Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Ghostkiller1 üstadım hoş geldin sefalar getirdin. Cümleten tüm forum üyesi arkadaşların geçmiş bayramları mübarek olsun.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Ghostkiller1 üstadım hoş geldin sefalar getirdin. Cümleten tüm forum üyesi arkadaşların geçmiş bayramları mübarek olsun.

merhaba hocam hoşbulduk.sizde hoşgeldiniz.nasılsınız iyisinizdir inşallah.sizinde geçmiş bayramınız mubarek olsun.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Hamdüsenalar olsun üstadım sağlığınıza duacıyız, sizlerde esenlikler içindesinizdir inşallah, en derin saygı sevgilerimle

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Hamdüsenalar olsun üstadım sağlığınıza duacıyız,  sizlerde esenlikler içindesinizdir inşallah,  en derin saygı sevgilerimle

çok şükür hocam bir sıkıntı yok.güzel dilek leriniz için teşekkür ederim bilmukabele aynı dileklerimle selamlıyorum.artık burdayız hocam Allhın izniyle.beklerim sık sık müsait oldukça gelin.yalnız bırakmayın buralarda.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a arkadaşlar klima btu hesaplaması keşife gelenler nasıl yapıyor acaba 
oda m2  / 2,2 * 1000  bu şekilde mi

27,40 m2 oda  / 2,2  * 1000  :   12,455 btu çıkıyor  hadi aydınlatma kişi sayısı 3 çatı katı 14,000 btu hadi bende 16,000 btu yeter gözüyle bakıyorum  ama satıcılar 18,000 btu yetmeyebilir diyorlar 27,40 m2 odaya üstelik 24,000 btu al diyorlar onu anlamış değilim 

keşfe gelenler nasıl hesabı yapıyor genelde

S Çevrimdışı

sagaya

Yeni Üye
11 Tem 2016
7

Merhaba arkadaşlar,foruma yeni üye oldum.(ghostkiller1 ) sayesinde.Daha önce donanım haber forumu takipcisiydim.Yaklaşık 10 günlük araştırmalarım sonunda klima tercihimi Panasonic Etherea KIT-E 18 QKE yana kullandım.1 haftadır ürünü tabiki soğutma modunda kullanıyorum.Montaj gayet başarılı geçti.En azından ben memnun kaldım servisten.Klimaya gelirsek ben genel itibariyle çok beğendim cihazı.Ben almak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim.En azından iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.Detaylı fotoları daha sonra paylaşmak istiyorum.

K Çevrimdışı

konficus

Yeni Üye
8 Tem 2016
5

ghostkiller1' Alıntı:
konficus' Alıntı:
Antalyadayım ... 

evt tamda yerindesiniz sıkıntı çıkmaz ...

da...

Merhaba, MODERN STAR MSEW-09, Klima piyasada neredeyse hiç yok antalyada web sitesindeki tüm yetkili satıcıları aradım, birinde bulabildim, 1500 e taksitle verdi en son, kesinlikle fiyatı düşmedi. Neyse aldım an itibari ile yarın gelip kuracaklarını söylediler. Dikkat etmem gereken birşey var mı? Ayrıca sigorta kutusu almalıyım sizce 9luk için kaçlık sigorta almalıyım, birde klima takılacak yerde tesisat filan yok uzatma ile götüreceğim elektiriği, fiş/priz/kablo şeklinde alacağım elektiriği, bu yüzden iş çıkışı gidip kablo ve fiş alacağım onlar kaçlık/kaç mm olmalı sizce? 
Klima takıldıktan sonra yorumlarımı ayrıca bildireceğim. Tek aklıma takılan bu klima Midea değil Modern Star, Midea ile bağlantısı ne?

M Çevrimdışı

manisa tarzanı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

konficus' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

da...

Merhaba, MODERN STAR MSEW-09, Klima piyasada neredeyse hiç yok antalyada web sitesindeki tüm yetkili satıcıları aradım, birinde bulabildim, 1500 e taksitle verdi en son, kesinlikle fiyatı düşmedi. Neyse aldım an itibari ile yarın gelip kuracaklarını söylediler. Dikkat etmem gereken birşey var mı? Ayrıca sigorta kutusu almalıyım sizce 9luk için kaçlık sigorta almalıyım, birde klima takılacak yerde tesisat filan yok uzatma ile götüreceğim elektiriği, fiş/priz/kablo şeklinde alacağım elektiriği, bu yüzden iş çıkışı gidip kablo ve fiş alacağım onlar kaçlık/kaç mm olmalı sizce? 
Klima takıldıktan sonra yorumlarımı ayrıca bildireceğim. Tek aklıma takılan bu klima Midea değil Modern Star, Midea ile bağlantısı ne?

Hayırlı olsun.

Dikkat edecekleriniz.

Montajda vakum yapılması şarttır. Bunlar fabirkadan vakumlu geliyor derlerse inanmayınız o servise işi bıraktırıp başka servis çağırınız.

Sigorta eklemekten önce. Fişten fişe kablo uzatma işi pek iyi olmaz. Çareniz yoksa yapabilirsiniz fakat taktığınız gibi kalmalı klimanın fişi devamlı tak çıkart olmamalı, ark yaptırabilir.

2,5 luk kablo fiş yaptırabilirsiniz. Klimanın üstündeki fişli kablo neyse ölçüsü oda olsa olurda. Hatta fazla yük olmasa iyi olur. O hattın bağlı olduğu sigortayı kapatıp nerelere lektrik gelip gelmediği tespitini kendinizde yapabilirsiniz.

Hatınızdaki kablo 1,5 lukta olabilir eviniz eskiyse. Öyle olsa bile 9binlik klimayı kaldırır sigorta takılmasa bile ama aynı linyede yük olması sorun oluşturabilir. Bunun için hattı bir kontrol edebilirseniz iyi olur. En iyi yöntem klimanın tek hatta çalışması olur.

Klimanız Midea dır. Midea ithalatçı şirket Modern klima kendi adını bastırmış. Kullanıp memnun olan arkadaşlar var.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sagaya' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,foruma yeni üye oldum.(ghostkiller1 ) sayesinde.Daha önce donanım haber forumu takipcisiydim.Yaklaşık 10 günlük araştırmalarım sonunda klima tercihimi Panasonic Etherea KIT-E 18 QKE yana kullandım.1 haftadır ürünü tabiki soğutma modunda kullanıyorum.Montaj gayet başarılı geçti.En azından ben memnun kaldım servisten.Klimaya gelirsek ben genel itibariyle çok beğendim cihazı.Ben almak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim.En azından iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.Detaylı fotoları daha sonra paylaşmak istiyorum.

hoşgeldin kardeşim sefalar getirdin.hayırlı uğurlu olsun kliman.Allahım  güle güle kullanmayı uzun yıllar sağlıkla nasip etsin inşallah.memnun olmanıza çok sevindim.ethera güzel cihazdır gerçekten.sizi üzeceğini hiç sanmıyorum.detaylı değerlendirmelerinizi bizimle paylaşabilirseniz ilerki günlerde memnun oluruz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

konficus' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

da...

Klima takıldıktan sonra yorumlarımı ayrıca bildireceğim. Tek aklıma takılan bu klima Midea değil Modern Star, Midea ile bağlantısı
merhaba kardşim.hayırlı olsun klimanız.inşşallah kurulumuda adam gibi yaptılarmı Allhın izniyle sizi rahat ettirir.fiyat itibariyle ucuz olduğu için demekki çok satış oldu stoklarda kalmadı.elinde olanda haliyle burnundan kıl aldırmamış.tamam fiyat olarak gene güzel sıkıntı yokta en azından biraz daha inebilirlerdi.baktılarki satış var indirime gitmemişler.
diğer kardeşimiz gerekeni yazmış.mutlaka ama mutlaka vakum yapılacak.hiçbir bahanesi yok ve kabul etmeyin.montajda bakır boru kullanılacak.gerçi kullandıkları bakır ama genede bilginizde olsun.
elektirik meselesine gelirsek evinizin tesisatı nasıl ne durumda tam bilemediğimiz ne desek boş olabilir.sigorta vs servis geldiğinde size söyler.çünki farklılık gösterebiliyor sigorta istekleri firmalarında.kablo kalınlığı gene aynı şekilde.
klima midea üretimi kardeşim.mideanın distiribitörü olan modern klima kendi adına yaptırmış.endişeniz olmasın kullanıcıları memnun.

S Çevrimdışı

sagaya

Yeni Üye
11 Tem 2016
7

ghostkiller1' Alıntı:
sagaya' Alıntı:

hoşgeldin kardeşim sefalar getirdin.hayırlı uğurlu olsun kliman.Allahım  güle güle kullanmayı uzun yıllar sağlıkla nasip etsin inşallah.memnun olmanıza çok sevindim.ethera güzel cihazdır gerçekten.sizi üzeceğini hiç sanmıyorum.detaylı değerlendirmelerinizi bizimle paylaşabilirseniz ilerki günlerde memnun oluruz.

çok tşk ederim.Allah herkesin gönlüne göre versin.görüşmek üzere.

K Çevrimdışı

konficus

Yeni Üye
8 Tem 2016
5

Evimin elektrik tesisatı pek iyi değil, eski bina, antalyanın kötü havalarında çok voltaj değişikliği yaşanıyor. 
korkum bu yüzden, servis gelmeden halletmek istedim o yüzden birde mevcut odamda dhaa önce klima yok bazı servislerin duvarı delmediğini duydum bu konuda deneyimleriniz nasıl?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

konficus' Alıntı:
Evimin elektrik tesisatı pek iyi değil, eski bina, antalyanın kötü havalarında çok voltaj değişikliği yaşanıyor. 
korkum bu yüzden, servis gelmeden halletmek istedim o yüzden birde mevcut odamda dhaa önce klima yok bazı servislerin duvarı delmediğini duydum bu konuda deneyimleriniz nasıl?
eski binada olsa 9 lık klimayı kaldırır fakat bu voltaj işi biraz sıkıntı yaratabilir.çok mu düşüyor çokmu yükseliyor.

duvar delme işi mecbur delcekler kardeşim.servislerin delmek istemedikleri perde beton yada beton.işçilikten kaçıyor üçkatçılar.her servis yapmaz bunu.bazı para gözlüler çıkıyor işte böyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt