Y Çevrimdışı

yeşildev

Yeni Üye
22 Tem 2024
8
35
Sota hocam ve forum üye arkadaşlar iyi geceler, en sonunda lg pc18sq aldım, kuruluma çarşamba gelecekler. Öncesinde servisten klima takmak için keşife geldiler saolsunlsr böyle hizmetleri olmadığı halde, yalnız kışın dış üniteden. Yazında klimadan su çıkıyor dediler doğrumu ben sadece dış ünite olarak biliyorum, kurulumda vakum yaptırıp ve ekstra gaz bastıracağım gelişmeleri buradan paylaşacağım.Samsun/Atakum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Sota hocam ve forum üye arkadaşlar iyi geceler, en sonunda lg pc18sq aldım, kuruluma çarşamba gelecekler. Öncesinde servisten klima takmak için keşife geldiler saolsunlsr böyle hizmetleri olmadığı halde, yalnız kışın dış üniteden. Yazında klimadan su çıkıyor dediler doğrumu ben sadece dış ünite olarak biliyorum, kurulumda vakum yaptırıp ve ekstra gaz bastıracağım gelişmeleri buradan paylaşacağım.Samsun/Atakum
hayırlı olsun. yazın iç üniteden, kışın dış üniteden su verir. Vakumsuz kurulumu tamamlatmayın ekstra gaz sadece 5mt üzeri boru kullanılırsa yapılır.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Merhaba,
Arçelik-Beko-LG üretimleri aynı olmakla birlikte standart sistem üzerine eklenen bazı opsiyon özelliklerle modeller birbirlerinden ayrılıyor araştırdığım kadarıyla.
Fakat Arçelik Prosmart 12670 (Beko 61270) tüm hepsinden farklı gözüküyor teknik özellikleri ile. (12660 serisinin güncel versiyonu) Fakat bu modelle ilgili kullanıcı deneyimi veya incelemeye ulaşamadım. 43k tl; orta segment klima fiyatı. Arçelik, giriş sınıfı klima pazarına hitap ettiği için orta segment ürününü de satamıyor anlaşılan. Farklı platformlarda da dikkatimi çekti: 'O fiyata çıktıktan sonra şunu alırım, bunu alırım' yorumları dökülmeye başlıyor: İmajı Ekolojik yerleşti bir kere.
Bu seri tek kapasitede; sadece 12000btu olarak satılıyor.

12670-1.jpg
12670-2.jpg
12670-3.jpg
12670-4.jpg

Değerler çok dikkat çekici. Doğruysa orta segment ürünlerden de iyi gibi. Tabi bu değerleri kontrol eden bir sistem de yok.
Dış pazarlara yönelik üretiliyor, temel sistemi başka bir markadan tedarik edip buradan montajlanıyor veya komple fason tedarik...:hmm
Bu model ile ilgili bilgi sahibi olan var mı?
* Geçmişte Arçelik'in 12610 Mirror Ionizer + AA 12000 BTU (Gaz; R410a) ürünü vardı. Model tek kapasite; 12000bttu gene. Bu modellerin eski sürümü. Bir Arçelik servis müdürü söylemişti bana sohbet esnasında 'O başka; Kabuğun altında Toshiba var'

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Merhaba,
Arçelik-Beko-LG üretimleri aynı olmakla birlikte standart sistem üzerine eklenen bazı opsiyon özelliklerle modeller birbirlerinden ayrılıyor araştırdığım kadarıyla.
Fakat Arçelik Prosmart 12670 (Beko 61270) tüm hepsinden farklı gözüküyor teknik özellikleri ile. (12660 serisinin güncel versiyonu) Fakat bu modelle ilgili kullanıcı deneyimi veya incelemeye ulaşamadım. 43k tl; orta segment klima fiyatı. Arçelik, giriş sınıfı klima pazarına hitap ettiği için orta segment ürününü de satamıyor anlaşılan. Farklı platformlarda da dikkatimi çekti: 'O fiyata çıktıktan sonra şunu alırım, bunu alırım' yorumları dökülmeye başlıyor: İmajı Ekolojik yerleşti bir kere.
Bu seri tek kapasitede; sadece 12000btu olarak satılıyor.

12670-1.jpg
12670-2.jpg
12670-3.jpg
12670-4.jpg

Değerler çok dikkat çekici. Doğruysa orta segment ürünlerden de iyi gibi. Tabi bu değerleri kontrol eden bir sistem de yok.
Dış pazarlara yönelik üretiliyor, temel sistemi başka bir markadan tedarik edip buradan montajlanıyor veya komple fason tedarik...:hmm
Bu model ile ilgili bilgi sahibi olan var mı?
* Geçmişte Arçelik'in 12610 Mirror Ionizer + AA 12000 BTU (Gaz; R410a) ürünü vardı. Model tek kapasite; 12000bttu gene. Bu modellerin eski sürümü. Bir Arçelik servis müdürü söylemişti bana sohbet esnasında 'O başka; Kabuğun altında Toshiba var'
Performans modeli olduğunu içindeki akışkan miktarında rahatça anlayabilirsiniz. Standart 12lik makinalarda 750gr civarı R32 bulunurken bu seride 1000gr ayrıca SEER ve SCOP değerleri dikkate değer.

Arçelik,Beko,LG aynı bantta indiğini biliyoruz ortak üretim söz konusu. LG kendi cihazlarına Eurovent sertifikası alıyor. Arçelik-Beko aynı donanım sahip olduğu için dolaylı olarak Bu cihazlarında verileri doğru diyebiliriz.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Bütçeniz doğrultusunda limtinize uygun markalar Arçelik, Baymak, Bosch, Airfel
Bosch tarafında mutlaka borulama ve montaj ücretini sorç

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Performans modeli olduğunu içindeki akışkan miktarında rahatça anlayabilirsiniz. Standart 12lik makinalarda 750gr civarı R32 bulunurken bu seride 1000gr ayrıca SEER ve SCOP değerleri dikkate değer.

Arçelik,Beko,LG aynı bantta indiğini biliyoruz ortak üretim söz konusu. LG kendi cihazlarına Eurovent sertifikası alıyor. Arçelik-Beko aynı donanım sahip olduğu LG modelleri üzerinden bu modelin karşılığını tespit edemedim.Ya da iç pazara vermiyorlar.

Arçelik,Beko,LG aynı bantta indiğini biliyoruz ortak üretim söz konusu. LG kendi cihazlarına Eurovent sertifikası alıyor. Arçelik-Beko aynı donanım sahip olduğu için dolaylı olarak Bu cihazlarında verileri doğru diyebiliriz.
Bu modelin LG'deki karşılığını tespit edemedim. Ya da iç pazara gelmiyor. Hiçbir değerlendirmenin olmadığı, kapalı kutu bir model

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Tutkun

Aktif Üye
12 Kas 2019
78
37
kullanım kılavuzun kurulum bölümün her metre için ne kadar gaz eklenmesi gerektiği yazar.
Yanlış hatırlamıyorsa R410 göre %30 eksik konuluyordu. kabaca 70gr gaz konulması gerekiyor.
Sota Sota Hocam yanlışsam düzeltin. Bildiğim kadarıyla r32 gaz yanıcı olduğu içinn takviye olmuyormuş. Sistemdeki gaz toplanıgormuş yeni gaz basılıyormuş. Servis takviye dedi ama doğrusu nedir bu işin

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
44
36
25 mt lik salonda 18.000 btu klima kullanılabilir mi ?

Bu hesaptan hiç anlamadığım için genelde 12.000 tavsiye ediyorlar. Büyük değerli klima küçük odalar için kullanılamaz mı merak ediyorum .

Geri
Üst Alt