Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
konficus' Alıntı:
Evimin elektrik tesisatı pek iyi değil, eski bina, antalyanın kötü havalarında çok voltaj değişikliği yaşanıyor. 
korkum bu yüzden, servis gelmeden halletmek istedim o yüzden birde mevcut odamda dhaa önce klima yok bazı servislerin duvarı delmediğini duydum bu konuda deneyimleriniz nasıl?
eski binada olsa 9 lık klimayı kaldırır fakat bu voltaj işi biraz sıkıntı yaratabilir.çok mu düşüyor çokmu yükseliyor.

duvar delme işi mecbur delcekler kardeşim.servislerin delmek istemedikleri perde beton yada beton.işçilikten kaçıyor üçkatçılar.her servis yapmaz bunu.bazı para gözlüler çıkıyor işte böyle.

sa vakum nedir

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

[font=helvetica, arial, sans-serif]s.a  sota hocam  izmirde ki  evde 14 m2 odaya 13,000 btu klima soğutma çok mu fazla gereksiz mi fazlamı  

eskiden keşif yapmadan almışız  

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
@aliveli78 m2 başına 1000btu oldukça fazla

Duruma göre (çatı katı vss)

7lik veya 9luk daha uygun olur

izmir de evde 14 m2 ara kat çatıda değil 13,000 btu klima var 
2010 da aldım a sınıfı   kafama göre almışız yani  keşif gelmedden 

14 m2 oda için en ideali 9,000 btu mudur

S Çevrimdışı

SerSeriii

Yeni Üye
11 Tem 2016
5

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. 2 haftadır klima araştırması yapıyorum. Bütçem kısıtlı olması sebebi ile 2000 TL altı fiyatlarda klimalar üzerinde yoğunlaştım.

Oda : 20m.kare Doğu

Farklı forumlarda değişik yorumları okudum. Şikayetlere baktım.
Klimaların teknik yapıları konusunda bilgim yok fakat kağıt üstündeki değerlerde birbirlerine yakın.

Ustalara soruyorum. Artıları/Eksileri ile aşağıdaki marka/modeller arasında f/p ürünü olarak tavsiyeniz ne olur?

Baymak Elegant Plus 12000
Kumtel Daylux TTXN35U 12000
Airfel LTXN35U 12000
Modern Star MSEW-12 Elegance 12000
Midea Blanc MSMABU-12 12000
Teşekkürler...

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

merhaba arkadaşlar özellikle  sotanın tavsiyesiyle me msz sf 50 modelini almıştım bugun montajı yapıldı ama montaj sırasında evde değildim iş nedeniyle bi kaç foto çektirebildim sadece akşam eve gittiğimde fotoları ve klimayla ilgili ilk izlenimlerimi paylaşıcam evimde serin serin oturmanın zamanı geldi artık :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

SerSeriii' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. 2 haftadır klima araştırması yapıyorum. Bütçem kısıtlı olması sebebi ile 2000 TL altı fiyatlarda klimalar üzerinde yoğunlaştım.

Klimaların teknik yapıları konusunda bilgim yok fakat kağıt üstündeki değerlerde birbirlerine yakın.

Ustalara soruyorum. Artıları/Eksileri ile aşağıdaki marka/modeller arasında f/p ürünü olarak tavsiyeniz ne olur?

Airfel LTXN35U 12000
Teşekkürler...

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim.klimanın kullanım amacı ısıtma-soğutma olarakmı kullanılacak.kaçıncı kat ve yalıtım durumunuz ne durumdadır

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Cagri' Alıntı:
merhaba arkadaşlar özellikle  sotanın tavsiyesiyle me msz sf 50 modelini almıştım bugun montajı yapıldı ama montaj sırasında evde değildim iş nedeniyle bi kaç foto çektirebildim sadece akşam eve gittiğimde fotoları ve klimayla ilgili ilk izlenimlerimi paylaşıcam evimde serin serin oturmanın zamanı geldi artık :)

cağri kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.hayırlı uğurlu olsun.Allah güle güle kullanmayı uzun yıllar sağlıkla nasip etsin inşallah.inanki çok güzel bir cihaz aldınız.sizi uzun yıllar memnun edecek yüzünüzü güldürectir inşallah.bu klimanın tadını alan birisi birdaha başka klimada bu tadı alamaz.bunu kullananlar bilir.kullanmyanlarda kağıtlar üzerinden değerlendirir.artı eksi olarak yorumlarınızı görüntülerinizi mutlaka bekliyoruz.

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

çok saol teşekkür ederim inşallah dediğin gibi olur  :) akşam  çekilen fotoları yüklerim ona görede ilk izlenimlerimi paylaşırım

S Çevrimdışı

SerSeriii

Yeni Üye
11 Tem 2016
5

ghostkiller1' Alıntı:
SerSeriii' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Airfel LTXN35U 12000
Teşekkürler...

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim.klimanın kullanım amacı ısıtma-soğutma olarakmı kullanılacak.kaçıncı kat ve yalıtım durumunuz ne durumdadır

Hoşbulduk,

Ev çatıkatı üstü kremit. Yalıtım var. Öncelik soğutma fakat İzmir gibi kışı çok soğuk olmayan bir il için yeri geldiğinde ısınma amaçlı olarakta kullanılabilir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

SerSeriii' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hoşbulduk,

Ev çatıkatı üstü kremit. Yalıtım var. Öncelik soğutma fakat İzmir gibi kışı çok soğuk olmayan bir il için yeri geldiğinde ısınma amaçlı olarakta kullanılabilir.
evt ozaman kesinlikle 12 lik alırsanız sizin için iyi olmuş olur.izmir klima kullanmaya müsait bir ilimiz yaz kış.seçimlerinizden kesinlikle midea blanc serisini tercih edin.soğutmada çok detay ararmaya gerek olmaz ama ısıtmada herşey değişir.

birde listenize:

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

ekleyin.benim şahsi fikrim blancmı panasonic rke mi derseniz panasonic olur.yularıdaki site örnek amaçlıdır.ben fiyatları ve klimayı görmeniz açısından yazıyorum.ama aslında o siteylede anlaşsak teklif sunsan bize özel bir indirim yapmaları konusunda süper olur bence.fiyatları çok düşük oluyor.o yüzden bilgi olması açısından yazıyorum böyle ki bayilerede gösterin bu fiyatları hizaya gelsinler azcık ta olsa.

@sota kerdeşim forum sahibi olarak bu konuyla ilgilenmenizi rica ediyoruz.illa burasıda değil başka sitelerde olabilir sağlam olması kaydıyla.

E Çevrimdışı

ertuk

Yeni Üye
12 Tem 2016
2

Merhabalar.Gün içerisinde forumu ve ilgili sayfayı inceledim ve az önce de üye oldum.  Tavsiye edeceğiniz klimayı 18m2 lik odada kullanacağım. Elazığ , oda Güney cepheli ve öğlen 12:00 ye kadar güneş alıyor, ara kat. Ortalama 1800- 2300 lira aralığında bir bütçem var. Hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz.

Ayrıca Midea Blanc ile Midea Mission serileri arasında ne gibi farklılıklar var. Şimdiden teşekkür ederim.

Iceman Çevrimdışı

Iceman

Yeni Üye
9 Tem 2016
17
27

ertuk' Alıntı:
Merhabalar.Gün içerisinde forumu ve ilgili sayfayı inceledim ve az önce de üye oldum.  Tavsiye edeceğiniz klimayı 18m2 lik odada kullanacağım. Elazığ , oda Güney cepheli ve öğlen 12:00 ye kadar güneş alıyor, ara kat. Ortalama 1800- 2300 lira aralığında bir bütçem var. Hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz.

Ayrıca Midea Blanc ile Midea Mission serileri arasında ne gibi farklılıklar var. Şimdiden teşekkür ederim.

Size 9000 Btu bir klima yeterli olacaktır. Midea Mission modelinin 9'luk olanını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Mission modeli Blanc'a göre daha yüksek Hava Debisine sahip.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt