Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Evet arkadaşlar yok mu cevap verebilecek
Antalya
Guney cephe son kat 30 m2 oda

Şu an 14 luk var ısıtma zar zor yetiyor onu başka odaya alıp 18 lik alcam
Fiyatlar daha da artmadan alalım dedik
Hangisini tavsiye edersiniz
Arada 2 bin TL fark var

Mitsubishi diomand srk50zsx-w
Toshiba shorei edge 18

Mitsubishi alacak gibiyim ama çok kararsızım
Enerji tasarrufu önemli geçen yıl yazın gelen fatura 1250 tl 7 24 evde çalışıyor nerdeyse

Screenshot_20230706_004125_Samsung-Internet.jpg
her iki cihazında birbirine göre üstünlükleri yok fakat cihazların tasarım yüklüyle ilgili bilgiye ulaşamadım.!
Antalya bölgesinde ısıtma/sogutma için bu makinalara gerçekten gerek yok. ( Maddi olarak eliniz rahatsa birşey diyemem)

Garanti tarafını düşünürsek MHI ağır basar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
her iki cihazında birbirine göre üstünlükleri yok fakat cihazların tasarım yüklüyle ilgili bilgiye ulaşamadım.!
Antalya bölgesinde ısıtma/sogutma için bu makinalara gerçekten gerek yok. ( Maddi olarak eliniz rahatsa birşey diyemem)

Garanti tarafını düşünürsek MHI ağır basar.
haklısın en dandik klima bile soğutuyor önemli olan ısıtıma performansı izmir-antalya gibi kışı hafif geçiren yerlerde yeterli gelir .fakat soğuk bölgelerde ısıtma için kaliteli klima lazım.m.e-daıkın-panasonıcvs gibi.

M Çevrimdışı

mustafaneta

Yeni Üye
5 Tem 2023
6
34
hocam peki carrier multi hakkındaki düşünceniz nedir başka ev için 28 dış unite 12 + 12 sistem önerirmisiniz bu markayı

elmasevmem Çevrimdışı

elmasevmem 

Yeni Üye
3 Tem 2020
1
38
merhaba arkadaşlar. 30 metre kare salon için bir klima almak istiyorum. tek amaç soğutmak, gaziantepte oturuyorum. tahminen 18000btu yeter diye düşünüyorum. tek ihtiyacım az elektrik tüketimi ve mümkünse wifi olması. fiyat performans olarak ne önerirsiniz? bütçe çok değil yeni evliyim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
merhaba arkadaşlar. 30 metre kare salon için bir klima almak istiyorum. tek amaç soğutmak, gaziantepte oturuyorum. tahminen 18000btu yeter diye düşünüyorum. tek ihtiyacım az elektrik tüketimi ve mümkünse wifi olması. fiyat performans olarak ne önerirsiniz? bütçe çok değil yeni evliyim.
Merhaba hayırlı olsun Hemşehrim.
Düşük bütçeye uygun klimalar olsa da ne kendime alırım nede başkasına önermem.

Bizde sizler gibi son kullanıcıyız tecrübe ettiğimiz arastırdığımız makinları sizlere öneriyoruz.

Düşük bütçeyle en alınası makina bahsettiğiniz özelliklerde LG DUAL PLUS modelidir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Enişte takacak ondan yana sıkıntı yok o önerdi ama

Evet enişte takacak o önerdi ama bi sorayim dedim
Ev odalar küçük 20 m2 18 m2 15 m2 bi oda daha var ilerde 9 luk takarsin 3 çıkışlı diyor arıza yapmaz kaliteli dedi ama
Enişte takacak derken.!
Enişteniz Carrier bayisi mi.?

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
116
38
Sota Sota merhaha mitsubishi elektrik sf35 modeli cihazımın kumandası çalışmıyor bir tane de hj modeli klimamda onun kumandası ile düzgün şekilde kullanabilir miyim?Kullanamayacağım durumda alternatif olarak muadil alabileceğim bir kumanda önerebilir misiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Sota Sota merhaha mitsubishi elektrik sf35 modeli cihazımın kumandası çalışmıyor bir tane de hj modeli klimamda onun kumandası ile düzgün şekilde kullanabilir miyim?Kullanamayacağım durumda alternatif olarak muadil alabileceğim bir kumanda önerebilir misiniz?
Büyük ihtimal çalışır ama ben denemezdim.
Farklı kumanda kullanımına bağlı olarak işlev almama durumu olabilir.

Samsung marka klimamda yaşadım başka kumandayla komut veriyordum sonrasında komut almamaya başladı.
Kumandanın yeniden öğretilmesi kombinasyonunu internetten bulup uyguladım sorunu çözdüm.

senin kumandanın fotosunu atarmısın TR servis harici bulmak zor olabilir Aliexpress bakmak gerekebilir.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
116
38
Büyük ihtimal çalışır ama ben denemezdim.
Farklı kumanda kullanımına bağlı olarak işlev almama durumu olabilir.

Samsung marka klimamda yaşadım başka kumandayla komut veriyordum sonrasında komut almamaya başladı.
Kumandanın yeniden öğretilmesi kombinasyonunu internetten bulup uyguladım sorunu çözdüm.

senin kumandanın fotosunu atarmısın TR servis harici bulmak zor olabilir Aliexpress bakmak gerekebilir.
Kumanda bu hocam
IMG_7131f311c8be1d8abc46.jpg

Geri
Üst Alt