K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Fikir vermesi açısından

Vestel Flora 12000 BTU Yer Hatay oda 23 m2

Gece 12 sabah 10 arası 25 dereceye SETLI fan en düşük hızda toplam 10 saatlik bir çalışmada 4.97 kw elektrik tüketti.

Yani saatte 497 watt.

D Çevrimdışı

deeperman20

Yeni Üye
1 Haz 2022
7
44
Bu Midea ürün önerdiğimiz konusu aslında forumun üstüne önceden de Vestel ile ilgili olmuştu. :)

Dönemsel olarak bazı ürünler çok ön plana çıkıyor çünkü ya ekonomik, ya yüksek performans ya da çok iyi ssh nedeniyle insanlara bu bilgiyi çok kanaldan yayıyoruz.

2021 de Midea nın Prime serisi ile çok ciddi bir performans verimlilik kalite ve ssh hizmeti ortaya sunması neticesi biz de bu markayı çok öne aldık, aslında forumun geçmişini bilenler ve sevgili Ahmeti tanıyanlar Midea markasına zamanında benim muhalif olduğumu, Ahmetin bu mark aiçin çok mücadele verdiğini bilirler. 2017 gibi yıllarda Modern Klima zamanında Ahmet benden çok daha yüksek mücadele vermişti Midea için, firma üstüne düşeni yapmayınca Marka ne kladar iyi olsa da desteğini çekmişti, Sonra Distribütör değişince Midea yine farklı bir kulvarda sergiledi kalitesini biz de bu nedenle fazla bahsettik ancak forumda önerilen tek klima o değil. Özellikle sevgli Ahmet LG konusunda oldukça istikrarlı ilerliyor zira çok ciddi performans alıyor üstüne bir de daha ekonomik olduğunu belirtiyor.

Sizin listede AUX üretimi olan Baymak klimaları çok sıradışı bir duurm yok ise biz pek gündeme almıyoruz ki geçmiş yıllarda ben Baymak ürünleri çok satın aldırmıştım insanlara.

Airfel konusunda benim yaklaşımım ''Vestel alacağına Airfel al'' şeklinde oluyor. Ancak forumda beni suçlayıp ''Airfeli de Midea üretiyor ama sen ısrarla Midea öneriyorsun'' diyenler de olduğunu unutmamak lazım.

Burada ise devreye şu giriyor. Airfel ürünü kullanan Ömer Çolak omercolak ve Pitbull Pitbull gibi gerçek kullanıcı deneyimlerini de mutlaka göz önünde bulundurmak lazım.

Bakınız kesinlikle KÖTÜ demiyoruz ancak nasıl ki bir Midea dan bir Mitsubishi performansı beklenmemeli ise, Bir airfelden de her ne kadar Midea üretiyor dahi olsa arka plandaki ticari ilişkiler ve satış stratejileri bakımından Airfel üründen Midea performansı beklememek gerekiyor.

Airfel klimayı eğer Vestel Flora ile kıyaslarsam Airfel kraldır.
Airfeli Midea Prime ile kıyaslarsam Airfel kalfa kalır.

LG ile Midea yı kıyaslamak lazım ama onu yapabilmek için benim parasını verip bir LG almam lazım :kiskis

Biz elimizdeki verileri olan ürünler üzerinden ilerlemeyi seviyoruz o nedenle listenizi Midea Airfel Baymak yerine Midea mı yoksa LG mi şeklinde revize edip konuya bir de sevgili Sota Sota Ahmeti dahil ederim derim :ok
Merhaba Adem Helvacı Adem Helvacı , sizin tavsiyeleriniz sonucu Midea Xtreme almaya karar verdim Wifi aparati icindeymis, tesekkurler

E Çevrimdışı

Emrahgulez

Yeni Üye
6 Ağu 2021
1
39
12.000 btu luk Midea Xtreme için sizin yonlendirmeniz ile bayiden ,

nakitte en son 10.500 tl peşin, kredi kartiyla 11.700 tl civari fiyat aldım.

Yani bir çok bilindik markalar 8.5-9 bin tl bandında (Ve kredi kartına taksitli hali ) .. 11 -12 bin lere çıkınca 18bin btu lar başliyor .

Normal mi bu rakamlar ?
Ben fiyatları anlamıyorum Erinç Erinç Bey,
Öncelikle Midea bu fiyat dengesizliğini toparlamalı.
Yoksa çok müşteri kaybedecektir.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Midea klimalar için küçük bir ekleme yapayım.
Midea'ı çinli menşeli klima üreten sıradan firma olarak görme yanlışına düşmeyin.

TOSHIBA ve CARRIER ortaklığı bulunmakta
Bu 3 şirket arasında ciddi teknoloji transferinin yapıldığını düşünüyorum.

Benim düşünüyorum dediğime bakmayın
kompresör ve yazılımı kısmında yapılan iyileştirmeler öyle böyle değil.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Vestel’in Evin Aklı uygulamasına bayılıyorum, o kadar stabil çalışıyorki. Şu tüketimi izleyebilmek çok güzel. 2 ay önce aldım klimayı montaj günü Wifi ile eşleştirdim, ne bir kopma yaşadım nede tekrar kurulum gerektirdi.
7DE46193-D0B2-4E7B-8B90-1DB99544C3A5.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Midea klimalar için küçük bir ekleme yapayım.
Midea'ı çinli menşeli klima üreten sıradan firma olarak görme yanlışına düşmeyin.

TOSHIBA ve CARRIER ortaklığı bulunmakta
Bu 3 şirket arasında ciddi teknoloji transferinin yapıldığını düşünüyorum.

Benim düşünüyorum dediğime bakmayın
kompresör ve yazılımı kısmında yapılan iyileştirmeler öyle böyle değil.
Demek ki neymiş?

Bizi suçlamadan evvel araştırmak, öğrenmek, bilmek gerekiyormuş.

Bizim Midea konusunda Ahmetle olan mücadelemizi eskiler iyi bilir. Benim kadar bu markaya muhalif kim vardı diye sormak lazım fakat benim muhalefetimde haklı olduğumu da Ahmet kendisi ispat etmişti zamanla, zira benim muhalefetim markanın kendisine değil onu dönemin koışulları ile vatandaşa dayatan firmayaydı. Haklı da çıktık ve firma battı gitti. Şimdi yeni gelen firmanın da hataları var ve biz bunları göğsümüzü gere gere çatır çatır yazıyoruz ve diyoruz ki eski firmanın hataları ile giderlerse yeni firma da gider bu kadar net.

Bugün LG den ürün alıp incelemeye başlasak ve iyi şeyler görsek ona da aynı Mideaya yaklaştığımız gibi yaklaşacağız. Başka firma bze ürününü incelemek için yollasa onun ürününü de aynı detay ile inceleyip aynıu heyecan ile sizlere paylaşacağız.

Bir dönem Vestel Flora klimayı bu forumda insanları ıslak odunla tehdit edip aldırdık çünkü o floralar alınırdı, bugünün flaraları ise tam bir mühendislik faciası çünkü ilk nesil üretilen floraları traşladılar. Peki biz ilk nesil floralar ile bugünün floralarını ve aradaki farkları nereden biliyoruz?

Peki biz bütün markalar ile ilgili bütün bunları nereden biliyoruz? Ahmet olsun ben olayım Biz sadece kullanıcı olarak 5-10 senede 1 tane klima alıp, klima dünyası hakkında ahkam kesmiyoruz da oradan biliyoruz.

Her senenin ürününü bir önceki senenin ürünü ile kıyaslıyoruz.

Size örnek.
Bu örnek bilerek ekran görüntüsü ile alındı ki sizler tarih farklarını da görebilesiniz.

Midea-prime-ve-XtreamSave-Dis-Unite-kasalar.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-Dis-Unite-motorlari.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-Dis-Unite.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-dort-yollu.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-IPM-kartlar.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-IPM-kartlar2.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-kompresor.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-kondanser.jpg
Midea-prime-ve-XtreamSave-pervane.jpg

Daha fırsat bulup bu konuyu işleyemedim ama ben geen sene Prime aldırdığım herkese bir söz verdim, Dedim ki ''Bu kalitenin önümüzdeki sene korunup korunmadığını sizlere açık açık göstereceğim''

Bu da sözümün ispatıdır.

Midea nın Prime modeli ile Xtream modeli arasında ne fark var? iddia edilen %15 daha verimli olma konusunun aslı astarı var mı? Kalite çıtası korunmuş mu?

Yahu bu benim incelediğim klimalar Midea nın giriş seviyesi klimaları. Bunların bir de All Easy Pro ve Breezless gibi daha iddialı modelleri var. Ururu Sarara seviyesind eyeni gelecek olan modeli var.

Giriş seviyesinde adamlar bu kaliteyi kullanmış ise biz bunu halka anlattığımızda yere göre sığdıramayıp toz kondurmamış mı oluyoruz şimdi?

Bir dönem Baymak klimaları çok sayıda aldırdım insanlara.

Dönemin koşullarına göre hareket ediyor olmamızı halen anlamayanlar var. Vatandaş faydasına ne iyi ise onu ön plana çıkarıyoruz, firmalar da bunu bilip ona göre davransızn ve aralarında tüketiciyi mutlu etmek adına bir rekabet olsun istiyoruz. Bunu da bizim cebimize birşey girdiği için veya girsin diye değil yine vatandaşın bir çıkarı olsun diye yapıyoruz.

Biz bunu klima konusunda da yapıyoruz, Televizyon konusunda da yapıyoruz, Beyaz eşyada da yapıyoruz.

Hoover yetkilileri ile kaç kere görüşme yaptım, ben hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetim takımı görmedim mesela. BU kadar iyi kalite ürünü bu kadar kötü bir servis altyapısı ile sunmanın cezasını çekiyorlar haberleri yok.

Dedim ki ''kardeşim şu servis işini çözün de insanlara şu malın kalitesinden bahsedebilelim'' yok abi halen eski tas eski hamam.

Onvo ürünleri inceledik donanımı çok sevdik yazılımdannefret ettik, videolarını çektik yayınladık forumda konularını açtık, ''Alalım mı?'' diyenlerin çoğuna ''Sen alma'' dedik çünkü onun almaması gereken bir üründü. Firma yetkililerine de ''Bu yazılımla olmaz'' dedik. Firma halkın sesini duydu alternatif üretim yaptı, Weboslu ürün çıkardı, Lisanslı android çıkardı ''Hah şimdi oldu, bunu alabilrsiniz'' dedik.

Netice itibari ile bizler;

Marka fanı değiliz. Hiç olmadık
Firma adamı değiliz. Hiç olmadık
Gizli pazarlamacı değiliz. Hiç olmadık.

Sap ile samanı karıştıranlara duyurulur.

D Çevrimdışı

deeperman20

Yeni Üye
1 Haz 2022
7
44
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Bir süre kullanım sonrası Artısı eksisi ne varsa yazın lütfen. Kullanıcı geri dönüşleri çok önemli biliyorsunuz.
Oncelikle sizin klima ve diger teknolojik urunler hakkinda bilgi ve tavsiyelerinizden dolayi gercekten cok tesekkur ederim. Ayni sekilde TV alirkende sizin tavsiyelerinize gore bir yol cizmistim ve gayet memnunum.
Elimde uretim olcusunu olcebilecek malesef bir alet yok. Ancak kendimce normal bir kullanilici verilerini buradaki arkadaslara elimden geldigince bilgi verecegim.

Size, Sota Sota gibi degerli ve bu hizmete on ayak olan herkese cok tesekkur ederim! :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Oncelikle sizin klima ve diger teknolojik urunler hakkinda bilgi ve tavsiyelerinizden dolayi gercekten cok tesekkur ederim. Ayni sekilde TV alirkende sizin tavsiyelerinize gore bir yol cizmistim ve gayet memnunum.
Elimde uretim olcusunu olcebilecek malesef bir alet yok. Ancak kendimce normal bir kullanilici verilerini buradaki arkadaslara elimden geldigince bilgi verecegim.

Size, Sota Sota gibi degerli ve bu hizmete on ayak olan herkese cok tesekkur ederim! :)
Metrik ve rakamsal veri yerine bir ürün bir tüketiciye ne hissettirmiş o çok önemli.
Lanet olsun böyle ürüne, kasa genleşme sesi beni bezdirdi'' diyebilir mesela. Bir başka tüketici için ise ''Yahu kasa genleşme benim için sorun değil performansı önemli'' şeklinde düşünce oluşabilir.

Aynı zamanda bu geri dönüşlerin şu avantajı var.

Diyelim 100 kişi yorum yazmış foruma, 99 u memnun ama bir kişide kasa genleşme sesi var, şunu düşünürüz, ya montaj hatası var, ya da sizin ürüne özel sıradışı bir durum var ama en azından kronik sorun değil.

Bunun yerine o yüz kişiden 99 u bu sesten bahsediyorsa bundan sonra satın alacak olanlar bu kronik sorunu bilir ve almaktan vazgeçer gibi.

Bakın sizin için basit bir cümle ama geneli ne kadar da etkiliyor değil mi?

Görüşleriniz çok önemli. Hiçbir ölçüm yapmanıza gerek yok bizlere sizin değerli fikirleriniz ve görüşleriniz lazım.

Saygı ile :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Başka üründe tavsiye edebilir misiniz. Açıklama gelinceye kadar en azından araştırma yapayım, midea önermişsiniz güncel olarak hangi modeli tavsiye edersiniz hem tasarruf hemde fiyat olarak.
Forumda Midea adı çok dönüyor ancak önerilen tek klima o değil. Evet Ben Midea markasını çok ön plana aldım çünkü hak ettiklerini düşünüyorum, Sevgili Ahmet LG nin Dual Plus Eco gibi serilerini çok önerir onları inceleyebilirisniz. Midea pahalı gelir diye genelde Airfel ürünleri önerebiliyoruz ancak Airfelin üreticisi Midea olsa dahi aynı kalite ve perormans olup olmadığı konusundaki teyit amaçlı sevgili kardeşlerimiz Pitbull Pitbull ve Ömer Çolak omercolak 'ın Airfel deneyimlerini de mutlaka inceleyin. Midea Lg ME MHI dahil olmak üzere hiçbir üretim tam kusursuz veya kesin sorun çıkarmaz değil bunu unutmamak lazım.

Özelikle geçen kış tüketicilerine yaşattıkları nedeniyle vestelden ürün önermiyoruz ki geçtiğimiz yıllarda aslında çok önermiştik.
Bir dönem Baymak aldırmıştık ancak kendilerini geliştirmeye yönelik hiç bir adım yok, AUX fabriakalrında üretilen ÇİN mantıklı ürün ki sevgili Ahmetin yukarıda da belirttiği üzere Midea üretimlerini sıradan Çin üretimleri ile bu nedenle karıştırmamak gerekiyor.

Her ne kadar kayınpeder ve Bacanağı kurban etmiş olsam da Altus ve Arçelik klimaları onların evlerde test ettiğim için o markaları da önermiyorum.

Samsung AR serisi bir dönem içimizi yakmıştı onda da ne yazık ki aluminyum sevdası bir türlü son bulmuyor (Ki genel arçelik üretimlerinde de durum aynı)

Sadece aradaki borunun aluminyum olması konusu benim adıma sorun olmamakla birlikte kondanser eşanjör gibi ana unsurların alıminyum olmasını tercih etmiyoruz hatta istemiyoruz.

Mitsubishi söz konusu olduğunda eğer bir Mitsubishi alınacaksa bu Mitsubishi Electric olur, Heavy İndustrie bana uzak açıkçası. (Adı japon kendi Çin gibi mesela)

Çok iyi para var ise keşke herkes bir Panasonic veya General klima sahibi olsa derim mesela. Fujistu da aynı şekildedir ancak bu klimaların genelde performansı yüksek olmakla birlikte pek özellikleri yoktr bilginiz olsun. Yani Japon klimaları ilginç bir şekilde estetik ve özellik konusunda tutucu oluyorlar. Daha takoz gibi, daha tekdüze ama inanılmaz stabil ve sağlam ürünlerdir vs vs vs :ok

Geri
Üst Alt