Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Klimayı alalı 2 sene oldu. Boru dışına sarılmış bant güneşten çürümüş. Ben de boru izolasyon kılıfı ile güzelce sardım, plastik kelepçe ile sabitledim. Biraz kalın oldu. Bu şekilde izolasyon uygun olur mu yoksa başka malzemeler mi kullanmalı?

Bende aynı işlemi yaptım, gündüz olsa fotoğraf ekleyebilirdim.

Şu güneş enerjilerinin su boruları için olan, dışı aliminyum folyo ile kaplı izolasyon süngeri ile klimanın borularını izole etmiş oldum.

Google'dan buldum kullandığım malzemeyi.
IMG_20210914_215657.jpg

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Sıkıntı olacağını zannetmiyorum bence daha iyi olmuş
Direkt güneş aldığı için çabuk yıprandı. Dışarıdan görüntüsü biraz değişik oldu ama güzel duruyor :)
Bende aynı işlemi yaptım, gündüz olsa fotoğraf ekleyebilirdim.

Şu güneş enerjilerinin su boruları için olan, dışı aliminyum folyo ile kaplı izolasyon süngeri ile klimanın borularını izole etmiş oldum.

Google'dan buldum kullandığım malzemeyi.
IMG_20210914_215657.jpg
Aynı bu malzeme ama dışında folyo yok, hatta benimki biraz daha kalın.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Merhaba, bulunduğum bölge yüksek yağış alması ve elektrik kesintileri ile meşhur. Geçen sene bir yıldırım çakmasıyla pioneer plazma pert oldu. Şimdi evde 2 yeni klima ve başka bir pıo tv var. Akım koruma ile ilgili neler yapıyorsunuz ? Bu cihaz 900 joull. iş görür nitelikte mi? Önerilerinizi bekliyorum.

IMG_20210917_173615.jpg

Lg klima servisi bu cihazı taktı ama fahiş fiyat uyguladığı için bu gün söktürüyorum. Biz ürüne odaklanalım.
d9d0d3dbcad262b9f.png

Son düzenleme:
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Merhaba, bulunduğum bölge yüksek yağış alması ve elektrik kesintileri ile meşhur. Geçen sene bir yıldırım çakmasıyla pioneer plazma pert oldu. Şimdi evde 2 yeni klima ve başka bir pıo tv var. Akım koruma ile ilgili neler yapıyorsunuz ? Bu cihaz 900 joull. iş görür nitelikte mi? Önerilerinizi bekliyorum.

IMG_20210917_173615.jpg

Lg klima servisi bu cihazı taktı ama fahiş fiyat uyguladığı için bu gün söktürüyorum. Biz ürüne odaklanalım.
d9d0d3dbcad262b9f.png
Hocam merhabalar, öncelikle şunu söyleyeyim, voltaj dalgalanması ve yüksek akımdan en çok etkilenen cihazlar, modem ve inverter klimanın kartlarıdır.

Bu acı tecrübeyi 4 kere klima kartı yakmış, 3 modem yakmış ve modemlerin adaptörü patlamış birisi olarak yazıyorum.

Elektriği sıkıntılı olan bir evde 4 yıl oturdum, sizin halinizden en iyi ben anlarım.

Lütfen benim tavsiyemi kulak ardı etmeyiniz.

Eğer bütçeniz müsait ise evinize gelen, ana şaltere takılan reğülatörler var, evinize o tarz bir uygulama yapınız, yada prize takılan tunçmatik marka regülatörlerin, kullandığınız kritik öneme sahip cihazlara, uygun watt olanını seçiniz.

Mesajınızda paylaşmış olduğunuz joull değerlerine sahip olan cihazlar ile ilgili bir bilgim yok malesef, eğer bu joull değerleri ile ilgili bilgi sahibi olan bir arkadaşımız var ise, bizi bilgilendirmesini rica ederim.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Hocam merhabalar, öncelikle şunu söyleyeyim, voltaj dalgalanması ve yüksek akımdan en çok etkilenen cihazlar, modem ve inverter klimanın kartlarıdır.

Bu acı tecrübeyi 4 kere klima kartı yakmış, 3 modem yakmış ve modemlerin adaptörü patlamış birisi olarak yazıyorum.

Elektriği sıkıntılı olan bir evde 4 yıl oturdum, sizin halinizden en iyi ben anlarım.

Lütfen benim tavsiyemi kulak ardı etmeyiniz.

Eğer bütçeniz müsait ise evinize gelen, ana şaltere takılan reğülatörler var, evinize o tarz bir uygulama yapınız, yada prize takılan tunçmatik marka regülatörlerin, kullandığınız kritik öneme sahip cihazlara, uygun watt olanını seçiniz.

Mesajınızda paylaşmış olduğunuz joull değerlerine sahip olan cihazlar ile ilgili bir bilgim yok malesef, eğer bu joull değerleri ile ilgili bilgi sahibi olan bir arkadaşımız var ise, bizi bilgilendirmesini rica ederim.
Siz halen ne kullanıyorsunuz üstad.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Siz halen ne kullanıyorsunuz üstad.
Hiç bir tedbir almamıştım hocam, ev hoşuma gitmedi, bir kaç yıl oturup başka eve taşındım.

Benim ve komşularımın birsürü cihazı elektrikten zarar gördü.

İlk mesajımda ana şaltere takılan ''reğülatörler'' demişim, dalgınlıkla isimleri karıştırmışım.

Parafudr olacaktı, şalter gibi bir cihaz, isterseniz bir araştırın.

J Çevrimdışı

jemjem

Yeni Üye
19 Eyl 2021
2
40

Arkadaşlar bu klimalar arasında kaldım..bütçem 3500 - 4500 arası....en olmazsa olmazım çok sessiz olması özellikle gece ve kumandasının ışıklı olması.3000 BTU fazlası sebebi ile son linkteki regal daha ağır basıyor..Sizlerinde acil görüşlerini alabilirmiyim..Yarın sipariş verecğim

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Cümleten hayırlı akşamlar arkadaşlar kışın ilk defa klimayı ısıtmada kullancam bugün havada baya bir serinledi yağmur derken dedim bir deneyim bakalım ısıtması nasıl diye ısıtmada 21 ayarladım cihaz açıldı flab açıldı ve baya bir çalışmadı sıkıntımı var diye kapadım açtım yine çalışmadı bende 25 yaptım biraz çalıştı içeri ısındı ama geri iç dış komple durdu şimdi burdaki döngüyü çözemedim havamı sıcak geliyor dereceyi 30mu yapmak gerekiyor içerisi mi sıcak geliyor ???

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Cümleten hayırlı akşamlar arkadaşlar kışın ilk defa klimayı ısıtmada kullancam bugün havada baya bir serinledi yağmur derken dedim bir deneyim bakalım ısıtması nasıl diye ısıtmada 21 ayarladım cihaz açıldı flab açıldı ve baya bir çalışmadı sıkıntımı var diye kapadım açtım yine çalışmadı bende 25 yaptım biraz çalıştı içeri ısındı ama geri iç dış komple durdu şimdi burdaki döngüyü çözemedim havamı sıcak geliyor dereceyi 30mu yapmak gerekiyor içerisi mi sıcak geliyor ???
Inverter klimalar hem diş hemde iç ortamın ısısını ölçer.
iç ve dış ortam arasında 3-5 derece gibi fark varsa dış ünite sürekli durur.
Fark açıldıkça durmaksızın çalışmaya başlar.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Inverter klimalar hem diş hemde iç ortamın ısısını ölçer.
iç ve dış ortam arasında 3-5 derece gibi fark varsa dış ünite sürekli durur.
Fark açıldıkça durmaksızın çalışmaya başlar.
Anladığım kadarıyla hocam dışarı baya bir soğumaliki cihaz durmasın veya hız düşürerek devam etsin demi teşekkür ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Anladığım kadarıyla hocam dışarı baya bir soğumaliki cihaz durmasın veya hız düşürerek devam etsin demi teşekkür ederim
diş ortam 15 derecenin altına düşmeden
ısıtma modunda düzenli çalışmaz
tabi sizin set ettiğiniz değerde önemli.
diş ortam 15 siz 20 ayarlarsanız aynı şekilde dur kalk yapar.
kabul edilir makas aralığı 10 derece.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

Arkadaşlar bu klimalar arasında kaldım..bütçem 3500 - 4500 arası....en olmazsa olmazım çok sessiz olması özellikle gece ve kumandasının ışıklı olması.3000 BTU fazlası sebebi ile son linkteki regal daha ağır basıyor..Sizlerinde acil görüşlerini alabilirmiyim..Yarın sipariş verecğim
LG severiz kendilerini ama dualcool henüz inceleme fırsatım olmadı.
bütün donanım dualeco aynı ama evap,kondenserden emin olmam gerekiyor.
Bulursanız dualeco olur.

Eca ne desem bilemedim herkes bildiği işi yapsın.

samsung iç-diş ünite,montaj kiti alüminyum
bakır dururken alüminyum esamesi okunmaz.

Arçelik,Beko,LG aynı banttan çıkıyor.
Arçelik,Beko montaj kiti alüminyum
LG bakır.

Vessen, Midea üretimidir sorunsuz yalın makinadır.
Uygun fiyata denk getirebilirseniz alınır.

Regal mi aman haa.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

IMG_20210917_173615.jpg

d9d0d3dbcad262b9f.png
İnverter kimalar zaten 180-240 aralığında çalışabilir.
180v sebeke gerilimine hiç denk gelmedim desem yeridir ha 200v olan bölgeler gördüm millet cayır cayır klimasını kullanmaya devam ediyor.
Ha randıman düşmesi yaşanmaz mı elbette yaşanır ama siz bunu fark edemezsiniz

Sonuç olarak size satılmaya çalıştıkları zımbırtının hiçbir esprisi yok. Garanti dışı kalır vb yaklasımla sizi tehdit etmeye çalışırlarsa Müşteri Hizmetlerini arayıp sikayetçi olun.

Yaşadığınız bölgede dalgalanma fazlaysa Tam otomatik regülatör almalısınız.
Sofben,termosifon kullanmıyorsanız 10kva işinizi görür kullanıyorsanız 15kva altını almayın.
Sofben tekbaşına 7kva

J Çevrimdışı

jemjem

Yeni Üye
19 Eyl 2021
2
40
LG severiz kendilerini ama dualcool henüz inceleme fırsatım olmadı.
bütün donanım dualeco aynı ama evap,kondenserden emin olmam gerekiyor.
Bulursanız dualeco olur.

Eca ne desem bilemedim herkes bildiği işi yapsın.

samsung iç-diş ünite,montaj kiti alüminyum
bakır dururken alüminyum esamesi okunmaz.

Arçelik,Beko,LG aynı banttan çıkıyor.
Arçelik,Beko montaj kiti alüminyum
LG bakır.

Vessen, Midea üretimidir sorunsuz yalın makinadır.
Uygun fiyata denk getirebilirseniz alınır.

Regal mi aman haa.
Uzun süre cevap gelmedi bende o arada
bu cihazı satın aldım..Seçeneklerde yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri