C Çevrimdışı

ceycey74

Aktif Üye
27 Haz 2021
71
47
Merhaba hayırlı olsun Hemşehrim.
Düşük bütçeye uygun klimalar olsa da ne kendime alırım nede başkasına önermem.

Bizde sizler gibi son kullanıcıyız tecrübe ettiğimiz arastırdığımız makinları sizlere öneriyoruz.

Düşük bütçeyle en alınası makina bahsettiğiniz özelliklerde LG DUAL PLUS modelidir.

Hep dual plus öneriyorsunuz 2021 temmuzda 5700 almış 22bini geçmiş mübarek
Kompresör az sesli diğer türlü sıkıntı yaşatmadı ev dolu olunca soğutmada zorlanıyor sanki biraz
Wi-Fi ve enerji tasarruf modu var

image409d49ec09bd837d.jpg

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
Trendyol da Samsung'un bir ürününü buldum. Bu ürünü çoğu kişi beğenmiş ama garanti süresini merak ediyorum. Bazı yerlerde o garanti süresinin biraz değişik olduğunu gördüm. Sonra duvar kırma işlemleri ve elektrik işlemlerini galiba Samsung yapmıyormuş. Bunun yerine başka hangi klimalar var? Odam 25 m² ile 30 m² arasında. Hesaplarıma göre 9000 BTU yeterli olacakmış ama ben çevre şartlarından dolayı 12000 BTU yeterli olur diye düşünüyorum. 10000-15000 TL arasında alabilirim. 15000 TL 'nin bir tık üstüne de çıkabilirim. Hangi klimalayı önerirsiniz?

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Trendyol da Samsung'un bir ürününü buldum. Bu ürünü çoğu kişi beğenmiş ama garanti süresini merak ediyorum. Bazı yerlerde o garanti süresinin biraz değişik olduğunu gördüm. Sonra duvar kırma işlemleri ve elektrik işlemlerini galiba Samsung yapmıyormuş. Bunun yerine başka hangi klimalar var? Odam 25 m² ile 30 m² arasında. Hesaplarıma göre 9000 BTU yeterli olacakmış ama ben çevre şartlarından dolayı 12000 BTU yeterli olur diye düşünüyorum. 10000-15000 TL arasında alabilirim. 15000 TL 'nin bir tık üstüne de çıkabilirim. Hangi klimalayı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Üstadım Alüminyum kullanılarak üretilen klimaları kimseye tavsiye etmiyoruz.
Çünkü Alüminyum dış etkilere fazlasıyla açık ve üretimden kaynaklı yapısı gereği basınç altında uzun yıllar hizmet verebileceğini inanmiyor oluşum nedeniyle öneriyorum.

Samsung'un bütün serileri kondenser, evap, montaji kiti Alüminyumdur.

Ayni yanlışı 2014 senesinde LG gibi birçok firmada yaptı ve birkaç seri ürettikten sonra tekrar bakıra döndüler.
Samsung bu konuda hala inatla devam ediyor kendilerine başarılar diliyorum.

30m2 alan için 9luk yetersiz kalır 12likte sınırda kalır.
7/24 kullanmayı düşünüyorsanız ve aile olarak kalabalık değilseniz ozaman 12lik düşünebilirsiniz aksi durumda 18lik tercih ediniz.

Geri
Üst Alt