Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,548
Açıkçası Midea yıl almasanız bile teknik servis ve yedek parça açısından ne yaşarsınız bilemiyorum, ben online bir iki işlerini yaparken markayı tanıdım, firmanın çok soğuk ve çok sıcak iklimlere özel üretim yaptığını filan gördüm . Birde benzer özelliklerdeki diğer üst segment bilinen markalar, fiyat açısından bu markanın çok üstündeydi. Yalnız bu kıyaslamayı premium üst segment için yazıyorum. Orta sınıf, klimaların hiçbiri arasında fark yok , belki mideanın hava filtreleme tekonolojisi daha özel, o farklıdır. .
Müşteri deneyimi aktarırsam yazlıkta Bosch markada bir kart sorunu yaşandı, Bosch'un çözmek için uğraşmadığı sorunu bu firma çözdü. İstanbul içi arkadaşım 2 adet amcasına aldırmış çok memnunlardı. Kendim içinde gelecek yıl almayı planladığım ürün şu
Bu Türkiyedeki en üst segment modeli , aynı özelliklerde başka bir markaya bakarsanız, tahminen fiyata artı 2000 -3000 eklenecektir. saygılarımla iyi akşamlar.
O parayi o makinaya baglama yazik edersin.

Evimdeki 4 klimadan biri
Midea Mission.

Bosch sorununu çözememesi ayri bir talihsizlik ki belki sizde bilirsiniz.
Bosch üretici firma değildir.
Bosch çoğu firma gibi klimalarını Midea üretmemekte.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İyi akşamlar üstadlar. Baymak elegant plus 24 BTU klima kullanıyorum. Klimada 3 fan kademesi var ve ben orta fanda kullanırım her zaman. Orta fanda klimanın içinden bir tıkırtı gelmeye başladı. Metal metale çarpıyormuş gibi hafif bir tıkırtı. Basit bir sorunmudur acaba elim yatkındır açsam klimayı ben yapabilirmiyim Düşük ve yüksek fanda sorun yok. (Orta fanda kullanmak zorundayım düşük fan ısıtmıyor yüksek fan çok fazla geliyor)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elimle klimayı tokatlayınca ses bir kaç saniye kesiliyor gidiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,548
İyi akşamlar üstadlar. Baymak elegant plus 24 BTU klima kullanıyorum. Klimada 3 fan kademesi var ve ben orta fanda kullanırım her zaman. Orta fanda klimanın içinden bir tıkırtı gelmeye başladı. Metal metale çarpıyormuş gibi hafif bir tıkırtı. Basit bir sorunmudur acaba elim yatkındır açsam klimayı ben yapabilirmiyim Düşük ve yüksek fanda sorun yok. (Orta fanda kullanmak zorundayım düşük fan ısıtmıyor yüksek fan çok fazla geliyor)

Elimle klimayı tokatlayınca ses bir kaç saniye kesiliyor gidiyor.
Ne zamandir kullaniyorsunuz.
En son detayli temizliği nezaman yaptırdınız.
Tirkirti geldiğinde cihazı iki elinizle tutun
Ses yapmaya devam edecek mi.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne zamandir kullaniyorsunuz.
En son detayli temizliği nezaman yaptırdınız.
Tirkirti geldiğinde cihazı iki elinizle tutun
Ses yapmaya devam edecek mi.
3 yıldır kullanıyorum. detaylı temizliği yapılalı 1 yıl olmadı. 2 yılda bir temizletirim. iç üniteye bir basınç uygulayınca ses kesiliyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buyuk ihtimal plastik gövdeden yapıyor.
Tam sikilmamis vida yada duvara tam oturmamasi nedeniyle yapabi

Buyuk ihtimal plastik gövdeden yapıyor.
Tam sikilmamis vida yada duvara tam oturmamasi nedeniyle yapabilir.
7 ay önce ev taşıdım. daha önceki evimde sorun yoktu. yeni evimde yazın da sorn olmadı. kış gelince şimdi ses yapaya başladı. kompresör devrini düşürünce başlıyor iç ünitede tıkırtı. (tahminimce) haftya sonu söküp kurcalayayım biraz düzeltebilirim umarım. allah kimseyi baymak servisiyle muhattap etmek zorunda bırakmasın. en azından nazilli için bu geçerli.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bugün mahallede 2 tane yeni kiracıya(ayrı evler) klima takıldı biri baymak sıfırdı diğeride 2 el ECA dı.ikisininde dış üniteyi takarlarken montajını seyrettim benim gördüğüm kadarıyla işçilik kaliteleri çok düşmüş klima sektöründe .

B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
İyi akşamlar evimin bir odasını klima ile ısıtmak istiyorum yaklaşık 13 15 m2 4.kat en üst kat yukarısı çatı montalama var iki pencere var ısı kaybı çok sanırım kombi 50 de iken kışın gece oda sıcaklığı 17derecelere düşüyor bu odayı klima ile ısıtabilir miyim sürekli 7/24 çalıştırmayı düşünüyorum 3 4 bin tl bütçe ayırdım bi tanıdık gree faıry önerdi defroz çok az oluyor dedi bu marka nasıl sizin önereceğiniz marka modellere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,548
İyi akşamlar evimin bir odasını klima ile ısıtmak istiyorum yaklaşık 13 15 m2 4.kat en üst kat yukarısı çatı montalama var iki pencere var ısı kaybı çok sanırım kombi 50 de iken kışın gece oda sıcaklığı 17derecelere düşüyor bu odayı klima ile ısıtabilir miyim sürekli 7/24 çalıştırmayı düşünüyorum 3 4 bin tl bütçe ayırdım bi tanıdık gree faıry önerdi defroz çok az oluyor dedi bu marka nasıl sizin önereceğiniz marka modellere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim?
Merhaba, kış aylarında dış ortam sıfırın altını görüyor mu.

Kombi 50 derece çalışırken 17 dereceye düşen odanızdaki peteğin ısısı nedir.

B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
Yaşadığım yerde gece sıfırın altını görüyor. Petek ısısını tam olarak bilmiyorum ama elimle yokladığm zaman bir hayli sıcak olduğunu farkediyorum. Petek ısınıyor ama oda ısınmıyor. Cevabınız için tşk ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,548
Yaşadığım yerde gece sıfırın altını görüyor. Petek ısısını tam olarak bilmiyorum ama elimle yokladığm zaman bir hayli sıcak olduğunu farkediyorum. Petek ısınıyor ama oda ısınmıyor. Cevabınız için tşk ederim
Ilk mesajınızda defrost değinmişsiniz.
Defrost girmeyi birçok parametre tetikler.

Tekbaşına soğuk yeterli değildir.
10-15 derece bile makina defrosta girebilir.

Ayrıca defrost cihaz için nefes alma zamandır.

Sıfırın altına çok fazla düşmüyorsa -10 gibi,
orta segment cihazalar işinizi görür.

Normal sartlarda 7-9luk makina yeteridir ama dış ortam sıfırın altına düşüldüğünde
Makinanın performansida düşer.
Bu durumlarda bir üst kapasiteyi almak daha doğru olur.

Yani 12lik.

B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
Anladım teşekkür ederim cevabınız için peki marka ve model önerisinde bulunabilir misiniz ben sürekli açık tutmayı düşünüyorum kışın elektrik faturasında da bir süprize karşılaşmak istemiyorum ? Yaklaşık bir kaç haftadır klima araştırması yapıyorum Araştırma yaptıkça daha çok kafam karıştı görüyorum ki bir çok firma başka firmaya malını ürettiriyor. Hangi markayı tercih edeceğime karar veremedim bu yüzden. Yıllardır elektrik elektronik işleriyle uğraşan bir tanıdığımızda gree Marka klimaların Kendi üretimleri olduklarını ve az yaktıklarını söyledi klimanın verilerine baktığımda İyi gibi görünüyor ama bunlar gerçek değerler mi buda sanırım anca ürünü kullanınca görülür. Araştırmama göre Lomo serisinde bir sensör sıkıntısı mevcutmuş acaba faıry serisinde de bu sıkıntı yine mevcut mu bu klima hakkında bilgisi olan veya kullanmış olan kimse var mı yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,548
Anladım teşekkür ederim cevabınız için peki marka ve model önerisinde bulunabilir misiniz ben sürekli açık tutmayı düşünüyorum kışın elektrik faturasında da bir süprize karşılaşmak istemiyorum ? Yaklaşık bir kaç haftadır klima araştırması yapıyorum Araştırma yaptıkça daha çok kafam karıştı görüyorum ki bir çok firma başka firmaya malını ürettiriyor. Hangi markayı tercih edeceğime karar veremedim bu yüzden. Yıllardır elektrik elektronik işleriyle uğraşan bir tanıdığımızda gree Marka klimaların Kendi üretimleri olduklarını ve az yaktıklarını söyledi klimanın verilerine baktığımda İyi gibi görünüyor ama bunlar gerçek değerler mi buda sanırım anca ürünü kullanınca görülür. Araştırmama göre Lomo serisinde bir sensör sıkıntısı mevcutmuş acaba faıry serisinde de bu sıkıntı yine mevcut mu bu klima hakkında bilgisi olan veya kullanmış olan kimse var mı yardımcı olursanız çok mutlu olurum
Bundan 5 sene öncesinin herhangibir forumda gree ilgili araştırma yapın
O sensör arızası sikayetlerine denk gelirsiniz.
Ayni durumda Haier geçerli
Bu sorunun sensör değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Kendini kismayan, termostat yapıp devren çıkan çıkında devreye geri girmekte zorluk cikaran vb.

Gerisin geriye mesajlara göz atın
Suan az yakan çok kaçan

LG-Arçelik-Beko üretimi cihazları benim favorim.
Fiyatına oldukça iyi makinalar.

Bu cihazi begenmezseniz
Gree,Midea,Aux üretimi cihazlara hiç bakmayın

ME,MHI,Toshiba,Daikinin bakın.

B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
Haklısınız sanırım riske girmeye hiç gerek yok. Peki LG Markada hangi modeli önerirsiniz. Kışın ısıtma amaçlı kullanılacak daha çok. Kışın Sürekli 7:24 kullanmayı düşünüyoruz bunu da göz önünde bulundurarak tasarrufu iyi olan Model önerebilir misiniz bir de şunu soracaktım klimanın takılacağı yer için 9000 BTu yeterli ama ısı kaybımız çok olduğu için12.000 BTu taktırmayı düşünüyorum yetkili servis geldiğinde acaba bu tercihim sıkıntı çıkarır mı. Bir yerde okumuştum gelen servis kullanıcıya bu Klima burası için küçük yarın öbür gün cihazınız performansından dolayı arıza yaparsaBu garanti kapsamına girmez diye yorum yapmış böyle bir şeylede karşılaşmak istemem?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt