Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

afatmutlu' Alıntı:
selamın aleyküm üstadlar
yeni üyeyim,
1 aydır  klima almayı düşünüyorum .
mustekil evde 3 katta oturuyorum  salonum 20 mt kare ön tarafta iki odam var, odalar sabah saat 11'den başlıyor  güneş almaya batıncaya kadar sürekli güneşe maruz kalıyor evin için sauna gibi 35c -36c gösteriyor.içten ısı yatılımı var ancak catı yok üç tarafı açık anlayacağınız yanıoz ::) yeni evliyim bıktık vala  acaba hangi marka ve büyüklükte yaz kış kullancağım elektrik faturası bakımından uygun hangi klimaları önerirsiniz.
bütçem 2800 çivari maksimum

Yalıtım Olması Sızın Icın Buyuk Avantaj Ust Serı 9luk Klımalar Oraya Cok Rahat Sekılde Iklımlendırebılırsın

Iyı Bır Pazarlık Yaparak 2800-2900 9luk Panasonic Etherea yada Mitsubishi Electric SF25 Alabılırsınız

Mitsubish SF25 Kampanya Fıyatı 3470 Olsada Sıkı Bır Pazarlık yada Tanıdık Bır Bayıden 3000 Cıvarına Fıyat Alabılırsınız

S Çevrimdışı

sayinbal

Yeni Üye
23 Haz 2016
8

arkadaşlar inverter A++ midea 7/24 çalıştırsam sabit sıcaklıkta soğutsam çok elektrik yakar mı acaba

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

osmanadana' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

-Adana'da yaşıyorum.
-Evim 13 katlı binanın 6. katı,sıfır bina mantolama var.
-Güney,dogu ve kuzeye açık.
-Oturma odasına 18'lik bir klima alıp ; hol,oturma odası ve yatak odasını sogutmayı düşünüyorum.
-Sadece sogutma amaclı kullanılacak.
-Çalıştıgım için haftaici aksamları yatak odasının soguması gerekiyor.
-Haftasonu'da tüm alan için kullanılacak.
-Güney cephede duvarın yarısını kaplayan 2 adet pencere,dogu cephede duvarın yarısını kaplayan sürgülü cam kapı var.

Ekte planı gönderiyorum.Tavan yüksekliği 2.70Metre

Kaç btü ve hangi markayı önerirsiniz.Bütcem max. 3000 tl. Tesekkürler.

v4avrr.jpg

Hemşo Hosgeldın Forumumuza Cayır Cayır Yanıyoruz Bu aralar Allah Yardımcımız Olsun
Neyse Haftaya Sıcaklıklar Bır Nebzede Olsa Dusecek

Yatak Odasına Hole Dogrudan Bakacak Sekılde Montaj Yapılırsa
Sıcagı Rahatlıkla Kırarsın Zaten Mantolama Varmıs Buyuk Avantaj

Butcene Gore 18lik Panasonic Ultra Efficiency Serısını Rahatlıkla Isını Gorecektır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

muratgungor' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba, 

Öncelikle sitenize yeni üye oldum sayenizde klimalarla ilgili bir çok şey öğrendim ayrıca 4-5 gündür şu sıcak yaz aylarından korunmak için klima arayışı içerisindeyim. Fakat etrafta o kadar çok bilgi kirliliği var ki hava kirliliğinden beter sanırsın. İnanın Arçelik klimayı da tavsiye eden var Mitsubishi klimayı da tavsiye eden var. Buraya kadar her şey normal fakat işin garibi Arçelik klimaya da rezil diyen var Mitsubishi klimaya da rezil diyen var. Yani klimalar içerisinde bir Ferrari bulamadım ben açıkçası ya da her markanın kendince bir Ferrarisi var ama kimisine fiyat ya da performans olarak hitap etmiyor. Elbette Mitsubishi klima içlerinde en iyisi hatta klimaların şahı ama benim o kadar verebilecek param yok, bütçem kısıtlı. Her neyse benim sizden net bir tavsiyeye ihtiyacım var. Konuyla ilgili, bilgi birikimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Almayı düşündüğüm klima: Uğur USMART PLUS 18 A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

http://www.beyazesyamerkezi.com/Ugur-USMART-PLUS-18-A-18000-Btu-h-Inverter-Klima.html?ref=akakce&v=1.77.2

Bu sitede 2.429 TL'lik fiyatıyla piyasadaki bu seri klimalar içerisinde en düşük fiyatlı olanı. Ayrıca; 

Enerji Sınıfı (sezonsal soğutma) - A++ 
Enerji Sınıfı (sezonsal ısıtma) - A+ 
Sezonsal Soğutma SEER - 6,5W/W 
Sezonsal Soğutma SCOP - 4,2W/W 

değerleri ile de gayet verimli görünüyor. 

Şimdi fiyat olarak ve kağıt üzerinde her şey mükemmel görünüyor. Benim sorum; 

-Bu klimayı kullanan arkadaşların genel olarak düşüncesi nelerdir? 
-Bu klima Midea üretimi bir klima mı? 
-Bu klima genel olarak bekleneni verebiliyor mu?

-Bu klimanın montajında bakır boru mu yoksa alüminyum borular mı kullanılıyor? 

Yok ben bu klimayı tavsiye etmiyorum diyen arkadaşlar 2500 ile 2700 arası A++ bir klima önerebilirler mi? 

Adana'da yaşıyorum, Evim güney ve batı cepheli, 7 katlı apartmanın 6. katındayım. Klimayı 3 yazın 3 ay boyunca gece gündüz çalıştıracak olduğumuzdan uzun kullanımda enerji tasarrufu da benim için önemli. Ay sonu 150 liralık fatura görmek pek istemem açıkçası :) 

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Hemşo Forumumuza Hoşgeldın Sogutulacak Alan Kac m2 Yazmamıssın
Bırde Evın Yalıtım Durumu Nedır

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

Selam tekrar; Mesajımı yeniliyorum çünkü odayı ölçtüğümde değerler umduğumdan farklı çıktı.
Oda Ölçüleri : 3.5m x 5.05m Tavan Boyu : 2.65m
Bina özellikleri : 2 katlı ve 2.kat (Çatı Normal Kiremit çatı +çatı boşluğundada yalıtım mevcut)
Oda fotoğraflarını paylaşıyorum çünkü bol pencereli olmakla beraber oda sabah güneşini alıyo.Bu özelliklere istinaden 9000tbu yeter gönüyo hesaplara göre ama Pencere olayı ne kadar etki eder bilemedim.Yani 1200btu almam diye bişey yok zaten onu alacaktım ama m2 olayı düşündürdü boş yere daha güçlü makine alıp ses de de artış gereksiz olabilir, yinede yardımcı olursanız sevinirim.(Haftada 1-2 gün kaldığım yer bu bahsettiğim yer)

AJOoA7.jpg
v4a0gO.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

9luk Yeterlı Gelecektır

Sadece Sabah Gunesını Aldıgını Zaten Belırtmıssınız. Sabah Gunesı Zaten Okadar Yakıcı Olmaz

9luk Rahat Rahat Yeter

Adana Gıbı Memlekette 27m2 Sabah Gunes Dogusundan Batısına Kadar Gunes Alan Odamda 12lık Calısıyor
Cam Alanı Senınkınde Daha Fazla Dusun Gerısını :)

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

Sota' Alıntı:
9luk Yeterlı Gelecektır

Sadece Sabah Gunesını Aldıgını Zaten Belırtmıssınız. Sabah Gunesı Zaten Okadar Yakıcı Olmaz

9luk Rahat Rahat Yeter

Adana Gıbı Memlekette 27m2 Sabah Gunes Dogusundan Batısına Kadar Gunes Alan Odamda 12lık Calısıyor

Ahahahah bilirim ya adana'da da bulundum işim icabı.O zaman tekrar başa dönüp marka model aramaya başlıyorum.(Ne güzel MİDEA Blanc 12000btu alıyodum pazartesi,hatta pazarlık bile yapmıştım 2150tl ye,boşa dil döktük =)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

gogo_' Alıntı:
Sota' Alıntı:
9luk Yeterlı Gelecektır

9luk Rahat Rahat Yeter

Ahahahah bilirim ya adana'da da bulundum işim icabı.O zaman tekrar başa dönüp marka model aramaya başlıyorum.(Ne güzel MİDEA Blanc 12000btu alıyodum pazartesi,hatta pazarlık bile yapmıştım 2150tl ye,boşa dil döktük =)

Suan Ozelden BırArkadasla Konusyorum Adanadan Mıdea Elegance Almıs

25 Yaptım Ayaklarım Donuyor Dıyor :)

Patlat 9luk Blanc Hayırlı Olsun Sımdıden Vakumu Olayını Aman Haa Unutma

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

Sota' Alıntı:
gogo_' Alıntı:

=)  yaz'ımı kış'a çevirdin olmuş pek sevimli geldi..Vakum olayını zaten videolar vsvs araştırmaktan şuan kendim bile makinasıyla yapabilirim modundayım sorun yok o konuda =) Tek endişem servis aslında,sakaryadayım ve bu şehirde tutulmaması halinde servis olmama veya var olan 2 yerin bayiiliği iptal etme olasılığı olabilirmi diye muallaktayım sonra yedek parça vsvs uzun meseleler. Muadillerine vereceğim 200-300 tl değermi ne düşünüyosun.3model yazıyorum aşağıya.
http://urun.n11.com/klima/yetkili-bayiden-panasonic-kit-ue9rke-yeni-urun-inverter-klima-a-P50184815
http://www.mitsubishiklima.co/Mitsubishi-SRK-25-ZMP-S1-Klima.php
http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue9-qke-inverter-klima-P118095051

O Çevrimdışı

osmanadana

Yeni Üye
25 Haz 2016
2

Sota' Alıntı:
osmanadana' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

-Adana'da yaşıyorum.
-Evim 13 katlı binanın 6. katı,sıfır bina mantolama var.
-Güney,dogu ve kuzeye açık.
-Oturma odasına 18'lik bir klima alıp ; hol,oturma odası ve yatak odasını sogutmayı düşünüyorum.
-Sadece sogutma amaclı kullanılacak.
-Çalıştıgım için haftaici aksamları yatak odasının soguması gerekiyor.
-Haftasonu'da tüm alan için kullanılacak.
-Güney cephede duvarın yarısını kaplayan 2 adet pencere,dogu cephede duvarın yarısını kaplayan sürgülü cam kapı var.

Ekte planı gönderiyorum.Tavan yüksekliği 2.70Metre

Kaç btü ve hangi markayı önerirsiniz.Bütcem max. 3000 tl. Tesekkürler.

v4avrr.jpg

Hemşo Hosgeldın Forumumuza Cayır Cayır Yanıyoruz Bu aralar Allah Yardımcımız Olsun
Neyse Haftaya Sıcaklıklar Bır Nebzede Olsa Dusecek

Yatak Odasına Hole Dogrudan Bakacak Sekılde Montaj Yapılırsa
Sıcagı Rahatlıkla Kırarsın Zaten Mantolama Varmıs Buyuk Avantaj

Butcene Gore 18lik Panasonic Ultra Efficiency Serısını Rahatlıkla Isını Gorecektır

Hocam bilgi için teşekkür ederim.Dedigin gibi yanıyoruz 2 gündür...

Yalnız klima baglantısı yatak odasında baska tarafa bakıyor.Krokide gördügün gibi sadece mutfaktaki konuma koyabilirim..

Panasonic Ultra Efficiency iyi mi tavsiye edersin yoksa Midea Blanc i mi?

Birde Midea Blanc'in 18000liğini 2850 tl fiyat aldım sence makul mü?

Bu arada arkadaşlar 15000 btü nünde krokideki alan icin yeterli olacagını söylüyor sen ne dersin?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

gogo_' Alıntı:
Sota' Alıntı:

=)  yaz'ımı kış'a çevirdin olmuş pek sevimli geldi..Vakum olayını zaten videolar vsvs araştırmaktan şuan kendim bile makinasıyla yapabilirim modundayım sorun yok o konuda =) Tek endişem servis aslında,sakaryadayım ve bu şehirde tutulmaması halinde servis olmama veya var olan 2 yerin bayiiliği iptal etme olasılığı olabilirmi diye muallaktayım sonra yedek parça vsvs uzun meseleler. Muadillerine vereceğim 200-300 tl değermi ne düşünüyosun.3model yazıyorum aşağıya.
http://urun.n11.com/klima/yetkili-bayiden-panasonic-kit-ue9rke-yeni-urun-inverter-klima-a-P50184815
http://www.mitsubishiklima.co/Mitsubishi-SRK-25-ZMP-S1-Klima.php
http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue9-qke-inverter-klima-P118095051

Modern Klıma Oyle Paravan Bır Sırket Degıldır Yaklasık 60+ Kusur Ilde Orgutlenmıs Durumda
Panasonıc Dıstırıbıtorlugunu Yapan Protekte
Modern Klımanın Yan Kurulusu

Herturlu Modern Klımaya Cıkıyorsun :)

D Çevrimdışı

durbre

Yeni Üye
22 Haz 2016
14

Sota' Alıntı:
durbre' Alıntı:
başkanım ben de mideada karar kıldım. ama hangi midea? blanc misson ve elegance klimaları karşılaştırıyorum. çoğu yönü ortak ama ses db seviyesi olarak elegance daha sessiz görünüyor. diğer ikisini öneriyorsunuz siz genelde ama kalite olarak farklı değilse daha sessizini almak mantıklı değil mi?

elegance serısının plastık kalıtesı dusuk onu belırtmek ısterım blanc serısı daha elle tutulur ve goze hıtapta edıyor

dıs unıte neredeyse aynı ufak tefek farklılıklar var

peki bu plastik kalitesinin düşük olmasının ne gibi olumsuz yanları var? fark ne oluyor?

D Çevrimdışı

dynaz

Yeni Üye
24 Haz 2016
2

Sota' Alıntı:
dynaz' Alıntı:
Merhaba
Klima almak istiyorum, önerilerinizi rica ediyorum.
Gaziantep'te yaşıyorum. Evim yüksek giriş, altında daire yok, kuzey cephe, sadece mutfak sabahları çok az güneş görüyor.
Genellikle soğutma amaçlı kullanacağım.
Sadece evin girişindeki hole klima taktırarak tüm evi soğutmak mümkün mü?
Bu arada kiracıyım, klimanın şehirler arası taşınması sorun olur mu ve maliyetli midir?
Taşınmadan sonra klimanın çalışmasında problem meydana gelebilir mi?
Bütçem de çok yüksek değil.
Uğur klimaları tavsiye eder misiniz?
Kroki eklemek istedim ama ekleyemedim.
Salon:23 m2
Giriş holü:7 m2
Mutfak:9 m2
Yatak odaları: 15 ve 12 m2
Ara hol:4 m2

Hoşgeldınız

Kuzey Cephe Olması Sogutmada Buyuk Avantaj Saglar
Hole Tum Kapıları Gorecek Sekılde Butcenıze Baglı Olarak 18-24luk Bır Klıma Takarak
Tum Evı Sogutursunuz Deyemıcem Sıcagı Kırarsınız

Tasınma Asımasında Sokum Esnasın Klımanın Gazını Duzgun Sekılde Toplatıp Guzelce Paketlersenız
Gıttı Yerdede Tekrardan Guzelce Vakumlanırsa Hıcbır Sorun Olmaz

Ugur Klımalar Mıdea Uretımıdır
Ureten Asıl Fırma Dururken Ugur Tercıh Etmek Dogru Olmaz
Mıdea Blanc Serısını Inceleyebılırsınız.

Sız Krokı Cızıp Bıryere Yukleyın Lınkı Bana Atın Ozel Mesajla Ben Eklerım Foruma

Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt