Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Öncelikle net 60 m2 bir daireye klima taktırmak istiyorum ve evin genelini soğutmasını bekliyorum. Ancak 18000 ile 24000 btu arasında kararsız kaldım. klimayı salonunu holü gören kısmına taktırmayı düşünüyorum. Evin yalıtımı var ancak 3 cepheden de bütün güneş alıyor ve çok sıcak oluyor. Değerli üstatlarımın tavsiyelerini bekliyorum.
Basit bir kroki çizmeniz mümkün mü. Odaların m2 ve kapıların yerlerini de belirtin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Sigma Comfort 18.000 BTU/h A++ Inverter Klima R32 SGM18INVDHD bu klimadan almayı düşünüyorum ama seer değeri 6.1 çok düşük bu klimanın performansını belirleyen bir ölçüt sanırım 30 bin civarı bütçem var ne önerirsiniz ? 35 metrekare mutfak salonda kullanılacak yorum yazanlara şimdiden teşekkürler 🙏
Toplam alan 35m2 mi.? Mutfağın kullanım yoğunluğu nedir.

B Çevrimdışı

Besyo99

Yeni Üye
3 Nis 2024
3
44
Ev 2+1 neti 80 metrekare salon ve mutfak tahmini 30-35 metrekare Adana sarıcamda ikamet ediyorum evde 12 katlı binanın 11. Katı güney batı cepheli.. mutfak kullanimi çok yogun değil 18.000 BTU düşünüyorum ama 24 BTU daha iyi olur derseniz bütçe arttırıp alabilirim LG dual core öneriyorsunuz kampanyada su ara oneriyorsanuz 24 Luk mi 18 lik mi almalıyım LG dual core 18sq İçin 32 bin TL fiyat aldım iyimidir ??

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Ev 2+1 neti 80 metrekare salon ve mutfak tahmini 30-35 metrekare Adana sarıcamda ikamet ediyorum evde 12 katlı binanın 11. Katı güney batı cepheli.. mutfak kullanimi çok yogun değil 18.000 BTU düşünüyorum ama 24 BTU daha iyi olur derseniz bütçe arttırıp alabilirim LG dual core öneriyorsunuz kampanyada su ara oneriyorsanuz 24 Luk mi 18 lik mi almalıyım LG dual core 18sq İçin 32 bin TL fiyat aldım iyimidir ??
sarıçam tarafı merkeze göre daha serin bu nedenle 18lik yeterli gelir. ek bilgi: Ocak, fırın ortamı hızlıca ısıtır, Aç-kapa olarak kullanırsanız 18likte ortamın soğuması biraz zaman alabilir.

N Çevrimdışı

Napolyon

Yeni Üye
16 Ocak 2023
5
35
Basit bir kroki çizmeniz mümkün mü. Odaların m2 ve kapıların yerlerini de belirtin.

IMG_0019.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,368
39
Arçelik-LG grubu ve Midea ve üretimleri cihazların birbirlerine aman aman üstünlükleri yok.
Baktığın modellerin standart makinalar opsiyonel hiçbir özellikleri yok.

Ben olsam Arçelik-Beko-LG düşünürdüm.
Cihazlar TR üretiliyor, garanti bitimi sonrası yedek parçaya ucuz erişim imkanı var.
Klimayı kuzenim için sordum, bugün Bosch Climate 2000 satın aldı.

Bu arada, 2009 yılında LG-Beko bir klima almıştım. 2018 yılında kadar 9 yıl boyunca sorunsuz kullandım. 2018'de taşınınca klimayı bir akrabama sattım. Kendisi 6 yıldır aynı şekilde halen kullanıyor cihazı. Toplam 15 yıl boyunca bu klima hiç arıza yapmadı, tamir görmedi. 15 yılda sadece 1 kez bakım yapıldı o kadar.

B Çevrimdışı

Besyo99

Yeni Üye
3 Nis 2024
3
44
Klima Alacam bu üç seçenek arasında kaldım
Hangisini tercih etmeliyim??
1-LG PC18SQ Dualcool Plus Inverter 18000 BTU wifi
2- Baymak Elegant Plus UV 18 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
3- BOSCH Climate CL2000U 53 WE A++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Klima Alacam bu üç seçenek arasında kaldım
Hangisini tercih etmeliyim??
1-LG PC18SQ Dualcool Plus Inverter 18000 BTU wifi
2- Baymak Elegant Plus UV 18 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
3- BOSCH Climate CL2000U 53 WE A++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima
Üç cihaz arasında LG F/P olarak öne çıkıyor. Sezonsal performans değerleri birbirlerine çok yakın, aman aman tüketim farklığı olmaz fakat eurovent test sertifikası sadece LG var. katalog verileri bağımsız kuruluş tarafından test ediliyor.

B Çevrimdışı

byBrkbzn

Yeni Üye
30 Ağu 2023
4
36
Arkadaşlar merhaba,

Yeni doğan bir çocuğum var. Bu yılki sıcaklardan etkilenmemesi için oturma odasına klima arayışına girdim. Evin krokisini çizmeye çalıştım. Evim toplamda 90m2. Manisa/Turgutlu'da 4 katlı binanın son katında, kuzeybatı cephesine bakıyor. Bina 25 yıllık, dış cephe yalıtımı pek iyi olduğu söylenemez. Çatı kiremit.

Bana uygun fiyatlı, soğutma ağırlıklı olacak şekilde klima tavsiyesi verebilir misiniz? Evde doğalgaz var. Isıtmada kullanmayı düşünmüyorum.

Adsiz892a4f743c2ffaac.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Arkadaşlar merhaba,

Yeni doğan bir çocuğum var. Bu yılki sıcaklardan etkilenmemesi için oturma odasına klima arayışına girdim. Evin krokisini çizmeye çalıştım. Evim toplamda 90m2. Manisa/Turgutlu'da 4 katlı binanın son katında, kuzeybatı cephesine bakıyor. Bina 25 yıllık, dış cephe yalıtımı pek iyi olduğu söylenemez. Çatı kiremit.

Bana uygun fiyatlı, soğutma ağırlıklı olacak şekilde klima tavsiyesi verebilir misiniz? Evde doğalgaz var. Isıtmada kullanmayı düşünmüyorum.

Adsiz892a4f743c2ffaac.png
sadece oturması odası mı soğutulacak, kapıyı açık bırakıp diğer odaların serinlemesini gibi düşünceniz var mı.?

B Çevrimdışı

byBrkbzn

Yeni Üye
30 Ağu 2023
4
36
sadece oturması odası mı soğutulacak, kapıyı açık bırakıp diğer odaların serinlemesini gibi düşünceniz var mı.?

Çoğunlukla oturma odasını kullanıyoruz. Çocuk odası ve diğer odam şuan boş, kullanmıyorum. Eğer tüm evi soğutmak, maliyeti katlamayacaksa sadece oturma odası diye düşünebiliriz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Çoğunlukla oturma odasını kullanıyoruz. Çocuk odası ve diğer odam şuan boş, kullanmıyorum. Eğer tüm evi soğutmak, maliyeti katlamayacaksa sadece oturma odası diye düşünebiliriz.
Hacim artacağı için tüketimde buna paralel olarak artacaktır.

Oturma odası 12m² 9luk makina yeterli gelir. kiracıysanız 12lik alın başka eve geçtiğinizde yeteriz kalabilir.

Bütçe nedir.

B Çevrimdışı

byBrkbzn

Yeni Üye
30 Ağu 2023
4
36
Hacim artacağı için tüketimde buna paralel olarak artacaktır.

Oturma odası 12m² 9luk makina yeterli gelir. kiracıysanız 12lik alın başka eve geçtiğinizde yeteriz kalabilir.

Bütçe nedir.

Kiracı değilim. Sadece oturma odası için düşünelim. Bütçem 20bin civarı

Geri
Üst Alt