Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
Tabiri caizse kelle cihazları biraz farkla almak mümkün değil.

Gönül isterdi ki Mitsubishi, Panasonic, Toshiba,Hitachi,M heavy önerelim.

tavsiye ettiğimiz cihazlar uzun zaman kullandığımız tavsiye ettiğimiz geri dönüşleri olumlu cihazlar.
bu model nasıl acaba? Arçelik tam emin olamadım. Diğer konuda Arçelik hakkında olumsuz yorumunuz vardı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Arçelik 24325 siparişi verdim. Bakalım gelsin deneyimi paylaşacağım.
linkteki konuyu mutlaka oku.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
yeni klima alınca eksi klimaları söküyormu servis ücretsiz yapılıyormu

yeni alacağım aynı yerlere takılacak klima

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
yetkili servis geldi keşif için geldi baktılar odaya

belge verdiler
9,000 btu klima yeter dediler

arçelik 09325 modelini 2845 tl ye aldım internetten

öbür hafta kuracaklar

kurulum paylaşacağım

şu an evde kullanıdığım 14000 btu on/off klimaya göre yarı yarıya enerji az gelir değil mi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
yetkili servis geldi keşif için geldi baktılar odaya

belge verdiler
9,000 btu klima yeter dediler

arçelik 09325 modelini 2845 tl ye aldım internetten

öbür hafta kuracaklar

kurulum paylaşacağım

şu an evde kullanıdığım 14000 btu on/off klimaya göre yarı yarıya enerji az gelir değil mi
Hayırlı olsun. tüketim için %50 net az yakar demek doğru olmaz ama ciddi şekilde tüketiminiz düşecektir

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Benim merak ettiğim bugün önerilen ekolojik arçelik klima ile 6 ay, 1 yıl sonra önerilen ekolojik arçelik klimalar aynımı.
Sanırım öneren arkadaşlar herşeyine ıncığına, cıncığına bakıyordur.
Ben güvenemiyorum bazı markalara o yüzden sık sık kontrol edilmesi taraftarıyım.
Örnek olarak yıl 1988 arçelik 2100 Siemens patentli çamaşır makinesi ile 1990 'da üretilmiş aynı kodlu makinenin yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur.
Kapağı, deterjan çekmecesi, körük, kapı kolları dahil yeni modelde daha kalitesiz'di.
Bendede bir çok arçelik ürünü var ama bunlara ilk ithal edildiği yıllara dikkat ederek aldım. Birde burada montaj olmamasına güvenerek.
O yüzden 32 yıldır, 25 yıldır, 20 yıldır hepsi ilk günkü gibi çalışıyor.
Ekolojik modeline dönersem 2018 üretim ile 2020 bire bir aynı kalitede olduğunu nasıl anlarız.
Mantıken 2020 daha 'da iyi olmalı ama ülkemize bu işler tersine işliyor.
Bir ürün tutuldumu daha çok kar gözümü, başımızı herşeyimizi bürüyor (belki patagonya'da da böyledir).
Kompresör, kartlar, yazılımlar vs vs hakkında bilgi bulabileceğiz kaynak var mı.
Nasıl televizyonlara bakılıyor bu VA, bu IPS gibi.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Hayırlı olsun. tüketim için %50 net az yakar demek doğru olmaz ama ciddi şekilde tüketiminiz düşecektir

normal de 130 / 140 tl geliyor ortalama elektrik ücreti

klima ile çalışınca 250 civarında gelir diye düşünüyorum

izmir çok sıcak 3 gündür senin memleket kadar adana gibi sıcak olmaza bile yanıyor ortalık tam 7 derece fark var şu anda adana izmir arasında

sota hocam sana ne kadar geliyor yazları elektrik parası sadece klima için aylık olarak

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Altus 1220'yi nasıl bilirsiniz? Genel anlamda yorumlarsak nasıldır?

Klima konusunda baya bilgisizim. Mesela iç aksam bakır mıdır? Ya da 3000'e kadar düşük tüketimli ve uzun ömürlü başka tavsiyeniz var mı?

(18m2, tek pencere, tek balkon kapısı olan salona kurulacak. Ara kat, günde 1-2 saat kısmen güneş alır. Sadece soğutma için kullanılacak. Yalıtım var.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt