T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Merhaba mümkünse taralı alanın diğer yanı antreyi doğrudan görecek şekilde montaj yaptır. Tüm kapılar sürekli açık kalacaksa 24lük daha rahat çalışır.
LG şart değil fakat diğer markalarla araların cuzzi fark varsa tabiki LG

merhaba sota hocam nasılsın anlamadığım izmir bugün 43 derece mersin 30 derece tam 13 derece fark var buz gibi nerdeyse

adana sıcak deniliyor izmirden 7 derece daha serin şimdi görünen

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
merhaba sota hocam nasılsın anlamadığım izmir bugün 43 derece mersin 30 derece tam 13 derece fark var buz gibi nerdeyse

adana sıcak deniliyor izmirden 7 derece daha serin şimdi görünen
Adana bugün 39 derece önceki hafta 48 dereceydi bölgeler arası derece farklılıkları olabilir fakat bugün mersine yağmur yağmadıysa 30 derece olacağı sanmıyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Sota Sota ustad kolay gelsin tavsiyelerin ve engin bilgilerin için öncelikle çok teşekkür ederim.

salonum için 18 btu klima almayı düşünüyorum yorumlarına baktığımda lg tavsiyesinde daha çok bulunmuşsun

30 bin - 40 bin bandında bana bir marka önerirmisin acaba.
34bin bandına LG var, Kupon sepette indirim denk getirebilirsen Midea xtreme aklında bulunsun fakat servis ağını öncesinde araştır.
Mitsubishi, Panasonic, Toshiba gibi markaların fiyatları çok uçuk Türkiye şartlarında değer mi.?????

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Adana bugün 39 derece önceki hafta 48 dereceydi bölgeler arası derece farklılıkları olabilir fakat bugün mersine yağmur yağmadıysa 30 derece olacağı sanmıyorum.
izmir rekor sıcaklık oldu 44 derece gölgede klimam 9,000 btu 3,5 kw tüketim yaptı 16 saatte 25 dereceye setlenmiş halde

normalde 2,8 kw civarda oluyordu

S Çevrimdışı

sahatay63

Yeni Üye
29 May 2019
24
44
İlk izlenimler. Wi-Fi ile evin ağına bağladım. Telefondan açıp kapatıyorum. Senaryo girebiliyorum. Ancak klimalar çok güçlü. Klima açık yatamıyoruz. 24 derecede en düşük fan hızında 1 saatte odayı ciddi derecede soğuk yapıyor. Kapatıp öyle yatıyoruz. Ama çok güzel bir konfor. Özellikle Wi-Fi işi çok kullanışlı.

hayırlı olsun güle güle kullanın. 24 derece uyku için oldukça düşük ısı 25-26 dereceyi deneyin.
Merhabalar, Yatak odasındaki 12 lik Kaira klimayı ilk defa dün gece 27 ye ve en düşğk fan hızına ayarlayıp e uyuduk bir kaç saat sonra üşümeyle uyandım. Yatağın yanındaki komidinin üstüne iki adet termometre koymuştum baktım ki ikiside 24 dereceyi gösteriyor ve klima hala çalışıyor sonra klimayı 28 e ayarladım öyle yattım sabah uyandığımda termometreler 26 dereceyi gösteriyordu acaba bu klima neden ayarlanan derecenin çok altına düşürüyor. Yatak odası 19.5 m2 ve klimanın yönü kesinlikle üstümüze vurmuyor.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
43
kafanıza çok takılıyorsa tarak gibi bir şeyle tarayarak düzeltebilirsiniz.
Bir dursun da. Sonra aklıma düşerse bunların tarağı varmış. Ondan alıp tararım artık. 😅

Bu arada aklıma bir soru takıldı. 12binlik klimayla kapıları açıp evin diğer kısımlarını soğutmayı (en azından serinletmeyi) deneyen oldu mu? Ne kadar yakar acaba? Ve yaktığı kadar bir etkisi olur mu🤔

M Çevrimdışı

mrtkrbck

Yeni Üye
3 Eyl 2018
18
53
Çok teşekkürler LG'ni kendi sitesinden 37,349TL/4 taksitle sipariş verdim, umarım Kırıkkale'de servis sorunu olmaz.
Hocam klimayı bugün teslim ettiler, hemen kurulum kaydı açtırdım. Ancak servis 19 Temmuz'a gün veriyor. Çok kararsız kaldım; Bulunduğum yerde Sigma hemen kurulum yapıyor. Benzer özellikteki modelin fiyatı 53,715 TL.

Bu LG'yi iade edip hemen Sigma mı taktırayım yoksa, bu sıcakta1 ay sabredip elimdeki LG'yi mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Bir dursun da. Sonra aklıma düşerse bunların tarağı varmış. Ondan alıp tararım artık. 😅

Bu arada aklıma bir soru takıldı. 12binlik klimayla kapıları açıp evin diğer kısımlarını soğutmayı (en azından serinletmeyi) deneyen oldu mu? Ne kadar yakar acaba? Ve yaktığı kadar bir etkisi olur mu🤔
uzun yıllardır ben bu şekilde kullanıyorum. 2 adet 12lik klima tüm evi serinletiyor. Klimanın konumları ve yalıtım durumu alacağınız sonucu etkiler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Hocam klimayı bugün teslim ettiler, hemen kurulum kaydı açtırdım. Ancak servis 19 Temmuz'a gün veriyor. Çok kararsız kaldım; Bulunduğum yerde Sigma hemen kurulum yapıyor. Benzer özellikteki modelin fiyatı 53,715 TL.

Bu LG'yi iade edip hemen Sigma mı taktırayım yoksa, bu sıcakta1 ay sabredip elimdeki LG'yi mi?
1 ay mı :deli

Kırıkkale de 2 servis görünüyor diğer servisi arayıp randevu durumunu sorun boşluk varsa kurulum hizmetini oraya kaydırın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930

Evet fin düzeltme tarakları var fakat sizin cihazda öyle kafanıza takacak kadar ezilme yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Merhabalar, Yatak odasındaki 12 lik Kaira klimayı ilk defa dün gece 27 ye ve en düşğk fan hızına ayarlayıp e uyuduk bir kaç saat sonra üşümeyle uyandım. Yatağın yanındaki komidinin üstüne iki adet termometre koymuştum baktım ki ikiside 24 dereceyi gösteriyor ve klima hala çalışıyor sonra klimayı 28 e ayarladım öyle yattım sabah uyandığımda termometreler 26 dereceyi gösteriyordu acaba bu klima neden ayarlanan derecenin çok altına düşürüyor. Yatak odası 19.5 m2 ve klimanın yönü kesinlikle üstümüze vurmuyor.
Soğuyan hava zeminde birikir klima ve zemin arasında 1-2 derece oynaması normal. Kışında tam tersi olacak.

R Çevrimdışı

roxbee

Yeni Üye
16 Haz 2024
3
34
Merhaba arkadaşlar,
12.000 BTU'lu klima almayı düşünüyorum benim için uzun ömürlü olması önemli bazı marka/modelleri seçtim hangisini tercih etmeliyim. Önerilerinize açığım.

Fiyat Aralığı: 20-30 Bin TL
Seçtiğim ürünler;

Midea Xtreme 12000,
Airfel LTXM35N 12000,
Gree Aphro 12 12000,
Baymak Elegant Plus UV 12000

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Merhaba arkadaşlar,
12.000 BTU'lu klima almayı düşünüyorum benim için uzun ömürlü olması önemli bazı marka/modelleri seçtim hangisini tercih etmeliyim. Önerilerinize açığım.

Fiyat Aralığı: 20-30 Bin TL
Seçtiğim ürünler;

Midea Xtreme 12000,
Airfel LTXM35N 12000,
Gree Aphro 12 12000,
Baymak Elegant Plus UV 12000
Xtreme ve Airfel Modelleri Midea üretimidir. Extreme serisi bir daha iyidir fakat online alışveriş sitelerinden alacak olursanız özellikle montaj ve boru dahil mi diye sorun yoksa tatsız süprizle karşılaşabilirsiniz.

Gree üretimi cihazlara biraz mesafeliyim.
Baymak parasına güzel makina UV özelliği tercih sebebi olabilir.

LG PC12SQ modelini de listenize ekleyin.

A Çevrimdışı

Arrat

Yeni Üye
17 Haz 2024
1
25
Herkese iyi bayramlar 12.000 BTU klima alacağım ortalama bütcem 20-25 bin arası. Benim için önemli olan elektrik tüketimi az olması. Önerisi ve bana yardımcı olabilecek var mı? Aklımda ki marka fujiplus. elektrk tüketmi az diye duymuştum.

Geri
Üst Alt