slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam sabahtan beri bakmadığım model kalmadı. Kimi uçuk fiyatlı. Kiminin değerleri kötü. Kimi tavsiye edilmiyor. O kadar baktım ettim. Sonuç? Baş ağrısından başka bir şey yok. En son bıraktım. Midea genel olarak hoşuma gitmişti. Ancak fiyatları aşırı yüksek. Montaj da yok üstelik. Forumda genel olarak LG marka klimalar tavsiye ediliyor. Ona mı yonelelim yine? 🤔
Şu an için özellikle malzeme içeriği bakır olduğu için, tavsiye edilen ve kullanılan noktalarda sorun yaşanmadığı için yine en mantıklı seçenek o gibi görünüyor. Ancak kurulum esnasında servisle ilgili birkaç olumsuz geri dönüş yaşandığı için o kısmına dikkat etmekte fayda var.

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Hocam sabahtan beri bakmadığım model kalmadı. Kimi uçuk fiyatlı. Kiminin değerleri kötü. Kimi tavsiye edilmiyor. O kadar baktım ettim. Sonuç? Baş ağrısından başka bir şey yok. En son bıraktım. Midea genel olarak hoşuma gitmişti. Ancak fiyatları aşırı yüksek. Montaj da yok üstelik. Forumda genel olarak LG marka klimalar tavsiye ediliyor. Ona mı yonelelim yine? 🤔
En önemlisi satış sonrası destek olduğu için bence de LG iyidir. Diğer kriterlerin tamamına uyan ürünleri üreten üreticiler ülkeye doğru düzgün girmedikleri için bir şekilde alsak bile kurulum aşamasından itibaren mağduriyetlere maruz kalıyoruz.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
slowfood slowfood Ömer Çolak Ömer Çolak yazdıklarınızı okudum. Ben de şöyle örnek vereyim. 45 metrekare odada 12.000btu klima kullanıyorum. Sürekli 27 dereceye ayarlı ve silence modda çalışıyor. Şimdiye kadar klimanın durduğunu hiç görmedim. Sıcaklık değeri sabit kaldığından konfor sağlıyor. Ancak 18.000btu ya da 24.000btu almış olsaydım durum aynı olur muydu onu bilmiyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood Ömer Çolak Ömer Çolak yazdıklarınızı okudum. Ben de şöyle örnek vereyim. 45 metrekare odada 12.000btu klima kullanıyorum. Sürekli 27 dereceye ayarlı ve silence modda çalışıyor. Şimdiye kadar klimanın durduğunu hiç görmedim. Sıcaklık değeri sabit kaldığından konfor sağlıyor. Ancak 18.000btu ya da 24.000btu almış olsaydım durum aynı olur muydu onu bilmiyorum.
Ömer Çolak Ömer Çolak Hocamın yaptığı gibi harcama değeri ölçümleyebilirseniz o zaman aktif-boşta zamanlamasını kontrol edebilirsiniz. O zaman daha net değer belli olur. Bir diğer seçenek ağız çıkış sıcaklığını ölçüp kaydedecek bir datalogger kullanmak. Ama bu seçenek wattmetreden çok daha pahalıya mal olacak ve daha kesin olmayan bir sonuç verecektir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Selamlar forumdan ve konudan epeydir uzağım. 12000 BTU bir klima ihtiyacım var. Hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanacağım. Daha önce Adem Bey ve Forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle Midea prime 12k btu klimayı almıştım.Ancak bu klimanın aşırı genleşme sesi var ( kasadaki çıt çıt sesleri ). Bu yüzden aynı modeli tercih etmeyeceğim. LG'nin Pc12sq modeline baktım o da karabosarda gibi emin olamadım. Adem beyin Midea All Easy Pro modelini tavsiye eden videolar gördüm ancak fiyatı biraz pahalı. Bu konuda beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.
LG gerek gövde materyalleri (Çok genel bir tabir oldu, Evap, Kondanser diyelim.) gerek montaj kiti açısından bakır malzeme kullandığı için, kullanıcılardan da ciddi anlamda olumsuz yorum gelmediği için şu ara en mantıklı tavsiye ettiğimiz ürün. Sadece bölgesel olarak kurulum esnasında bazı şikayetler mevcut, o yüzden servis hizmetleri konusunda kontrollerde dikkatli olunmasında fayda var. Geriye doğru yorumlara göz atabilirseniz özellikle araştırdığınız ürünle ilgili dolu dolu bilgiyle karşılaşabilirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Ufak bir bilgi notu ekleyeyim.

9000-12000btu klimalar aslında birebir aynıdır. Tek farkları yazılımsal olarak nominal btu kapasitesi aşağıya çekilir diğer bir deyişle kompresör yüksek rpm dönmesi engellenerek
kapasitesi düşük tutulur.

Bu nedenle minimum btu vb değerler hep aynıdır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
45 metrekare odada 12.000btu klima kullanıyorum. Sürekli 27 dereceye ayarlı ve silence modda çalışıyor. Şimdiye kadar klimanın durduğunu hiç görmedim.
Kapasite olarak olarak klimanızı o alana yetersiz kalıyor.
Bu sebeple (bahar ayları hariç) klimanızı en yüksek fanda dahi kullansanız termostat yapması beklenmemeli.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Üstad söz uçar yazı kalır geriye dönük mesajlarım mevcut.

Midea güzel,hoş klima fakat o parayı hak etmiyor.!

Distribütör firma üzerinden o parayı o makinaya vermek saçmalık.!

Hala montaj hariç gibi fiyat verilmesi gibi saçmalığı devam ettiriyorlar.
Arkadaş bu tv değil ki kutudan çıkar tak fişe çalışsın ayrıca birkaç kullanıcı müşteri hizmetlerine ulaşılamaması sorunsalını burada paylaştı.

Servisle problem yaşasanız ortada müşteri hizmetlerinin olmadığı söyleniyor aman dikkat.!

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
43
Üstad söz uçar yazı kalır geriye dönük mesajlarım mevcut.

Midea güzel,hoş klima fakat o parayı hak etmiyor.!

Distribütör firma üzerinden o parayı o makinaya vermek saçmalık.!

Hala montaj hariç gibi fiyat verilmesi gibi saçmalığı devam ettiriyorlar.
Arkadaş bu tv değil ki kutudan çıkar tak fişe çalışsın ayrıca birkaç kullanıcı müşteri hizmetlerine ulaşılamaması sorunsalını burada paylaştı.

Servisle problem yaşasanız ortada müşteri hizmetlerinin olmadığı söyleniyor aman dikkat.!
Peki 17.2m2 için 9000 btu yeterli görüşüne katılıyor musunuz hocam?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ufak bir bilgi notu ekleyeyim.

9000-12000btu klimalar aslında birebir aynıdır. Tek farkları yazılımsal olarak nominal btu kapasitesi aşağıya çekilir diğer bir deyişle kompresör yüksek rpm dönmesi engellenerek
kapasitesi düşük tutulur.

Bu nedenle minimum btu vb değerler hep aynıdır.
Bir an aklıma modlama v.b. geldi. Ama bir an sadece. Sonra hızla gitti.

Geri
Üst Alt