Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
linkis Çevrimdışı

linkis

Yeni Üye
16 Nis 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
linkis' Alıntı:
@ghostkiller1;
hoş buldum.
ilginize teşekkür ediyorum,
basit bir şekilde resimlendirdim;
bu arada ölçüleri tam aldım m2 cinsinden resimde gösterdim,
resimde göreceğiniz gibi odayı soğutması için kapı açık, pencerede açık kalacak
salondan direkt oraya hava geçişi var,
size şöyle özetleyeyim
çok eski vestel bir klima var, 12lik olması lazım, o bile adana'nın o sıcaklarında ikisini az da olsa soğutabiliyor, ancak yetersiz.
bu da klimanın çok eski oluşu ve vestel marka oluşu olsa gerek.
resimden sonra tam olarak şunu alın, fazlasıyla yeter diyeceğiniz var mı?
bütçe 3 bin...
sadece soğutma olmasın tabi, ısıtma/soğutma, sadece soğutma kullanacağız ama ilerde neme lazım kullanabiliriz.
bu arada elektriği en az yakanı tercih sebebimiz...
teşekkürler.

vbA7nz.png
linkis kardeşim kapıda olsa pencerede olsa sonuçta dar bir alandan diğer alana geçiyor hava.18 m2 lik odanızla 13 m2 lik odanız aynı iklimlendirme olmaz.aralarında fark olur mutlaka.faydası olmaz demiyorum ki zaten az çok faydası olduğunu sizde yazmışsınız.bana sorarsanız garantide kalmanız için 18 lik klima alın.12 lik bu işi çuvallar orda.ara btu derseniz hermarkada yok.

sizin sorduğunuz klima yani mhı 45 zmps serisi .iklimsaya danışın keşif isteyin.garanti verirlerse soğutmasına ve olası sorun karşısında çözüm bulurlarsa oda olabilir.gerçi şu var ki malını satana kadar yeter abi der sorun çıktımıda çözmez.iklimsa bu güven vermiyor.

bütçeniz nazarında eli ayağı düzgün tek seçenek midea blanc şu an için.soğutmasınıda yapar ısıtmasınıda yapar dış ünite sesli diyenler oluyor iyi diyenler oluyor.kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden ses olayı net birşey söyleyemiyorum.ama şu varki bu fiyata sessiz klimayı zaten alamazsın.

12 lik olsa direk mission alın derdim.ama m2 fazla biryana son kat ve üstü açık teras olması 12 liği zorlar.

teşekkürler.
bu markaları ilk defa görüyorum,
arçelik ile kıyaslarsak hangisini önerirsiniz?

midea vs arçelik?
arçelik her yerde yaygın, servis vs. çok hızlı, bu açıdan diyorum...
arçelik 1800 btu bizi kurtarır mı, uygun fiyata birkaç klima buldum,
çok kötü derseniz, diğerleri ile arasında uçurum var filan
mecbur diğer önerilerinize yöneleceğim..

yigitde Çevrimdışı

yigitde

Yeni Üye
16 Ağu 2016
3

Selam, alanyada yaşıyorum.
Evleneli 5 ay oldu klimaya anca fırsat geldi..
Yazın soğutma kışın ısıtma olarak kullanacağım. Hanımım ve ben gündüzleri çalışıyoruz sadece akşamları evdeyiz. Klima biz eve gelince 10 saat civarı çalışır..
Evin yalıtımı iyi.. Ev güney batıya bakıyor bol bol güneş alan bi yer.
Yazın sabah işe giderken panjurları kapatabiliyorum. Bi nebze serinlik sağlayabilir.

Oturma odasına klima alacağım. 15-18 metrekare bi alan.
Aklımda bi kaç marka var mitsubishi, midea, daikin

Benim için en önemli şey elektrik tasarrufu.. Bütçe maksimum 3800 olur daha aşağılarında önerileriniz varsa da seve seve takip ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

linkis' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
linkis kardeşim kapıda olsa pencerede olsa sonuçta dar bir alandan diğer alana geçiyor hava.18 m2 lik odanızla 13 m2 lik odanız aynı iklimlendirme olmaz.aralarında fark olur mutlaka.faydası olmaz demiyorum ki zaten az çok faydası olduğunu sizde yazmışsınız.bana sorarsanız garantide kalmanız için 18 lik klima alın.12 lik bu işi çuvallar orda.ara btu derseniz hermarkada yok.

sizin sorduğunuz klima yani mhı 45 zmps serisi .iklimsaya danışın keşif isteyin.garanti verirlerse soğutmasına ve olası sorun karşısında çözüm bulurlarsa oda olabilir.gerçi şu var ki malını satana kadar yeter abi der sorun çıktımıda çözmez.iklimsa bu güven vermiyor.

bütçeniz nazarında eli ayağı düzgün tek seçenek midea blanc şu an için.soğutmasınıda yapar ısıtmasınıda yapar dış ünite sesli diyenler oluyor iyi diyenler oluyor.kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden ses olayı net birşey söyleyemiyorum.ama şu varki bu fiyata sessiz klimayı zaten alamazsın.

12 lik olsa direk mission alın derdim.ama m2 fazla biryana son kat ve üstü açık teras  olması 12 liği zorlar.

teşekkürler.
bu markaları ilk defa görüyorum,
arçelik ile kıyaslarsak hangisini önerirsiniz?
midea vs arçelik?
arçelik her yerde yaygın, servis vs. çok hızlı, bu açıdan diyorum...
arçelik 1800 btu bizi kurtarır mı, uygun fiyata birkaç klima buldum,
çok kötü derseniz, diğerleri ile arasında uçurum var filan
mecbur diğer önerilerinize yöneleceğim..

Arcelıgın Esamesı Okunmaz Mıdeanın Yanın

Adanada Servıs Sıkıntısı Yasamazsın Bende Mıdea Kullancıyısım 7/24 6aydır Calısıyor Taş gıb Masallah

18lık 7/24 Kullanımda Yeterlı Gelır

Ackapa Kullanırım Dersen Serınlıgı Arka Odada Hıssetmen Bıraz Gec Olur...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

yigitde' Alıntı:
Selam, alanyada yaşıyorum.
Evleneli 5 ay oldu klimaya anca fırsat geldi..
Yazın soğutma kışın ısıtma olarak kullanacağım. Hanımım ve ben gündüzleri çalışıyoruz sadece akşamları evdeyiz. Klima biz eve gelince 10 saat civarı çalışır..
Evin yalıtımı iyi.. Ev güney batıya bakıyor bol bol güneş alan bi yer.
Yazın sabah işe giderken panjurları kapatabiliyorum. Bi nebze serinlik sağlayabilir.

Oturma odasına klima alacağım. 15-18 metrekare bi alan.
Aklımda bi kaç marka var mitsubishi, midea, daikin

Benim için en önemli şey elektrik tasarrufu.. Bütçe maksimum 3800 olur daha aşağılarında önerileriniz varsa da seve seve takip ederim.

Sizden ricam ya mbirolda kalin ya burada .

9luk Klımalar Isınızı Gorur Fazlasıyla

Butcenız Itıbarıyle

Mıtsubıshlı Electrıc SF25 yada FH25 Serısı Bakabılırsınız...

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Bugün mitsubishi elecrtiric bayisine gittim keşif istedim fakat keşif muhabbetinde garanti varmı dedim öyle bi uygulamamız yok ama yardımcı olıruz dediler yani rsmi bi garanti yok ama keşifte bugüne kadar sıkıntı yaşamadık dediler kaç btu önerdiysek problem.çıkmafı falan filan... telf numaramı adrsimi bıraktım mühendis yapacak birazdan gelir aratırım sizi dedi gü için konuşursunuz falan dedi ama fıs ne arayan var ne soran bu nedenle huylandım yani huylandım derken sevmediğim muhabbetler bunlar. Gelmen önemli değil ama irtibat kurmadınmı sıkıntı... herneyse katalog fiyatları
msz-sf35 ve = 4.365 TL peşin olursa 4150 falan
msz-sf42 ve = 5.100 TL peşin olırsa 4.850
Ama başka bi yer sf42 ve ye oeşin 4.500 fiyat söylemişti sizce 42ve için 4.500 iyi bi fiyatmı ve şunuda sorayım mission 18 lik le kıyaslama yapabilirmiyiz sf42 yi özellikle sarfiyat açısından.. sarfiyata takmış vaziyetteyim..aralarında 800 lira falan fark var.. veya me nin daha uygun fiyatlısını önerirseniz oda olur veya m.heavy da olabilir ama siz heavy pek yanaşmıyonuz gibi neden acaba

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gakgom23' Alıntı:
Bugün mitsubishi elecrtiric bayisine gittim keşif istedim fakat keşif muhabbetinde garanti varmı dedim öyle bi uygulamamız yok ama yardımcı olıruz dediler yani rsmi bi garanti yok ama keşifte bugüne kadar sıkıntı yaşamadık dediler kaç btu önerdiysek problem.çıkmafı falan filan... telf numaramı adrsimi bıraktım mühendis yapacak birazdan gelir aratırım sizi dedi gü için konuşursunuz falan dedi ama fıs ne arayan var ne soran bu nedenle huylandım yani huylandım derken sevmediğim muhabbetler bunlar. Gelmen önemli değil ama irtibat kurmadınmı sıkıntı... herneyse katalog fiyatları
msz-sf35 ve = 4.365 TL peşin olursa 4150 falan
msz-sf42 ve = 5.100 TL peşin olırsa 4.850
Ama başka bi yer sf42 ve ye oeşin 4.500 fiyat söylemişti sizce 42ve için 4.500 iyi bi fiyatmı ve şunuda sorayım mission 18 lik le kıyaslama yapabilirmiyiz sf42 yi özellikle sarfiyat açısından..  sarfiyata takmış vaziyetteyim..aralarında 800 lira falan fark var..  veya me nin daha uygun fiyatlısını önerirseniz oda olur veya m.heavy da olabilir ama siz heavy pek yanaşmıyonuz gibi neden acaba
  gakkom kardeşim hangi bayi den bilgi aldınız bilemiyorum.bulunduğunuz ilde birtanemi var başka varsa diğerlerindende bilgi alın aynı cünleleri kuracakmı bakalım.

öncelikle keşfetteam ekibi gelir size gerekli btu bu der ve btu yüzünden sorun yaşarsanız o size işine geldiği gibi bilgi veren saygısız bayi sıkıyorsa o klimayı değiştirmesin.sıkıyorsa garanti vermiyoruz bizene desin.o klimayı o bayiye bir güzel değiştirtirler birde onlara bu işin faturasını keserler.o daha ekmek yediği kapının nasıl bir firma olduğunu yada presödürleri benimsememiş yada eski kafalı işgüzarlardan.öyle bir dünya yok kardeşim.bayi sana gelir bu yeterli ve sorunsuz kullanırsın der şayet verdiği klima size yeterli gelmiyorsa  btu olarak cezasınıda paşa paşa hiç kıvırmadan çeker.

keşfetteam meselesi onların keyfine göre değil me nin presedürüne göre işliyor.sıkıyorsa uymasınlar.bedavadan koymadılar bu sistemi ortaya.gelip gelmeme işine birşey söyleyemem.yapılması gereken haber verilmesi ama bu düzeni bu sektörde beklemeyin.binde bir çıkar sözüne sadık insan.

siz hiç bayiyle bile mutap olmayın şayet gelmezlerse direkt me den keşif isteyin.

me varken mideanın adı anılmaz ama biri ara btu bir klima diğeri 18 lik.ister istemez teknik değerleri farklı olacaktır.ama gerçek anlamda kalite tüketim performans derseniz me nin eline su dökemez midea malesef.yani mideayla me yi karşılaştırmak me ye hakaret olur.o yüzden detaya girmiyorum .

sf nin altı giriş sınıfı missiona göre teknik olarak geride kalır verimlilikte.
mhı derseniz düşük bütçeye uyan zmp serisi çok vasat fiyat politikası değişmeden tavsiye olmaz.

http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/54/SRK35ZMX-S

bu klima derseniz ok ama me varkende bu alınmaz.kalite olarak me den düşük en büyük sıkıntısı plastik çatırtısı.heleki alt model klimalarında sesden deli olursunuz.aldığınız hergüne lanet okursunuz.yoksa çalışması sessizliği iyi dir mhı de.kısacası kardeşim mhı iklimsanın elinde olduğu sürece böyle çarçur olur ki oluyorda.

fiyat konusunda birşey söyleyemiycem.şuanki liste fiyatlarına göre güzel rakamlar.bütün bayilerden fiyat alın.kampanya zamanlarında çok güzel rakamlar oldu.gene olurmu bilemiyorum.me bu bir bakarsınız kampanya yapar süpriz fiyatlar olur sonra bizi mesul tutmayın.

toparlarsak paranız varsa me yoksa mission da işinizi görecektir.

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Bugün keşif geldi.. okadar şatafatlı ölçüp niçme muhabbeti olmadı odanın m3 ünü sadce hsapladı ( yani keşif gelmesede ben odanın m3 ünü hesaplar söylerdim bayide) her neyse yani ben ilk defa keşif çağırdım normali belki budur bilemedim... herneyse baktı ölçtğ biçti comfort serisi 18 lik dedi. Veya delux serisi sf42 yi önerdi benim aklıma sf42 yattı sizce hangisi.. 18 lik fuzuli büyük gibi bence.. soğutmada problem olacağını sanmıyom ama ısıtmada teeddütlerim var.. sıcağı seven biri olarak

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gakgom23' Alıntı:
Bugün keşif geldi.. okadar şatafatlı ölçüp niçme muhabbeti olmadı odanın m3 ünü sadce hsapladı ( yani keşif gelmesede ben odanın m3 ünü hesaplar söylerdim bayide) her neyse yani ben ilk defa keşif çağırdım normali belki budur bilemedim... herneyse baktı ölçtğ biçti comfort serisi 18 lik dedi. Veya delux serisi sf42 yi önerdi benim aklıma sf42  yattı sizce hangisi.. 18 lik fuzuli büyük gibi bence.. soğutmada problem olacağını sanmıyom ama ısıtmada teeddütlerim var.. sıcağı seven biri olara
sonuçta bayi geldi size seçeneği sundumu olay bitmiştir.onlar yeterli gördüyse yeterlidir.yetmezse gene onlar sorumludur.normal şartlarda size 35 lik klima yeterli gelir.ama siz sıcağı çok seviyorum ve üstü açık teras olduğu için ara btu ya çıktık 18 lik gereksiz olur.şuan size ara btu bile fazlayken birde 18 lik alırsanız iklim bozukluğu birkaç dezavantaj yaşama ihtimaliniz kaçınılmaz olur özellikle ısıtmada.sf-42 tam size göre .

bakın şu hatırlatmayıda yapmak istiyorum.siz soba sıcaklığına alışmışsınız yanılmıyorsam.asla ve asla hiçbir ısınma aracı sobanın verdiği ısıyı veremez.klimada aynı bu şekilde.yani beklentiler çok yüksek tutuluyor gözlerde çok büyütülüyor sonra beklentiler olmadımı üzüntüler başlıyor.kllima bir soba olamaz,anında ısıtıp anında tişört atlet otutturmaz ,bunların olması için yalıtımın son derece iyi olması şart.yada gene bunların olması için evinize bağlı olarak kullanmayı çok iyi bilmek gerekiyor.örneğin sizin evde soğuk aylarda 30 dereceye o evi getiremezsiniz.çünki tavandan sürekli kayıp oluyor.gerçi 30 dereceye biraz zor gelir hermekan o ayrı.yalıtım süper olması şart.aynı şekilde siz o evi soğutmada 18 dereceyede getiremezsiniz.sizin şuanda büyük btu almanız işe yarıcaktır yoksa tam değerlere göre alsanız 35 lik çok soğuk aylarda ucu ucuna zor götürebilirdi.çünki siz 26-27 derece sıcaklık istiyorsunuz yanılmıyorsam.bu dereceyi ısı kaçağı çok olan evde yakalamak çok zor.

bunları size yazarken bilinki bu yollardan geçmiş görmüş biriyim.bu işe çok kafa yordum değişik yöntemler kullandım uyguladım ama nafile.yalıtım olmadan gerçek ısıtma olmuyor.oluyorsada cebinizi yakıyor.üstü açık terası kurtaran tek olay çatı yaptırmak etrafını kapattırmak.üstten yalıtımmış bilmem neymiş hepside boşa çöpe atılan para demek.çatı olmadan terasa yapılan uygulamalar birkaçyılda işi bitiyor paranız boşa gidiyor.tabiki çatı vs işler masraflı işler kolay değil.

demem oki özellikle ısıtmada ister istemez faturanız farklı olacaktır.klimanın iyi olması verimli olması bu faturayı biraz düşürecektir ama şunu beklemeyin asla arakat bir evle sizin tüketiminizde iklimlenmenizde bir olmaz.size bir örnek vereyim kendimden :

yalıtım çatı vs olmadan sene 2008 de 197 tl faturalar ödemiştim yanılmıyorsam birkerede 214 tl gibi fatura gelmişti.yani bundan 8 sene öncesi çok iyi bir paraydı gerçekten bu paralar.aynı şekilde gene bu evde 2006 da kombi kullanımında 480 tl fatura ödemiş adamım ben.aylığımı faturalara yetirememiştim çok iyi bilir ve hiç unutmam.
bugün sene 2017 oldu ve bu sene gelen en azılı faturam 192 tl evin elektiriği dahil.evin elektiriği 65-80 arası geliyor klimasız.dahada fazla olabilir bu sene faturalar çok farklı nedense.ama şadaece şunu net söyleyebilirim tek klima benim evimde benim kullşanım koşullarımda can çatlasın 65-70 yakar.ki çok şükür yakmıyor.

8 senede faturaya kwh başına gelen zammı hesaplarsanız ortaya ne çıkar görürsünüz.en sonunda ucundan sağından solundan derken biraz yalıtım yaptırdım.ha çok iyi bir yalıtım değil çünki binanın iki tarafı hala yalıtımsız ve etrafı boş.ve bugün gelen faturam 8 sene önceki faturayla aynı.yalıtımın önemi burda net olarak çıkıyor ortaya.ben bu işlere çok kafa yordum çok uygulama yaptırdım ve birçoğu çöpe giden param oldu.

C Çevrimdışı

ccrazyy

Yeni Üye
3 Mar 2017
7

Ghostkiller1 ustat, burada me bayii ve servisi ayni zamanda midea da satiyor. Sadece sogutma amacli kullanacagim icin tavsiyen uzere midea blanc 12000 btu klima alacaktim. Ancak bana ay sonunda olefini dcw 12000 btu gelecek onu vereyim 2100 tl ye dedi. Midea blanc 2200 tl dedi. Bana guven hic bir sikinti yasamazsin dedi.Sence ne yapmaliyim?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ccrazyy' Alıntı:
Ghostkiller1 ustat, burada me bayii ve servisi ayni zamanda midea da satiyor. Sadece sogutma amacli kullanacagim icin tavsiyen uzere midea blanc 12000 btu klima alacaktim. Ancak bana ay sonunda olefini dcw 12000 btu gelecek onu vereyim 2100 tl ye dedi. Midea blanc 2200 tl dedi. Bana guven hic bir sikinti yasamazsin dedi.Sence ne yapmaliyim?

Merhaba ccrazyy kardeşim.öncelikle me bayileri sadece kandi ürünlerini satabilir.dükkanında başka marka bulunduramaz me dışında.ha ne yapar dükkan dışı yönlendirme yapar aynen size yaptığı gibi.enterasan bir durum var ortada bu adam elindeki markadan başka diğer markalara yönlendiriyor.bu adamın me bayisi olduğundan eminmisiniz.pm den bana bayi adını atabilirmisiniz.yada kendinizde me den sorgulatabilirsiniz.

şunu çok iyi bilin alacağınız marke me dışı olduğu için me markasının bayisiyle ilişkilendiremezsiniz.yani atıyorum aldınız midea bunu bana me bayisi sattı me suçlu yada sorun me nin yada başka ithamlarda bulunma şansınız yok.

O bayi nasıl bir bayi anlayamadım.yada me de prosedürler değiştide haberimmi yok bilemedim.

Olefiniye gelirsek kullanıcısı pek yok tutulmayan arka plan bir marka.o yüzden çok kullanıcı yorumu olmamakla birlikte alt katagori kendi halinde bir marka.midea varken 100 tl için olefini almak akıl  karı iş değil yanlış anlamayın lütfen.

C Çevrimdışı

ccrazyy

Yeni Üye
3 Mar 2017
7
Yok me bayiisi ama muhendislik sirketi de var. adamin hakkini yemeyeyim bana hep me onerdi. Sadece sogutma amacli kullanacagim icin o kadar para vermek istemedim. Mideayi falan ayri bir dukkanda satiyor. Bana olefini al pisman olmazsin, satis sonrasini da dusundum en azindan me bayiisi teknik servis destegi olur diye. Bana olefini a++ , midea blanc a+ dedi. Adam samimi gibi geldi ancak yine de size bir sorayim aradaki fark nedir ? Pisman olmayayim yani.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ccrazyy' Alıntı:
Yok me bayiisi ama muhendislik sirketi de var. adamin hakkini yemeyeyim bana hep me onerdi. Sadece sogutma amacli kullanacagim icin o kadar para vermek istemedim. Mideayi falan ayri bir dukkanda satiyor. Bana olefini al pisman olmazsin, satis sonrasini da dusundum en azindan me bayiisi teknik servis destegi olur diye. Bana olefini a++ , midea blanc a+ dedi. Adam samimi gibi geldi ancak yine de size bir sorayim aradaki fark nedir ? Pisman olmayayim yani.

Bakın me bayisi değil o .çalıştığı marka haricinde başka markada satıyor.yani me yle alakası yok.o zaman güvende yok.siz sadece satıcıya güveneceksiniz.
A+ işlerine hiç girmeyim ona bakarsanız arçelik daha bol artılı.yani bu artılar kime göre neye göre.

Şahsen olefini hiç önermedim desem yeridir.üzeceğini sanmam soğutma için.ama kefilde olmam alında demem.servis sadece aldığınız yerdir.yaygın bir servis ağı yok bildiğim kadarıyla.

karar sizindir ben bu konuda çok birşey söylemem.sonradan mesuliyet kabul edemem.

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Bugün adananın diğer me bayisinden de fiyat aldım..
İlk fiyat aldığım bayide tekrar fiyat verdi.
İlk bayi sf42 ve ye peşin 4.370 kartla 4.600 lira fiyat verdi
İkinci bayi ise sf42 ve ye peşin 4.000 kartla 4.300 lira fiyat verdi tabiki ikinci bayiden alacam ama daha düşük fiyat bulma imkanım varmı sizce ve son karar olarak hj50 va dan vazgrçip sf42 ve de mi karar kılayım aslında sf 42 kafi gelecek gibi çünkü 22 m2 ama 3 pencere amerakan mutfak birde çatısız falan olunca tereddütlerim oluyor

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ccrazyy' Alıntı:

olefini Türk markasıdır en son hisense üretim yaptırypordu biraz oyuncak gibi. yanısıra sakın fujitsu ile karıştırmayın. fujitherma (Abkay) ve gene fuji ile başlayan diğer kardeşi firmasıda (Asal) hisense firmasına  ürettiim yaptıryor. iç üniteler yakışıklı ama dış üniteler oyuncak gibi.  

ben birde koçtaşta rubensileri gördüm eskiden midea üretimydi şimdi farklı bir firma üretiyor ama baya sağlam geldi göüzme o klimalar isterseniz bir bakınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt