Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hocam 1+1 demişsiniz yeter aslında oraya 18li,k çok bile bence. sizin eviniz taş ev derken örme taşmı. öyleyse baya bir kalınlık vardır sadece ısı olayı tavandandır. eğerki tavana içten 4 cm strafor kaplattırma imkanınız olursa çok süper olur ısıyı kesersiniz.

klimacı garantide kalmak için öyle diyor kendine göre haklıı.  ama orada devamlı çalışsa 12lik bile yeter emin olun. bu arada gözüm gen egörmemiş 2600 tl ye almış arkadaş klimayı :)

@9köy ustadım tavan fazlasıyla yuksek bırde ustune bırde eskı bına kayıp kacak cok olur
tarsusun sıcagının adanadan farklı yok

ızolasyon sonra mın. 18lık klıma tercıh etmensınde fayda goruyorum ama garantı 24luk olurdu

bak bak bak bana karşı geliyor birde girip bakmıyorum diye. ne o sen haier alıp arat kalan paraylada kebap yiyip şalgam içicektin değilmi. yidingmi  içtingmi. :)  

ben yeter diyorsam yeter  :@

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a 9köy hocam btu hesaplama nasıl yapılıyor  ne kadarlık btu klima ne kadarlık odayı ısıtır soğutur tam olarak kısa hesabı nasıl

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Öncelikle herkese iyi akşamlar, Cuma akşamınız mübarek olsun arkadaşlar. Evi taşıdık klimada dün tekrar taktakıldı. Montajdan sonra vakumluma 20 dakika kadar yapıldı ve gaz kaçağı için 15 ila 20 dakika arası beklendi. Servis elemanlarına gaz ölçümü yaptınızmı diye sordum ancak gaz kaçağı olmadığı için ölçüm gerek yok dediler. Aslında ölçüm yapmaları gerekirdi diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar.

Y Çevrimdışı

yesilsiyah

Yeni Üye
29 Haz 2016
4
Mideanın verdiği iki yıl garanti ve servis sayısnın az olması beni soğuttu. Madem iyi firmasın kardeşim uğur, baymak bile 5 yıl garanti verirken sen niye vermiyorsun. Mitsubishi de olsa daikin de olsa sonuçta elektronik cihaz 5 yıl garanti her zaman iyi dir.

Cep telefonu ve Led tv alırken bu kadar zorlanmadım devreleri yakmak üzereyim ramazan günü.
Son olarak baymak, mı Uğur mu alayım durumundayım. Ne tavsiye edersiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Öncelikle herkese iyi akşamlar, Cuma akşamınız mübarek olsun arkadaşlar. Evi taşıdık klimada dün tekrar taktakıldı. Montajdan sonra vakumluma 20 dakika kadar yapıldı ve gaz kaçağı için 15 ila 20 dakika arası beklendi. Servis elemanlarına gaz ölçümü yaptınızmı diye sordum ancak gaz kaçağı olmadığı için ölçüm gerek yok dediler. Aslında ölçüm yapmaları gerekirdi diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar.

@warrior33 kandilin mubarek olsun
Kardesim vakum bitiminde
Vakum cihazindaki valf kapatilip
Basinc degisimi varmi diye kontrol edilir
Sen bu asamaya kadar gormussun

Basinc degisimi yoksa gaz valfi acilir borulara gaz verilir iste o anda vakum makinasi manometresinde basinc okunur
Elaman dikkatsiz mis 1sn surmezdi bakmasi

Vakum duzgun yapilip kacak gocek olmadiysa korkulacak bir durum yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

yesilsiyah' Alıntı:
Mideanın verdiği iki yıl garanti ve servis sayısnın az olması beni soğuttu.  Madem iyi firmasın kardeşim uğur, baymak bile 5 yıl garanti verirken sen niye vermiyorsun. Mitsubishi de olsa daikin de olsa sonuçta elektronik cihaz 5 yıl garanti her zaman iyi dir.  

Cep telefonu ve Led tv alırken bu kadar zorlanmadım devreleri yakmak üzereyim ramazan günü.
Son olarak baymak,  mı Uğur mu alayım durumundayım. Ne tavsiye edersiniz.

Midea almak istemiyorsaniz garanti ve servis nedeniyle
Uguru tercih edebilirsiniz
Sonuçta gene midea alacaksiniz

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a sota hocam ve arkadaşlar ben sonuçta yazlıkta kullanmak amacı ile  klima alacağımdan dolayı 2,5 / 3 ay durmak için sadece soğutma yapan klima var o mantıklımı peki 18000 btu sadece soğutma

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

sığma klima buldum bu modeli acaba kaç btu resim çektim ama okumıyorum güzel hoşumada gitti buz gibi yapıyor

6nbaPP.png

ZdpX7a.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

aliveli78' Alıntı:
s.a sota hocam ve arkadaşlar ben sonuçta yazlıkta kullanmak amacı ile  klima alacağımdan dolayı 2,5 / 3 ay durmak için sadece soğutma yapan klima var o mantıklımı peki 18000 btu sadece soğutma

Tercih Ettiğin Alüminyum Olduğunu ve Önermediğimi Söylüyeyim

Gerisi Size Kalmış

Ha Soguturmu Sogutur ama Nekadar Verımlı Calısır Nekadar Elektrık Tuketımı Yapar Bunlara Bırsey Denemez

Sitesinde Gerekli Bılgıler Mevcut Degıl

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

Tercih Ettiğin Alüminyum Olduğunu ve Önermediğimi Söylüyeyim

Gerisi Size Kalmış

Ha Soguturmu Sogutur ama Nekadar Verımlı Calısır Nekadar Elektrık Tuketımı Yapar Bunlara Bırsey Denemez

Sitesinde Gerekli Bılgıler Mevcut Degıl

ARÇELİK BEKO MODELİNDEN BEĞENDİĞİN VARMI BANA UYACAK 18000 BTU ODAYI SOĞUTSUN BANA YETER 2,5/ 3 AY İÇİN

K Çevrimdışı

keahsonn

Yeni Üye
2 Tem 2016
3

Merhabalar...

Batman'da ikamet etmekteyim.  Malumunuz çok sıcak oluyor, yazın 50 derecenin üstünde sıcaklıkları görüyor. şu an oturduğum evde arçelik marka 18000 btu klima mevcut. eve ilk çıktığımda klima yeni takılmıştı. ilk sene gerçekten çok iyi soğutuyordu. 2.sene performansı biraz azaldı. servis çağırdım gelip baktılar sıkıntı yok dediler gaz değiştirdiler ama eski performansına ulaşamadı. bu yıl 3. senesi ve ciddi anlamda pert olmuş durumda. soğutma desen 3 yıl önceki performansının %50si diyebilirim. ayrıca her kış dış sıcaklık -10'un altına düştüğünde klima donuyor. sıcak su dökmeden dış üniteye çalışmıyor. yani anlayacağınız arçelik klimadan ben soğudum....

Gelelim asıl sorunuma ...
   Yeni bir eve çıkıyorum ev 2+1 , yaklaşık 70 m2 , salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı 40 m2. evde 1 adet gree marka klima var sanırım 7000lik ya da 9000 lik açtığım da  hafif bir rüzgar esiyor havası yaratıyor. kendisini bile soğutmuyor. yaklaşık 6000 tl lik bütçem var .  kışın donmayan yazın da 50 derecenin üzerinde saat 13'e kadar güneş alan yeni evde ortamı rahat soğutabilecek klima öneriniz var mı? şimdiden teşekkür ediyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

@keahsonn
evinizde yalitim var mi
eviniz arakat mi
Yanlis Anlamadiysam Iklimlendirilecek Alan 40m2

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

keahsonn' Alıntı:
Merhabalar...

Batman'da ikamet etmekteyim.  Malumunuz çok sıcak oluyor, yazın 50 derecenin üstünde sıcaklıkları görüyor. şu an oturduğum evde arçelik marka 18000 btu klima mevcut. eve ilk çıktığımda klima yeni takılmıştı. ilk sene gerçekten çok iyi soğutuyordu. 2.sene performansı biraz azaldı. servis çağırdım gelip baktılar sıkıntı yok dediler gaz değiştirdiler ama eski performansına ulaşamadı. bu yıl 3. senesi ve ciddi anlamda pert olmuş durumda. soğutma desen 3 yıl önceki performansının %50si diyebilirim. ayrıca her kış dış sıcaklık -10'un altına düştüğünde klima donuyor. sıcak su dökmeden dış üniteye çalışmıyor. yani anlayacağınız arçelik klimadan ben soğudum....

Gelelim asıl sorunuma ...
   Yeni bir eve çıkıyorum ev 2+1 , yaklaşık 70 m2 , salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı 40 m2. evde 1 adet gree marka klima var sanırım 7000lik ya da 9000 lik açtığım da  hafif bir rüzgar esiyor havası yaratıyor. kendisini bile soğutmuyor. yaklaşık 6000 tl lik bütçem var .  kışın donmayan yazın da 50 derecenin üzerinde saat 13'e kadar güneş alan yeni evde ortamı rahat soğutabilecek klima öneriniz var mı? şimdiden teşekkür ediyorum.

@aliveli78 arçelik dusunuyordunuz bakin arkadas ne diyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt