The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
ŞOK Marketlerde

1000026978.jpg

1000026979.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
25 mt lik salonda 18.000 btu klima kullanılabilir mi ?

Bu hesaptan hiç anlamadığım için genelde 12.000 tavsiye ediyorlar. Büyük değerli klima küçük odalar için kullanılamaz mı merak ediyorum .
25m2 alan için 18lik olur fakat 20m2 alanın alında kullanırsa klima randımanlı çalışamıyor. Hacim küçük olduğu için çok fazla dur-kalk yapar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Genelde LG, Midea tavsiye ediyorsunuz da. Bu markaların multisi yok mudur?
Yoksa başka bir sebepten mi?
LG multileri sadece bayi üzerinden satış yapılıyor bu da fiyatın yüksek olmasına neden oluyor.
Midea distribütörün sitesinde multi cihazlar yok.
siparişle getiriliyor olabilir.

T Çevrimdışı

Tutkun

Aktif Üye
12 Kas 2019
78
37
Bugün servis geldi borudan gelen ses sorununun borunun çok kıvrım yapılmasından dolayı olduğunu söyledi. Cihazı açıp sesini bile dinlemedi görmem yeterli dedi. Pazartesi günü yeni borulama+gaz takviyesi-vakum için randevu verdi
Sota Sota gaz takviyeside şu şekilde oluyormuş dış ünitedeki bütün gaz çekiliyormuş takviye gramajlı r32 gaz tekrar basılıyormuş üste ilave olmuyormuş

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Bugün servis geldi borudan gelen ses sorununun borunun çok kıvrım yapılmasından dolayı olduğunu söyledi. Cihazı açıp sesini bile dinlemedi görmem yeterli dedi. Pazartesi günü yeni borulama+gaz takviyesi-vakum için randevu verdi
Sota Sota gaz takviyeside şu şekilde oluyormuş dış ünitedeki bütün gaz çekiliyormuş takviye gramajlı r32 gaz tekrar basılıyormuş üste ilave olmuyormuş
Gaz dış üniteye toplanır sistem hala vakumda olduğu için 5metreden sonra ki her metre için 15gr teraziyle tartılarak sisteme verir. :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Bende 2 tane akıllı priz aldım, hem aç kapa işine yarıyor. Hemde benim klimalar fişli olduğundan anlık enerji tüketimlerini görebiliyorum. Klimasını fişli kullananlar için öneririm 🙂 Bende Daikin Siesta ve Arçelik - LG üretimi Keysmart 12 lik klimalar var. Her 2 klimada 24 derecede sabit, Daikin Siesta 2. Kademe fanda çalışmakta Keysmart 1. Kademe fanda çalışmakta, değerleri aşağıya bırakıyorum.

Daikin Siesta 24 derece 2. Fanda sabit

1000027089.jpg

Keysmart 24 derece 1. Fanda sabit

1000027090.jpg

Geri
Üst Alt