Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Sota Sota, @TC Yıldırım, çok teşekkürler. Hiç haberim yoktu bu kötü ününden. Biraz araştırınca iyice gördüm. Vestelin diğer beyaz eşyaları idare eder genelde. Tv leri de başarılı. Arçelik, airfel yada daikin üreticilerinin ürünlerine bakayım.
Airfel ile Daikin ilgilendiği için görece çoğu bölgede çok memnun ediyor. Örneğin ben Antalya merkezde iki klima aldım ve ikisinin kurulumundan da kendisinden de memnunum. Üçüncüyü planlıyorum yine Airfel olarak.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Airfel ile Daikin ilgilendiği için görece çoğu bölgede çok memnun ediyor. Örneğin ben Antalya merkezde iki klima aldım ve ikisinin kurulumundan da kendisinden de memnunum. Üçüncüyü planlıyorum yine Airfel olarak.
Daikin in kaira diye bir markası var. Wifi vs özellikleri olmasına rağmen fiyatları oldukça iyi. Düşünebilirim

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
90
44
Sota Sota, @TC Yıldırım, çok teşekkürler. Hiç haberim yoktu bu kötü ününden. Biraz araştırınca iyice gördüm. Vestelin diğer beyaz eşyaları idare eder genelde. Tv leri de başarılı. Arçelik, airfel yada daikin üreticilerinin ürünlerine bakayım.
Uzun yıllar oldu Vestel in güzel beyaz eşyasını görmedim :) Çok eskiden kore malı ürünleri vardı. O zamanlar iyiydi. Tv kısmı ise ortalama kalitede. Aklımda böyle yer etmiş :) Ustalar daha iyi bilir. Şahsen sadece Tv (ekonomik olduğundan) alırım. Başka hiç bir şeyini almam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Daikin in kaira diye bir markası var. Wifi vs özellikleri olmasına rağmen fiyatları oldukça iyi. Düşünebilirim
Kaira modelini Midea üretiyor ama Daikin adı altında satılıyor :kiskis

Ürünün Daikinle uzaktan yakından alakası yok.
Kaldiki Daikin bile alt modellerini kendine ait fason uretim yaptığı fabrikada üretiyor.

Gerçek Daikin Shira serisiyle başlar ondada Gree kompresör var. :slap

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Bu mevzuyu 2016 yılında işlemişim.
Çaktırmasamda yaşlanıyorum ben yaaa :kiskis

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Kaira modelini Midea üretiyor ama Daikin adı altında satılıyor :kiskis

Ürünün Daikinle uzaktan yakından alakası yok.
Kaldiki Daikin bile alt modellerini kendine ait fason uretim yaptığı fabrikada üretiyor.

Gerçek Daikin Shira serisiyle başlar ondada Gree kompresör var. :slap
Peki midea altus dan kötü müdür? Yada genel olarak kötü müdür?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Peki midea altus dan kötü müdür? Yada genel olarak kötü müdür?
Midea bana göre tek eksi yönü fiyatının aşırı şişirilmiş olması ve plastik kalitesinin biraz düşük olması.

Forum içi arama yaparsanız genleşme sesiyle ilgili sikayetlere denk gelirsiniz.
onu haricinde güzel makinadır.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Midea bana göre tek eksi yönü fiyatının aşırı şişirilmiş olması ve plastik kalitesinin biraz düşük olması.

Forum içi arama yaparsanız genleşme sesiyle ilgili sikayetlere denk gelirsiniz.
onu haricinde güzel makinadır.
Evet genleşme ile ilgili bir kaç yorum gördüm. Teşekkürler. Altus, kaira yada airfel arasında bir seçim yapacağım.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Adana'da bulunan iş yerimizin mutfağına klima alacağız.

Eski klima (18 btu) iyi soğutuyordu ortamı. Ama kaç defa tamir gördü. Yine bozuldu. Dış ünitenin değişmesi lazım dediler. Kaç defadır para harcıyoruz. Bıktık artık tamirden. Yenisini alalım dedik. 35 m2 bir alanı var mutfağın. Klimayı %95 soğutma amaçlı kullanacağız.
Mutfağın giriş kısmından resmini de gönderiyorum fikir vermesi için.
Mutfak kuzey cepheli. Güneş ışığını direkt almıyor içeriye.

Yeni klimaların eski klimalar gibi ortamı buz gibi yapmadığını hep duydum çevremden. Sanki, benim gözlemim de o şekilde. Emin değilim. Siz daha iyi bilirsiniz...

Eski, bozulan klimamız gibi 18 btu alsak, ortamı yeteri kadar soğutabilir mi, emin olamadım. Sabahtan öğle vaktine kadar yemek işleri olacak mutfakta, kazan kaynayacak yani. Öğle vakti bütün masalar dolacak yemek yiyen personel ile.
Yani gün içinde genellikle 09.00 - 15.30 arasında kullanılacak gibi.

Bu durumda, fark verip 24 btu mü almalıyız? Yoksa terletmeyecek kadar soğutsa da olur, diyerek 18 btu mü bakalım?

Fiyat araştırması yaptım:

18 btu

17.500₺ Arçelik, Beko
18.759₺ Airfel
19.800₺ LG dualcool
21.000₺ LG sirius

24 btu

19.200₺ Altus
20.000₺ Kaira
21.000₺ Beko, Arçelik
22.000₺ Airfel
23.400₺ LG dualcool
24.000₺ LG sirius (teşhir ürünü, sadece iç ünite sergilenmiş, dış ünite kapalı kutuda)

Fiyatları da dikkate alarak, fiyat/fayda ve kullanım amacımız açısından hangi kapasite ve modelleri tavsiye edersiniz?
Sota Sota
slowfood slowfood

IMG_20230718_173720.jpg
IMG_20230718_173333.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Adana'da bulunan iş yerimizin mutfağına klima alacağız.

Eski klima (18 btu) iyi soğutuyordu ortamı. Ama kaç defa tamir gördü. Yine bozuldu. Dış ünitenin değişmesi lazım dediler. Kaç defadır para harcıyoruz. Bıktık artık tamirden. Yenisini alalım dedik. 35 m2 bir alanı var mutfağın. Klimayı %95 soğutma amaçlı kullanacağız.
Mutfağın giriş kısmından resmini de gönderiyorum fikir vermesi için.
Mutfak kuzey cepheli. Güneş ışığını direkt almıyor içeriye.

Yeni klimaların eski klimalar gibi ortamı buz gibi yapmadığını hep duydum çevremden. Sanki, benim gözlemim de o şekilde. Emin değilim. Siz daha iyi bilirsiniz...

Eski, bozulan klimamız gibi 18 btu alsak, ortamı yeteri kadar soğutabilir mi, emin olamadım. Sabahtan öğle vaktine kadar yemek işleri olacak mutfakta, kazan kaynayacak yani. Öğle vakti bütün masalar dolacak yemek yiyen personel ile.
Yani gün içinde genellikle 09.00 - 15.30 arasında kullanılacak gibi.

Bu durumda, fark verip 24 btu mü almalıyız? Yoksa terletmeyecek kadar soğutsa da olur, diyerek 18 btu mü bakalım?

Fiyat araştırması yaptım:

18 btu

17.500₺ Arçelik, Beko
18.759₺ Airfel
19.800₺ LG dualcool
21.000₺ LG sirius

24 btu

19.200₺ Altus
20.000₺ Kaira
21.000₺ Beko, Arçelik
22.000₺ Airfel
23.400₺ LG dualcool
24.000₺ LG sirius (teşhir ürünü, sadece iç ünite sergilenmiş, dış ünite kapalı kutuda)

Fiyatları da dikkate alarak, fiyat/fayda ve kullanım amacımız açısından hangi kapasite ve modelleri tavsiye edersiniz?
Sota Sota
slowfood slowfood

IMG_20230718_173720.jpg
IMG_20230718_173333.jpg
Ooooo Hemşehrim gelmiş hoş gelmiş :tara
Eski klimaları yeni klimalarda ayıran tek şey verimlilik.
Eski olan Allah ne verdiyse yüklenerek ortamı istenilen dereceye getirmeye çalışır.
Fakat yeni nesiller yavaş yavaş fazla enerji çekmeden kumandadan ayarladığın dereceye getirip orada sabit tutmaya çalışır.

İçeride ocak,vb ısıtıcı kaynağı yoksa 18lik yeterli gelir.

Bütçe sıkıntınız yoksa LG Dual serisi herzaman birinci önceliğim olur.
Butce limitli derseniz Midea üretimi Kaira, Altusta olur.

Yanlız Altus ve Arcelik, Beko'nun montaj kiti Alüminyum'dur bilginiz olsun.

LG Tamamen bakırdır.
Sormamda mahsur yoksa yeriniz nerede.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Ooooo Hemşehrim gelmiş hoş gelmiş :tara
Eski klimaları yeni klimalarda ayıran tek şey verimlilik.
Eski olan Allah ne verdiyse yüklenerek ortamı istenilen dereceye getirmeye çalışır.
Fakat yeni nesiller yavaş yavaş fazla enerji çekmeden kumandadan ayarladığın dereceye getirip orada sabit tutmaya çalışır.

İçeride ocak,vb ısıtıcı kaynağı yoksa 18lik yeterli gelir.

Bütçe sıkıntınız yoksa LG Dual serisi herzaman birinci önceliğim olur.
Butce limitli derseniz Midea üretimi Kaira, Altusta olur.

Yanlız Altus ve Arcelik, Beko'nun montaj kiti Alüminyum'dur bilginiz olsun.

LG Tamamen bakırdır.
Sormamda mahsur yoksa yeriniz nerede.

Kendi evime geçen ay yine sizin tavsiyenizle Lg Sirius aldım. Memnunum. Evime yine alacak veya akrabalarıma tavsiye edecek olsam kesinlikle ilk tercihim Lg olur.

Fakat, iş yerindeki personel, üzülerek belirtmeliyim ki, klima filtrelerinin düzenli temizlenmesi ve genel anlamda dikkatli kullanım konusunda ihmalkar veya bilinçsiz olabiliyor. Ev kullanıcısı gibi olmuyor yani.

Bu sebeple, 4 bin ₺ daha ucuz olan Kaira modeli daha mantıklı bir tercih gibi geliyor iş yeri ortamı için. Fakat, ileride, mutfaktan sökülüp, ofise filan montaj yapılırsa, keşke Lg alsaydık, der miyiz, emin olamıyorum.

Ayrıca, şirketimiz aile şirketi olduğu için, Kaira tercihinde, ileride memnuniyetsizlik, arıza vs durumu olursa ve yedek parça, servis vs sıkıntısı yaşarsak, hedef tahtasına beni oturturlar mı, endişe etmiyor değilim :)

Aslında bütçe sıkıntımız yok çok şükür. Benimkisi, işimizi yeterli derecede görecek en makul ürünü arama çabası...

Gönlüm Lg diyor, ama mantığım Kaira'dan yana...

Kararsızlığımı gidermek adına, neler söylersiniz?

İş yerimiz Şakirpaşa kavşağında. "Tatșen" desem, tanıdık gelir mi acaba size :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Kendi evime geçen ay yine sizin tavsiyenizle Lg Sirius aldım. Memnunum. Evime yine alacak veya akrabalarıma tavsiye edecek olsam kesinlikle ilk tercihim Lg olur.

Fakat, iş yerindeki personel, üzülerek belirtmeliyim ki, klima filtrelerinin düzenli temizlenmesi ve genel anlamda dikkatli kullanım konusunda ihmalkar veya bilinçsiz olabiliyor. Ev kullanıcısı gibi olmuyor yani.

Bu sebeple, 4 bin ₺ daha ucuz olan Kaira modeli daha mantıklı bir tercih gibi geliyor iş yeri ortamı için. Fakat, ileride, mutfaktan sökülüp, ofise filan montaj yapılırsa, keşke Lg alsaydık, der miyiz, emin olamıyorum.

Ayrıca, şirketimiz aile şirketi olduğu için, Kaira tercihinde, ileride memnuniyetsizlik, arıza vs durumu olursa ve yedek parça, servis vs sıkıntısı yaşarsak, hedef tahtasına beni oturturlar mı, endişe etmiyor değilim :)

Aslında bütçe sıkıntımız yok çok şükür. Benimkisi, işimizi yeterli derecede görecek en makul ürünü arama çabası...

Gönlüm Lg diyor, ama mantığım Kaira'dan yana...

Kararsızlığımı gidermek adına, neler söylersiniz?

İş yerimiz Şakirpaşa kavşağında. "Tatșen" desem, tanıdık gelir mi acaba size :)
Kaira klimalar Midea üretimidir servislik ve garanti tarafı Daikin tarafından yürütülmektedir.
LG'deki kalite hissiyatını alamasanızsa
Korkmayın makina sizi yarı yolda bırakmaz.

Bugün sabah o taraftaydım. Birkaç güne tekrardan işim düşecek zaman bulabilirsem bir selam veririm.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Kaira klimalar Midea üretimidir servislik ve garanti tarafı Daikin tarafından yürütülmektedir.
LG'deki kalite hissiyatını alamasanızsa
Korkmayın makina sizi yarı yolda bırakmaz.

Bugün sabah o taraftaydım. Birkaç güne tekrardan işim düşecek zaman bulabilirsem bir selam veririm.
Yarın son bir istişareden sonra kararımızı veririz inşallah. Yardımınız için teşekkür ederim.
Hakan Şengül ismim. Buyrun, beklerim, tatlı yiyelim, tatlı konuşalım 🤗🙋🏻‍♂️

Geri
Üst Alt