Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Hocam Lg bayisiyle görüştüm Sabah hayırlısıyla alıyorum, 28000 TL Yapı Kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yapıyorlar. Fakat montaj için 2 hafta sonraya gün veriyorlar.
Sıcaklar bu denli yüksek seyrederken birkaç güne klima montaj randevusu alabilmeniz imkansız.
Çoğu işletme sahibi sadece bu yaz döneminde çalıştırma üzere yana yana usta, ara eleman arıyor.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43
Merhabalar ,bugun evin salonu icin mevcut 18.000btu klimamın yerine Arcelik 18325 kodlu ekolojik inverter klima aldık ,insallah memnun kalırız sadece sogutma icin kullanacagiz fiyat 36.000tl .montaj icin 4 gun sonrasina randevu verdiler.
Bugun Arcelik servisinden montaj icin soyledikleri satte geldiler 17 senelik mevcut Sharp 18.000lik klimayi sokup yerine yeni klimayı taktılar montajdan once vakum yaptılar sagolsunlar temiz calistilar ,Eski Sharp klima icinde tank gibi masallah dediler 😄 boyut olarak 24.000likler kadar buyuk dediler insallah arcelikten memnun kaliriz ...

IMG_20240627_121538.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Bugun Arcelik servisinden montaj icin soyledikleri satte geldiler 17 senelik mevcut Sharp 18.000lik klimayi sokup yerine yeni klimayı taktılar montajdan once vakum yaptılar sagolsunlar temiz calistilar ,Eski Sharp klima icinde tank gibi masallah dediler 😄 boyut olarak 24.000likler kadar buyuk dediler insallah arcelikten memnun kaliriz ...

IMG_20240627_121538.jpg
Hadi gözün aydın. Bir müddet kullanıp geri bildirim yaparsan sevinirim.

Eski klimalardaki malzeme kalitesini şuan bulmanız mümkün değil.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43

Tesekkur ederim malzeme kalitesi dedigin gibi kesinlikle aynı degil yarım saat kadar calistirdim sanki eski klima kadar soguk uflemiyor gibi geldi bana komsumda baymak var oda ayniydi galiba yeni inverterlar civi gibi soguk hava vermiyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Tesekkur ederim malzeme kalitesi dedigin gibi kesinlikle aynı degil yarım saat kadar calistirdim sanki eski klima kadar soguk uflemiyor gibi geldi bana komsumda baymak var oda ayniydi galiba yeni inverterlar civi gibi soguk hava vermiyor.
Bu olayı söyle düşün aracınla 100km gitmek istiyorsun. Saat 200km hızla gidersen 30dk varırsın, 100km hızla gidersen 60dk varırsın ama menzil aynı olmasına rağmen yakılan yakıt bir olmayacak.

Yazılım iç ünite, dış ünite, boru üzerindeki sensörler vasıtasıyla gereksiz şekilde gaza basmadan en az yakıt yakacak şekilde istediğin ısıya getirmeye çalışır.
İstersen ilk başta 15dk turbo modda kullan sonrası istediğin dereceyi alırsın.

S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
6
Forumdaki önerilere dayanarak ve internetten ürün yorumlarına bakarak LG dual cool plus klima aldım (pc12 ile başlayan kodu vardı). Ne yalan söyleyeyim hiç memnun kalmadım. Çok sessiz denen klimanın iç ünitesinden fan sesinin gerisinden sürekli vuuuu sesi geliyor. Dış ünitede ses yok. Fan seviyesini minimuma alınca da bir şey fark etmiyor. Yan odadan uğultusunu duyuyorum. Servis geldi baktı çok da anormal değil ama talebinizi aldık dedi. Sonra geri dönüş olmayınca tekrar aradık video çekmeye geleceklermiş. İlk geldiklerinde neden çekmediler bilemiyorum. Ayrıca desibel ölçümü yapılması gerekmez mi?
Daha önce arçelik, vestel, sharp, york, midea marka klimalar kullandım. Hiçbirinde böyle bi uğultu duymadım.
Wifi özelliği de çoğunlukla çalışmıyor çünkü telefondaki uygulama on denemeden birinde açılıyor.
Ben aldığıma pişmanım. Belki servis telafi eder. Sonucu da forumda paylaşırım.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43

Klimayı yaklasik 8 saattir kullaniyorum dış unite cok sessiz ,fakat ic unitede acayip bir ruzgar sesi var ic unite sessiz calisiyor fakat ufledigi hava acayip ses cikariyor resmen ben calisiyorum diyor fan hizini kistim sessiz mod yumusak mod denedim ama o ufleme sesi biraz rahatsiz ediyor ve dikkatimi su cekti bu ufleme sesi stabil bir ses degil sanki bir azaliyor bir cogaliyor komsumdaki baymak klimada boyle calisiyor ,eski klima daha sessizdi yeniler boyle galiba alismaya calisacagiz birde sunu soylemek istiyorum eski klima kadar soguk hava uflemiyor 18 derecede calstirmama ragmen ,hani bazen i san derya ooooo buz gibi olmus burasi diye bu klimada onu soyleyemeyecegiz herhalde😄

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Forumdaki önerilere dayanarak ve internetten ürün yorumlarına bakarak LG dual cool plus klima aldım (pc12 ile başlayan kodu vardı). Ne yalan söyleyeyim hiç memnun kalmadım. Çok sessiz denen klimanın iç ünitesinden fan sesinin gerisinden sürekli vuuuu sesi geliyor. Dış ünitede ses yok. Fan seviyesini minimuma alınca da bir şey fark etmiyor. Yan odadan uğultusunu duyuyorum. Servis geldi baktı çok da anormal değil ama talebinizi aldık dedi. Sonra geri dönüş olmayınca tekrar aradık video çekmeye geleceklermiş. İlk geldiklerinde neden çekmediler bilemiyorum. Ayrıca desibel ölçümü yapılması gerekmez mi?
Daha önce arçelik, vestel, sharp, york, midea marka klimalar kullandım. Hiçbirinde böyle bi uğultu duymadım.
Wifi özelliği de çoğunlukla çalışmıyor çünkü telefondaki uygulama on denemeden birinde açılıyor.
Ben aldığıma pişmanım. Belki servis telafi eder. Sonucu da forumda paylaşırım.
Cihazdan memnun kalmamanıza üzüldüm. Size zahmet olmazsa video kaydı alarak burada paylaşabilir misiniz. Wifi için kullandığınız telefonun marka-model-yazılım sürüm bilgisi nedir.

Geri
Üst Alt