Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
bir bayi Sf42 ye peşin 4.500 lira fiyat verdi buna göre sf 35 te 4.000 lira civarı olacağını tahmin ediyorum böyle olursa sf serisi alabilirim fakat tek sınıntı hangisini alacağım konusunda karar kılamadım o nedenle bir daha sorayım ve odanın durumunu anlatayım
Yer : adana
Oda büyüklüğü : 22 mt2 (amerikan mutfak)
Tavan yüksekliği : 2.65 cm
Pencere sayısı : iki büyük bir küçük. 3 tane pencere
Kat: iki katlı ev ikinci katı çatı yok
Damda odanın üzerine komple asma denk geliyor.
Şimdi ben buraya hangi klimayı alayım.. me nin sf serisi hangi segment klimasıdır. Giriş sınıfımı ortamı üst sınıfımı... birde midea missionla kıyaslarsak sf 12 likmi mission 12 likmi veya ef serisimi... sizce odaya göre kaç BTU ve hangi marka model klimayı önerirsiniz

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gakgom23' Alıntı:
bir bayi Sf42 ye peşin 4.500 lira fiyat verdi buna göre sf 35 te  4.000 lira civarı olacağını tahmin ediyorum böyle olursa sf serisi alabilirim fakat tek sınıntı hangisini alacağım konusunda karar kılamadım o nedenle bir daha sorayım ve odanın durumunu anlatayım
Yer : adana
Oda büyüklüğü : 22 mt2 (amerikan mutfak)
Tavan yüksekliği : 2.65 cm
Pencere sayısı : iki büyük bir küçük. 3 tane pencere
Kat: iki katlı ev ikinci katı çatı yok
Damda odanın üzerine komple asma denk geliyor.
Şimdi ben buraya hangi klimayı alayım.. me nin sf serisi hangi segment klimasıdır. Giriş sınıfımı ortamı üst sınıfımı... birde midea missionla kıyaslarsak sf 12 likmi mission 12 likmi veya ef serisimi... sizce odaya göre kaç BTU ve hangi marka model klimayı önerirsiniz

Gakkom kardeşim me den ücretsiz keşif talep et.gelirler incelerler.profesyonel keşif yapıyorlar çünki.keşfetteam hizmeti ücretsiz olup yarın olası bir sorunda onlar sorumlu oluyor.yani size x model ve btu yu önerdiler diyelim.olaki yeterli gelmedi size işte ozaman keşif ekibi sorumlu olup klimayı değiştiriyorlar.me de hizmetin sınırı yok.işinize gelirse mantığı yok.müşterisini rahat ettirmek için bütün imkanları sunuyor.türkiye pazarında me gibi hizmet imkan sunan hiçbir marka yok.adınıza nasıl eminseniz bunada emin olun.
Cihazların kaliteside firmanın kaliteside apaçık ortadadır.baldırı çıplak markalara,firmalara ve kenar mahalle satıcılarına benzemez.hakkıyla cihazınıda sunar hizmetinide.

Normal şartlatda size 35 lik yeterli gelir.sf serisi me nin 3.cü sırasında orta kademe ve klimadır.altında hj ve dm serisi var.bütçe dostu orta karar klimadır.şahsen kendimde kullanıcısıyım ve son derece memnunum.me nin ölüsü bile birçok markaya on basar.me nin çalışma prensibi diğer klimalardan ayrıdır.öyle bir meretki bunlar kışın soğukta birbaşka çalışır.eksi meksi işlemez ve eksilerde bir okadar ısıtması başka olur.kullanıcıları bunu bilir.normal havayla eksi derecelerde farklı çalışmadını çok rahat gözlemleyebilirler.

Demem oki sayet nasip olurda alırsanız mideadan farklı olduğunu göreceksiniz.midea asla me olmaz.sf yle kıyaslamam missionu kaldıki  ef serisi ve üstü imkansız.sf ile ef arasında farklılık tabiki var.aradaki  fiyat. fark az ise ef alın derim.

Me yi çekemeyen çoktur.hizmetini veremedikleri ve böyle cihaz üretemedikleri satamadıkları için.kenar mahalle bayileri forumcuları,elinde lolitop şekerle gezen kafayı kırmış bunaklar ve kravatlı haydutlar kendi sattıkları içi boş teneke parçaları sanırlar insanları yanıltırlar.çünki onların derdi tamda bu piyasaya yakışır  yalanla hileyle haram para yemek.bizde böyle dert yok çok şükür.o yüzdendirki bildiğimiz gerçekleri tam çıplaklığıyla yazarız.e haliyle haram  para görünce ağzı sulanan köpeklerde bizi çekemez.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

spartacus07' Alıntı:
Ustalar bana 3000-4000 TL arası 18000 btu inverter klima önerirmisiniz ? Klima araştırmakdan çok bunaldım en son tepem atacak bu gidişle gidip bi arçelik alıcam...bu işin üstadları olarak siz değerli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Antalya da hem soğutma hem ısıtma amaçlı yukarıda belirttiğim fiyat aralığında 18000 btu fiyat/fayda oranı en iyi klima tavsiye ederseniz sevinirim...artık ince eleyip sık dokuman önerdiğiniz klimayı gidip alıcam

Tartismasiz midea mission

Agirlikli olarak sogutma kullanirsaniz
Midea blanc olabilir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Sota' Alıntı:
spartacus07' Alıntı:
Ustalar bana 3000-4000 TL arası 18000 btu inverter klima önerirmisiniz ? Klima araştırmakdan çok bunaldım en son tepem atacak bu gidişle gidip bi arçelik alıcam...bu işin üstadları olarak siz değerli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Antalya da hem soğutma hem ısıtma amaçlı yukarıda belirttiğim fiyat aralığında 18000 btu fiyat/fayda oranı en iyi klima tavsiye ederseniz sevinirim...artık ince eleyip sık dokuman önerdiğiniz klimayı gidip alıcam

Tartismasiz midea mission

Agirlikli olarak sogutma kullanirsaniz
Midea blanc olabilir

LG Sirius 18 Smart Modelide Olabilir

12 lik Lg almayin dis unite cok aşiri otuyor.

Video ekleyecem cekemedim daha.

Vakit darlığindan tam yazamadim.

Kurallar linkini ekleyemedim

https://tavsiyeforumu.com/konu-diger-forumlar-arasi-dolasmak-ban-sebebidir.html

https://tavsiyeforumu.com/konu-ahlaki-olmayan-bir-durum-lutfen-okuyunuz.html

https://tavsiyeforumu.com/konu-kurallar.html

Sizden ricam ya mbirolda kalin ya burada .
Bunu mbirolda istemiyor bizde.

Size daha oncede cevap vermedik bu huyunudan dolayı.

Böyle yapmaya devam Ederseniz banlanirsiniz.

Son ihtarımizdir.

M Çevrimdışı

Maverick

Yeni Üye
15 Nis 2017
3

iyi pazarlar, 24 metre kare, 1.5 metreden çift pvc cam, balkonsuz , 2.90 oda yüksekliği, yalıtımsız bina, 5 katlı binanın 3. katı ve sadece soğutma amaçlı klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Kaç btu almamız lazım daha önce babamlara me zen serisi ve lg klima aldık fakat çok kullanmadıkları için yorumlarına güvenemiyorum. Bütçe de sorun bulunmamaktadır. Ama bir kaç farklı bütçe de öneride bulunabilirseniz sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Maverick' Alıntı:
iyi pazarlar, 24 metre kare, 1.5 metreden çift pvc cam, balkonsuz , 2.90 oda yüksekliği, yalıtımsız bina, 5 katlı binanın 3. katı ve sadece soğutma amaçlı klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Kaç btu almamız lazım daha önce babamlara me zen serisi ve lg klima aldık fakat çok kullanmadıkları için yorumlarına güvenemiyorum. Bütçe de sorun bulunmamaktadır. Ama bir kaç farklı bütçe de öneride bulunabilirseniz sevinirim.
Hayirli Pazarlar

Sehir ve Cephe Bilgileride Yazarmisiniz

linkis Çevrimdışı

linkis

Yeni Üye
16 Nis 2017
3

Merhaba,
bu konularda hiç bilgim yok, 
forumda biraz araştırdım ama buradan sorup bilgi almam daha önemli.
şehir adana, ev 2 katlı, çatı yok.
kullanılacak alan 2. kat, metrekare olarak salon ve bir odayı soğutması gerekiyor. bu da ortalama salon 20, oda 15 olsa, 35 mt2 oluyor.
yani salondaki klima, pencere ve kapısı açık olunca odayı da soğutacak.
ısıtma için pek endişemiz yok, ufo vs. yetiyor, önemli olan soğutma, adana sıcaklarını da bilirsiniz,
tavsiyeniz var mı?
Mitsubishi SRK45ZMP-S 16000 BTU
bunu buldum, 3,588 tl, tavsiye eder misiniz?
veya dediğim gibi ne önerirsiniz,
teşekkür ediyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

linkis' Alıntı:
Merhaba,
bu konularda hiç bilgim yok, 
forumda biraz araştırdım ama buradan sorup bilgi almam daha önemli.
şehir adana, ev 2 katlı, çatı yok.
kullanılacak alan 2. kat, metrekare olarak salon ve bir odayı soğutması gerekiyor. bu da ortalama salon 20, oda 15 olsa, 35 mt2 oluyor.
yani salondaki klima, pencere ve kapısı açık olunca odayı da soğutacak.
ısıtma için pek endişemiz yok, ufo vs. yetiyor, önemli olan soğutma, adana sıcaklarını da bilirsiniz,
tavsiyeniz var mı?
Mitsubishi SRK45ZMP-S 16000 BTU
bunu buldum, 3,588 tl, tavsiye eder misiniz?
veya dediğim gibi ne önerirsiniz,
teşekkür ediyorum.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.2.kat ve çatısız olması,artı tek mekan olmaması ve adana olması sizin için dezavantaj.20+15 m2 iki oda soğuması biryana bu odalar birbirine doğru orantılımı.ters köşe kalıyorsa bukadar dezavantaj varken sorun yaşarsınız.klimanın mantığı tek mekandır.doğru orantılı bile olsa mutlaka iki oda arasında farklılk olacaktır.

ara btu klimada size yeterli gelmeyebilir.sizin harcınız 18 lik klima.yani seçiminizdeki klima size yeterli gelmeyebilir.zaten soğutma performansı düşük birde m2 fazla olunca sıkıntı çıkarması kaçınılmaz.artı klimayı hiç kapatmadan çalıştırmanız sizin için iyi olacaktır.çünki tek mekan değil iki yeri rejime sokana kadar enerji tüketimi çok olacaktır ve kolay olmayacaktır.

arakat olsa daha iyi sonuçlar alınabilir.çatısız yerlerde birçok sorunu beraberinde getirir.kararınızı iyi vermeniz gerekiyor.zira sorun karşısında yada fazla tüketim karşısında alacağınız klimaya bahane bulmayın .çünki tüketim fazlalığından kaçarınız kesinlikle yok.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html (soğutma için tam net karar düşük bütçeliler için)

https://www.klimacim.com/midea-mission-msmbbu-18-duvar-tipi-inverter-klima  (blanc modeline göre iki tık yukarıdadır.soğutma için 1000 tl farkı vermeye değermi derseniz bütçe yoksa değmez.bütçe varsa değer.mission stokları sıkıntılı.elinde olan varmı bilemiyorum.)

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-18-inverter-klima.html#.WPO5t2nyiM8  (bu klima missionun bir üst modeli.fiyatı mükemmel.gene değermi serseniz soğutma için bütçe meselesi)

http://www.galeribeyaz.com/alarko-carrier-53-uqv-050h-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.html#.WPO5iWnyiM8  (midea mission la eşdeğer gibi gözüksede ufak farklılıklarla biraz altında.ama müşteri hizmetleri mideadan iyidir)

bakır boru şartı ile uğur klima olabilir.yalnız midea blancla aynı fiyata geliyorsa değmez almaya.

linkler örnek amaçlı olup araştırmanızı kendiniz yapmanız iyi olur.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Maverick' Alıntı:

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.24 m2 ara katda 9 luk klimada pek ala iş görür.ama genede siz normal yollardan gidin 12 lik alın.ha iyi bir marka alacaksanız örneğin babanızdaki zen serisi gibi 9 luk yeterli gelir size.yalnız soğutma üzerinden baz alıyorum.ısıtmadada 9 luk yeterli olsa bile çok aşırı soğuklarda sıkıntı çıkarır.

dersenizki yeri gelir ısıtmadada kullanırım ki neden kullanmayasınız özellikle mevsim geçişlerinde.12 lik tam karar olmuş olur.

tavsiye işine gelirsek ve işin gerçeğini yazacak olursak herzamanki gibi me var iken bu piyasada birbaşka marka adını anmak hep ikinci planda kalır.babanıza aldığınız zen serisinin alternatifini bir başka markada bu fiyata bulamazsınız.me nin performansından yakıtına kadar,cihazların kalitesinden arkasındaki firmanın kalitesine kadar bu piyasada tektir.türkiye pazarında böyle detaylı ve kapsamlı hizmet verebilen ,profesyonel hizmet veren bir marka daha yoktur.verdiğiniz her kuruşun hakkını size fazlasıyla vermekle birlikle uzun yıllar vaat eder ve size yaptığınız yatırımın fazlasını geri öder.

demem oki şayet para sıkıntısı yoksa me den zaten şaşmayın başka klimada bakarak kafanızı boşu boşuna yormayın.çünki ötesi yok.bütçenizi birkenara atar alınabilir klima derseniz birkaç seçenek yazayım.yazarkende alt gurup klimalara girmeyim:

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-12-inverter-klima.html#.WPPAbGnyiM8

https://www.klimacim.com/midea-mission-msmbbu-12-duvar-tipi-inverter-klima

http://www.galeribeyaz.com/panasonic-etherea-kit-e-12-qke-inverter-klima-yeni-urun.html#.WPPA3mnyiM8

M Çevrimdışı

Maverick

Yeni Üye
15 Nis 2017
3

ghostkiller 1' Alıntı:
Maverick' Alıntı:

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.24 m2 ara katda 9 luk klimada pek ala iş görür.ama genede siz normal yollardan gidin 12 lik alın.ha iyi bir marka alacaksanız örneğin babanızdaki zen serisi gibi 9 luk yeterli gelir size.yalnız soğutma üzerinden baz alıyorum.ısıtmadada 9 luk yeterli olsa bile çok aşırı soğuklarda sıkıntı çıkarır.

dersenizki yeri gelir ısıtmadada kullanırım ki neden kullanmayasınız özellikle mevsim geçişlerinde.12 lik tam karar olmuş olur.

tavsiye işine gelirsek ve işin gerçeğini yazacak olursak herzamanki gibi me var iken bu piyasada birbaşka marka adını anmak hep ikinci planda kalır.babanıza aldığınız zen serisinin alternatifini bir başka markada bu fiyata bulamazsınız.me nin performansından yakıtına kadar,cihazların kalitesinden arkasındaki firmanın kalitesine kadar bu piyasada tektir.türkiye pazarında böyle detaylı ve kapsamlı hizmet verebilen ,profesyonel hizmet veren bir marka daha yoktur.verdiğiniz her kuruşun hakkını size fazlasıyla vermekle birlikle uzun yıllar vaat eder ve size yaptığınız yatırımın fazlasını geri öder.

demem oki şayet para sıkıntısı yoksa me den zaten şaşmayın başka klimada bakarak kafanızı boşu boşuna yormayın.çünki ötesi yok.bütçenizi birkenara atar alınabilir klima derseniz birkaç seçenek yazayım.yazarkende alt gurup klimalara girmeyim:

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-12-inverter-klima.html#.WPPAbGnyiM8

https://www.klimacim.com/midea-mission-msmbbu-12-duvar-tipi-inverter-klima

http://www.galeribeyaz.com/panasonic-etherea-kit-e-12-qke-inverter-klima-yeni-urun.html#.WPPA3mnyiM8

teşekkür ederim. üstad ghostkiller 1 vermiş olduğunuz bilgiler dahilinde hareket edeceğim elinize, emeğinize sağlık.

linkis Çevrimdışı

linkis

Yeni Üye
16 Nis 2017
3

G ghostkiller1;
hoş buldum.
ilginize teşekkür ediyorum,
basit bir şekilde resimlendirdim;
bu arada ölçüleri tam aldım m2 cinsinden resimde gösterdim,
resimde göreceğiniz gibi odayı soğutması için kapı açık, pencerede açık kalacak
salondan direkt oraya hava geçişi var,
size şöyle özetleyeyim
çok eski vestel bir klima var, 12lik olması lazım, o bile adana'nın o sıcaklarında ikisini az da olsa soğutabiliyor, ancak yetersiz.
bu da klimanın çok eski oluşu ve vestel marka oluşu olsa gerek.
resimden sonra tam olarak şunu alın, fazlasıyla yeter diyeceğiniz var mı?
bütçe 3 bin...
sadece soğutma olmasın tabi, ısıtma/soğutma, sadece soğutma kullanacağız ama ilerde neme lazım kullanabiliriz.
bu arada elektriği en az yakanı tercih sebebimiz...
teşekkürler.

vbA7nz.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

linkis' Alıntı:
@ghostkiller1;
hoş buldum.
ilginize teşekkür ediyorum,
basit bir şekilde resimlendirdim;
bu arada ölçüleri tam aldım m2 cinsinden resimde gösterdim,
resimde göreceğiniz gibi odayı soğutması için kapı açık, pencerede açık kalacak
salondan direkt oraya hava geçişi var,
size şöyle özetleyeyim
çok eski vestel bir klima var, 12lik olması lazım, o bile adana'nın o sıcaklarında ikisini az da olsa soğutabiliyor, ancak yetersiz.
bu da klimanın çok eski oluşu ve vestel marka oluşu olsa gerek.
resimden sonra tam olarak şunu alın, fazlasıyla yeter diyeceğiniz var mı?
bütçe 3 bin...
sadece soğutma olmasın tabi, ısıtma/soğutma, sadece soğutma kullanacağız ama ilerde neme lazım kullanabiliriz.
bu arada elektriği en az yakanı tercih sebebimiz...
teşekkürler.

vbA7nz.png
linkis kardeşim kapıda olsa pencerede olsa sonuçta dar bir alandan diğer alana geçiyor hava.18 m2 lik odanızla 13 m2 lik odanız aynı iklimlendirme olmaz.aralarında fark olur mutlaka.faydası olmaz demiyorum ki zaten az çok faydası olduğunu sizde yazmışsınız.bana sorarsanız garantide kalmanız için 18 lik klima alın.12 lik bu işi çuvallar orda.ara btu derseniz hermarkada yok.

sizin sorduğunuz klima yani mhı 45 zmps serisi .iklimsaya danışın keşif isteyin.garanti verirlerse soğutmasına ve olası sorun karşısında çözüm bulurlarsa oda olabilir.gerçi şu var ki malını satana kadar yeter abi der sorun çıktımıda çözmez.iklimsa bu güven vermiyor.

bütçeniz nazarında eli ayağı düzgün tek seçenek midea blanc şu an için.soğutmasınıda yapar ısıtmasınıda yapar dış ünite sesli diyenler oluyor iyi diyenler oluyor.kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden ses olayı net birşey söyleyemiyorum.ama şu varki bu fiyata sessiz klimayı zaten alamazsın.

12 lik olsa direk mission alın derdim.ama m2 fazla biryana son kat ve üstü açık teras olması 12 liği zorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt