Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Evet, çalışıyor. Ama normali nasıldır, anlamadığım için bir şey diyemiyorum. Hafif titreşimli şekilde, fan aheste aheste dönerek çalışıyor. Biraz bekledim, titreşim kesildi ama fan bence olması gerekenden daha yavaş dönüyor şu an.
Sanki 18 dereceyle odası soğutmaya çalışan bir dış ünite daha hızlı çalışır diye tahmin ediyorum.
şuan sizin yapabileceğiniz hiçbirşey yok arıza kaydı oluşturun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Hocam Daikin servisinden bir arkadaşla görüştüm Serpantinin kanatları Alüminyum ama içi Bakır dedi böyle olabiliyor mu?
zaten bu şekilde olmak zorunda gazın dolaştığı borular bakır. Boruların yüzey alanını genişletmekte kullanılan kanatçıklar alüminyum olur.

Serviste aynısı söylemiş.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
servis kontrole geldikten sonra cihazın durumu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim.
Aklıma gelmişken sormak istiyorum. Lg'nin kumandasında ekran aydınlatma özelliği yok mu? Ekranında ışık yanmıyor. Tuşların ise bir kısmı yanıyor. Garibime gitti. Arçelik grubunda çok hoş mavi tonlu bir renkle aydınlatılmış ekran. Lg'de olmaması üzdü beni.

IMG_20230719_221839.jpg

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
zaten bu şekilde olmak zorunda gazın dolaştığı borular bakır. Boruların yüzey alanını genişletmekte kullanılan kanatçıklar alüminyum olur.

Serviste aynısı söylemiş.
Hocam normal de böyle ise bu Vestel falan Alüminyum kullanıyor diye niye kızıyorlar anlamadım ben. Onlarda her tarafı mı alüminyum oluyor nasıl oluyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Hocam normal de böyle ise bu Vestel falan Alüminyum kullanıyor diye niye kızıyorlar anlamadım ben. Onlarda her tarafı mı alüminyum oluyor nasıl oluyor?
Gazın içinde dolaştığı borular tamamen alüminyum.
kanatçıklar borunun etrafında yer alıyor gazla doğrudan teması yok.
Alüminyum üzerindeki ısıyı hızlıca atabildiği için kanatların alüminyum olması doğru karar.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
Alüminyum üzerindeki ısıyı hızlıca atabildiği için kanatların alüminyum olması doğru karar.
Hocam o zaman Normal Bakır borulu klimaların hepsinde de mi Serpantinin içindeki Borular Bakır Etrafındaki Kanatçıklar Alüminyum mu oluyor?

Hocam birde bendeki eski 10 yıllık Midea üretimi Profilo inverter klimanın iç ünitesindeki kanatçıklar hep bakır. Yenilerde de mi böyle?

IMG20230708220208.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
Üstadlar Benim Ev Planı Böyle Kaira 18.000 Btu luk cihazı aldım. Klimayı bu Krokide ki gibi montaj yapsam sorun olur mu?
Gündüzleri Oturma Odasında oluyoruz orada Klima var zaten.
Akşamları ise Koridordaki tüm kapıları kapasam Sadece Yatak odası ve Çocuk odasına gitse bana yeter.

İç üniteyi koyacağım ara yer dar biraz bu sıkıntı oluşturur mu? Klimadan karşıya çarpan hava hemen geri Klimaya tekrar gelip sensöre geri gelir mi? Kanatçıkları Sola Koridora doğru versem bu Sıkıntının önüne geçebilir miyim?

Dış ünite için ise Cam Balkonda duvar hiç yok Aşağıya kadar cam ve Cam balkon içine de koymak istemiyorum. Böyle Yatak Odası ile Çocuk Odası arasındaki duvara Montaj yaptırabilir miyim? Böyle Montajlar el ile yapılabiliyor mu? Yoksa İlla Vinç mi gerekir?

Sota Sota

Ev-Plani-Sondc4da1d91a69c2d3.png

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
servis kontrole geldikten sonra cihazın durumu hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim.
Servisi bugün kaç defa aradım. 30 dk kadar önce ulaşabildim. Klima filtrelerini temizleyip tekrar dener misiniz diye tavsiyede bulundu. Ben bu klimayı hiç kullanmadım ki, dedim. Olsun, durduğu yerde de filtreler tozlanabiliyor, bu nedenle soğutmuyor olabilir, dedi.
Söylediği şey mantığıma pek yatmadı. Hele ki klimayı hiç kullanmamış iken...
Arıza kaydı açmak istemeyen bir tavrı vardı. Çok yoğunuz, ancak haftaya cumartesi bakmaya gelebiliriz, dedi.
Lg aldık ama, sanırım olası bir arıza durumunda sıcak mevsimde bizi hayli yoracaklar gibi...
Arçelik grubunda servis yoğunluğu nasıldır, bilmiyorum. Ama bu kadar geç müdahale ediyor olmaları can sıkıcı açıkçası.

Bu akşam filtreleri temizleyip deneyeceğim, bir umut...
Bakalım bir şey değişecek mi...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Hocam o zaman Normal Bakır borulu klimaların hepsinde de mi Serpantinin içindeki Borular Bakır Etrafındaki Kanatçıklar Alüminyum mu oluyor?

Hocam birde bendeki eski 10 yıllık Midea üretimi Profilo inverter klimanın iç ünitesindeki kanatçıklar hep bakır. Yenilerde de mi böyle?

IMG20230708220208.jpg
Sarı renkli gördüğünüz dikine kanatlar alüminyum.
Üzerinde kaplama var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Üstadlar Benim Ev Planı Böyle Kaira 18.000 Btu luk cihazı aldım. Klimayı bu Krokide ki gibi montaj yapsam sorun olur mu?
Gündüzleri Oturma Odasında oluyoruz orada Klima var zaten.
Akşamları ise Koridordaki tüm kapıları kapasam Sadece Yatak odası ve Çocuk odasına gitse bana yeter.

İç üniteyi koyacağım ara yer dar biraz bu sıkıntı oluşturur mu? Klimadan karşıya çarpan hava hemen geri Klimaya tekrar gelip sensöre geri gelir mi? Kanatçıkları Sola Koridora doğru versem bu Sıkıntının önüne geçebilir miyim?

Dış ünite için ise Cam Balkonda duvar hiç yok Aşağıya kadar cam ve Cam balkon içine de koymak istemiyorum. Böyle Yatak Odası ile Çocuk Odası arasındaki duvara Montaj yaptırabilir miyim? Böyle Montajlar el ile yapılabiliyor mu? Yoksa İlla Vinç mi gerekir?

Sota Sota

EvPlani.png
koymayı düşündügünüz yerde iç ünitenin karşı duvara mesafesi nedir.
(tebrik ederim bilinçli kullanıcı makinanın dinamiklerini bilir)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Servisi bugün kaç defa aradım. 30 dk kadar önce ulaşabildim. Klima filtrelerini temizleyip tekrar dener misiniz diye tavsiyede bulundu. Ben bu klimayı hiç kullanmadım ki, dedim. Olsun, durduğu yerde de filtreler tozlanabiliyor, bu nedenle soğutmuyor olabilir, dedi.
Söylediği şey mantığıma pek yatmadı. Hele ki klimayı hiç kullanmamış iken...
Arıza kaydı açmak istemeyen bir tavrı vardı. Çok yoğunuz, ancak haftaya cumartesi bakmaya gelebiliriz, dedi.
Lg aldık ama, sanırım olası bir arıza durumunda sıcak mevsimde bizi hayli yoracaklar gibi...
Arçelik grubunda servis yoğunluğu nasıldır, bilmiyorum. Ama bu kadar geç müdahale ediyor olmaları can sıkıcı açıkçası.

Bu akşam filtreleri temizleyip deneyeceğim, bir umut...
Bakalım bir şey değişecek mi...
Filtre katman katman toz olsa dahi ağız ısının çok daha düşük olması gerekirdi.

Bu yaz önceki senelere göre daha baskın geçiyor.
Klima satışları patlamış durumda siz yinede kayıt oluşturun.

Geri
Üst Alt