1 Çevrimdışı

1071HALİL1453

Yeni Üye
25 Eki 2023
10
37
Zamanında burada Midea klimaları, Mitsubishi Electric'le bir tutanlar vardı :kiskis
Ahmet kardeşim 3 sene mhi premium kullandım onu sattım Şuan Me legendera 18 btu kullanıyorum. Bu klimaların üstüne yok. Teyze oğlumda Panasonic heatcharge 9vz kullanıyor. Bunlar elektriği kokluyor hem de mükemmel ısıtma sağlıyor. Haa Midea yı neden aldın dersen Adem helvacının söylemlerine kandık. Şöyle iyi klima böyle mükemmel klima , dünyanın en az elektrik tüketen kliması….. vs. Rahmetli babalığın evine almıştık. Hiçte memnun kalmadık -11 kerde stabil ısıtma sağlayamadı. Kış günü mağdur etti. Diğer Japon segment cihazlarımız ise çatır çatır çalıştı. Rakım da paylaşayım 1400 m de ikamet ediyoruz. Geçen sene -17 leri 3 hafta boyunca bilfiil gördük 2 ondan önceki sene -22 leri gördük bu sene ise kış olmadığından ötürü sadece 4 yada 5 gün -11 leri görebildik. Uzun lafın kısası bu Midea lar rakımı 1000 m üzeri yerler için kullanmaya uygun değil. Hava sucaklığı -eksilere düşünce ciddi performans kayıpları yaşayarak ısıtma hususunda kullanıcıyı yüz üstü bırakıyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Ahmet kardeşim 3 sene mhi premium kullandım onu sattım Şuan Me legendera 18 btu kullanıyorum. Bu klimaların üstüne yok. Teyze oğlumda Panasonic heatcharge 9vz kullanıyor. Bunlar elektriği kokluyor hem de mükemmel ısıtma sağlıyor. Haa Midea yı neden aldın dersen Adem helvacının söylemlerine kandık. Şöyle iyi klima böyle mükemmel klima , dünyanın en az elektrik tüketen kliması….. vs. Rahmetli babalığın evine almıştık. Hiçte memnun kalmadık -11 kerde stabil ısıtma sağlayamadı. Kış günü mağdur etti. Diğer Japon segment cihazlarımız ise çatır çatır çalıştı. Rakım da paylaşayım 1400 m de ikamet ediyoruz. Geçen sene -17 leri 3 hafta boyunca bilfiil gördük 2 ondan önceki sene -22 leri gördük bu sene ise kış olmadığından ötürü sadece 4 yada 5 gün -11 leri görebildik. Uzun lafın kısası bu Midea lar rakımı 1000 m üzeri yerler için kullanmaya uygun değil. Hava sucaklığı -eksilere düşünce ciddi performans kayıpları yaşayarak ısıtma hususunda kullanıcıyı yüz üstü bırakıyor
Midea klimaların çalışma algoritmasını beğendiğimi defalarca yazdım cizdim fakat bu cihaz üstüne basarak söylüyorum PREMİUM seğmentinde değil.
Modeline bağlı olarak F/P yada orta seğmente yakın.

Son 3/4 senedir Midea fiyatı anlamsız şekilde orta ve üst seğment cihazlarla bir tutulmaya başla. Bu neden bu makinaya önermemeye başladım.
10 yıldır Midea Mission modelini kullanan biri olarak söylüyorum. Alan alsın hayrını görsün fakat o parayı bu makinalara vermem.

1 Çevrimdışı

1071HALİL1453

Yeni Üye
25 Eki 2023
10
37
Midea klimaların çalışma algoritmasını beğendiğimi defalarca yazdım cizdim fakat bu cihaz üstüne basarak söylüyorum PREMİUM seğmentinde değil.
Modeline bağlı olarak F/P yada orta seğmente yakın.

Son 3/4 senedir Midea fiyatı anlamsız şekilde orta ve üst seğment cihazlarla bir tutulmaya başla. Bu neden bu makinaya önermemeye başladım.
10 yıldır Midea Mission modelini kullanan biri olarak söylüyorum. Alan alsın hayrını görsün fakat o parayı bu makinalara vermem.
Birde utanmadan peşin 80 bin tl diyor bayileri. Bana sorarsan 40 bin bile etmez bu cihaz.

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
12
44
Bugün çok ucuzumua geldiği için 1 adet Demirdöküm A5 Performans 9.000 Btü Yaz Kış A+++ klima aldım 22.000 tl'ye bu klima hakkında bir bilgisi olan veya kullanıpta test eden varmı aceba? Teşekkürler şimdiden.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Bugün çok ucuzumua geldiği için 1 adet Demirdöküm A5 Performans 9.000 Btü Yaz Kış A+++ klima aldım 22.000 tl'ye bu klima hakkında bir bilgisi olan veya kullanıpta test eden varmı aceba? Teşekkürler şimdiden.
Demir Döküm A5 modeli GREE üretimi. Çalışma mantığını pek sevmem.
Aynı fiyata LG alabilirdiniz

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
12
44
Verdiğiniz değerlerde yanlışınız var gibi.

Screenshot_20240420_230847_com.android.chrome.jpg

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
12
44
önceki mesaja ekleme yaptım. Memnun olmana sevindim. Her iki cihazı tüketim, performans, kalite olarak kıyaslamanı isterim

önceki mesaja ekleme yaptım. Memnun olmana sevindim. Her iki cihazı tüketim, performans, kalite olarak kıyaslamanı isterim
Klima geldiğinde ben takibini yapar sizleri tekrardan bilgilendireceğim hocam teşekkür ederim.

P Çevrimdışı

Pckopat_Doktor

Yeni Üye
13 Şub 2021
3
34
Merhabalar.
Fethiye de hem ısıtma hemde soğutma için kullanılmak üzere tek katlı çatısız sadece beton gecekondu şeklindeki evimizde kullanmak üzere 12000 Btu bir cihaz bakıyorum. kurulum yapılacak oda 15 m2 bile değil. ev zaten 2 oda ve 1 ara antreden oluşuyor. Yani Toplamda 30-35 m2 ancak var. Kışın bu 15 m2 alanı ısıtacak yazında bu alanı soğutacak ihtiyaç halinde ise de diğer odayla soğutmasa da serinletecek bir cihaz gerekiyor. Yazları yaylada olduğumuzdan, yaz boyunca ayda sadece günü birlik veya birkaç günlük konaklamalar oluyor evde. Yani asıl kullanım amacı kışın ısıtma olacak. yaptığım hesaplamaya göre 12000 bu yeterli gibi.

Bu noktada 25 bin liraya kadar servisi sıkıntısız, vakumlu kurulum yapan, feel özelliği olan, sessiz, f/p bir ürün tavsiyesi istiyorum. Evde internet olmadığı için wifi vs özellikleri kullanamıyoruz zaten. Arçelik - Beko babama telefon etmiş 3000 lira indirimi varmış. Sizce ne yapmalıyım. Neredeyse fiyatlar birbirinin aynısı tüm firmalarda.

Geri
Üst Alt