Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ben bu modeli düşünüyorum karar veremedim daha yazlık için sadece soğuk kullanak için bu marka model idealmidir 

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-18310-aa-ev-tipi-klima.html

S Çevrimdışı

shario

Yeni Üye
28 Haz 2016
1

Herkese merhabalar;

bu mesajı özel olarak Sota hocama da gönderdim ama , paylaşım ve diğer insanlara fikir olması açısından buraya da yazayım istedim.

Burada yazdıklarınızdan yola çıkarak iki adet klima arasında kaldım. 30 metre kare bir oda için 18.000 lik bir klima düşünüyorum. Bütçem 3000-3500 gibi bir şey.

Araştırmalarım sonucunda Midea Blanc (ki bunda bu forum da okuduklarım etkili oldu) ya da LG Sirius 18000 klima arasında kaldım. LG'de artık tekrar bakır boruya dönmüş. Siz bunlardan hangisini önerirsiniz acaba. Midea Blanc'i izmirde 2950 ye kadar buldum (taksitli). LG ise yeni olan Smart İnverter modeli 500 lira falan gibi daha pahalı.

Kimi forumlarda da York Sierra al falan gibi öneriler var.

Acil önerilerinizi bekliyorum. İzmir'deyim. Buradan gelecek yorumlara göre iş çıkışı gidip ödeme yapacağım.

T Çevrimdışı

tuğçe

Yeni Üye
29 Haz 2016
1

MERHABALR

Adana'da yaşıyorum ve evime klima almayı düşünüyorum ; fakat klimalardan modellerden markalardan falan hiç anlamam. evim 6 katlı binanın 4. katı, klimayı taktıracağım oda yaklaşık 15-17 m2, sadece soğutma amaçlı kullanacağım klimayı, ev kaloriferli. klimada istediğim özellikler ; mümkünse hiç ses çıkarmasın, yeterince soğutsun ve soğuturken de havayı kirletmesin, baş ağrısı yapmasın. bütçem 1500 max 2000 TL. Bu şekilde fiyat performans oranı yüksek olan klima tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Y Çevrimdışı

yesilsiyah

Yeni Üye
29 Haz 2016
4

Merhana üstatalar.
Oda 16m2
Cephe güney ve batı yaklaşık 3er metre pencereler. Bütün gün güneşli alıyor.
Şehir Sakarya
Yalıtım Amerikan syding
Sadece soğutma amaçlı kullanılacak klima tavsiyesi bekliyorum.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

tuğçe' Alıntı:
MERHABALR

Adana'da yaşıyorum ve evime klima almayı düşünüyorum ; fakat klimalardan modellerden markalardan falan hiç anlamam. evim 6 katlı binanın 4. katı, klimayı taktıracağım oda yaklaşık 15-17 m2, sadece soğutma amaçlı kullanacağım klimayı, ev kaloriferli. klimada istediğim özellikler ; mümkünse hiç ses çıkarmasın, yeterince soğutsun ve soğuturken de havayı kirletmesin, baş ağrısı  yapmasın. bütçem 1500 max 2000 TL. Bu şekilde fiyat performans oranı yüksek olan klima tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

merhaba hoşgeldiniz forumumuza sefalar getirdiniz.m2 nize 9000 btu klima rahatlıkla yeterli olur.ses olayına gelirsek iç ünite sesleri genelde birbirleri ile hep aynıdır klimalarda.çok ufak farklılıklar olabilir.bunu ancak siz fan hız kademesinden kendi rahatsızlık derecenize göre ayarlayabilirsiniz.

dış ünite sesi ise işte burda farklılık gösteriyor ses olayı.genelde alt klasman dediğimiz klimalarda ses olayı birbirini aratmaz.sessiz dış ünite için me önerebilirim.fakat bütçenizi  500 tl gibi arttırmanız gerekebilir.

fakat şuda varki soputmada dış üniteler aşırı sesli çalışmaz kolay kolay.ama genede bir ses olabilir.ben bütçeniz doğrultusunda:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE09RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-64.html

bu iki seçeneği değerlendirin.mission özellikle güzel cihazdır.soğutma için gereksiz bu kadar rakam lar ama siz ses olayına dikkat çektiğiniz için ben direk bu cihazı tavsiye ettim.sonuşta sizin işinizi:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html 

bu klimada görecektir.tabiki yukarıdaki klimalar daha performanslı ve verimlidir.siz değerlendirin daha sonrasında yardımcı olmaya çalışırız.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

yesilsiyah' Alıntı:
Merhana üstatalar.
Oda 16m2
Cephe güney ve batı yaklaşık 3er metre pencereler. Bütün gün güneşli alıyor.
Şehir Sakarya
Yalıtım Amerikan syding
Sadece soğutma amaçlı kullanılacak klima tavsiyesi bekliyorum.

merhaba hoşgeldiniz forumumuza sefalar getirdiniz.normal şartlarda size 9000btu yeterli gelir.fakat cam olayına takıldım bir resim gönderme şansınız varsa daha net değerlendirirz durumunuzu.birde kaçıncı katda kulklanılacak bu klima.benim anladığım iki duvarda 3 er mt cam var.böyle ise size 12 lik daha iyi olur.çünki camlar ne kadar korunaklıda olsa ısıyı geçiriyor ve sizin camlarınızda ufak değil.soğutma için işinizi görebilecek fiyatıda uygun güvenebileceğimiz klima:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html

aynı modelim 12 liğide olabilir.bayilerinde 9 luğunu 1400 e kadar alma şansınız var.12 liğini ise 1500 e kadar.neden yazıyorum fiyatı bayiden alırsanız bu fiyatlara kadar indirin bayiyi.bu fiyat opsiyonunu rahat yapıyorlar.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

shario' Alıntı:
Herkese merhabalar;

bu mesajı özel olarak Sota hocama da gönderdim ama , paylaşım ve diğer insanlara fikir olması açısından buraya da yazayım istedim.

Burada yazdıklarınızdan yola çıkarak iki adet klima arasında kaldım. 30 metre kare bir oda için 18.000 lik bir klima düşünüyorum. Bütçem 3000-3500 gibi bir şey.

Araştırmalarım sonucunda Midea Blanc (ki bunda bu forum da okuduklarım etkili oldu) ya da LG Sirius 18000 klima arasında kaldım. LG'de artık tekrar bakır boruya dönmüş. Siz bunlardan hangisini önerirsiniz acaba. Midea Blanc'i izmirde 2950 ye kadar buldum (taksitli). LG ise yeni olan Smart İnverter modeli 500 lira falan gibi daha pahalı.

Kimi forumlarda da York Sierra al falan gibi öneriler var.

Acil önerilerinizi bekliyorum. İzmir'deyim. Buradan gelecek yorumlara göre iş çıkışı gidip ödeme yapacağım.

merhaba arkadaşım.blanc serisi güzeldir.lg smart inverterde yeni çıktı bu modeli.veriler ve işlevselliği güzel duruyor.fiyat olarak sizin için sorun yoksa lg yi alabilirsiniz.york felan saklın bulaşmayın.gree üretimi ve sorunlu klima.özellikle izmirde alıpta iade eden arkadaşlar oldu bu klimayı.en büyük sorunu sensör problemi var.gördüğünüz yerde kaçın desem yeridir inanın.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

aliveli78' Alıntı:
ben bu modeli düşünüyorum karar veremedim daha yazlık için sadece soğuk kullanak için bu marka model idealmidir 

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-18310-aa-ev-tipi-klima.html

merhaba arkadaşım.arçelik aliminyum kondanser daha doğrusu tamamı aliminyum ve kalitesiz bir marka.alınmasdı için fiyatının çok güzel olması gerekiyorki güzelde değil fiyatı.aynı paraya hatta daha ucuz adam gibi klima varken bu para verilmez arçeliğe.ben size bütçeniz doğrultusunda:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

biraz daha üstü verim olarak iyidir:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

linkler örnek amaçlıdır.

Y Çevrimdışı

yesilsiyah

Yeni Üye
29 Haz 2016
4

Midea moderstar fiyat neden böyle hocam. Neyi eksik bu modellerin.
Camlar tahmin ettiğiniz gibi 3er metre 2 adet.
Sakaryadan bayiden midea blanc 12000 lik sordum 2400tl dedi. internetten bulduğun fiyata veremeyiz biz diye söyledi servis. Birde servis sayısının az olması biraz kuşkuda bırakıyor beni. İlerde servis bulmak için sorun yaşamayalım.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

yesilsiyah' Alıntı:
Midea moderstar fiyat neden böyle hocam.  Neyi eksik bu modellerin.
Camlar tahmin ettiğiniz gibi 3er metre 2 adet.
Sakaryadan bayiden  midea blanc 12000 lik sordum 2400tl dedi.  internetten bulduğun fiyata veremeyiz biz diye söyledi servis.  Birde servis sayısının az olması biraz kuşkuda bırakıyor beni.  İlerde servis bulmak için sorun yaşamayalım.

s.a beko arçelik servisleri türkiyenin her ilinde ilçesinde bazı büyük köylerde bile var 

ben yıllarca beko klima kullandım çok memnunum  

yazlığıma da alacam gene beko arçelik alırım 

bilmediğim markalara güvenemem

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
@aliveli78 Her Görüşe Saygı Duyarız

Gunluk Klıma Kullanım Surenız Nedır yada Kullanım Seklınız Nasıl

evde izmir de yazları  günde en az 10 / 13 saat kullanıyordum 25 / 27 dereceye ayarlıyorum ( soğutma sadece ısıtma kullanmam doğalgaz var ) beko 7605 14800 btu soğutma modeli vardı 5 sene oldu alalı bakımını düzenli yaptırıyorum günde  10 / 13 kw elektrik tüketiyordu ama sadece klima değil toplamda 

yazlık içinde 2,5 / 3 ay duracağımdan günde  10 saat kullanırım diye düşünüyorum  

kendi fikrim yıllarca beko klima kullanan birisi olaraktan çok memnunum ben

bende herkesin marka modeline bende saygı duyarım

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

yesilsiyah' Alıntı:
Bana soruyorsanız ilk defa evde klima kullanacam.

s.a günde en az kaç saat kullanmayı düşünüyorsun

klimayı aç kapa yapmak ( ev soğudu kapatayım 1 saat sonra tekrar açayım dersen ) daha fazla elektrik tüketimine sebeb olduğundan ben kapatmam klimayı genelde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt