R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
26
38
Bu site yönetmelikleri insanı öldürüyor sinirden, artık her sene bir öncekine göre daha sıcak olurken, yok oraya takamazsın yok sadece balkona takabilirsiniz vs vs..

Neyse, konuya dönecek olursam, 10 12 m2 oda için klima önerisi rica ediyorum. 9000 btu fazla fazla yetiyor anladığım kadarıyla ama önemli olan, mümkün olduğunca en az elektrik sarfiyatı yapan makine hangisidir? Fiyat/performans olarak soruyorum tabiki, 50 60 bin liralık klima alamam.

Adem hoca yerli klima önermiyor gördüğüm kadarıyla, hak veriyorum ama yinede ben yerli öneri alabilirim, illaki iyisi vardır. Mitsubishi pahalı epey, sigma olabilir diyordu adem hoca çinlilerden. Bir çok çinliyi söyledi izlediğim bir videosunda ama Çin pazarı gibi olduğu için çoğu markayı anlamadım bile.

9000 btu 12 m2 oda, fiyat performans, elektriği en verimli kullanan klima önerisi rica ediyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Bu site yönetmelikleri insanı öldürüyor sinirden, artık her sene bir öncekine göre daha sıcak olurken, yok oraya takamazsın yok sadece balkona takabilirsiniz vs vs..

Neyse, konuya dönecek olursam, 10 12 m2 oda için klima önerisi rica ediyorum. 9000 btu fazla fazla yetiyor anladığım kadarıyla ama önemli olan, mümkün olduğunca en az elektrik sarfiyatı yapan makine hangisidir? Fiyat/performans olarak soruyorum tabiki, 50 60 bin liralık klima alamam.

Adem hoca yerli klima önermiyor gördüğüm kadarıyla, hak veriyorum ama yinede ben yerli öneri alabilirim, illaki iyisi vardır. Mitsubishi pahalı epey, sigma olabilir diyordu adem hoca çinlilerden. Bir çok çinliyi söyledi izlediğim bir videosunda ama Çin pazarı gibi olduğu için çoğu markayı anlamadım bile.

9000 btu 12 m2 oda, fiyat performans, elektriği en verimli kullanan klima önerisi rica ediyorum.
Şuan akıl tutulması yaşıyorum.! Uzun dönem Gree üretimi Olefini kullanıp sonra midea teste alınca Gree için Midea yanında Gree esemesi okunmaz diyen adam Sigma alın diyor vallahi kafımıza taş yağacak.

Noldu 2 sezon önce Vestel Vestel diyordu.! şimdi niye yerli alınmaz diyor.!

Arkadaşlar, dostlar mal satan yada ücretli tanıtım yapan kişiden tavsiye istersen nereden komisyonu yüksek alırsa seni oraya yönlendir.
Aklınızda bulunsun.

Binlerce kişiye LG alırdım çok yakan diyen, 3 günde patladı çatladı diyen duydun mu.?
Çoğu arkadaş faturası dahi paylaşıyor mis gibi makina.
Bazı arkadaşlarımız yüksek fan debisi nedeniyle rüzgar sesi çıkardığından rahatsız oluyor bunun altını çizelim.

Türkiyede Arçelik tarafından üretiliyor al güle güle kullan.

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51

O yönetmelikler hiç bir şey ifade etmiyor.
Sizin insani olarak haklarınız var.
Belediyelrin ön cephe uygulaması dışında istediğiniz yere takma hakkınız var bence.
Binayı yapan arkadaş hiç bir şeyi düşünmesin sonra mantolama yaptık desin bina yönetimi.
Ben yan cepheye acımadan çakardım dış üniteyi isterlerse dava açsınlar.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Şuan akıl tutulması yaşıyorum.! Uzun dönem Gree üretimi Olefini kullanıp sonra midea teste alınca Gree için Midea yanında Gree esemesi okunmaz diyen adam Sigma alın diyor vallahi kafımıza taş yağacak.

Noldu 2 sezon önce Vestel Vestel diyordu.! şimdi niye yerli alınmaz diyor.!

Arkadaşlar, dostlar mal satan yada ücretli tanıtım yapan kişiden tavsiye istersen nereden komisyonu yüksek alırsa seni oraya yönlendir.
Aklınızda bulunsun.

Binlerce kişiye LG alırdım çok yakan diyen, 3 günde patladı çatladı diyen duydun mu.?
Çoğu arkadaş faturası dahi paylaşıyor mis gibi makina.
Bazı arkadaşlarımız yüksek fan debisi nedeniyle rüzgar sesi çıkardığından rahatsız oluyor bunun altını çizelim.

Türkiyede Arçelik tarafından üretiliyor al güle güle kullan.
Bildigin uzere buradaki tavsiyeler uzerine Arcelik 18325 18.000btu klima aldım hicbir sorun yok gayet memnunuz fakat bu baslikta belirtmistim ufledigi hava sesi biraz yuksek gibi, yaz sonu 2 adet 9000btu alacagim acaba 9000btu da ruzgar sesi olurmu diye dusunmuyor degilim LG ye alternatif me olabilir diye dusunmeye basladim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Bildigin uzere buradaki tavsiyeler uzerine Arcelik 18325 18.000btu klima aldım hicbir sorun yok gayet memnunuz fakat bu baslikta belirtmistim ufledigi hava sesi biraz yuksek gibi, yaz sonu 2 adet 9000btu alacagim acaba 9000btu da ruzgar sesi olurmu diye dusunmuyor degilim LG ye alternatif me olabilir diye dusunmeye basladim.
yüksek hava debisi nedeniyle yapıyor yada cross fanın tasarımı sese neden olur fakat muadillerine göre ses siddeti 4db daha yüksek bunu kulağın farketmesi de imkansız :kiskis

E Çevrimdışı

evrenselo

Yeni Üye
23 Haz 2024
14
31
Kıymetli Sota'nın tavsiyesi üzerine LG PC12SQ 12000 btu klima aldım.
kısa süreli deneyimlerimi paylaşmak istedim.
1 buçuk aydır kullanıyorum iç ve dış ünite gerçekten çok sessiz,13 metre kare odaya 12.000 btu fazla geldiği için en düşük fan ayarında kullanıyorum klimanın sesini asla duyamıyorum.
Elektrik sarfiyatıda çok başarılı gerçekten.
Genel kullanım olarak beğendim

eksi yönlerine gelecek olursak
1- kumanda da ışık bulunmuyor yani gece ne tuşları ne de kumandadaki klima ekranını göremiyorsunuz, telefon uygulamasından kullanmak zorunda kalıyorum küçücük led ampül koymak çok zor ya da ciddi bir maliyet değil.

2- jet moduna aldığınızda 30 dakika en güçlü fanda üflüyor sonrasında benim kullandığım derece ve fanı değil 18 dereceye alıp yüksek modda üfleme yapıyor bu gerçekten can sıkıcı bir ayarı var mı bulamadım.

daha önce kullandığım vestel klimada örneğin 23 derecede düşük fanda kullanıyorken jet moduna bastığımda en güçlü şekilde 30 dakika çalıştıktan sonrasında tekrar 23 derece düşük fana geçiyordu uykuya dalmadan önce çok güzel bir ortam sağlıyordu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Kıymetli Sota'nın tavsiyesi üzerine LG PC12SQ 12000 btu klima aldım.
kısa süreli deneyimlerimi paylaşmak istedim.
1 buçuk aydır kullanıyorum iç ve dış ünite gerçekten çok sessiz,13 metre kare odaya 12.000 btu fazla geldiği için en düşük fan ayarında kullanıyorum klimanın sesini asla duyamıyorum.
Elektrik sarfiyatıda çok başarılı gerçekten.
Genel kullanım olarak beğendim

eksi yönlerine gelecek olursak
1- kumanda da ışık bulunmuyor yani gece ne tuşları ne de kumandadaki klima ekranını göremiyorsunuz, telefon uygulamasından kullanmak zorunda kalıyorum küçücük led ampül koymak çok zor ya da ciddi bir maliyet değil.

2- jet moduna aldığınızda 30 dakika en güçlü fanda üflüyor sonrasında benim kullandığım derece ve fanı değil 18 dereceye alıp yüksek modda üfleme yapıyor bu gerçekten can sıkıcı bir ayarı var mı bulamadım.

daha önce kullandığım vestel klimada örneğin 23 derecede düşük fanda kullanıyorken jet moduna bastığımda en güçlü şekilde 30 dakika çalıştıktan sonrasında tekrar 23 derece düşük fana geçiyordu uykuya dalmadan önce çok güzel bir ortam sağlıyordu.
Geri dönüş için teşekkür ederim. Eksi yönler herkesin ortak şikayeti aslında bu sorunu genel merkeze mail olarak bildirebiliriz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Genel olarak beğenilen F/P klimaların 12000 btu modellerini paylaşayım, fikir vermesi açısından.

TCL Tac - 12CHSD/XA21i 12000 btu Klima

Anlık fiyatı: 21.527 TL

TCL Elite Tac - 12CHSD/XA51i 12000 btu Klima

Anlık fiyatı: 23.000 TL

LG PC12SQ Dualcool Plus 12000 btu Klima

Anlık fiyatı: 26.035TL

Kaira DTXR35E 12000 btu Klima

Anlık fiyatı: 26.674 TL

Garanti Visa kartlarada sepette 500 TL indirim var.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
7
Bendeki lg 18bin btu cihazın ses sorununa biz çözüm bulamadık. Rahatsız olduğum şey fan sesi değildi. İç ünitede geriden gelen bir uğultu sesi var, kapı açıksa yan odadan rahatça duyuluyor. Servisteki arkadaş klimanın altında dikilirken "kulağıma ses gelmiyor" dedi, hatta daha da ileri giderek aslında sesten rahatsız olmadığımızı iddia etti. Biz de zaten sohbete çağırmıştık eve. :clap2En son bu makineler böyle çalışıyor diyerek noktayı koydu. Başka bir servisten gelen eleman da çok da bi ses yok gibi dedi. Görüldüğü üzere Türkiye'de servis kalitesi ve alacağınız hizmet bu kadar. Ölçüm falan yok, elemanın kulağına bağlı her şey.
Uzun lafın kısası LG bizim için pişmanlık oldu.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Bendeki lg 18bin btu cihazın ses sorununa biz çözüm bulamadık. Rahatsız olduğum şey fan sesi değildi. İç ünitede geriden gelen bir uğultu sesi var, kapı açıksa yan odadan rahatça duyuluyor. Servisteki arkadaş klimanın altında dikilirken "kulağıma ses gelmiyor" dedi, hatta daha da ileri giderek aslında sesten rahatsız olmadığımızı iddia etti. Biz de zaten sohbete çağırmıştık eve. :clap2En son bu makineler böyle çalışıyor diyerek noktayı koydu. Başka bir servisten gelen eleman da çok da bi ses yok gibi dedi. Görüldüğü üzere Türkiye'de servis kalitesi ve alacağınız hizmet bu kadar. Ölçüm falan yok, elemanın kulağına bağlı her şey.
Telefonunuza Desibel uygulaması indirip sessiz bir ortamda çıkan değeri görebilirsiniz fikir açısından. Ekran görüntüsü alıp burayada atarsanız bizde görmüş oluruz 🙂

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
s.a arkadaşlar bu iki klima arasında ne fark var

Arçelik 09605 Neo Inverter A++ 9000 BTU Duvar Tipi Klima​

Arçelik 09325 A 9000 btu Ekolojik Split Klima​

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Buna benzer bir durumla bende karşılaştım. Şuan oturduğum evimi yeni almıştım borulama kısa olsun diye dış üniteyi balkona koyup hemen arkasına iç üniteyi yerleştirdim.
Eksi evimde 2 yıldır severe kullandığım klimadan nefret eder hale geldim. Ayakta gram ses yok fakat yatağa yattığımda bir uğultu anlatamam vunn vunn vunnn devam eden dolgun bir ses.
1 hafta zor dayanabildim eski boru yetmeyeceği için 5mt boru alıp klimayı farklı noktaya montaj yaptım 8 senedir son koyduğum yerde yatağın tam üstünde çalışıyor.

sizin sorununuzda benzer olabilir.

Geri
Üst Alt