Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Herkese selamlar, iyi günler dilerim.
Güney cephede yaklaşık 9m² dıştan ısı yalıtımlı son kat (üzeri beton+kiremitli çatı) için genelde ısınma amaçlı kullanım için klima araştırıyorum. Sanırım 9000 btu yeterli olacaktır.Airfel LTXN25U kullanan var mı tavsiye eder misiniz? Bunun dışında 4500₺ civarına kadar airfelden çok daha iyi diyebileceğiniz model varsa önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
9luk makina fazlasıyla yeterli olur.

Midea , Midea Üretimi makinalar, LG, Arçelik, Beko
şu ortamda hangisini uyguna denk getirseniz alın.
hiçbiri sizi üzmez.

ertugrul Çevrimdışı

ertugrul

Yeni Üye
5 Tem 2018
20
9luk makina fazlasıyla yeterli olur.

Midea , Midea Üretimi makinalar, LG, Arçelik, Beko
şu ortamda hangisini uyguna denk getirseniz alın.
hiçbiri sizi üzmez.
Üstadım LG markasında iki farklı model çıkıyor özellikleri aynı gibi duruyor ama farkı nedir çözemedim hangisi tercih edilir sizce?
1. LG Dual Eco S3-W09JA3AA
2. LG Dual Cool S3-W09JA2AA

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Üstadım LG markasında iki farklı model çıkıyor özellikleri aynı gibi duruyor ama farkı nedir çözemedim hangisi tercih edilir sizce?
1. LG Dual Eco S3-W09JA3AA
2. LG Dual Cool S3-W09JA2AA
Donanım olarak tamamen aynı makinalar lakin Dual Cool özelliklerinde söyle bir ibra gördüm bakır/alüminyum.
Kondenser/Evap bakır mı Alüminyum mu emin olmadım.
O kadar market gezdim Dual Cool serisine denk gelemedim. Boruların üzeri korozyona karşı boyalı olduğu için çizmeden alttaki malzeme anlaşılamaz.

ertugrul Çevrimdışı

ertugrul

Yeni Üye
5 Tem 2018
20
Donanım olarak tamamen aynı makinalar lakin Dual Cool özelliklerinde söyle bir ibra gördüm bakır/alüminyum.
Kondenser/Evap bakır mı Alüminyum mu emin olmadım.
O kadar market gezdim Dual Cool serisine denk gelemedim. Boruların üzeri korozyona karşı boyalı olduğu için çizmeden alttaki malzeme anlaşılamaz.
Dual eco serisi kesin bakır malzemeyse şansa bırakmamak ona yönelmek daha iyi olur o zaman. Çok teşekkür ederim.

ertugrul Çevrimdışı

ertugrul

Yeni Üye
5 Tem 2018
20
Eco :ok

Buarada Dual Plus serisi var bu seride otomatik 4 yöne hava salınımı ve Wifi kit bulunmakta.
Dual plus 9000'lik satan bulamadım internet üzerinden. Sanırım karaborsa oldu :) Eco modelini de satan bir mağaza var, bilindik satış sitelerinde hepsini aynı firma satıyor. Bitmeden ve cepteki para daha da değerini kaybetmeden alayım bakalım :) Tekrar teşekkür ederim...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Dual plus 9000'lik satan bulamadım internet üzerinden. Sanırım karaborsa oldu :) Eco modelini de satan bir mağaza var, bilindik satış sitelerinde hepsini aynı firma satıyor. Bitmeden ve cepteki para daha da değerini kaybetmeden alayım bakalım :) Tekrar teşekkür ederim...
Montaj esnasında vakumlama yaptırmayı unutma. Gerek yok vakumlu vss derse evden gönül rahatlığıyla kovabilirsin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Selamlar. Eski gönderileri olabildiğince okudum ancak genellikle ev kullanımına yönelik sorular olduğu için bir cevap bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Eczaneme bir klima almak istiyorum. İşyerim Sivas’ta. Klimayı Mayıs-Eylül ayları arasında soğutma amaçlı kullanmak üzere almak istiyorum. Isınma ihtiyacımızı doğalgaz kombisiyle sağlıyoruz.

7m-12m cephemiz var. Cephelerimiz tümüyle cam. 7m cephemiz doğuya, 12m cephemiz güneye bakıyor. Bina yalıtımımız çok iyi. 3m tavan yüksekliğimiz var. Yaz şartlarında içerisi hamam gibi oluyor. İçeride 5 personel + (5-10) müşteri bulunuyor. Şehrimizde servis sayısı az. Mitsubishi electric servisiyle görüşmemde 48bin btu me veya gree marka cihaz tavsiye ettiler. Gree olanda istenirse tek dış ünite + 24 lük iki içi ünite imkanı olduğu da söylendi. İlaveten Daikin servisiyle görüştüm; onlar da 48bin btu model önerdiler. Bunların dışında Arçelik-Demirdöküm gibi yerli firmaların servisleri mevcut. Tüm firmaların genelde 1 servisi var.
Bütçem 15-20bin tl arasında. Çok fazla sayıda elektrikli alet kullanıyoruz, dolayısıyla elektrik sarfiyatı önemli.
Bahsettiğim şartlar altında tavsiyeniz ne olurdu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Mesajınız arada kaynamış kusura bakmayın...
Açtığınız konudan devam edelim.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba. Amcam için sizde tavsiye istiyorum.

Oda büyüklüğü yaklaşık 25 metre kare. Oda amerikan mutfak. Buz dolabı vs odanın içinde kalıyor. Bir adet balkona pvc kapı bulunmakta. Üst taraf boş alt tarafta oturanlar var. Oda güney cephede.
Ayrıca evin yeri Muğla, bodrum'da. Çok çetin kışımız yok.

Bu şartlarda hangi klima modelini almam mantıklı olur?

Arçelik sergisi keşif yaptı. 18'lik klima önerdi. Yaklaşık 7500,8000 TL arası fiyatları varmış.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Merhaba. Amcam için sizde tavsiye istiyorum.

Oda büyüklüğü yaklaşık 25 metre kare. Oda amerikan mutfak. Buz dolabı vs odanın içinde kalıyor. Bir adet balkona pvc kapı bulunmakta. Üst taraf boş alt tarafta oturanlar var. Oda güney cephede.
Ayrıca evin yeri Muğla, bodrum'da. Çok çetin kışımız yok.

Bu şartlarda hangi klima modelini almam mantıklı olur?

Arçelik sergisi keşif yaptı. 18'lik klima önerdi. Yaklaşık 7500,8000 TL arası fiyatları varmış.
Merhaba, klimayı kapatmadan 7/24 kullanım yapılırsa ve çok yüksek derece seçimi yapılmazsa 12lik yeterli olur.

Çoğu kullanıcı kış aylarında 27-28 setliyor. Bu durumda makina yetersiz gelebilir ve sürekli üst devirde çalışması nedeniyle faturayı yükseltir.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba, klimayı kapatmadan 7/24 kullanım yapılırsa ve çok yüksek derece seçimi yapılmazsa 12lik yeterli olur.

Çoğu kullanıcı kış aylarında 27-28 setliyor. Bu durumda makina yetersiz gelebilir ve sürekli üst devirde çalışması nedeniyle faturayı yükseltir.
Peki model olarak önereceğiniz makine varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt