Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Selamlar, çatı katı 15-16 metrekare oda için(soğutma) 9000 btu klima yeterli olur mu? Şu iki klimadan birini önerir misiniz? Alınır mı? Üstadların yardımını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Baymak 9000 btu 3596 TL

Vestel Flora 9000 btu 3200 TL

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Selamlar, çatı katı 15-16 metrekare oda için(soğutma) 9000 btu klima yeterli olur mu? Şu iki klimadan birini önerir misiniz? Alınır mı? Üstadların yardımını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Baymak 9000 btu 3596 TL

Yalıtım var mı.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Yalıtım var mı.
Yeni bina olduğu için fena değil ama açık teras ve üstü sandviç panel tavan olduğu için normalde çok sıcak oluyor, bu aralar havalar iyi gittiği için sorun yok ama o kavurucu sıcaklar başlayınca durulmuyor odada. O yüzden 9000 btu klima soğutma için yeterli mi İzmir'de?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Yeni bina olduğu için fena değil ama açık teras ve üstü sandviç panel tavan olduğu için normalde çok sıcak oluyor, bu aralar havalar iyi gittiği için sorun yok ama o kavurucu sıcaklar başlayınca durulmuyor odada. O yüzden 9000 btu klima soğutma için yeterli mi İzmir'de?
En kötü şartlara sahip olduğunuzu varsayarsak 9000btu tam sınırda kalıyor.
Bence yeterli gelir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Baymak 9000 btu 3596 TL

Baymağı geç hocam.
İyi bir cihaz değil.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Akrabamda ve komşumda gözlemleme şansım oldu, çok iyi soğutuyodu ve dış ünite sessiz. Problem mi yaşadınız?
Muhattap bulamazsın sorun yaşadığında.

Ayrıca 4 yıl önceki teknoloji ve yazılımı kullanacaksın.

Yazılım olarak beğenmiyorum baymak klimaları.
Baymak klimada sen fanı kısarsın biraz, sesten rahatsız olduğun için yada başka bir sebeple, ama klima senin fanı kısma sebebini anlamaz, yüksek fan ve düşük fanda, aynı tepkiyi veriyor klima, bu durum da hem konfor bozukluğuna hemde fazla elektrik tüketimine yol açıyor.

Ne de olsa 4 yıl öncesinin yazılımı ve teknolojisi, gayet normal.

Dış ünite sessizdir, katılıyorum.

Bunlar benim şahsi ve amatör gözlemimdir.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Muhattap bulamazsın sorun yaşadığında.

Ayrıca 4 yıl önceki teknoloji ve yazılımı kullanacaksın.

Yazılım olarak beğenmiyorum baymak klimaları.
Baymak klimada sen fanı kısarsın biraz, sesten rahatsız olduğun için yada başka bir sebeple, ama klima senin fanı kısma sebebini anlamaz, yüksek fan ve düşük fanda, aynı tepkiyi veriyor klima, bu durum da hem konfor bozukluğuna hemde fazla elektrik tüketimine yol açıyor.

Ne de olsa 4 yıl öncesinin yazılımı ve teknolojisi, gayet normal.

Dış ünite sessizdir, katılıyorum.

Bunlar benim şahsi ve amatör gözlemimdir.
Vestel Flora önerir misiniz veya 9000 btu başka marka-model? Fiyat paylaştığım civarda olmalı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Baymak 9000 btu 3596 TL

Ben ikisinide almazdım ama bütçeniz buysa bakmak vestel göre bir gömlek daha iyi

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vestel Flora önerir misiniz veya 9000 btu başka marka-model? Fiyat paylaştığım civarda olmalı.
Ben az önce evime gelen bir arkadaşıma LG dual serisini tavsiye ettim, gösterdim cihazı.
(LG dual klima kullanmaktayım)

Benim görüşümce şuan sadece soğutma amaçlı kullanılacaksa LG dual serisi fiyat ve performans olarak açık ara birinci tercihtir.

Fiyat olarak uygun bulursan, Adem abinin incelediği midea klimada güzel.
(Ben hiç görüp, kullanmadım o klimayı ama Adem abiye güvenerek alınır)

Vestele gelirsek, asla almayacağım ürünlerin başında çamaşır makinesi ve klima geliyor, bu ürün gruplarından, dersimi aldım Vestel den.

Nature plus inverter diye bir klima modeli vardı, dikey, kalın siyah çizgisi vardı iç ünitede.
2005 model on-off sıemens klimam bile daha iyiydi Vestel nature plus klimadan.

Benim amatör görüşlerim böyle işte, benim kimseye klima önerecek yeterli teknik bilgi ve birikimim yok aslında. En fazla ben aldım kullanıyorum ve memnunum bu cihazdan diyebilirim, birazcık ucundanda öneririm ? (çok memnunsam)

Ama Vestel klima önermeyecek kadar tecrübem var.
(İlk çıkan flora serisi kullanıcıları memnun ve klüpleri bile var)

Bu arada bende 9 Luk klima arayışındaydım, sota usta sürekli herkese LG dual serisini öneriyordu, bende alayım bakayım, neymiş bu LG klima yahu, diyerek aldım ve çok ama çok memnun kaldım.

Neyse gece gece çok konuştum gene.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt