Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
yaklaşık 6 senedir
linkteki ürünü kullanıyorum aynı ürün ama üzerinde farklı markalar yazabiliyor.

İşinizi görür seçtiğiniz ürün.

Ek olarak ttechinic diye bir marka var piyasada bolca satılıyor. Hem orjinalini hemde çakmasını kullanıyorum bu iki cihazda işimi görüyor.

Sizin yerinizde olsam n11 de 130 lira olan, benimde kullanmakta olduğum, çakma ttechinic wattmetreyi alırdım, hepsi aynı işi görüyor.
Eyvallah kardeşim
yaklaşık 6 senedir

Eyvallah sota hocam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
iyi akşamlar arkadaşlar kullandığınız yada önerebilceginiz watmetre varmıdır araştırmadan almayım dedim benim hoşuma giden oldu sizler ne dersiniz
Bence alma,o parayı başka yerde kullan ,sonunda ay sonu faturayı nasılsa ödeyeceksin,bir getirisi olmayacak,götürüsü olacak :)

alodan-4.png

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Bence alma,o parayı başka yerde kullan ,sonunda ay sonu faturayı nasılsa ödeyeceksin,bir getirisi olmayacak,götürüsü olacak :)

alodan-4.png
Sevgili Alaattin abi, evet mesajında yazılan gibi insanın gözü ilk başta sürekli wattmetrede takılı kalıyor.

Ancak her inverter klima kullanıcısı bir wattmetre edinmeli bence, çünkü wattmetre inverter klima kullanımını öğreten bir hocadır.
Klimayı doğru kullanmayı wattmetre öğretir.

Çok basit bir örnekle açıklamak isterim, yıllarca kışın 26-27 derecede kullandım klimamı ve klimam elektiriği çok tüketmesin diye hep en düşük fanda kullandım. Klima kullanan diğer arkadaşlarıma sorardım, ne kadar elektrik faturası geldi bu ay sana diye, ve bütün klima kullanan arkadaşlarımın faturası benim elektrik faturamdan daha düşük gelirdi....

İşte "düşük fanda klimam az elektrik tüketir" hatamı bana wattmetre gösterdi.

Şimdi ise klimamı kışın 22 derecede kullanıyorum, hem daha az elektrik tüketiyorum, hemde daha iyi ısınıyorum.

Wattmetre ile klima kullanımında en optimum sıcaklık derecesini ve optimum fan hızını tespit edebilirsiniz ve klimanızı gerçekten tasarruflu kullanırsınız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Sevgili Alaattin abi, evet mesajında yazılan gibi insanın gözü ilk başta sürekli wattmetrede takılı kalıyor.

Ancak her inverter klima kullanıcısı bir wattmetre edinmeli bence, çünkü wattmetre inverter klima kullanımını öğreten bir hocadır.

Çok basit bir örnekle açıklamak isterim, yıllarca kışın 26-27 derecede kullandım klimamı ve klimam elektiriği çok tüketmesin diye hep en düşük fanda kullandım. Klima kullanan diğer arkadaşlarıma sorardım, ne kadar elektrik faturası geldi bu ay sana diye, ve bütün klima kullanan arkadaşlarımın faturası benim elektrik faturamdan daha düşük gelirdi....

Şimdi ise klimamı kışın 22 derecede kullanıyorum, hem daha az elektrik tüketiyorum, hemde daha iyi ısınıyorum.

Wattmetre ile klima kullanımında en optimum sıcaklık derecesini ve optimum fan hızını tespit edebilirsiniz ve klimanızı gerçekten tasarruflu kullanırsınız.
Bilinçli Tüketicinin tanımı.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
yaklaşık 6 senedir

Sota Sota hocam konu biraz değişmiş bende bir sorayım. LG dual eco veya dual plus kullananlar kumanda üzerinden anlık tüketim ya da uygulama üzerinden gösterilen tüketim değeri wattmetre ile karşılaştırma imkanı buldunuz mu? Ya da karşılaştıran arkadaş var mı? Tüketimi ne kadar gerçeğe yakın gösteriyor acaba :alala

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Sota Sota hocam konu biraz değişmiş bende bir sorayım. LG dual eco veya dual plus kullananlar kumanda üzerinden anlık tüketim ya da uygulama üzerinden gösterilen tüketim değeri wattmetre ile karşılaştırma imkanı buldunuz mu? Ya da karşılaştıran arkadaş var mı? Tüketimi ne kadar gerçeğe yakın gösteriyor acaba :alala
Soru bana sorulmamış fakat bildiğim bir konu olduğu için cevap vermek istedim.

Klimanızın gösterdiği tüketim değeri doğrudur, ancak nokta atışı değildir.

Klimanız biraz yuvarlak rakam gösteriyor, örneğin wattmetrede170 watt elektrik tüketimi görürsünüz, klimanız da ise 170 watt olan gerçek tüketim, 0.20 olarak görülür

Klimadan Wattmetre kadar hassas bir tüketim verisi beklemek mantıklı olmaz. Sonuçta birinin görevi iklimlendirmek, diğerinin görevi elektriği ölçmek.

Sonuç olarak klimanızın tüketim verisi doğru ve güvenilirdir, sadece küsüratlı rakamları biraz yuvarlayarak gösterir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Soru bana sorulmamış fakat bildiğim bir konu olduğu için cevap vermek istedim.

Klimanızın gösterdiği tüketim değeri doğrudur, ancak nokta atışı değildir.

Klimanız biraz yuvarlak rakam gösteriyor, örneğin wattmetrede170 watt elektrik tüketimi görürsünüz, klimanız da ise 170 watt olan gerçek tüketim, 0.20 olarak görülür

Klimadan Wattmetre kadar hassas bir tüketim verisi beklemek mantıklı olmaz. Sonuçta birinin görevi iklimlendirmek, diğerinin görevi elektriği ölçmek.

Sonuç olarak klimanızın tüketim verisi doğru ve güvenilirdir, sadece küsüratlı rakamları biraz yuvarlayarak gösterir.
Tespitniz doğru.

0.2kw yazdığında 220watt olabilir 280watt ta.

F Çevrimdışı

faruk07 

Yeni Üye
7 Eyl 2021
2
47
Merhaba,

Klima arayışındayım. Evde eski model bir Vestel var. Değiştirmenin zamanı geldi. Çok elektrik tüketimi oluyor. Forumlarda okuduklarıma göre kafamda aşağıdaki modeller belirdi. Hangisini tercih etmeliyim.

) LG Dual Plus Serisi 12K Btu Split Klima DUAL Inverter Kompresör

2) Midea Prime Duvar Tipi 12 BTU Split Klima

3) Arçelik 12325

Teşekkürler.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Merhaba,

Klima arayışındayım. Evde eski model bir Vestel var. Değiştirmenin zamanı geldi. Çok elektrik tüketimi oluyor. Forumlarda okuduklarıma göre kafamda aşağıdaki modeller belirdi. Hangisini tercih etmeliyim.

) LG Dual Plus Serisi 12K Btu Split Klima DUAL Inverter Kompresör

2) Midea Prime Duvar Tipi 12 BTU Split Klima

3) Arçelik 12325

Teşekkürler.
Arçelik'i eleyin. Diğer iki klima kadar alt frekanslara düşmeyebilir.

İş yerimde ekolojik kullanıyorum gayet güzel cihaz, sadece çok alt frekanslara düşemiyor.

Belki sizin yazdığınız arçeliğin yeni modeli olduğu için alt frekanslara düşebiliyordur, bu konuyu Arçelik 12325 kullanıcısı yada test eden birisi cevaplayabilir ancak.

Ama diğer LG ve midea klimaların ikisinde seni gayet memnun eder.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Arçelik'i eleyin. Diğer iki klima kadar alt frekanslara düşmeyebilir.

İş yerimde ekolojik kullanıyorum gayet güzel cihaz, sadece çok alt frekanslara düşemiyor.

Belki sizin yazdığınız arçeliğin yeni modeli olduğu için alt frekanslara düşebiliyordur, bu konuyu Arçelik 12325 kullanıcısı yada test eden birisi cevaplayabilir ancak.

Ama diğer LG ve midea klimaların ikisinde seni gayet memnun eder.
arçelik çok güzel ben çok memnunum gayet elektriği az tüketiyor

lg de arçelik zaten o durumda lg elemesi gerek lg ile arçelik arasında bi fark yok kalitte ve fiyat bakımından

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
arçelik çok güzel ben çok memnunum gayet elektriği az tüketiyor

lg de arçelik zaten o durumda lg elemesi gerek lg ile arçelik arasında bi fark yok kalitte ve fiyat bakımından
Haklısınız, Arçelik LG sayasinde güzel klimalar üretiyor, yani iki markanın da teknoloji ve mühendisliği aynı.

Arçelik marka klimaları kötülemek gibi bir niyetim yok :)

Mesajımda da belirttiğim üzere benim deneyimlediğim Arçelik marka klima son model değil.

O yüzden Arçelik 12325 model klimada LG dual klima gibi alt frekanslara düşebilirmi?

İşte bu sorunun cevabını ancak Arçelik 12325 model bir klima kullanan veya bu klimayı test eden birisi cevaplayabilir dedim.

Klimanızı güle güle ve konforla kullanın ?

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35

Bende cihazın huyunu öğrenmek için düşündüm hocam malum elektrik birim fiyatı yüksek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt