Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

muratgungor

Yeni Üye
25 Haz 2016
2

Sota' Alıntı:
muratgungor' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba, 

Öncelikle sitenize yeni üye oldum sayenizde klimalarla ilgili bir çok şey öğrendim ayrıca 4-5 gündür şu sıcak yaz aylarından korunmak için klima arayışı içerisindeyim. Fakat etrafta o kadar çok bilgi kirliliği var ki hava kirliliğinden beter sanırsın. İnanın Arçelik klimayı da tavsiye eden var Mitsubishi klimayı da tavsiye eden var. Buraya kadar her şey normal fakat işin garibi Arçelik klimaya da rezil diyen var Mitsubishi klimaya da rezil diyen var. Yani klimalar içerisinde bir Ferrari bulamadım ben açıkçası ya da her markanın kendince bir Ferrarisi var ama kimisine fiyat ya da performans olarak hitap etmiyor. Elbette Mitsubishi klima içlerinde en iyisi hatta klimaların şahı ama benim o kadar verebilecek param yok, bütçem kısıtlı. Her neyse benim sizden net bir tavsiyeye ihtiyacım var. Konuyla ilgili, bilgi birikimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Almayı düşündüğüm klima: Uğur USMART PLUS 18 A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

http://www.beyazesyamerkezi.com/Ugur-USMART-PLUS-18-A-18000-Btu-h-Inverter-Klima.html?ref=akakce&v=1.77.2

Bu sitede 2.429 TL'lik fiyatıyla piyasadaki bu seri klimalar içerisinde en düşük fiyatlı olanı. Ayrıca; 

Enerji Sınıfı (sezonsal soğutma) - A++ 
Enerji Sınıfı (sezonsal ısıtma) - A+ 
Sezonsal Soğutma SEER - 6,5W/W 
Sezonsal Soğutma SCOP - 4,2W/W 

değerleri ile de gayet verimli görünüyor. 

Şimdi fiyat olarak ve kağıt üzerinde her şey mükemmel görünüyor. Benim sorum; 

-Bu klimayı kullanan arkadaşların genel olarak düşüncesi nelerdir? 
-Bu klima Midea üretimi bir klima mı? 
-Bu klima genel olarak bekleneni verebiliyor mu?

-Bu klimanın montajında bakır boru mu yoksa alüminyum borular mı kullanılıyor? 

Yok ben bu klimayı tavsiye etmiyorum diyen arkadaşlar 2500 ile 2700 arası A++ bir klima önerebilirler mi? 

Adana'da yaşıyorum, Evim güney ve batı cepheli, 7 katlı apartmanın 6. katındayım. Klimayı 3 yazın 3 ay boyunca gece gündüz çalıştıracak olduğumuzdan uzun kullanımda enerji tasarrufu da benim için önemli. Ay sonu 150 liralık fatura görmek pek istemem açıkçası :) 

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Hemşo Forumumuza Hoşgeldın Sogutulacak Alan Kac m2 Yazmamıssın
Bırde Evın Yalıtım Durumu Nedır

Hoş buldum gardaş. Soğutulacak alan 30-35 m2 bina eski bir bina o yüzden yalıtım falan hak getire.

W Çevrimdışı

waltora

Yeni Üye
24 Haz 2016
2

Sota' Alıntı:
@waltora hoşgeldiniz

Allah Anali Babali Buyutsun

Soylediginiz sartlari surekli kullanimda 12lik modeller size yeterli gelecektir

FH ve EF serisi ME Ust Segment Klimalaridir
Buna Bagli Olarak Fiyatlari 1 tik Yukarıdadir

ME SF35 Serisini Uzun Yillar Rahatlikla Sorunsuz Kullanirsiniz
FH-EF 35 serisini Almak Size Kalmis

teşekkür ederim iyi dilek ve tavsiyeleriniz için. FH-35 almaya karar verdik. kısmetse salı günü montaja gelecekler. 5200 tl peşin fiyata anlaştım.

M Çevrimdışı

morfeusgt

Yeni Üye
26 Haz 2016
2

Arastirmama gore  midea  markasindan bir klima alacagim 18k btu olan   ama gel gelelim bu  diş unite ses sorunu canimi sıkıyor  Oturdugum salonun balkonun diş duvarina montaj ettirmeyi dusunuyorum acaba bu benim ve alt komsumun rahatsiz olmasina sebep olurmu 
MehmetMeks arkadasimizdanda   Adana'Dan klimayi hangi subeden aldiniz acaba
veya farkli yardimci olacak arkadaslara yardima acigim adana  seyhan tarafinda oturuyorum..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

@morfeusgt Midea Son modellerinde Dis unitede Ses Problemini Asti
Geri Bildirimler O yonde

Polis evi kavsaginda eyvan kebap otoparki bitisiginde
Iklimsa Bayi var
Hem panasonic Hemde Midea Bayiligide Var

Sahibi Oldukça Bey Efendi Biri Yusuf Bey
Beni Şöylerseniz Size Herturlu Yardimda Bulanacaktir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

waltora' Alıntı:
Sota' Alıntı:
@waltora hoşgeldiniz

Allah Anali Babali Buyutsun

Soylediginiz sartlari surekli kullanimda 12lik modeller size yeterli gelecektir

FH ve EF serisi ME Ust Segment Klimalaridir
Buna Bagli Olarak Fiyatlari 1 tik Yukarıdadir

ME SF35 Serisini Uzun Yillar Rahatlikla Sorunsuz Kullanirsiniz
FH-EF 35 serisini Almak Size Kalmis

teşekkür ederim iyi dilek ve tavsiyeleriniz için. FH-35 almaya karar verdik. kısmetse salı günü montaja gelecekler. 5200 tl peşin fiyata anlaştım.

Sadece 150lira Bir Indirdiler Birde Pesin Anlamissiniz
Neyse Hayırlı Olsun
Evladiyelik Klima Sahibi Oldunuz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

muratgungor' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Hemşo Forumumuza Hoşgeldın Sogutulacak Alan Kac m2 Yazmamıssın
Bırde Evın Yalıtım Durumu Nedır

Hoş buldum gardaş. Soğutulacak alan 30-35 m2 bina eski bir bina o yüzden yalıtım falan hak getire.

Ugur Birdefa Kafandan Sil
Tamam Ugur Midea Uretimi ama
Midea Parana Gore Mal Uretir
Fiyatindan Anlıyorsundur Zaten

Surekli Kullanimda 15lik Rahat Rahat Yetecektir
18lik Tercihine Kalmis

Butcene Gore Midea Blanc Serisine Bakabilirsin
Onceki gun Bir Arkadasa Aldirdik Memnun Olduğunu
Belirtti

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

durbre' Alıntı:
Sota' Alıntı:
elegance serısının plastık kalıtesı dusuk onu belırtmek ısterım blanc serısı daha elle tutulur ve goze hıtapta edıyor

dıs unıte neredeyse aynı ufak tefek farklılıklar var

peki bu plastik kalitesinin düşük olmasının ne gibi olumsuz yanları var? fark ne oluyor?

Zamanla Icinde Sıcak Soguk Maruz Kalacagi icin
Erken Donemde Gevreme Olasiligi Cok Yuksek

Gevrerse Ne Olur Yillik Bakimda Esnasinda Gevreyen Tirnaklar Kirilirsa
Plastik Aksami Langur Lungur Oynayan bir Ic Uniten olur

Y Çevrimdışı

ynsmr

Yeni Üye
26 Haz 2016
1

Evin bunaltıcı sıcağını hafifletmek için klima almayı düşünüyorum 

Bütçem 3,000 tl duruma göre biraz üste çıkabilirim

Evin planı aşağıda resimde görülüyor  klimanın takılacağı duvar belirledim Mutfak ve Salonun klimanın yerine göre sogutabileceğimi düşünüyorum ama yatak odalarınında serinlemesi lazım 

Bu yüzden klimanın yeri doğrumu ve evi hangi klimayı kaç btu alırsam sogutabilirim evi

Tavsiyelerinizi bekliyorum

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

Sota' Alıntı:
gogo_' Alıntı:
=)  yaz'ımı kış'a çevirdin olmuş pek sevimli geldi..Vakum olayını zaten videolar vsvs araştırmaktan şuan kendim bile makinasıyla yapabilirim modundayım sorun yok o konuda =) Tek endişem servis aslında,sakaryadayım ve bu şehirde tutulmaması halinde servis olmama veya var olan 2 yerin bayiiliği iptal etme olasılığı olabilirmi diye muallaktayım sonra yedek parça vsvs uzun meseleler. Muadillerine vereceğim 200-300 tl değermi ne düşünüyosun.3model yazıyorum aşağıya.
http://urun.n11.com/klima/yetkili-bayiden-panasonic-kit-ue9rke-yeni-urun-inverter-klima-a-P50184815
http://www.mitsubishiklima.co/Mitsubishi-SRK-25-ZMP-S1-Klima.php
http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue9-qke-inverter-klima-P118095051

Modern Klıma Oyle Paravan Bır Sırket Degıldır Yaklasık 60+ Kusur Ilde Orgutlenmıs Durumda
Panasonıc Dıstırıbıtorlugunu Yapan Protekte
Modern Klımanın Yan Kurulusu

Herturlu Modern Klımaya Cıkıyorsun :)
Haklısın panasonıc ve midea yı aynı firma satıyor dikkatimden kaçmış..Daha fazla kafa kurcalamadan sağlam bi pazarlıkla panasoniğe yükleniyorum olmaz ise midea cepte zaten..Teşekkürler bilgilendirmelerin için =)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

@gogo_ simdiden hayirli olsun diyelim
Montaj asamalarini ve urun memnuniyetli bizimle paylasirsan seviniriz
Ayni marka ve modeli almak isteyenlere
Refere olmuş olursun

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Merhabalar arkadaşlar. 1-2 gündür forumu takip ederek bir fikir arıyorum klima adına çünkü bugüne kadar hiç klima kullanmadım, yazın vantilatör, kışın ufo kullandım. 2 günlük arayışım sonucunda öğrendiğim her odanın hikayesi farklı soğutulmak istenen alan ölçüleri vs. Bu yüzden aşağıda paylaştığım odayı iklimlendirme için sizden yardım istiyorum.
* Hanımda bende çalıştığım için evde geçirilen süre akşam 20:00dan sabah 08:00'a kadar.
* Klima eğer 2000 wattlık ufodan daha az enerji harcıyor ise hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak.
* Evim Aydın/ Didimde , güney ve doğu cephesinden neredeyse sabah 9dan akşam 7:30a kadar güneş alıyor.
* Salonum "L" şeklinde ve dış duvarların ikisinde de pencere var krokide görebileceğiniz gibi.
* Klimayı konumlandırmak için tek uygun duvar resimde çizdiğim duvar gibi diğer taraflarda pencere veya akvaryumun üzerine geldiği için düşünemiyorum.
Aslında limitim 2000-2500 civarı fakat eğer birisi fiat diğeri ferrari olacaksa dedemden biraz yardım alıp 4000-4500 civarına çekebilirim bu yüzden bir adet "Midea" bir adet "Mitsubishi" tavsiyesi verebilirseniz çok sevinirim.

gobOm0.jpg

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Eklemeyi unutmuşum, bina çok eski değil 3-4 senelik fakat yalıtım falan var mı emin değilim. Yokmuş gibi düşünerek tavsiye verebilirseniz sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

@Darth Vader forumumuza Hosgeldiniz
7/24 kullanim yaparsaniz 9luk modeller cok rahat isinizi gorecektir
Ama ac kapa yaparsaniz konforu bozulmus odanin
Tekrar iklinmesi kucuk btu klimalar zaman alacaktir
Bu durumda 12lik tercihi daha yerinde olur

Gelelim Tavsiye Isine

Dusuk Butce icin
Midea Blanc

Yuksek Butce icin
Daikin Shira ve üzeri
Mitsubishi SF
Panasonic Etherea

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Sota' Alıntı:
@Darth Vader forumumuza Hosgeldiniz
7/24 kullanim yaparsaniz 9luk modeller cok rahat isinizi gorecektir
Ama ac kapa yaparsaniz konforu bozulmus odanin
Tekrar iklinmesi kucuk btu klimalar zaman alacaktir
Bu durumda 12lik tercihi daha yerinde olur

Gelelim Tavsiye Isine

Dusuk Butce icin
Midea Blanc

Yuksek Butce icin
Daikin Shira ve üzeri
Mitsubishi SF
Panasonic Etherea

Hoşbulduk efendim.Çok teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için.  24 saat çalıştırmam enerji tüketimi açısından belimi büker diye düşünüyorum o yüzden 12lik bakayım, bu bağlamda mitsubishi için seri yerine model tavsiyesi verebilirseniz çok muttlu olurum. Birde evim arakatta, 2,60 yüksekliğim var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt