Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

@Sota
Haklsın klima kullanmayı bilmek gerek. Bak şimdi yeni birley öğrenmiş oldum. Evimde nerdeyse 12 yıllık bosch 18 BTU klima var. Tüketimi hiç te az değil ama bozulmadan da yenisini almak istemedik. 12 yılsa 2 kere servis çağırdık temizlik için. Her ay filtre temizliğini yapıyoruz. Ama ısınırken de soğurken fan hep 1-2 de kullandık. Demek hep yanlık kullanmışız.
midea mission 12BTU internette bulamıyorum. Onun yerine başka önerebileceğin bir klima olur mu?   yeri gelecek aylarca hiç kapanmadan klima 24 saat çalışacak. Yaz aylarında oda 30C üstüne çıkmayacak, kış aylarında 15C altına inmeyecek.  Bu dengeyi günlük hava durumuna göre kendim ayarlayacağım.

M Çevrimdışı

mursel80

Yeni Üye
8 Nis 2017
2

Sharp klima 12000 btu fiyatı 2500tl civarı. 10 yıl önceki kadar pahalı değil. Kalitesi nasıl onda şüpheliyim. Bilen varsa yazarsa sevinirim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

emin616' Alıntı:
@Sota
Haklsın klima kullanmayı bilmek gerek. Bak şimdi yeni birley öğrenmiş oldum. Evimde nerdeyse 12 yıllık bosch 18 BTU klima var. Tüketimi hiç te az değil ama bozulmadan da yenisini almak istemedik. 12 yılsa 2 kere servis çağırdık temizlik için. Her ay filtre temizliğini yapıyoruz. Ama ısınırken de soğurken fan hep 1-2 de kullandık. Demek hep yanlık kullanmışız.
midea mission 12BTU internette bulamıyorum. Onun yerine başka önerebileceğin bir klima olur mu?   yeri gelecek aylarca hiç kapanmadan klima 24 saat çalışacak. Yaz aylarında oda 30C üstüne çıkmayacak, kış aylarında 15C altına inmeyecek.  Bu dengeyi günlük hava durumuna göre kendim ayarlayacağım.

bende mıdea blanc ısını gorur cunku kısın 15-20 derece ustune cok cıkmayı dusunmuyorsunuz

anladıgım kadarıyla

A Çevrimdışı

ahmed

Yeni Üye
1 Eki 2016
23

Teşekkür ederim bilginiz için ghostkiller1
sadece soğutma olarak kullanacağız fiyatda 2500. 3000 arası düşünüyorum

S Çevrimdışı

serbayucar

Yeni Üye
11 Nis 2017
3

Merhaba,
LG sirius smart i 2450 ye almisken siparişi içim rahat etmedigi iptal ettim.
Panasonic etherea 12.000 btu luk modeli internet üzerinden indirim kuponu kullanarak 3540 tl ye alabiliyorum.
ME yi aradim fh-35 serileri için 5800 tl fiyat verdiler.
Amacim sesiz ve sorunsuz bir cihaz almak.

Bu modeli önerir misiniz?
Not : Browser problemi sebebiyle TR karakter kullanamadim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emin616' Alıntı:
9köy' Alıntı:
Emin arkadaşım merhabalar hoş geldiniz.

bizleri eleştirene yorum yapmıyoruz. sonuna gülücük eklesenizde. :cigara:

çünkü kuralımız bu maço forumuz biz hiçmi denk gelmediniz bu açıklmalara demek iyi okumadınız. bidaha olmasın :peace:

şaka bir yana haklsınızda burası isyanla kurulan bir forum arkadaşım bende sonradan geldim ama benim yolum izlenerek kuruldu burası. emin olun üyelere karşı baskı unsuru sanmayın ama belli başlı isyanlar kurallar vs olacak işte.

uzatmayayım klima işinize gelirsek arkadaşım harcı alem klima gene misson 9 da olur sizin oraya çatı katı açısından 12likte olur.

ben fiyatlardan çok anlamam yanlız arkadaşlar yazarsa görüyorum az çok aklımada kalıyorsa kalıyor yoksa ertesi gün sor bilmem.. @ghostla @sota daha ilgili bu konularda.

çok yakma olayına gelirsek kardeşim bu durum tamamen izolasyona evin konumuna bağlı. ev vardır izolasyon yoktur ama rüzgar almaz. ev vardır gene izolasyon yoktur ama duvarları kalındır vs bu olayı kestirmek çok zor. fiyat aralığınızdada alabileceğiniz en iyi klima bu açıdan gene bu klimadır.

sade soğutma olsa hadi gdin gene mideanın en giril seviyesi modernstar olanını dahi alın desem olur ama ısıtmada yapacaksınız yazmasanızda anladığımca.

Filtre olayındada her klimanın filtresi kolay temizlenir onda sorun olmaz siz madem hayvan besleyeceksiniz. haftada bir değilde 2 kez yıkarsınız olur biter bakımla ilgili bölümlerimizde resimlerde mevcut. :ok:

tavsiyeler için teşekürler. Yaz aylarında oda sıcakları 30 C üstüne çıkartmamam gerek. Kış aylarında da 15C altına düşürmemem gerek. Aslında -40C dayanabiliyor bu hayvanlar ama yeni doğan yavrular ıslak doğuyor o yüzden soğuğa dayanıksızlar.

İnternette birçok yerde midea mision kalmış malesef. Yeni sürüm mü gelecek acaba?

emin kardeşim malesef sizinde dediğiniz gibi mission çok satılan ve tutulan bir model olması dolayısıyla stoklarda her btu yok birçoğunda hiçyok.yeni modeller gelecek 2017 ama ne zaman giriş yapar bilemiyorum.normalde bu ay asonuna doğru stoklara girer belki.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gakgom23' Alıntı:
Watmetre biraz teferruatlı çünkü benim klimaların ikiside boattan kablo çekip araya sartel koydurdum.. herneyse şimdi
Oturma odasıyla mutfak arasındaki duvarı kırıp amerikan mutfak tarzı yapacam tahminen en fazla 22 m2 olacak. İki pencereli olacak iki katlı evin ikinci katı adana malum aşırı sıcak ve çatısız fakat damda odanın üstüne denk gelen kısımda asma var yani güneşi büyük oranda engelliyor. kısmen çatı gibi.. şimdi ben buraya kaçlık klima alayım 12 lik yeterlimi yoksa 14-15 likmi almalıyım ve tavsiye edeceğiniz marka model hem ısıtma hem soğutma için hünlük en az 13 - 14 saat kullanılacak sabah kalkıp yayış saatine kadar kullanılacak

buattanda alsanız farketmez basit işlemlerle halledilmeyecek iş değil.ha ne var elektirikçiye ihtiyaç olabilir bu işlerden anlamıyorsanız.tavsiye konusuna gelirsek çatı katındasınız yalıtım yok.asmayı çatı olarak düşünmeyin.faydası olmazmı olur ama çok düşük faydası olur.sonuçta betonun ısınmasını koruyamaz.ki aynı durumda olan ahbablarım var.aynı şekilde kendi evimden bilirim.

amerikan mutfak olayı kışın avantaj yazın ise dezavantaj yaratıyor.bu durumda sizin çatınızında olmadığını düşünürsek genede ara btu alın.12 lik rahatlıkla yeterli gelir.ama sizin sıcağı sevmeniz ve yalıtım hiç olmadığı gibi üzerinizin teras olması güvende kalmanız için sizin açınızdan ara btu iyi olur.

şimdik düşündüm sizin evinizin konumunu unutmuşum .şahsen eski mesajlarada bakmamıştım.ozaman şimdik ise diyorumki en son kat ve üstü açık teras yalıtım yok bu şekilde mission klima başı 105-110 yakmış.eksi etkenleri gözönünde bulundurursanız çok normal bir durum.dahada fazla yakabilirdi ama m2 niz düşük olduğundan bu şekilde kurtarmışsınız.sizin şimdik tekrar ediyorum böyle bir evde 2.fanda klima kullanma lüksünüz yok.tavandan sürekli ısı kaybediyor bunun ne demek olduğunu yaşamış biri olarak çok ama çok iyi bilirim.ömrümü yedi bu lanet açık teraslar.sonuçta yeni alacağınız klimadada bu şekilde kullanırsanız gene siz zarar edersiniz.

şahsen midea mission gibi bir klima var iken bütçe yüksek değilse ne önerebiliriz bilemiyorum.missionun bütçesinde olan klimaların hepside üstün klima değil altı klimalar.bu durumda bütçenizi net yazmadan birşey söyleyemeyeceğim.ama şunu kesinlikle çok iyi bilin :

isterseniz me alın genede düşük faturalar beklemeyin.açık terasda yıllarım geçti.çok klimaya bahane bulduğum günler oldu .isyan ettiğim günler oldu.ama aslolan tavan yalıtımıymış çok şükür bu dertten kurtardık.demem oki yeni alacağınız klima ister a markası olsun ister b markası çok değişen bir durum olmaz.ya evi yalıtım yaptırıp bu dertlerden kurtulacaksınız yada gelen faturaya eywallah deyip rahatınıza bakacaksınız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

serkantetik' Alıntı:
Aile sağlığı merkezine klima alacağız Hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak 2 tane muayene odası için 14m2 odanın bir duvarı komple cam 2.6x4 boyutunda 1 tanede bekleme alanına o da split olacak dar bir koridorumuz var 10m2 sonra L çiziyo orasıda 10m2 eder totaline yetecek üst ve ortanın en iyi segmentleri olur

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz .14 m2 için 9000 btu klima yeterli gelir.bekleme odası içinde aynı şekilde ama L koridor işi sıkıntılı iş.iyi incelenip ona göre karar verilmeli.biz burdan gözlemleyemediğimiz için bu konuda çok birşey söylememiz mantıksız olur.dar koridorlar klimanın çalışma prensibine ters durum dezavantajları fazla.gözle görülmesinde fayda var kardeşim.bütçenize göre klima mevcut.bütçenizi yapzarsanız ona göre seçenekleri sunalım.

size ilk tavsiyem herhangi bir marka yada markalardan ücretsiz keşif hizmeti almanız.öncelikle bu konudan emin olun.baştan satıcılar size derki abi olur olmazmıymış söyle soğutur böyle ısıtır verir gazı akıllarınca.ama klimayla başbaşa kaldığınızda sıkıntıyı siz çekersiniz.kaldıki burası sağlık merkezi ne size sıkıntı çıkarsın nede hastalara.

klima sektörünün heryünden lideri mitsubishi elektiriktir.cihazlarıda firmasıda tam profesyonel ve türkiyede bu işi ciddi yapan benim gözümde tek markadır.firma müşteri odaklı kendilerine yön verdiği için heryönden lider konumunda.bazı markalar gibi parayı alayım cebime atayım gerisi beni bağlamaz mantığıyla çalışan bir firma değil.bu gün size gelir şu klima olur der ki yarın sıkıntı çıkarırsa direkt size yapacak birşey yok demek yerine çözüm üretir gerekirse klimayı bir üst modeliyle değiştirir.herkoşulda sizi kendibaşınıza bırakmaz daima yanınızda olur.bu hizmetleri vermek profesyonellik ister.pazarcı mantığıyla çalışan markaların mağduriyetleri gözler önünde segileniyor.ama gelin görünki mantığın aklın kabullenemeyeceği bahanelerin altına sığınmayı çok iyi biliyorlar.ne demişler minareyi çalan kılıfını hazırlarmış o misal.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

serbayucar' Alıntı:
Merhaba,
LG sirius smart i 2450 ye almisken siparişi içim rahat etmedigi iptal ettim.
Panasonic etherea 12.000 btu luk modeli internet üzerinden indirim kuponu kullanarak 3540 tl ye alabiliyorum.
ME yi aradim fh-35 serileri için 5800 tl fiyat verdiler.
Amacim sesiz ve sorunsuz bir cihaz almak.

Bu modeli önerir misiniz?
Not : Browser problemi sebebiyle TR karakter kullanamadim.

merhaba kardeşimn hoşgeldin.öncelikle çok doğru bir karar alıp uygulamışsınız lg konusunda buna emin olun.

panasonic ethera ile me fh serisini karşılaştırmamız imkansız.çünki fh kendi alanında tek.bu fiyata eşide yok benzeride yok.fiyatları yüksek.kampanya dönemlerinde güzel fiyatlar olabiliyor.gene kampanya olmazmı derseniz bilememekle birlikte ne olacağı belli olmaz me bakarsınız süprizlerde yapabilir bu konularda.

ethera kendi alanında güzel klima.12 liği o fiyata alabiliyorsanız ve gerçekten ethera modeli ise ben derimki hiç durmayın alın.sessizlik verim iyidir.me den aldıklarınızı alamazsınız ama aradaki fiyat farkı çok.çok bir şikayet yok ethera serisinde.bir ara yanılmıyorsam isilenme yaptığı konusunda şikayetler vardı şimdik ne durumlarda bilemiyorum.iyonizerden dolayıydı yanılmıyorsam bu durumun olmasıda.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ahmed' Alıntı:
Teşekkür ederim bilginiz için ghostkiller1
sadece soğutma olarak kullanacağız fiyatda 2500.  3000 arası düşünüyorum

ahmed kardeşim vaillantın fiyatımı böyle yada sizin bütçenizmi bu kadar.orayı net bir anlayalımda sonra baltayı taşa vurmayalım :yerlerde: soğutma için yüksek mevlalara gerek olmamakla birlikte alınacak alan kaç m2.yalıtım durumu kat durumu  vs yazabilirseniz ona göre değerlendirelim.

ama şuna emin olun evinizdeki me ile alacağınız klima arasında farklılık çok olur.sonra demeyin ben klimayı çöpe atıyorum :yerlerde:  şaka biryana soğutmada çok farkı hissedemezsiniz  ama yakıtta hissedersiniz.sonuçta yazın bunalımlı sıcağında kim sizi üflese kral olur.

S Çevrimdışı

serkantetik

Yeni Üye
9 Nis 2017
5

ghostkiller1 hacım keşif yaptırdım koridora yapacak bişey yok ya asm apartman altı dükkanda mecbur öyle bişey olmalıydı apartman içinede motoru koyamacagamızdan öyle karar aldık keşif yapan gree satayım sana dedi ama bilmesiğimden içime sinmedi 2000 3000 arası düşünüyorum aşırı fark varsa esneme yapabilirim

C Çevrimdışı

ccrazyy

Yeni Üye
3 Mar 2017
7

Ghostkiller1, daha once klima tavsiyesi ile ilgili birkac soru sormustum. Ancak almadan once tekrar son bisey sormak istiyorum. Oda 20 metrekareydi guney cepheli sadece sogutma amacli kullanacagim. Burda bir klimacidan fiyatlar aldim. Midea blanc 2300 tl, midea mission 2800 tl, midea oasis 2900 tl, mitsubishi electric hj35va 2800 tl. Bu klimalardan hangisini almaliyim? Sen bu secenekleri degerlendirdiginde hangisi daha mantikli olur?

S Çevrimdışı

serbayucar

Yeni Üye
11 Nis 2017
3

Merhaba keşke imkan olsada ne alsak :)
Kasımdaki kampanya baya iyiydi ama kaçırdık
:(

GG üzerinden bir ilan vardı 3799 fiyatı var 6 taksit.
GG kuponu ve Maximum puan ile 3549 a geliyor. Aklıma sadece satıcının bir cümlesi takıldı. Panasonic birden fazla firma tarafından TR ye getiriliyor dedi.
İstanbuldan bir firmada peşin 4000 e bıraktı.
Paralel ithalat gibi bir durum olabilir mi?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

serkantetik' Alıntı:
ghostkiller1 hacım keşif yaptırdım koridora yapacak bişey yok ya asm apartman altı dükkanda mecbur öyle bişey olmalıydı apartman içinede motoru koyamacagamızdan öyle karar aldık keşif yapan gree satayım sana dedi ama bilmesiğimden içime sinmedi 2000 3000 arası düşünüyorum aşırı fark varsa esneme yapabilirim

iki klima için bu bütçe çok düşük.alınmazmı belki marka gözetmeksizin araştırılırsa alınır.ben düşük bütçeli  klimaları listeleyim siz değerlendirin .linkler örnek amaçlıdır:

http://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-09-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-210.html  (tip olarak iç ünite çirkin duruyor alt kademe klima.kurulum boruları dahil bakırsır kolay kolay soğutmada üzmez sizi.ısıtmasıda iyidir yalnız eksi havalarda çok birşey beklemeyin.)

http://www.beyazesyamerkezi.com/Ugur-USMART-PLUS-09-A-9000-Btu-h-Inverter-Klima.html?ref=akakce&v=1.5.3  (buda midea üretimi.yukarıdaki modernstardan iç ünitesi güzel görünümlüdür.fiyatıda makul derecede.yalnız kurulum boruları bakır olmalı.bunun için servis fark alıyor.aynen bu klimada eksi derecelerde çok büyük başarı beklemeyin.)

http://www.ege-ticaret.com/Midea-Blanc-MSMAAU-09HRDN1-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-200.html  (bütçe nazarında nokta atışı olmuş olur.tabi bütçeniz tek klima içinse)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt