktan daha az maliyetli olacaktır.

Örnek, Odayı X liraya ısıtırsanız evi 2x liraya ısıtmayı göze almalısınız.

Bana göre klima piyasasında son 1 yıldır açık ara LG Dual serisi F/P ürünüdür.
Çok anlamıyorum ama sıva altı tesisat sanırım elektrik ve boru olması lazım.

Panasonic cs-uz35vke 12000BTU bu klima için bir bayiden fiyat aldım 4500 tl dedi. Bilginiz var mı nasıldır.

Ayrıca lg dual eco serisi mi yoksa plus serisi mi? Sota Sota

S Çevrimiçi

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
IMG_20210119_210550.jpg

Arkadaşlar burda klimanın ne kadar elektrik harcadığını hesaplamak için hangi değere bakmalıyım ?

Anma giriş gücüne bakacaksınız. En çok yaktığı durumda oradaki değeri geçmemesi gerekir. Geçmez de zaten. Buna göre tam kapasite çalıştığında saatte 1.8 kw elektrik harcar. Bugünkü fiyatlar ile saatte 1.5 liraya yakın yani. Ortam ısınıp kompresöre yavaşladıkça bu değer düşecektir. Kapasite aralığından bakınca en az güç çektiği durumda da o durumdaki verime bağlı olarak en az 4'te 1'inin biraz üzerinde yakar.

Yazın aldığımız evde vestel bio plus 24000 klima var. Kendime ait ilk klima tecrübemdi, biraz inceleyip denemeler yaptım. Yukarıdaki hesabı hem sayaç hem de wattmetre ile doğruladım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
V viola, kodunu verdiğiniz panasonic standart seri uçan kaçan bir cihaz değil.

eco ve plus modellerı aynı cihazlardır. Plus serisinde 4 yöne hava salınımı ve Wifi kit mevcut.

V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
V viola, kodunu verdiğiniz panasonic standart seri uçan kaçan bir cihaz değil.

eco ve plus modellerı aynı cihazlardır. Plus serisinde 4 yöne hava salınımı ve Wifi kit mevcut.
Cevap için teşekkür ederim peki

Baymak Elegant Plus
Lg Dual Plus
Sigma Plus

bunlar arasında sıralama yapmak istersek nasıl bir sıralama olur? Sota Sota

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ısıtmada çoğu klima sınıfta kalıyor fakat gördüğüm kadarıyla (eski lg ınvertır olmayan klima bendede var)uydu için .gittiğim evlerde ısıtmada en başarılı lg olarak gördüm (orta sınıf klimalarda).

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
bütçe sınırın yoksa ısıtma için üst sınıf klimlara bak cepte eskisi gibi para olsa(korona yüzünden tık yok) ben hemen gider me-panasonıc gibi üst sınıf birr cihaz alırdım.ama malesef parasızlıktan alamıyoruz.
Limit sıkıntısı yoksa tabiki Panasonic Etherea

Buarada ME Kirigamine (FH) serisinini katalogdan kaldırmış Zen serisiyle yoluna devam edecek heralde.

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
selam dostlar,
izmir karşıyaka 18m2 güney cepheli arakat salonumda 24000 btuluk eski nesil arçelik plasma klima var. ev sahibi takmış. yazın odada gürültüden durulmuyor, fatura gelince kalp krizi geçiriyordum.

yatak odamda 11 yıl önce aldığım gree on/off 9000 btuluk klima var. bakım dışında içi açılmadı çok memnunum. buna istinaden 12000 gree viola almayı düşünüyorum. eski arçelik klimanın demontajı dahil 4000 tl fiyat teklifi aldım. fiyat nasıldır?

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
selam dostlar,
izmir karşıyaka 18m2 güney cepheli arakat salonumda 24000 btuluk eski nesil arçelik plasma klima var. ev sahibi takmış. yazın odada gürültüden durulmuyor, fatura gelince kalp krizi geçiriyordum.

yatak odamda 11 yıl önce aldığım gree on/off 9000 btuluk klima var. bakım dışında içi açılmadı çok memnunum. buna istinaden 12000 gree viola almayı düşünüyorum. eski arçelik klimanın demontajı dahil 4000 tl fiyat teklifi aldım. fiyat nasıldır?
up.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
477 sayfalık konuda 1 defa bile GREE önermedim.
Memnunsanız GREE devam edebilirsiniz

Eğer eski klimayı kullanmayacaksınız spotcuya satın enazından demonte için ücret ödemeyin.

4000tl komple bakır,4 yöne salınımlı,wifi kitli forumda yüzler kişinin kullandığı LG dual Plus gözat.

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
477 sayfalık konuda 1 defa bile GREE önermedim.
Memnunsanız GREE devam edebilirsiniz

Eğer eski klimayı kullanmayacaksınız spotcuya satın enazından demonte için ücret ödemeyin.

4000tl komple bakır,4 yöne salınımlı,wifi kitli forumda yüzler kişinin kullandığı LG dual Plus gözat.
teşekkürler. eski klima ev sahibinin. saklanacak...

lg'yi listeye aldım. değerlendireceğim. lg dual plus ayarında gree makine 4800

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt