Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Saygıdeğer Adem Helvacı Adem Helvacı hocam ve syn Erinç Erinç bey içimde ki şüphelere rağmen, garanti sürem bitesiye kadar ilçemde de midea servisi açılır beklentisi ile bugün Denizli Durmaz soğutma bayisinden Midea Prime 12.000 + WiFi kitini satın aldım. Pazartesi günü kurulumu gerçekleştirilecek. Kurulum aşamasını fotoğraf video çekecek ve düşüncelerimi burada sizlerle paylaşacağım.
Allah hiç kimseyi utandırmasın, ürününüzü güzel günlerde kullanmanızı diliyorum.

Ben vatandaş adına elimden geleni yapıyorum, memnuniyeti sağlanamayanlar mutlaka olacaktır zira her iki taraf da insan. Lakin biz İYİ KALİTE ile vatandaşımızın uygun ekonomik koşullar altında tanışması için mücadeleye devam edeceğiz :ok

Yalnız, GREE üretimi Black Pearl klimanın 24 saatlik veri sonuçlarına baktım ve samimiyetle yazıyorum ki şu forumdaki MİDEA klima satın alanların duası dahi benim cennete girmeme yeterli olacaktır kanaatindeyim.

Yani 24 saatte böyle ise 30 günün sonucunu şimdiden 300kw görebiliyorum samimiyetle.

Hatta ''Bu ne kardeşim yahu bunun verisini çekmeye dahi gerek yok'' diyebilirim bir haftanın sonunda.

Onun yerine MİDEA klimaya geri dönüp bu sefer NEM ALMA modunda testlerini yaparız. :ok

Durun bakalım zaman ne gösterecek.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi şimdi B B.Tas ve merkezlede durumu konuştum. öyle fiyat yok, lafı yuvarlayıp yanlış bir bilğilendirme yapmış bir de, bayiye ilkkez forumdan müşteri gitmiş ve forum indirimi mevzusunu atlamış bayi. Ancak yinede forum indirimine yakın oranda bir fiyat vermiş. Birazdan bayi birkez daha arıyacak. Barış bey isterse birkez daha değerlendirebilir.
Ama sevgili Erinç bu ciddi bir iş ve burada her ne kadar samimi bir ortamda olsak da karşımızdaki bu insanlar da çoluk çocuk değil ticaret var işin içinde neticede. Bu gün B B.Tas ile bu şekilde ilgilenen yarın forumun başka üyesi veya ülkemin başka vatandaşı ile aynı gevşeklikte ilgilenir.

Yani ortada ciddi bir alışveriş durumu varken YUVARLAMA tabiri kabul edilmez lütfen kusura bakmayın. Bu nasıl yuvarlama abi arada yüzlerce lira oynuyor veya böyle bir rakam gerçekten varsa dahi açıklaması yapılmıyor?

Bu gerek bayilerin yeterli bilgilendirilmemesi kaynaklı FG EUROPE gerekse bayi kaynaklı olsun ucu tüketiciye olumsuz şekilde dokunuyorsa tüketici olarak tavrımız bellidir.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Selam iletişim bilgilerinizi ve adresinizi bana paylaşır mısınız ilgili bayi veya bölge müdürünün size ulaşmasını sağlayalım. erincmark@gmail.com
Gönderdim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar Midea 9 luk olanı her yerde montaj hariç 4100₺ ve üzeri montaj dahil olanlar 5000₺ üzerinde olduğundan dolayı mideayı elemek zorunda kalıyorum. Airfell ve baymak arasında hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Gönderdim.

Arkadaşlar Midea 9 luk olanı her yerde montaj hariç 4100₺ ve üzeri montaj dahil olanlar 5000₺ üzerinde olduğundan dolayı mideayı elemek zorunda kalıyorum. Airfell ve baymak arasında hangisini önerirsiniz?

Kesinlikle airfel :ok

(Kağıt üstü verilerden bağımsız yorumdur)

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Gönderdim.

Airfel güzeldir ?? Yanına bide çinden wifi desteği

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Gönderdim.

Baymak'ın yanına ne koyarsan ötekini tercih et ?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Baymağın kısası 5 yıllık garantisi başka bir çekiciliği yok. Bizzat gidip gördüm çünkü. Airfele denk gelemedim. Mideayıda gördüm. Ekstra olarak fujiplus sakura falan vardı ama onlara hiç bakmadım.
Bu arada Antalya Merkez ise Airfeli internetten daha uyguna şubeden alabiliyorsunuz kurulum dahil olarak. Hanımlarla pazarlık etmezseniz sırada öne alıp aynı gün de kuruyorlar ?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Ben İzmirdeyim internetten alıp kurulumu yaptıracağım galiba. Airfellde dikkat etmem gereken bir distribütör yok bildiğim kadarıyla.

S Çevrimdışı

sarpuli

Yeni Üye
31 Tem 2021
2
40
Arkadaşlar Selam

Foruma Adem Helvacı Adem Helvacı abinin klima videolarından sonra üye oldum :)

Yaşamadığım sorunlar ilgili yardıma ihtiyacım var.

Konu çok uzun ama mümkün olduğunca kısa anlatmaya çalışayım;

Yaz başı iklimsa dan 18.000 BTU Sigma klima aldım ama allaha şükür daha HİÇ kullanamdık. (12000 BTU Sigma (başka odada) yıllardır kullanıyorum ve memnunum). Taşındığım evde müteahhiiten kalma sıva altı bakır tesisat vardı. Tesisata bağlı Vestel klimayı deneme amaçlı bir kaç gün kullandım sorunsuz çalışıyordu.

İklimsa geldi kurulumu yaptı, klima ilk günlerde soğutuyordu fakat üflerken fıslama gibi yada hava esmiş gibi garip sesler çıkarıyordu. Sesleri dert ederken ilk hafta sonunda klima vantilatöre döndü, çalışıyordu ama soğuk havadan zerre eser yoktu. Yeniden servis çağırdım gelen arkadaş sistemde gaz kalmamış dedi. Önce iç üniteyi sökmeden sisteme saat bağlayıp 28 bar azot bastı ve yaklaşık 1 saat bekledi, basınç da düşme olmayınca yeniden kurulum yaptı, gaz bastı (vakum vs de yaptık) ve gitti... Aradan geçen 1 hafta da klima yine vantilatöre döndü. Yeniden servis çağırdım BU ARADA YAZMADAN EDEMEYECEĞİM SERVİS ÇAĞIRIYORUM AMA ADAMLAR GELMEMEK İÇİN 40 TAKLA ATIYORLAR. ÇOĞU SEFER İKLİMSA MERKEZİ ARAYARAK GETİRTEBİLDİM SERVİSİ.

Bu sefer deneyimli şefleri geldi (ben evde yoktum telefon ile konuştuk), durum yine aynı gaz boşalmış vs... Özetle sıva altı tesisatta kaçak olabilir, bu kaçak çok küçük olduğu için boşalması 1 hafta sürebilir dediler. Ayrıca iç dış üniteyi alıp gittiler. Araya bayram girdi vs dönüşte aradım, iç ünite de fan değişecekmiş iklimsa dan parça bekliyorlarmış. Sıfır üründe ayıp var ise neden parça değişiyoruz ? Onu da geçtim fan ile gaz boşalmasının ne alakası var ? Aradığım görevliye soruyorum fan değişince düzelecek falan diyor. Bu arada son gelen arkadaş, iç&dış biz serviste deneyelim eğer kaçak olmaz ise farklı bir yere kurulum yapalım ona göre yer düşünün falan demişti.

Geçen zaman da, ağustos aynına geldik sıcaktan yanıyoruz klimayı hiç kullanamadık ve hala belirsizlikle bekliyorum. Kafana takılanlar ;
1) Sıva altında 1 hafta da boşalacak gibi bir kaçak olabilir mi? Var ise Vestel yıllardır nasıl gaz boşaltmadan çalışıyordu ?
2) Kaçak iç veya dış ünite de olabilir mi? Değişecek olan fan gelen garip sesler ile ilgili diye düşünüyorum.
3) Klimayı farklı yere kurarsak duvar del vs hem kötü görüntü olacak hemde istemediğim yerde olacak. Birde ordada gaz boşalır ise adamları net vurmam lazım!
4) Hakem heyetine verip başka klima mı alsam ?

Teşekürler;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt