Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
İnternet te arastırma yaparken bu siteye ulasdım burdakı ustalardan cokta vakıf olamadığım konu hakkında yardım bekliyorum mumkunse klıma almaya karar verdik fakat cokta bilgımız olmadığı ıcın sızden tavsiye almak istiyorum klıma taktırmayı dusundugumuz oda gunduz saat 11 den aksam gunes batana kadar güneş görmektedir butcemız 3000/4000 TL arasında Airfel Demirdöküm A5 baymak elegant prıme sigma modelleri arasında kaldım bırde bu metrekare ye 12000 BTU yeterli gelecekmı yoksa 18000 BTU almamızmı gerekır k
Kullanılacak Yerin Alan (m2): 20
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.7
Bölge/Şehir/İlçe: Kocaeli izmit
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: güney
Zemin/Ara kat/Çatı kat: ara kat
Ev /İş yeri: ev
Kişi Sayısı: 4
En/Boy/Yükseklik Ölçüsü: 5*4*2.7
Kocaleli,Istanbul boglesi akdenize gore ciddi manada serin.
Adanada klimasiz yatamazken istanbulda,izmirde kaldigim zamanda rahatsiz olmadan yatabiliyordum. A Ado hocam

LG Dual Plus 12lik alabilirsiniz.
wifi kitli , Bakir kondoserli ve montaj kitli , 4 yone hava salinimi , anlik enerji takibi, kompresor kapsitesi dusurebilme fonkisuonu, r32 gaz + yakisikli kasasi + gerek filtre temizligi gerekse genel bakimda kolay sokulerbilir kasasi olmasi = 3100tl :ok

B Çevrimdışı

bluedreams s

Yeni Üye
10 Tem 2019
4
43
Öncelikle ılgınız ıcın tesekkur ederim sunuda belırtmek ıstıyorum bulunduğum mevkı ıtırabı ıle oglen gunes evı kavurmaya basladıgı zaman camda bırtek store perde mevcut odada oturduğumuz yerde boncuk boncuk terlıyoruz saat 13:00 bugun hava parcalı bulutlu ev derecesi 35 Allah tan bugun pek gunes yok yoksa evde durulmazdı bugunde 12000 BTU yeter dıyorsanız mecburen onu alıcaz cunku bu işin erbabları sızlersınız tekrardan ilginiz icin tesekkur ederim
A Ado hocam aynı kişimisiniz bılmıyorum fakat dun gece gece cok sıcak oldugu ıcın uyuyamadım DH forumda klima vakumu ve evinize yenı klıma alacaklar ile ılgılı acmıs oldugunuz konuya denk geldim emegınıze saglık burda emek veren butun arkadaslarada vermıs oldugunuz destek ve bılgılendırme ıcın tesekkur ederim

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Öncelikle ılgınız ıcın tesekkur ederim sunuda belırtmek ıstıyorum bulunduğum mevkı ıtırabı ıle oglen gunes evı kavurmaya basladıgı zaman camda bırtek store perde mevcut odada oturduğumuz yerde boncuk boncuk terlıyoruz saat 13:00 bugun hava parcalı bulutlu ev derecesi 35 Allah tan bugun pek gunes yok yoksa evde durulmazdı bugunde 12000 BTU yeter dıyorsanız mecburen onu alıcaz cunku bu işin erbabları sızlersınız tekrardan ilginiz icin tesekkur ederim
A Ado hocam aynı kişimisiniz bılmıyorum fakat dun gece gece cok sıcak oldugu ıcın uyuyamadım DH forumda klima vakumu ve evinize yenı klıma alacaklar ile ılgılı acmıs oldugunuz konuya denk geldim emegınıze saglık burda emek veren butun arkadaslarada vermıs oldugunuz destek ve bılgılendırme ıcın tesekkur ederim
Hocam ben de Kocaeli başiskelede oturuyorum. Anladığım kadarıyla ısıtma için kullanmayacaksın. O yüzden 12lik sana yeter. Arçelik ve beko da bakabilirsin. Ekolojik veya prosmart Modelleri işini görür. Hatta altus bile görür.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam aynı kişimisiniz bılmıyorum fakat dun gece gece cok sıcak oldugu ıcın uyuyamadım DH forumda klima vakumu ve evinize yenı klıma alacaklar ile ılgılı acmıs oldugunuz konuya denk geldim emegınıze saglık burda emek veren butun arkadaslarada vermıs oldugunuz destek ve bılgılendırme ıcın tesekkur ederim

Evet aynı kişiyim :)

İnsanlara DOĞRU bilgiyi ulaştırmamda sakınca görmeyen mecralarda yazıyorum elimden geldiğince. DH ile bu konuda anlaşamadım ve ayırdık yollarımızı. Yine de severim DH yi, Sonuçta forum başka, benim anlaşamadığım üst yönetimi başka :ok

Ağır nem ve yüksek sıcaklık ile o terlemeniz gayet normal. şu an klima çalışmıyor olsa, size yazı yazdığım bu ofis 38 derece olur ben de sucuk gibi olurdum. :kiskis

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Izmirde Egeticaret ve Galeribeyaz firmalarindan uygun fiyatla alisveris yapabilirsiniz.

Galeri beyaza sordum sitelerinde diamod electric 9 luk klima var 2099 lira aradım sordum montaj hariç fiyatmış montaj 500 liraymış ekstra boru parası varmış varmış ta varmış.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
Adanada evim 110m2 net yuvarlak hesap
2 adet 12lik klima 7/24 calisiyor.
Kuzey,Guney,Batı cepheli 7.kat (arakat)
isterseniz oda oda dereceleri cekip atayim.

klimalarim gunduzleri 25
geceleri yatak odasini 24 kullaniyorum.

klimalarin oldugu odalar 24-25 arasi
klimanin olmadığı odalar 26-27 arasinda

siz kullanim alanıniz kullanim alaniniz 20m2
hic tereddüdünuz olmasin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
Galeri beyaza sordum sitelerinde diamod electric 9 luk klima var 2099 lira aradım sordum montaj hariç fiyatmış montaj 500 liraymış ekstra boru parası varmış varmış ta varmış.
izmir icin baska firma aklima gelmiyor.
n11 kupon+ para puanla ciddi indirim elde edebilirsiniz.

forumda n11 kuponu paylasan arkadaslar oluyor.

B Çevrimdışı

bluedreams s

Yeni Üye
10 Tem 2019
4
43
Adanada evim 110m2 net yuvarlak hesap
2 adet 12lik klima 7/24 calisiyor.
Kuzey,Guney,Batı cepheli 7.kat (arakat)
isterseniz oda oda dereceleri cekip atayim.

klimalarim gunduzleri 25
geceleri yatak odasini 24 kullaniyorum.

klimalarin oldugu odalar 24-25 arasi
klimanin olmadığı odalar 26-27 arasinda

siz kullanim alanıniz kullanim alaniniz 20m2
hic tereddüdünuz olmasin.
Bılgılendırme ıcın ve zaman ayırıp cevap yazdığınız ıcın tesekkur ederim 12000 BTU tavsıye ettıgınız sekılde bı klıma alacaz artık teserkurler hersey ıcın eskılerın de dedıgı gıbı bılgı paylasıldıkca deger kazanır ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben de Kocaeli başiskelede oturuyorum. Anladığım kadarıyla ısıtma için kullanmayacaksın. O yüzden 12lik sana yeter. Arçelik ve beko da bakabilirsin. Ekolojik veya prosmart Modelleri işini görür. Hatta altus bile görür.
Tesekkur ederim ilginiz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt