Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Klimayı yaklasik 8 saattir kullaniyorum dış unite cok sessiz ,fakat ic unitede acayip bir ruzgar sesi var ic unite sessiz calisiyor fakat ufledigi hava acayip ses cikariyor resmen ben calisiyorum diyor fan hizini kistim sessiz mod yumusak mod denedim ama o ufleme sesi biraz rahatsiz ediyor ve dikkatimi su cekti bu ufleme sesi stabil bir ses degil sanki bir azaliyor bir cogaliyor komsumdaki baymak klimada boyle calisiyor ,eski klima daha sessizdi yeniler boyle galiba alismaya calisacagiz birde sunu soylemek istiyorum eski klima kadar soguk hava uflemiyor 18 derecede calstirmama ragmen ,hani bazen i san derya ooooo buz gibi olmus burasi diye bu klimada onu soyleyemeyecegiz herhalde😄
LG klimaların hava debisi yüksektir 5 kademede rüzgar sesi duyulur fakat 3 yada 4 kademede yeteri kadar sessiz sayılır.
Yüksek hava debisi olan klimalara bayılıyorum çünkü ben tüm evi soğuttuğum için ne kadar sirkülasyon olursa tüketim o kadar düşer.
Yeni nesil klimaların eski klimalar soğuk üflemesi için onlarla aynı tüketimi yapması gerekir.
Klimayı 24-25 dereceye ayarladığınız ortam ısı 24-25 buluyorsa klima sorunsuz çalışıyor demektir.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43
LG klimaların hava debisi yüksektir 5 kademede rüzgar sesi duyulur fakat 3 yada 4 kademede yeteri kadar sessiz sayılır.
Yüksek hava debisi olan klimalara bayılıyorum çünkü ben tüm evi soğuttuğum için ne kadar sirkülasyon olursa tüketim o kadar düşer.
Yeni nesil klimaların eski klimalar soğuk üflemesi için onlarla aynı tüketimi yapması gerekir.
Klimayı 24-25 dereceye ayarladığınız ortam ısı 24-25 buluyorsa klima sorunsuz çalışıyor demektir.
Salon 30m2 var oglenden beri 20 derecede calisiyor kumandadan baktım salon 24 derecenin altina dusmedi guc tuketimi 0.6w gorunuyor fakat salon kapısı acik ev 130m2 civari var bence sogutmada bir sorun yok dış unite cok sessiz gercekten hosuma gitti ic unite mekanik olarak hic ses yok sadece ufleme sesi biraz fazla gibi geldi bana genel olarak memnun kaldık tek merak ettigim bu klimanin hangi yıl uretildigini nasil ogrenirim neresinde yazar acaba ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Salon 30m2 var oglenden beri 20 derecede calisiyor kumandadan baktım salon 24 derecenin altina dusmedi guc tuketimi 0.6w gorunuyor fakat salon kapısı acik ev 130m2 civari var bence sogutmada bir sorun yok dış unite cok sessiz gercekten hosuma gitti ic unite mekanik olarak hic ses yok sadece ufleme sesi biraz fazla gibi geldi bana genel olarak memnun kaldık tek merak ettigim bu klimanin hangi yıl uretildigini nasil ogrenirim neresinde yazar acaba ?
Yüksek ihtimal 2024'tür bir ihtimal 2023 iç dış etiketlerini buraya yüklermisin.
Bence klima şuan çok iyi iş çıkarıyor kapı açık 30m2 alanı 0.6kw soğutuyor.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43
Yüksek ihtimal 2024'tür bir ihtimal 2023 iç dış etiketlerini buraya yüklermisin.

IMG_20240628_000352.jpg
IMG_20240628_000506.jpg

.

Dış ünite

IMG_20240628_000419dcc687b6203b5ccf.jpg

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
6
Cihazdan memnun kalmamanıza üzüldüm. Size zahmet olmazsa video kaydı alarak burada paylaşabilir misiniz. Wifi için kullandığınız telefonun marka-model-yazılım sürüm bilgisi nedir.
Videoyu yarın müsait olunca yükleyeyim.
Telefonum 1 yıllık samsung, android 14 one ui 6.1 sürümü.
Bu arada bahsedilen fan sesinden ben de rahatsızım. Birinci kademede bile fazla sesli. Şikayetçi olduğum uğultu sesinden bahsetmiyorum bu arada.
İşyerindeki york klima çalışırken dışarıdan odaya gelen biri içerinin neden serin olduğunu anlayamıyor. Klima öyle sessiz sakin çalışıyor. Ki sessiz diye pazarlanan bir model de değil.

E Çevrimdışı

evrenselo

Yeni Üye
23 Haz 2024
11
31
IMG_0120.jpg

klimayı takacağım yatak odası planı bu şekilde klimayı pencerenin sol kısmına koyamıyorum sığmıyor
1. pencerenin sağ tarafına koyacağım ama direkt üstüme üfleyecek
2. yatak başının tam üstüne
3. yatağın tam karşısına
hangisine koymak daha mantıklı direkt üzerime vurmaması adına

IMG_0121.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
IMG_0120.jpg

klimayı takacağım yatak odası planı bu şekilde klimayı pencerenin sol kısmına koyamıyorum sığmıyor
1. pencerenin sağ tarafına koyacağım ama direkt üstüme üfleyecek
2. yatak başının tam üstüne
3. yatağın tam karşısına
hangisine koymak daha mantıklı direkt üzerime vurmaması adına

IMG_0121.jpg
1 ve 3 numara sizi perişan eder. 2 numara en mantıklısı ki bende bu şekilde kullanıyorum. Kanatlar tam karşıya baktığında rüzgarı size değmez.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
121
43
Klimanın sogutması cok iyi ,enerji tuketimine bakayım dedim 0.4kw gosteriyor şuan 0.3kw ,23 derecede çalışıyor.İzmir...

IMG_20240629_000802.jpg

IMG_20240629_013500.jpg

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lacewing

Yeni Üye
30 Haz 2024
3
33
merhaba Sota bey.
evim Adana’da, odam 16,5 m2 doğu cephesi, yatak odası olarak kullanacağım odama klima almak istiyorum.
12000 btu boyutu uygun mudur?
aklımda baymak var önereceğiniz bir marka mı?
birde eğer bilginiz varsa baymak elegant prime ile elegant plus uv arasında ki fark nedir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
merhaba Sota bey.
evim Adana’da, odam 16,5 m2 doğu cephesi, yatak odası olarak kullanacağım odama klima almak istiyorum.
12000 btu boyutu uygun mudur?
aklımda baymak var önereceğiniz bir marka mı?
birde eğer bilginiz varsa baymak elegant prime ile elegant plus uv arasında ki fark nedir?
Merhaba, güney tarafan güneş almıyorsa 9luk bile fazlasıyla yeterli gelir. Eviniz kiraysa (yeni evde yetersiz gelebilir) o zaman 12liği düşünün.
Maks. bütçeniz nedir.

I Feel , 4 Yöne hava salınımı, UltraViole ampül

Geri
Üst Alt