Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Midea ile 100 wattları gördük, ben kışı sabırsızlıkla bekliyorum :)
Açıkçası bende merakla bekliyorum midea prime cihazın kış verilerini, hatta bu forumda ilk 3'e girerim o derece merakla bekliyorum.

Adem abinin tarafsızlığına güvendiğim içinde gönlüm rahat.

Kışın kaç watt lara düştüğünden ziyade +5 derecede, +10 derecede stabil kaç watt ile ısıtıyor ortamı gibi veriler benim için önemli.
Ben kışın kaç watlara düştüğünden ziyade yaşadığımız bölgedeki ortalama kış ikliminde, cihazın ısıtmadaki enerji verimliliğini ve kompresör performansını da merak ediyorum.

Kışın bir klimanın 100 lü watlara düşmesi hiç bir şey ifade etmiyor benim için, kışın kendisini çok fazla kısan klima odada bulunan insanı rahatsız edebilir.

Yazın ortamdaki rüzgar bizim avantajımıza olurken kışın ise tam tersi durum, kendisini fazla kısan cihaz ılık üfler ve insanı üşütebilir.

Uzun lafın kısası adem abinin verileri paylaşmasını bekleyip göreceğiz.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Yaz kış farketmezin o makinalar kendini kısamıyor.
bu nedenle termostat yapmak zorunda kalıyor.
bu havalarda 700watt altına düşmemesi bize bunu gösterir.
Aynı şartlarda 18lik LG bakın
takır takır 200-300watt nasıl düşüyor görürsünüz.

Açıkçası bende merakla bekliyorum midea prime cihazın kış verilerini, hatta bu forumda ilk 3'e girerim o derece merakla bekliyorum.

Kışın kaç watt lara düştüğünden ziyade +5 derecede, +10 derecede stabil kaç watt ile ısıtıyor ortamı gibi veriler benim için önemli.
Ben kışın kaç watlara düştüğünden ziyade yaşadığımız bölgedeki ortalama kış ikliminde, cihazın ısıtmadaki enerji verimliliğini ve kompresör performansını da merak ediyorum.

Kışın bir klimanın 100 lü watlara düşmesi hiç bir şey ifade etmiyor benim için, kışın kendisini çok fazla kısan klima odada bulunan insanı rahatsız edebilir.

Yazın ortamdaki rüzgar bizim avantajımıza olurken kışın ise tam tersi durum, kendisini fazla kısan cihaz ılık üfler ve insanı üşütebilir.

Uzun lafın kısası adem abinin verileri paylaşmasını bekleyi

Uzun lafın kısası adem abinin verileri paylaşmasını bekleyip göreceğiz.
Hocam ben klimayı yazin aldım ilk aldığımda watmetre yoktu haliyle huyunu bilmiyor dum watmetre yide forumda sorup aldım alınca görme şansım oldu huyunu.suda dikkatimi çekti dışarı 42lerdeyken bir müddet sogutunca içeri ye nem kokusunu salardi cihaz dış ünite dururdu komple ozamanlar iç set 26 larda idi demekki yazında kısma olayı olmamış gibime geliyor yada cihaz odaya yüksek geliyor kapasitesi hangisidir bende anlamadım resimde 18k yazıyor kataloğu 15k diyor dediğiniz gibi havalar biraz daha sertleşir se ozaman neyapar ne eder bende çok merak ediyorum
Midea ile 100 wattları gördük, ben kışı sabırsızlıkla bekliyorum :) Gree klima kendi teknik dökümanlarında bile zaten min 220 watt yazılmış.
Sizlerin bahsettiği rakamlar mevsim koşullarıda ortadayken bana pek şaşırtıcı gelmiyor bu yüzden.
K.marasta servisi olsaydı aklımda ilk midea vardı keşke internet ten alıp başka bir servise kurdursaymisim diyorum şimdi Kendi kendime zaten sigma firması ile sıkıntı yaşadım ilk aldığımda vakum yapmadılar vakum olayını adem abinin videoları sayesinde öğrendim hatta birçok şeyi sonra genel müdürlüğü aradım şikayetçi oldum dış ünite değişimi yaptırdım sıfırı ile olacak olmalı ya bundan sonra da belkide klima ızdırap olacak bana huyu ile ?

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
Selamlar herkese İzmir de yeni alıp tadilat planladığım ev için klima araştırması yapıyorum.

Ara kat, binada mantolama mevcut.

32 m2 salon+ 12 m2 oda: güney cephe

22 m2 yatak odası + 11 m2 oda: doğu cephe

Daikin 2 adet 20.000 btu dış ünite ve bunlara 18.000 + 9.000 ve 9.000+9.000 bağlanacak şekilde 4 adet Shira Plus iç ünite için borular hariç 28 bin tl fiyat aldım. Sanırım 1500-2000 tl de borular için gerekecek.

Fiyat olarak uygun mudur zira 4 adet ayrı ayrı alırsam fiyat 40.000 tl ye fırlıyor?

Güney cephedeki salon ve odada kullanılacak olan 18.000+9.000 iç üniteler için için 20.000 dış ünite yeterli olur mu?

Teşekkürler.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
daıkın müşteri ilişkilerinde sınıfta kalmış bir marka bence midea bak.daha uygun fiyatlara halledersin.hemde forum indiriminden faydalanırsın.

G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
Midea da olabilir aslında ama İzmir de bayisi servisi var mı acaba? Web sitelerini inceledim fiyatları uygun görünüyor forum inidirimi nederen yapılıyor? WiFi özelliği mevcut mu? Youtube incelemelerinde enerji tüketimi güzel görünüyor ama inceleme 12.000 btu ile yapılmış sanırım. Diğer kapasitelerde durum nedir acaba?

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Selamlar herkese İzmir de yeni alıp tadilat planladığım ev için klima araştırması yapıyorum.

Ara kat, binada mantolama mevcut.

32 m2 salon+ 12 m2 oda: güney cephe

22 m2 yatak odası + 11 m2 oda: doğu cephe

Daikin 2 adet 20.000 btu dış ünite ve bunlara 18.000 + 9.000 ve 9.000+9.000 bağlanacak şekilde 4 adet Shira Plus iç ünite için borular hariç 28 bin tl fiyat aldım. Sanırım 1500-2000 tl de borular için gerekecek.

Fiyat olarak uygun mudur zira 4 adet ayrı ayrı alırsam fiyat 40.000 tl ye fırlıyor?

Güney cephedeki salon ve odada kullanılacak olan 18.000+9.000 iç üniteler için için 20.000 dış ünite yeterli olur mu?

Teşekkürler.
Merhabalar, öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Oldum olası multi sistem klimalara karşıyım.

Zorlu şartlarda multi klima sistemlerinin beklenen kapasiteyi veremeyeceğini düşünüyorum.

Mesela sizin yazdığınızdan örnek vereyim.
20.000 btu kapasiteli dış üniteye 1 adet 18.000 btu iç ünite, 1 adet 9.000 btu kapasiteli iç ünite monte edilecek 18+9=27 eder eee dış ünite 20.000 btu, yani siz 44 metrekare alanı 20.000 btu ile ısıtmaya çalışacaksınız.

Zaten eviniz yalıtımlı ve arakat bu yüzden pek ısı kaybınız olmayacaktır tahminimce.

Eğer ben sizin yerinizde olsaydım salona 12.000 btu orta seviye bir klima yada 18.000 btu giriş seviyesi bir klima alırdım.

Diğer 3 odaya ise 3 adet 9.000 btu giriş seviyesi klima alır keyfime bakardım.

Yatak odanız 22 metre kare, merak etmeyin 9.000 btu yeterli olur yatak odası için, yaltımınız da var zaten.

4 alana 4 ayrı klima takmak hem daha performanslı olacağını düşünüyorum hem de olası bir arıza esnasında daha düşük maliyetle işin içinden çıkabilirsiniz.

Ayrıca multi sistem klimada dış ünite her hangi bir arıza verirse 2 iç ünite de çalışmaz.

İzmir gibi ılıman iklime sahip bir bölgede pahalı klima almaya hiç gerek yok bence.

Bu arada klimayı ısıtma, soğutma için mi kullanacaksınız, sadace soğutma amaçlı mı kullanacaksınız.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
Merhabalar, öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Oldum olası multi sistem klimalara karşıyım.

Zorlu şartlarda multi klima sistemlerinin beklenen kapasiteyi veremeyeceğini düşünüyorum.

Mesela sizin yazdığınızdan örnek vereyim.
20.000 btu kapasiteli dış üniteye 1 adet 18.000 btu iç ünite, 1 adet 9.000 btu kapasiteli iç ünite monte edilecek 18+9=27 eder eee dış ünite 20.000 btu, yani siz 44 metrekare alanı 20.000 btu ile ısıtmaya çalışacaksınız.

Zaten eviniz yalıtımlı ve arakat bu yüzden pek ısı kaybınız olmayacaktır tahminimce.

Eğer ben sizin yerinizde olsaydım salona 12.000 btu orta seviye bir klima yada 18.000 btu giriş seviyesi bir klima alırdım.

Diğer 3 odaya ise 3 adet 9.000 btu giriş seviyesi klima alır keyfime bakardım.

Yatak odanız 22 metre kare, merak etmeyin 9.000 btu yeterli olur yatak odası için, yaltımınız da var zaten.

4 alana 4 ayrı klima takmak hem daha performanslı olacağını düşünüyorum hem de olası bir arıza esnasında daha düşük maliyetle işin içinden çıkabilirsiniz.

Ayrıca multi sistem klimada dış ünite her hangi bir arıza verirse 2 iç ünite de çalışmaz.

İzmir gibi ılıman iklime sahip bir bölgede pahalı klima almaya hiç gerek yok bence.

Bu arada klimayı ısıtma, soğutma için mi kullanacaksınız, sadace soğutma amaçlı mı kullanacaksınız.
Sadece soğutma amaçlı kullanılacak..

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Sadece soğutma amaçlı kullanılacak..
Sadece soğutma için kullanacaksanız multi sistemle hiç uğraşmayın...

3 adet 9.000btu, 1 adet salon için 12.000 btu lg yada midea klima alıp geçin.

Soğutma için pahalı, üst seviye klima almak bence gereksizdir.

Pahalı klimayı satın alırken verdiğiniz fiyat farkı size ne zaman geri döner allah bilir...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkürler, A ataseven 'in yorumundan beri midea klimayı araştırıyorum. Forumdaki Midea kalkınma yaşatma başlığının tümünü okudum. A Adem Helvacı beyin videolarını izledim. Kararım Midea yönünde değişti. 18.000-12.000-9000-9000 olarak almayı planladım.
İşte yıllardır ortaya sergilediğimiz çalışmaların sebebi bu.

Benim isteğim bu daha doğrusu. Bizim BİLİNÇLİ tüketicilerimize hiç kimse ''Git şunu al, bu kraldır, en babası bu dur'' dememeli. benim bakış açıma göre biz DOĞRU ve TARAFSIZ verileri ortaya sunmalıyız, BİLİNÇLİ tüketici ise kendi profiline uygun ürünü, yaptığı araştırmalar ve aldığı bilgiler doğrultusunda kendisi seçmeli.

Aynen Erinç Erinç gibi firma yetkilileri de konuların sıkı takibini yapmalı ve mal satılana kadar gösterilen ilgi satıldıktan sonra da gösterilmeye devam etmeli.

G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
İşte yıllardır ortaya sergilediğimiz çalışmaların sebebi bu.

Benim isteğim bu daha doğrusu. Bizim BİLİNÇLİ tüketicilerimize hiç kimse ''Git şunu al, bu kraldır, en babası bu dur'' dememeli. benim bakış açıma göre biz DOĞRU ve TARAFSIZ verileri ortaya sunmalıyız, BİLİNÇLİ tüketici ise kendi profiline uygun ürünü, yaptığı araştırmalar ve aldığı bilgiler doğrultusunda kendisi seçmeli.

Aynen Erinç Erinç gibi firma yetkilileri de konuların sıkı takibini yapmalı ve mal satılana kadar gösterilen ilgi satıldıktan sonra da gösterilmeye devam etmeli.
Sayın A Adem Helvacı,
İlginize ve incelemelerinize teşekkürler, Midea almaya karar vermemde yapmış olduğunuz ölçümlerin oldukça etkisi oldu açıkçası. En geç haftaya almayı planlıyorum klimaları. Pahalı ürünlere yönelmemin nedeni orta fiyat seviyesindeki cihazlarda verilmiş olan etiket verilerine pek güvenemememdi ama gerçek zamanlı ölçümleri ve uzun dönem verileri görmek gerçekten oldukça iyi oldu.

Ürün temini ve WiFi Dongle konusunda Erinç Erinç Bey ile uzun ve verimli bir görüşme yaptık.

Bu arada midea yurt dışı kullanıcı yorumlarını da inceleme fırsatım oldu. Genel olarak midea ürünleri ile ilgili sorun yaşamayan kullanıcıların yorumlarının çok olumlu olduğunu görsem de, arıza yaşayan ya da parça değişimi yapılması gereken durumlarda bazen parça temininde sıkıntılar yaşandığını rapor edenler olmuş. Bu duruma ilgili ülkelerin distribütörleri, Midea ya da pandemi nedeniyle bozulan nakliye koşulları neden olmuş olabilir.

Gördüğüm kadarıyla FGeurope firması cihazına güvenmekte ve müşteri memnuniyetine önem vermekte. Kendilerini şu konuda da test edebilir misiniz acaba: mesela 3 yıl 5 yıl 10 yıl önce satılmış cihazların yedek parçaları stoklarda tutuluyor mu, stokta yok ise üreticiden makul sürede temin edebiliyorlar mı?

Evet ben bu klimadan almaya karar verdim, hatta montaja kadar brezeless model gelmiş olursa bir tanesini ondan almak istiyorum. Ama olur ya ileride garanti kapsamında/dışında arıza yaşarsam ya da garanti süresi dolduktan sonra ürünlerde sıkıntı olursa parça temininde sorun yaşamayacağımı bilmek iyi olur. (Yedek parça tutmayıp arızaya çıkma anakart takan TV markası videolarınızı da izledim. O markaya ben de tövbeliyim bu arada)

Selamlar.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Sayın A Adem Helvacı,
İlginize ve incelemelerinize teşekkürler, Midea almaya karar vermemde yapmış olduğunuz ölçümlerin oldukça etkisi oldu açıkçası. En geç haftaya almayı planlıyorum klimaları. Pahalı ürünlere yönelmemin nedeni orta fiyat seviyesindeki cihazlarda verilmiş olan etiket verilerine pek güvenemememdi ama gerçek zamanlı ölçümleri ve uzun dönem verileri görmek gerçekten oldukça iyi oldu.

Ürün temini ve WiFi Dongle konusunda Erinç Erinç Bey ile uzun ve verimli bir görüşme yaptık.

Bu arada midea yurt dışı kullanıcı yorumlarını da inceleme fırsatım oldu. Genel olarak midea ürünleri ile ilgili sorun yaşamayan kullanıcıların yorumlarının çok olumlu olduğunu görsem de, arıza yaşayan ya da parça değişimi yapılması gereken durumlarda bazen parça temininde sıkıntılar yaşandığını rapor edenler olmuş. Bu duruma ilgili ülkelerin distribütörleri, Midea ya da pandemi nedeniyle bozulan nakliye koşulları neden olmuş olabilir.

Gördüğüm kadarıyla FGeurope firması cihazına güvenmekte ve müşteri memnuniyetine önem vermekte. Kendilerini şu konuda da test edebilir misiniz acaba: mesela 3 yıl 5 yıl 10 yıl önce satılmış cihazların yedek parçaları stoklarda tutuluyor mu, stokta yok ise üreticiden makul sürede temin edebiliyorlar mı?

Evet ben bu klimadan almaya karar verdim, hatta montaja kadar brezeless model gelmiş olursa bir tanesini ondan almak istiyorum. Ama olur ya ileride garanti kapsamında/dışında arıza yaşarsam ya da garanti süresi dolduktan sonra ürünlerde sıkıntı olursa parça temininde sorun yaşamayacağımı bilmek iyi olur. (Yedek parça tutmayıp arızaya çıkma anakart takan TV markası videolarınızı da izledim. O markaya ben de tövbeliyim bu arada)

Selamlar.
Konuşmamış üzerine çok güzel mesajınız için teşekkür ederim. Yedek parça konusunda da telefonda söyledim sanıyordum, önceki distribitörün sorumlululuğundaki ürünler için dahi parça temin edilerek tüketicilerin sorunları giderildi. Yedek parça temini konusu sözleşme ile sabit bir zorunluluk. Yerine getirmeyen firmaların durumu birazcık ülkemizdeki malum hukuki eksiklerle ve ticari ahlak ile ilgili bir durum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konu paralelinde 3 olay yaşandı geçen yaz sezonunda. 7-10 gibi olmasa da 4-5 yaş grubunda ürünlerde önceki firmanın yani Modern Klimanın sorumluluğunda olup da Modern klima ilgilenmediği için ortada kalma durumuna gelen tüketicilerin 2 si bana, birisi ise direkt olarak kendisi Midea firmasına ulaşmış ve 3 ünün de sorunlarının FG Europe tarafından çözülmüş olmasına şahit oldum.

Benim videolarımda ve yazılarımda AÇIKÇA belirttiğim bir KORKUM var zaten sıklıkla dile getiriyorum

O da bu ürünün ve SSH kalitesinin geçici olma korkusu.

Bir şeyleri elde etmek kolaydır malumunuz. ANLIK mutluluklar ve ŞOV içerikli ilgiler değil, bize SÜREKLİLİK lazım.

O konuda şu an net yorum yapmam doğru olmaz zira ben dahi daha ne kadar zamandır tanıyorum ki firmayı?

Lakin giriş inanılmaz güzel, gelişme evresi de böyle devam ederse Sonuç şimdiden tüketici adına MUTLULUK diyebiliriz diye düşünüyorum.

Açıkça itiraf ettim daha önce de, biz bu konu başlığı ve sosyal mecrada firmayı sürekli ön planda tutarak aslında inanın onları ciddi bir psikolojik baskı altına almış oluyoruz ki bu gün programımda olan bir video çekimini de bu nedenle planlamıştım zaten. Muhtemelen akşamüstü yayınlamış olurum hatta bu konuya da video linkini eklerim, ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz.

Yani beni/bizi tanımayanlar, FG Europe ve MİDEA isimlerini zikrettiğimizde bir çıkarımız olduğunu düşünse de bizim zerre kadar çıkarımız olmamakla birlikte planlı bir hareketin parçası olduğunu zaman içerisinde çok net anlayacaklar.

Bakınız, forumun sahibi olan kardeşimiz sevgili Sota Sota dahi, forumda çıkan MİDEA banner'larından ücret almıyor.

Neden biliyor musunuz? FG Europe MİDEA tüketici odaklı yaklaşıyorsa bu bizim için yeterli mantığı var da ondan.

O bannerlar forum çıkarına değil, siz tüketicilerin çıkarına yayınlanıyor. Forum üyelerimize ayrıcalık tanımalarına karşılık tavsiyeforumu ailesinden bir jest olarak da düşünebilirsiniz, bizim de çorbada tuzumuz olsun olarak da düşünebilirsiniz.

Amaaaan Adem helvacı, kıytırık bir banner ne olmuş yani? demeyelim, Safımızı belli etmemiz açısından önemli o.

Ayrıca dışarıdan bakıldığında sıradan bir banner olarak görünse de tıkladığınızda size ciddi avantajlar da sunuyor, videoda anlatırım onu da. :ok

ertugrul Çevrimdışı

ertugrul

Yeni Üye
5 Tem 2018
20
Herkese selamlar, iyi günler dilerim.
Güney cephede yaklaşık 9m² dıştan ısı yalıtımlı son kat (üzeri beton+kiremitli çatı) için genelde ısınma amaçlı kullanım için klima araştırıyorum. Sanırım 9000 btu yeterli olacaktır.Airfel LTXN25U kullanan var mı tavsiye eder misiniz? Bunun dışında 4500₺ civarına kadar airfelden çok daha iyi diyebileceğiniz model varsa önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt