Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

sayinbal

Yeni Üye
23 Haz 2016
8

9köy' Alıntı:
sayinbal' Alıntı:
@9köy hocam acaba bu klima nasıldır 12.000 btu 1.600 TL e anlaştım almadım henüz

nrQpMR.jpg

buda midea ama dış ünite sesi nasıldır bilemem yeni bir model ama oldukça basit duruyor. iş görürmü görür ama ses olayını kullanan birisi olsada ona sorulsa. mission ve blanc hakkında sessis onayı aldım ama bunu bilemiyorum.
ben blanc serisine yöneliyim o zaman hiç riske atmayayın eğer o iyi diyorsanız mission veya blanc seçiminde kalsanız hangisini seçersiniz? tasarruf ve ses bakımından.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

drakyuz' Alıntı:
aynen çatıdan geliyor sıcak...taş bayağı kalın ama çatı ince beton

çatı kullanılıyormu sn hocam ve daha önemlisi bir oakdar betonu daha kaldırabilirmi. 4-5 cm kadar olsada yeter..

5-6 spreypoliüretean kaplama attırıp üstüne 5cm şap attırırsanız ne su geçirir nede sıcak soğuk.. şaptan sonra üstüde kullnılır.

S Çevrimdışı

sayinbal

Yeni Üye
23 Haz 2016
8

9köy' Alıntı:
drakyuz' Alıntı:
aynen çatıdan geliyor sıcak...taş bayağı kalın ama çatı ince beton

çatı kullanılıyormu sn hocam ve daha önemlisi bir oakdar betonu daha kaldırabilirmi. 4-5 cm kadar olsada yeter..

5-6 spreypoliüretean kaplama attırıp üstüne 5cm şap attırırsanız ne su geçirir nede sıcak soğuk.. şaptan sonra üstüde kullnılır.

hocam blanc mı mission serisimi bayiye geçiyorum ona göre alıcam :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

sayinbal' Alıntı:
9köy' Alıntı:

ben şahsen misison derim

D Çevrimdışı

drakyuz

Yeni Üye
22 Haz 2016
9

sayinbal' Alıntı:
9köy' Alıntı:
buda midea ama dış ünite sesi nasıldır bilemem yeni bir model ama oldukça basit duruyor. iş görürmü görür ama ses olayını kullanan birisi olsada ona sorulsa. mission ve blanc hakkında sessis onayı aldım ama bunu bilemiyorum.
ben blanc serisine yöneliyim o zaman hiç riske atmayayın eğer o iyi diyorsanız mission veya blanc seçiminde kalsanız hangisini seçersiniz? tasarruf ve ses bakımından.

sayinbal' Alıntı:
9köy' Alıntı:

çatı hiç kullanılmıyor...beton dam...üzerine dediğiniz spreyi atabiliriz aslında...gerçi bayii 24 binlik mideayı 3200 e bıraktı başka bayii 18 lik için  3100 fiyat vermişti

M Çevrimdışı

MehmetMeks

Yeni Üye
21 Haz 2016
4
Sevgili arkadaşlar klima alırken bence ileriyi servisi olumsuz düşünceleri dikkate alarak bir kaç tl nin hesabını yapmamak gerektiğini düşünüyorum. Ki bu paranın çöpe gitmesi ve ayrıca mutsuz olmanıza sebebiyet verebilir. Forumdaki tavsiye ve yorumları düşünerek midea aldım. Bu forum olmasa gidip markaya adı var diye para verecektim. İnşallah mahçup etmez .

Bu arada ben midea blancı 2800 başlangıç fiyatının 200 tl aşağısı 2600 tl aldım.

D Çevrimdışı

drakyuz

Yeni Üye
22 Haz 2016
9
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

MehmetMeks' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar klima alırken bence ileriyi servisi olumsuz düşünceleri dikkate alarak bir kaç tl nin hesabını yapmamak gerektiğini düşünüyorum. Ki bu paranın çöpe gitmesi ve ayrıca mutsuz olmanıza sebebiyet verebilir. Forumdaki tavsiye ve yorumları düşünerek midea aldım. Bu forum olmasa gidip markaya adı var diye para verecektim. İnşallah mahçup etmez .

Bu arada ben midea blancı 2800 başlangıç fiyatının 200 tl aşağısı 2600 tl aldım.

mehmet bey kaç btu luk aldığınız midea

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

@mehmetmeks onumuzdeki gunlerde

Klima uzerindeki kullanim performans deneyimlerinizi bizimle paylasirsaniz seviniriz

Cunku siz son kullanicisiniz sizin deneyiminiz cok onemli

Biz klimaci degiliz
O sebeple gram cikar menfaat gozetmiyoruz
Gozetmiyecegizde

Sadece vatandasimiz klimaciyim dinlere aldanip
Cebindeki 3-5 -kurusuda
dandik klimalara kaptirmasina istemiyoruz
Cunku bu tarz insanlar, forumdaki insanlara sattigi
Markalara yonlendirme gayesindeler

Hersey cikar menfaat dayaniyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

sayinbal' Alıntı:
Sota' Alıntı:
hoşgeldin hemşo forumumuza

mustakıl oldugun bahsetmıssın eskı evlerın tavanı yuksek olur tavan yukselıgı nedır

bırde kullancılak odanın cephe durumu nasıl

eskı teba 24luk muydu yoksa :)

Hoşbulduk hocam . Tavan yükseklik 3-3.5m felan tebada 12likdi gayet iyi soğutuyordu TS 12003 HP DU modeliymiş öyle bişi yazıyor. Bugün kesinlikle birtane almam lazım fakat internetten almam lazım istanbuldan ailem kredi kartı ile alacak. Vatana felan baktım internetten baymak ve samsung var . Kesinlikle sessiz bişi olsun hocam bu mahalle hep yaşlı dolu :)

25m2 3+ustunde tavan yukselıgı ve catı katı ustune ustluk bırde adana

oraya 12lık yeterlı gelmeyecektır
eskı tebanız yeterlı gelıyor deme seslı calısmasının gucu yetmedıgı ıcın allah neverdıyse gazlamasından kaynaklı

bana kalırsa sureklı kullanım yapacaksanız 7/24 tercıhın 15lık olsun
ac kapa yaparız dersen gun ıcersıne 18lık yana olsun

butcenız ıtıbarıyle Mıdea Blanc Inceleyebılırsınız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

drakyuz' Alıntı:
selam aleyküm. tarsus ta  müstakil evimizde kullanmak üzere klima bakıyorum. ev taş bina 1+1. ev içi toplamda 60 m2..yükseklik 3,5 metreden az değil.. çatısı beton ve yalıtım yok...epey sıcak oluyor. tüm cepheleri açık...tek klima olacak..18000 lik midea düşündüm...tavsiyelerinizi bekliyorum..

aleykum selam hocam O alan ve Yukselıgı 18lık Klımayla Sıcaganı Kıramazsınız

eger mumkunse dama bır yalıtım yada catı yaptırmanız

daha 24luk bır model tercıh ederek tum evın sıcagını kırma ımkanına kavusursunuz

bu sekılde oraya klımayı takarsanız sadece yuksek fatura odemek zorunda kalırsınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

durbre' Alıntı:
@sote daikinin yeri N serisi klimalarına baktınız mı? fiyatı cazip duruyor.

Hocam Daıkın Gırıs Modellerının Sadece Adı Daıkın Kendısı Degıl

Daıkın Kullancam Dıyorsanız Shıra Asagı Modellerıne Hıc Bulasmayın Derım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

sayinbal' Alıntı:
[size=large]BAYMAK ELEGANT PLUS 12.000 BTU A++ YENİ NESİL İNVERTER KLİMA

bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim vatanbilgisayardan almak zorundayım uzaktan ödeme olacak cünkü online olarak. sessiz çalışırmı bunlar birde

Her 2 Urune Hıc Bulasmanı Tavsıye Etmem

Dur Aklıma Gelmısken Guzel Bır Konu Acayın Neden Tavsıye Etmedıgımızle Ilgılı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

9köy' Alıntı:
drakyuz' Alıntı:
klimacıyla konuştum. bakır boru, vakum falan epey bilgili bi arkadaş. adanadan 24 binlik önerdi...

hocam 1+1 demişsiniz yeter aslında oraya 18li,k çok bile bence. sizin eviniz taş ev derken örme taşmı. öyleyse baya bir kalınlık vardır sadece ısı olayı tavandandır. eğerki tavana içten 4 cm strafor kaplattırma imkanınız olursa çok süper olur ısıyı kesersiniz.

klimacı garantide kalmak için öyle diyor kendine göre haklıı.  ama orada devamlı çalışsa 12lik bile yeter emin olun. bu arada gözüm gen egörmemiş 2600 tl ye almış arkadaş klimayı :)

@9köy ustadım tavan fazlasıyla yuksek bırde ustune bırde eskı bına kayıp kacak cok olur
tarsusun sıcagının adanadan farklı yok

ızolasyon sonra mın. 18lık klıma tercıh etmensınde fayda goruyorum ama garantı 24luk olurdu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt