E Çevrimdışı

eren15935

Yeni Üye
15 Ocak 2020
49
43
görsel atabilir misin.
Tabi.

IMG-20240609-WA0006.jpg
IMG-20240609-WA0005.jpg

E Çevrimdışı

eren15935

Yeni Üye
15 Ocak 2020
49
43
kasa toplanırken bu tarz ezilmeler olabiliyor. Sorun yaşatacak bir durum yok.
O kadar para vermişken insan biraz daha ozenli iş bekliyor hocam. Gerçi bizde pahalıdır belki bu aletler. Her şeyde olduğu gibi. Şimdilik mutlu mesut takılıyoruz. Sikinti çıkmasın da.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
O kadar para vermişken insan biraz daha ozenli iş bekliyor hocam. Gerçi bizde pahalıdır belki bu aletler. Her şeyde olduğu gibi. Şimdilik mutlu mesut takılıyoruz. Sikinti çıkmasın da.
kafanıza çok takılıyorsa tarak gibi bir şeyle tarayarak düzeltebilirsiniz.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
Hocam izmir karşıyaka nergiz'de evime wifili 18lik klima alacam. Sessiz sorunsuz servisi izmirde iyi olan ne önerirsiniz? Lg dualcool plus var seer değeri baya iyi geldi bana 7. Fakat dual plus ta var piyasada hangisi güncel ve iyi? Lg 33 bine var. Kaira düşündüm bi ara midea üretimi diye. Ama ses olsun kalite olsun nasıldır? Wifili o da ama izmirde daikin servisi nasıldır? Airfel mi almalı fiyat performans bi klima arıyorum. Ne dersiniz?

L Çevrimdışı

lostmcrp

Yeni Üye
8 Haz 2024
3
21
hocam max 30bin tl ütçe ile ara kat evimizin 40m2 salonuna ne önerirsiniz (bimde 29.999tl ye 24btü fujiplus var aynı fiyatta 18btü tcl var bunlardan hangisi daha iyidir yada sizin önerileriniz neler)

K Çevrimdışı

kenannur16

Yeni Üye
13 Eyl 2021
10
32
LG - Beko bu fiyat bandına dururken kesinlikle ismini saydığın makinalara bulaşma.
Selamlar abi, klimayı dediğin yere kurdurdum. Tam sığdı. Salonda 26.5, yatak odasında 27 dereceyi yakaladım. Daha da düşemedi. Birde ev yalıtımsızmış, ben yalıtımlı biliyordum. Çok memnun kaldım. Çok güzel soğuttu. Kuzenimede aynı klimadan aldık. Klima elektrik bağlantısına sigorta taktırın demişler. Yoksa herhangi bir arıza durumunda servis garanti dışı sayarmış. Ama bana kuran servis öyle bişeye gerek yok dedi. Birde vakum olayını sordum. Bunlar fabrika çıkışı vakumlu geliyor, tekrar vakumlamaya gerek yok deyip gittiler.

20240609_2010582.jpg

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
33
44
Selamlar abi, klimayı dediğin yere kurdurdum. Tam sığdı. Salonda 26.5, yatak odasında 27 dereceyi yakaladım. Daha da düşemedi. Birde ev yalıtımsızmış, ben yalıtımlı biliyordum. Çok memnun kaldım. Çok güzel soğuttu. Kuzenimede aynı klimadan aldık. Klima elektrik bağlantısına sigorta taktırın demişler. Yoksa herhangi bir arıza durumunda servis garanti dışı sayarmış. Ama bana kuran servis öyle bişeye gerek yok dedi. Birde vakum olayını sordum. Bunlar fabrika çıkışı vakumlu geliyor, tekrar vakumlamaya gerek yok deyip gittiler.

20240609_2010582.jpg
Fabrika çıkışlı vakumlu diye bir olay yoktur, hemen karşı firmayala iletişime geçiniz onlar tabiki kabul etmeyecek THH 'ye başvuruyla devam edeceksiniz. Siz gelen servisin vakum getirmediğine dair görüntü filan bulabilirseniz sağdan soldan kamera kaydından bulmaya çalışın. Bulamazsanızda sorun olmaması lazım onlar vakum yaptığına dair resim alıp istpatlamakla yükümlüler. Sakın olun servisi tekrar evinize almayınız, ve sonradan vakum yapalım derlersede kabul etmeyiniz. Komple dış motor değişimi isteyin yoksa sonradan yapılan vakum bir şeye yaramayacaktır. Geçmiş Olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Hocam izmir karşıyaka nergiz'de evime wifili 18lik klima alacam. Sessiz sorunsuz servisi izmirde iyi olan ne önerirsiniz? Lg dualcool plus var seer değeri baya iyi geldi bana 7. Fakat dual plus ta var piyasada hangisi güncel ve iyi? Lg 33 bine var. Kaira düşündüm bi ara midea üretimi diye. Ama ses olsun kalite olsun nasıldır? Wifili o da ama izmirde daikin servisi nasıldır? Airfel mi almalı fiyat performans bi klima arıyorum. Ne dersiniz?
izmir de LG konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. LG dual 18liğin güncel kodu LG PC18SQ

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
hocam max 30bin tl ütçe ile ara kat evimizin 40m2 salonuna ne önerirsiniz (bimde 29.999tl ye 24btü fujiplus var aynı fiyatta 18btü tcl var bunlardan hangisi daha iyidir yada sizin önerileriniz neler)
Yalıtım olarak kötü durumda değilse 18likte alabilirsiniz. 33K bandına lg pc18sq modeli var

Fujiplus zorda kalmadıkça listeme eklemem, TLC İnceleme fırsatım olmadı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599

20240609_2010582.jpg
Ne kablo nede boru gözükmeden yerine kitap gibi oturmuş hayırlı olsun güle güle kullanın. Vakum konusunda ustalara güvenmeyin, ben vakum istiyorum diye ısrar edin diye defalarca yazdık.

Klimanız vakumsuz kullanımdan dolayı patlar çatlar mı asla fakat borulardaki nem ve toz partikülleri gaz ve kompresör yağıyla temas edecektir.

K Çevrimdışı

kenannur16

Yeni Üye
13 Eyl 2021
10
32
Ne kablo nede boru gözükmeden yerine kitap gibi oturmuş hayırlı olsun güle güle kullanın. Vakum konusunda ustalara güvenmeyin, ben vakum istiyorum diye ısrar edin diye defalarca yazdık.

Klimanız vakumsuz kullanımdan dolayı patlar çatlar mı asla fakat borulardaki nem ve toz partikülleri gaz ve kompresör yağıyla temas edecektir
Servisi aradım. Onlar montajda ölçüm yapıyorlarmış. Vakuma gerek olup olmadığına karar veriyorlarmış. Fabrika çıkışlı ambalajında geldiğinden genelde ölçüm cihazından okey çıkıyormuş. Vakumda o nedenle yapmıyorlarmış. Soğutmada sorun yoksa gerek yok falan dedi sonra. Bende dedim bu zaten ilerleyen zamanda problem yaratabilen bir sorun. İşte servis kaydı açalım baksınlar falan dedi.

Valla abi benimde boşluğuma geldi, adam fabrikada yapılıyor falan deyince tamam demiştim. Ciddi bir konu olduğunu bilmiyordum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,599
Servisi aradım. Onlar montajda ölçüm yapıyorlarmış. Vakuma gerek olup olmadığına karar veriyorlarmış. Fabrika çıkışlı ambalajında geldiğinden genelde ölçüm cihazından okey çıkıyormuş. Vakumda o nedenle yapmıyorlarmış. Soğutmada sorun yoksa gerek yok falan dedi sonra. Bende dedim bu zaten ilerleyen zamanda problem yaratabilen bir sorun. İşte servis kaydı açalım baksınlar falan dedi.

Valla abi benimde boşluğuma geldi, adam fabrikada yapılıyor falan deyince tamam demiştim. Ciddi bir konu olduğunu bilmiyordum.
Kolpalığın lüzmü yok neyle ölçmüşler.!
Dış ünitede zaten gaz var. Fabrikada İç üniteye azot basılıyor tıpayı açtığında hafiften tıslar bu iç ünitenin sağlam olduğunu gösterir fakat kapağı açtığında dış ortamda ki nem,toz iç ünitiye girer.

Sor bakalım montaj kiti de mi fabrikadan vakumlu geliyormuş. Altı üstü 5dk vakum yapılacak, Genel merkez montajda Vakum yapılacak dediği halde bu şekilde işini savsaklayan servisleri görmek üzücü oluyor.

Geri
Üst Alt